Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:34 18.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Питане за палатка?!?нови  
Автор diva_kriva (непознат )
Публикувано29.04.11 15:12



Здравейте,
Дано не пиша на грешното място, ако е така моля модераторите да преместят въпроса в правилната секция.
Искам да си купя палатка, а въпросът е, че не мога да се доверя на кауфландските и тези от метро или практикер.

В същото време не разполагам с голям бюджет. Всъщност бюджета е май крайно недостатъчен, но все пак смятам, че може да се намери нещо качествено до тези пари.
Като цяло търся двуместна - 3 местна палатка, която смятам да използвам основно летният сезон в планината.

Общо взето тук- там намерих няколко модела, но не знам колко са качествени.
Та ако може да ми дадете малко мнения за тази:

1.


или тази
2.

Спрях се на тези заради цената. Ако се сещате за други, модели или марки на подобна цена .
Благодаря предварително на всички отзовали се.



Тема Re: Питане за палатка?!?нови [re: diva_kriva]  
Автор n_p_s (непознат)
Публикувано29.04.11 19:07



Здравей!
От няколко години ползвам тази палатка:

... разпъва се лесно, сравнително добре се държи при дъжд и вятър ...
Като цена се доближава до посочените от теб модели (в момента е с намаление), но ми се струва, че е с по - висока водонепропускливост.
На каквато и палатка да се спреш, според мен най - добре ще е да я видиш на живо в магазина и да се консултираш с продавачите.
Успех в избора !



Тема Re: Питане за палатка?!?нови [re: diva_kriva]  
Автор la_buhal (непознат )
Публикувано01.05.11 09:28



от 3 г. сам по планините с alpha-200 и съм доволен сравнително ниско тегло което е доста важно ако ще трябва да се носи на гръб разпъва се бързо устоичива на вярър добре се държи и при дъжд малко ми е тясничка когато сме двама (най добре се чувствам когато съм сам) но все пак това е палатка за планина а не за къмпинг oще нещо важно има предверие което позволява раницата и обувките да са на сухо и същевременно да неса в "спалното "помещение може да разгледаш и alpha-250 малко по тежка но е за 2-3 души общо взето vango произвеждат доста качественни неща на които спокоино може да се разчита аз пазарувам от тук http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=121 но в крайна сметка решаваш ти поздрави и успех



Тема Re: Питане за палатка?!?нови [re: la_buhal]  
Автор _dmp_ ()
Публикувано01.05.11 14:35



На години ли си или си неграмотен?





Тема Re: Питане за палатка?!? [re: la_buhal]  
Автор diva_kriva (непознат )
Публикувано02.05.11 14:02



Благодаря на всички отзовали се.
Мисля, че се спрях на Алфа 200, тя като че ли най ми допада.
Все още, обаче има малко време до заплата, за да си променя решението де





Тема Re: Питане за палатка?!?нови [re: diva_kriva]  
Автор lrn (МИ)
Публикувано02.05.11 15:10



Аз също съм с тази от екипировка - модел ТРИМ-Комет. Много съм доволен. Но трябва да знаеш, че ако за палатката пише че става за двама-трима души, тя реално става става само за двама, а ако е само с едно предверие реално само за един. Когато си с палатка багажа си е доста и дори да не се разопакова от раницата, в предверието се побира само една раница и един чифт обувки. Според мен 2000мм воден стълб е малко и то не за друго а защото ако се замери няма да е толкова.



Тема Re: Питане за палатка?!?нови [re: lrn]  
Автор diva_kriva (непознат )
Публикувано03.05.11 14:38



lrn благодаря ти за информацията, определено ми беше полезна.
Ще си позволя да попитам и още нещо ако е възможно.

Тъй, както се подразбра съм нова в това и не са ми ясни много неща. Та прощавайте малоумния въпрос, обаче какво означава водният стълб на палатката и защо трябва да е големи мм.
Всъщност аз си представям онази найлоново част, която служи за под на палатката или греша.
Моля ако някой има представа може ли да ми обясни, кое всъщност е водният стълб и за какво служи ?





Тема Грешиш. Не става въпрос за пода на палатката, а занови [re: diva_kriva]  
Автор niki_leo (член)
Публикувано03.05.11 17:31



плата от който е направена останалата част т.е. стените и тавана.

Виж тази тема - излиза в гугъла като напишеш "мм воден стълб":



Накратко - това е вид мерна единица за налягане / воден стълб в мм на площ 1 квадратен сантиметър /. Палатка с характеристика 2000 мм воден стълб означава, че тя няма да пропусне вода, ако дъждът, който вали е с налягане максимум равно на налягането, което упражнява монолитен воден стълб с височина 2000 мм и основа 1 см2.

Обръщам внимание, че става въпрос за налягане, а не за количество дъжд т.е. може да вали малко, но със силен вятър при който дъждът образно казано шиба по палатката с голяма сила т.е. с голямо налягане и тя пак да пропусне. А може да вали тихо и проливно цял ден и да навали 100 л на кв. м, но палатката пак да не пропусне.

Ние с жена ми караме от години с обикновена китайска Метро палатка, но и закрепваме отгоре допълнително полиестерно платнище / пак от Метро /. Резултатът е, че сме леко влажни от конденза, но никога не сме били мокри дори при силен и продължителен проливен дъжд. Проблем е закрепването на платнището при буря. Затова аз лично бих предпочел палатка с допълнително платнище - серийно фабрично производство. Въпросът е, че е по-скъпа и по-тежка, но пък може да се ползва и в други сезони освен летния и човек е по-спокоен при по-силни и продължителни валежи. Имаме такава купена от Дания преди 10 години, не е нещо марково, тежи 4 кг, но върши чудесна работа и събира и двете раници вътре. Само дето от 5 години не я ползваме, защото ходим на планина с нашите кучета - жал ни е за палатката, да не я скъсат - и си купихме китайската.

niki_leo = Ники
Човек и добре да живее... един ден се регистрира в дир-а

Тема Re: Питане за палатка?!?нови [re: diva_kriva]  
Автор Florimel (непознат )
Публикувано04.05.11 21:58



Ние си купихме миналата година 4-местния вариант на алфата на Vango. Семейството ни е тричленно, но идеята беше да се вмества големия надуваем матрак, като палаткуваме близо до колата. Спали сме и трима възрастни и две деца на по 10 г., ама си беше тесничко. Като ни понаваля само я изтръскахме и си я прибрахме суха. Платът на съседната китайска палатка беше пропил доста сериозно.



Тема Re: Питане за палатка?!?нови [re: Florimel]  
Автор diva_kriva (непознат )
Публикувано04.05.11 22:06



Благодаря много. И аз май се спрях на Vango.

Niki-Leo- определено с твоя пост само разбирам, колко много не знам. Много ти благодаря. Повече от полезно и разбираемо ми беше всичко обяснено от теб.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.