Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:06 20.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Хижите в България да си останат хижинови  
Автор тypиcт_ka ()
Публикувано05.01.12 20:54



Отидох да се поразходя на Витоша с приятелки и да се порадвам на снега
и красотата, а се прибрах унила и ядосана! В следствие написах тази
петиция и очаквам да "чуя" мнението ви?

http://citizenspeak.eu/node/78



Тема Re: Хижите в България да си останат хижинови [re: тypиcт_ka]  
Автор lot1 (новак)
Публикувано05.01.12 21:14







Тема Re: Хижите в България да си останат хижинови [re: тypиcт_ka]  
Автор Евгений Динчев (непознат )
Публикувано06.01.12 12:31



Аз също преди 2-3 години имах проблем с тях след като им казах, че не е гот да слагат в столовата принтирани забележки от рода на: да не се ползва собствена храна и който няма работа и не консумира, да си тръгва... Даже пуснах инфо във в-к "Ехо", но се намериха клакьори от тур.д-во "Еделвайс", които ги защитиха понеже много добре работели... Нямам нищо против да работят добре, но това е ХИЖА все пак и нямат право да я превръщат в обикновено заведение ! Оттогава не стъпвам в тази "хижа" и не се учудвам, че са сложили и работно време... Напълно подкрепям петицията и дано нещо се промени !



Тема Re: Хижите в България да си останат хижинови [re: Евгений Динчев]  
Автор тypиcт_ka ()
Публикувано06.01.12 16:18



Благодаря за подкрепата, Евгени! Твоето мнение е особено важно като на човек, който от дълги години е в системата :)!



Тема Re: Хижите в България да си останат хижинови [re: тypиcт_ka]  
Автор lrdiscovery (член)
Публикувано06.01.12 17:41



Мило момиче,
И като хижата работи непрекъснато, кой и кога ще я зарежда? Или евентуално кога ще отиде на лекар, зъболекар, или примерно до НОИ или НАП, защото някаква кифла е сбъркала? Или пък да купи строителни материали, защото покривът потекъл и на някой ахмак му капнали няколко капки вода на празната глава?
Имаш ли въобще хабер какво е да се стопанисва хижа? Имаш ли въобще хабер за условията на аренда, налагани от БТС и от туристическите дружества?
Другия път, като ти се дорадва на нещо, отиди в някой мол, а ако искаш да ходиш по сняг, купи си екипировка, така че да си автономна и да не зависиш от горепосочените институции, нито пък от хижари. Или поне прочети коя хижа и в коя планина работи като хижа, и кои други като вертепи. Уповавай се на простото правило, че когато заговорят парите и боговете млъкват.
Аз ходя на Витоша основно нощем, тъкмо поради нежеланието си да контактувам с пасмината, която не знае що е то планина и какво има из нея.



Тема Re: Хижите в България да си останат хижинови [re: lrdiscovery]  
Автор KMK (новак)
Публикувано07.01.12 10:26



Приятел,
Карай малко по-спокойно, много сериозно приемаш нещата все едно и ти стопанисваш някоя от хижите на Витоша. И аз ходя основно нощем по планините, но не се хваля за това по форумите - значи някой път може да се засечем и запознаем през ноща - ще ми бъде приятно!
Аз подкрепям петицията, въпреки че не стъпвам в хижи и обикновенно ги заобикалям от далеч. Проблема е че със и ли без петиции нищо няма да се промени скоро. И БТС, и туристическите дружества са една стара закостеняла система и в най-оптимистични прогнози го виждам евентуално след 50-100 години да започнат да се променят нещата!
А Вие госпожице турист_ка - вземете че си намерете мъже и ходете заедно с тях на планина защото планините са опасно място (разни съмнителни типове като мене и колегата ходят там) така че внимавайте! А освен това с приятна мъжка компания след това няма да се прибирате унила и ядосана!





Тема Re: Хижите в България да си останат хижинови [re: KMK]  
Автор lrdiscovery (член)
Публикувано07.01.12 15:11



Друже КМК,
Хижа не стопанисвам, но поради естеството на заниманията си, се налага да говоря с хижарите по по-различни теми. Затова и имам представа какво яйце пече БТС на всеки, който иска да стане хижар и после какво отнася като хижар - най-вече откъм отношение. Освен това, корените на проблема са в някогашната масовост на туристическото движение. Построени са безброй хижи и заслони, които на практика няма смисъл (няма и за кого) да съществуват - сега се рушат или пустеят и това ще продължава, докато не премине естествения им отбор.
В интерес на истината, ходя с един приятел, който е несравнимо по-подготвен от мен и след като и ти си нощна птица, много добре знаеш, че нито за теб, нито за мен ще е приятна срещата ни, така че по-добре да не се случва.



Тема Re: Хижите в България да си останат хижинови [re: KMK]  
Автор тypиcт_ka ()
Публикувано08.01.12 20:23



Чудесно предложение! Ще се пробваш ли? Остави си телефона на лични бележки?



Тема Re: Хижите в България да си останат хижи [re: lrdiscovery]  
Автор KMK (новак)
Публикувано09.01.12 22:38



Приятелю, надявам се не съм те засегнал с тона си, но аз така си говоря по принцип. А и си мислех че ще раздвижиме малко любимия клуб в дира, но уви не става. Явно е че почти всички хора са се преселили в ОТВЪДНОТО - кое е това място ще попитате? Ами то е едно такова синкаво и аз му казвам "фейсбукот" - наистина опасно място!!!
А за срещите се шегувах разбира се - подходящо място за срещи е някоя кръчма на чаша вино например, в планината дори и през деня се опитвам да избягвам срещи с двукраки! Иначе обикновено ходя сам или с един приятел, който е приблизително на моето ниво на подготовка!
Успех!



Тема Re: Хижите в България да си останат хижи [re: тypиcт_ka]  
Автор KMK (новак)
Публикувано09.01.12 23:06



Госпожице, нямам представа защо решихте че аз съм подходящия мъж за вашия случай??? Като се замисля - май не съм много добър избор - дърт, беден, грозен, лош .... и ерген (с такава добра реклама това последното сигурно не е учудващо)
А на въпроса - да може да се пробвам!

п.с. Само да не избягате като ме видите!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.