Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:10 01.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема какво да има в раницатанови  
Авторgreenhorn (Нерегистриран)
Публикувано09.04.08 21:25



Здравйте, искам да помля по-опитните планинари да дадат съвет за това, какво е хубаво човек да има в раницата си т.е. подскажете за неща, за който обикновено не бихме се сетили.Също така ще е много полезно ако дадете и идей за подходящи храни или просто може да опишете собственото си бойно снаражение. Благодаря предварително.


Ще е интересно и да чуем разни вълнуващи историй за това как най-необичайни предмети са се оказали много полезни





Тема Re: какво да има в раницатанови [re: greenhorn]  
Автор lrn (МИ)
Публикувано09.04.08 21:52



Ето един линк като за начало:





Тема Re: какво да има в раницатанови [re: lrn]  
Автор/ (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 07:48



Здр. питал съм по въпроса преди, отговора бе :
Правиш кубче с това което искаш, след което отделяш това което ти трябва и накрая ОСТАВЯШ ТОВА КОЕТО МОЖЕШ ДА НОСИШ





Тема Re: какво да има в раницатанови [re: /]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано10.04.08 09:33



A куБчето с какъв размер на страната те посъветваха да бъде?





Тема Re: какво да има в раницатанови [re: greenhorn]  
Автор jari (войник)
Публикувано10.04.08 10:35



Не съществува универсална екипировка.
Такава се подбира по целесъобразност,като зависи от вида планинарство който се практикува,В какъв район ще се ходи,честота и сложност на проявите,времетраене,конкретна цел,сезон,метео условия,подготвеност на човека и останалите членове от групата,личен статус в групата,финансови възможности и много др.
Ако искаш отговор който да ти е полезен,бъди малко по-обстоятелствен!

Редактирано от jari на 10.04.08 10:43.



Тема Порови се малко в архива. Темата е дискутирананови [re: greenhorn]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 12:35



вече няколко пъти.



Тема Re: какво да има в раницатанови [re: greenhorn]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 13:02



Моето бойно снаряжение навремето се състоеше от клин, куртка, кепе, шинел (боен и параден), плетени ръкавици с два пръста, колан, мешка, сумка, сухарна торба, противогаз, нож, АК-47 с фабричен номер 0152 (със ЗИП и муфа, която ми откраднаха). Може и да съм пропуснал нещо. Отделно разни апаратури с общо тегло колкото моето и пр. и пр. Всичко това сдадох с огромно удоволствие преди много години.
Сега трябва да бачкам, но понеже и други съфорумци са носили такова снаряжение, вярвам, все ще се намери някой да разкаже вълнуващ историй, или пък да подскаже полезен идей как гореописаното може да намери най-неочаквани приложения.



Тема Re: какво да има в раницатанови [re: Mитko]  
Авторgreenhorn (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 15:01



А бе Митко защо си носил противогаз и калашник на походи в планината или просто си сбъркал форума с този на ветеренатие от 2рата световна война.



Тема Re: какво да има в раницатанови [re: jari]  
Авторgreenhorn (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 15:11



Jari знам че универсална екипировка няма.Идеята ми беше всеки да напише какво смята за полезно да се вземе в планината и по този начин някой, като прочете разни предложения да си каже "еи да за тва не се бях сетил".Пък хората ще си решат какво от предложеното да вземат със себе си според това къде ще ходят,колко време ще е прехода,състоянието на атмосферата и тн.



Тема Re: Порови се малко в архива. Темата е дискутирананови [re: Hиkи]  
Авторgreenhorn (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 15:14



Порових се




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.