Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:53 21.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Изгубен фотоапарат Canon IXUS 60 на Голи връх  
Автор dura1-204509 (непознат )
Публикувано17.09.11 22:50



Привет!

Ето, че след като в една друга тема споделих преди време как съм връщал и връщам разни намерени телефони, дойде ред да съм от другата страна. "Направи добро, за да изядеш лайно."

Загубен е фотоапарат CАNON IXUS 60 на лифтстанция Голи връх днес, следобяд около 16 часа. Предлагам възнаграждение по споразумение!

Телефонният ми номер е записан на листче, под капачето на батерията на фотоапарата - няма как да не е видяно, важното за мен е да разбере късметлията, че ще получи адекватна парична награда, стига да го върне!

По невнимание съм изтърсил фотото КОНКРЕТНО И КАТЕГОРИЧНО покрай дървените пейки, слязох с лифта, качих се пак от Бай Кръстьо след около 20 минути, но всеки свиваше рамене при обявената награда от 50 лева за този, който признае и го върне. Лифтаджиите също отрекоха да са го виждали. Фотоапаратът е на 7 години, с посредствени към днешна дата параметри, с оригинална (доста стара и тормозена) батерия и без специалното зарядно, поради което стойността му едва ли е по-висока от наградата, която предлагам. Горчиво съжалявам за изгубените снимки от двудневното ми палаткуване на Витоша, както и за фотоапарата - не като такъв, а като вещ, която емоционално свързвам с мои преживявания.
Слизайки към Бай Кръстьо с лифта, в обратната посока се качваха няколко спускачи с колела. Горе имаше доста народ, но може пък и някой от тези момчета с колелата да го е намерил. Наградата остава!



Тема Re: Изгубен фотоапарат Canon IXUS 60 на Голи връхнови [re: dura1-204509]  
Автор dura1-204509 (непознат )
Публикувано17.11.11 06:15



Намери се фотото, което изгубих на Витоша преди два месеца и за което по-горе в темата писах. Обади се човекът, извини се, че след толкова време (бил в чужбина), уговорихме се, но не дойде, а се обади да каже къде го е скрил наблизо. С пръст не личеше да е пипнат - настройки, карта памет, снимките, калъфче, всичко! Евала! Не пролича и да е някакъв капан. Не искал да се срещаме - от страх или и аз не зная?!

Ако се намери из форума - за Иван Стефанов се представи, наистина искам да го почерпя - има бутилка уиски от мен! Добрината трябва да се толерира!

Отдавна бях пил една студена вода, а то наистина се оказа, че доброто се връща! Безкрайни благодарности!!!

Редактирано от dura1-204509 на 17.11.11 06:18.



Тема Re: Изгубен фотоапарат Canon IXUS 60 на Голи връхнови [re: dura1-204509]  
Автор re4en1 (минаващ)
Публикувано17.11.11 17:32



"Направи добро, за да изядеш лайно."
Това са твои думи? Може заради това да не иска да се срещате. Аз също не бих дошъл на среща. Правиш добро не за да получиш награда или друго, просто така си решил и толкоз. Иначе се радвам, че са ти върнали фотоапарата. Хитро е постъпил да го скрие наблизо





Тема Re: Изгубен фотоапарат Canon IXUS 60 на Голи връхнови [re: re4en1]  
Автор dura1-204509 (непознат )
Публикувано17.11.11 23:17



Разбира се, че правя добро, защото така съм решил, а така съм решил, защото съм се поставил на мястото на другия, защото така чувствам, че е справедливо да постъпя с него, защото не е достойно за мен да се облагодетелствам по такъв начин, защото така се чувствам морално удовлетворен и щастлив. И не защото очаквам да получа награда, а защото аз самият бих бил безкрайно щастлив и благодарен да получа същото отношение някога, някъде, от някого, ако се наложи (както в случая ми се наложи). И защото вярвам, че тези хора, на които съм сторил добро, биха сторили добро на някого занапред. Ако ми позволиш да придам друг оттенък на въпроса ти, да - очаквам тази морална награда да бъда спокоен, знаейки че някога някой ще постъпи с мен или с друг по начина, по който аз бих постъпил. Това е всичко, което аз очаквам от външния свят, когато правя добро. В моя си душевен свят, моралната удовлетвореност си я получавам. И ще продължавам да правя добро именно заради нея.
След като ми върнаха фотоапарата, се чувствам морално удовлетворен, щастлив и благодарен и просто искам да изразя лично благодарността си. Не го правя, защото другият очаква или защото аз очаквам нещо от него, а отново по вътрешно убеждение, че така е правилно и морално да се постъпи. Не е ли?
Не би дошъл на среща по принцип или не би дошъл, след като си прочел цитираната пословица? Тя не е така повърхностна, както изглежда, а има доста по-дълбок морален и общочовешки смисъл, който аз вложих или се опитах да вложа, но съм останал неразбран. Ако ти се случи и намериш вещ, отиди на среща - не защото очакваш да получиш награда, а защото остава чувство за нещо недовършено, за неизреченото Благодаря.



Редактирано от dura1-204509 на 17.11.11 23:22.



Тема Re: Изгубен фотоапарат Canon IXUS 60 на Голи връхнови [re: dura1-204509]  
Автор falkenbach (municipal waste)
Публикувано21.11.11 12:20



strahotno!
Един мой колега си изгуби апарата под Алеко и му го върнаха, а човека едва прие уискито.

много е хубаво, когато знаеш, че в планината има много добри хора, все още


NO GODS, NO MASTERS!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.