Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:58 25.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Маршрутка до Студенанови  
Автор goro_levskara (непознат )
Публикувано20.07.05 17:30



Здравейте, в петъка искам да се кача на Черни връх от село Студена, Пернишко. Знам, че за там има маршрутка, която тръгва някъде около площад Македония и е през три часа. Проблемът обаче е, че отникъде немога да разбера кога е първата кола. Ако някой знае нещо по въпроса ще съм му благодарен да пише
Благодаря Ви



Тема Re: Маршрутка до Студенанови [re: goro_levskara]  
Автор Bитoшapя (местен талант)
Публикувано21.07.05 20:39



Мисля,че съм я хващал в 8,30 от Руски паметник.За по-сигурно позвъни на приятеля,който "завежда" разписанията - 9544358, казва се Божидар. Кажи му, че Борето те е насочил и го поздрави от мен.Човекът е отзивчив...



Тема Re: Маршрутка до Студенанови [re: Bитoшapя]  
Автор goro_levskara (непознат )
Публикувано21.07.05 22:59



Благодаря ти за инфото, след много питане и писане по форумите, съвсем случайно, се оказа, че сестра ми има приятелка, която пътува често с тази маршрутка......./ а аз се скъсах да питам къде ли не / Значи ако някой го интересува някога, маршрутката тръгва в 8.30 от министерството на земеделието. А пък ако някой реши, че му се лута из южна Витоша, може да дойде.......не забравяйте, че става въпрос за утре петък 22.7.2005



Тема Re: Маршрутка до Студенанови [re: goro_levskara]  
Автор Bитoшapя (местен талант)
Публикувано22.07.05 12:29



Ще ми бъде все пак любопитно като се върнеш да ме светнеш защо именно от Студена, а не, например, от Кладница.



Тема Re: Маршрутка до Студенанови [re: Bитoшapя]  
Автор goro_levskara (непознат )
Публикувано23.07.05 19:38



Веднага ти отговарям. зарекъл съм се, че не трябва да има место около Витоша
откъдето да не съм се качвал на Черни връх. От Кладница не бях ходил, но всеки път като съм на върха язовир Студена ме привличаше със красотата си. Точно затова реших, че с едно ходене ще мина и през Студена и през Кладница и за радост успях, въпреки че обърквах пътеките многократно. Но да ви кажа заслужаваше си цял ден лутане и ако някой ден ви се освободи за ходене на Витоша, то бих ви го препоръчал този маршрут, няма да съжалявяте



Тема Re: Маршрутка до Студенанови [re: goro_levskara]  
Автор Bитoшapя (местен талант)
Публикувано24.07.05 17:36



Почти оттам се връщам току-що, само че минах разстоянието наобратно: Златните мостове-Конярника- нагоре към Черни връх и отбивката за към с.Кладница и х.Селимица.Горе на платото,както си забелязал, има вече доста добра маркировка.Оказа се, че във висока степен тя е дело на местен турист-виладжия от Кладница. Гледките са доста нестандартни за Витоша, има възможност за отбивки до Чуйпетлово /а по-нагоре е и Ярлово с автобуси за София/. Някой обаче беше обрал вече гъбите - да не би ти , левскарино нееден!
Към финала на пътеката има две доста нестандартни табели. Там виладжията Бичи е обозначил мястото, където на 28.05.2005 г. в 5 /!/ часа /навярно сутринта!!!/ е срещнал мечка.Табелите са две, защото мечката първо била по-надалеч, после от любопитство се придвижила по-наблизо, а къде е било по това време сърцето на въпросния витошар се сетете сами.
Хубав, нетрадиционен маршрут, с възможности и за продължителни почивки край ледени води...



Тема Re: Маршрутка до Студенанови [re: Bитoшapя]  
Автор goro_levskara (непознат )
Публикувано25.07.05 09:23



Според местните от Кладница цялата маркировка от селото до разклона за конярника е дело на местния човечец. Даже в самото село е сложил и две табели за зимен и за летен път. Аз тръгнах по лятната, която след лагера Танчовица е вече изцяло оранжева и няма вариант да я изгубиш. Що се отнася
до гъбите, то аз не пипам там където не разбирам. Иначе беше пълно около язовира, но даже и не ги поглеждах.
Замислил съм за другия месец едно ходене на Витоша, на което да кача всичките двехилядници на планината. Общо единадесет са и все си мисля, че ще успея за един ден. Ако проявиш желание може да дойдеш с мен



Тема Re: Маршрутка до Студенанови [re: goro_levskara]  
АвторKrasi (Нерегистриран)
Публикувано27.07.05 10:42



Gotina ideia za 2000-nicite
I na men mi se hodi
Stiga da e prez weekenda



Тема Re: Маршрутка до Студенанови [re: Krasi]  
Автор goro_levskara (непознат )
Публикувано27.07.05 11:37



Ами да ти кажа 20 и 21 са ми свободни, но мисля да се полутам из Пирин. Затова ако искаш може даго направим на 7, 13, или 28



Тема Re: Маршрутка до Студенанови [re: goro_levskara]  
Автор Bитoшapя (местен талант)
Публикувано27.07.05 12:25



Като се избистри датата, дай сигнал...Дано съм в София!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.