Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:46 24.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема СтаРа Планина 100х24/2011нови  
Автор Cтaниcлaв (StaRaTrekking)
Публикувано03.06.11 13:11



Здравейте!

За 9-та поредна година ни предстои да направим един поход по билото на Стара Планина от х. Мазалат до х. Ехо с изкачване на вр. Ботев, Голям Купен, Левски и др. Същността е в рамките на 24 часа да изминем около 100 км. Програмата е следната:

21-юли-2011 (четвъртък) - събиране на всички участници на хижа Мазалат. Нощувка.
22-юли-2011 (петък) - старт рано сутринта (05:00 часа) в западна посока.
23-юли-2011 (събота) - финал на хижа Ехо.

Похода ще е по билото на Стара Планина - лятна маркировка. Ще се премине през хижите Добрила, Дерменкая, Козя стена и заслон Орлово гнездо.

Каня всички досегашни участници, както и тези, които в предишните години са имали желание да се включат, но по една или друга причина не са успявали, отлагали са или са се отказвали, да се присъединят към нас. Ще ми е много приятно да се съберем пак там горе и да съприживеем един незабравим, дълъг и вълнуващ ден по върховете.

Искам да обърна внимание, че това не е състезание. Акцента при това мероприятие е върху издръжливостта, духа и волята. Целта ни не е на всяка цена да минем по маршрута. Нека всеки, преди да реши да участва, да направи трезва преценка за себе си и собствените си възможности и опита, който има в подобни начинания. Такса за участие няма, преминаването не е задължително да е компактно, може и да е индивидуално, но е препоръчително да е групово. Всеки е длъжен да си направи планинска застраховка, която да е валидна за периода на провеждане на похода. Всеки сам за себе си преценява каква екипировка, храна и оборудване ще са му необходими.

Миналата година х.Мазалат беше заета по време на похода и се наложи основната група да тръгне от х.Триглав, но тази година хижарят ми е обещал да запази 50 места за нощувката на 21-ви юли вечерта. Очаквам обаче участниците да са повече от тази бройка, така че моля всеки един от вас, който възнамерява да участва в похода и ще нощува на х.Мазалат да ми изпрати на лична бележка трите си имена и телефон за връзка за да му запазя място за нощувка на хижата. В момента в който се изчерпи тази бройка и записалите се станат 50 ще обява тук, че всички места за нощувка на х.Мазалат са изчерпани. Оттам нататък вариантите са: спане в района на х.Мазалат на палатка (всеки сам си осигурява палатката), спане на х.Триглав или на х.Тъжа.

Ето и кратка ретроспекция от всички издания досега на "СтаРа Планина 100х24":










С нетърпение очаквам срещата ни на х. Мазалат на 21-ви юли. Пазете се, бъдете здрави и до скоро!



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2011нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор snow_tiger ()
Публикувано06.06.11 13:32



Привет Станиславе,
надявам се и тази година времето да е с нас и да направим една здрава и незабравима разходка из Балкана.

Ще ти изпратя точни данни на едната част от Габровско-Севлиевската група, но както обикновено ще бъдем 6 - Доктора, Гошо (kibik), Зорница, Павлин, Богдан и аз.

До скоро
Христо

festina lente



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2011нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор dobber (новак)
Публикувано06.06.11 14:39



Нямам търпение вече:) Дано уцелим хубаво време

Изпратих ви имейл, тъй като тук ми дава грешка при ЛС.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2011нови [re: snow_tiger]  
Автор dobrudjan4e (психопат)
Публикувано09.06.11 14:47



Ицо не е ли крайно време да вземете да ме броите към вашата колоритна групичка?



Който пие бира не умира !

Тема СтаРа Планина 100х24/2011 - Лого, Фланелкинови [re: Cтaниcлaв]  
Автор Димитър Димитров (непознат )
Публикувано10.06.11 21:56



Има ли вече лого на похода? Може би е като миналата година


с промяна на годината или ще се смена и цвета както при винетките :)
А как стои въпроса с тениските???

Редактирано от Димитър Димитров на 10.06.11 22:00.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2011нови [re: dobrudjan4e]  
Автор snow_tiger ()
Публикувано10.06.11 22:54



Запазил съм 2хHeineken на Дерменкая


Отсега да се изстудяват!
Ако не се добера до там, твои са

festina lente

Тема Лого, Фланелкинови [re: Димитър Димитров]  
Автор Cтaниcлaв (StaRaTrekking)
Публикувано13.06.11 18:25





Това е фанелката за тази година със съответното лого. Както и досега, всеки участник ще получи по една вечерта преди похода.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2011нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано14.06.11 14:17



Ееее, крайно време беше! Че са ме заяли моите спътници от миналата година - кога, как... И аз мислех да отварям тема.

Благодаря за информацията. Вероятността аз да дойда е минимална, но ще има други от миналогодишните участници.

Поздрави!




Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене

Тема Всички места за нощувка на х.Мазалат са изчерпани [re: Cтaниcлaв]  
Автор Cтaниcлaв (StaRaTrekking)
Публикувано22.06.11 22:47



В отговор на:

Миналата година х.Мазалат беше заета по време на похода и се наложи основната група да тръгне от х.Триглав, но тази година хижарят ми е обещал да запази 50 места за нощувката на 21-ви юли вечерта. Очаквам обаче участниците да са повече от тази бройка, така че моля всеки един от вас, който възнамерява да участва в похода и ще нощува на х.Мазалат да ми изпрати на лична бележка трите си имена и телефон за връзка за да му запазя място за нощувка на хижата. В момента в който се изчерпи тази бройка и записалите се станат 50 ще обява тук, че всички места за нощувка на х.Мазалат са изчерпани.




Стана това, което очаквах - интереса към похода наистина е много голям и вече всички 50 места за нощувката на 21-ви юли вечерта на х. Мазалат са заети. Така че, временно спирам записванията за (нощувка + поход). Утре възнамерявам да се чуя с хижаря за да разбера дали има някаква възможност за допълнителни места и ще пиша пак. Но дотогава приемам заявки за участие само за похода, без ангажимент от моя страна за нощувката на х. Мазалат.

Бъдете здрави и до скоро!



Тема Re: Всички места за нощувка на х.Мазалат са изчерпани [re: Cтaниcлaв]  
Автор bst (~!~)
Публикувано24.06.11 17:44



EE, и за мен ли няма едно място. Кога успяха да се запишат 50 човека!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.