Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:35 17.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За GPS/GSMнови  
Автор n_ikito (непознат)
Публикувано23.03.11 18:41



Здравейте.....някой ползвал ли е GPSуслуга, предлагана от някой модел мобилен телефон?Искам да го ползвам по байрите и обикновено е най-нужен при проблемни моменти. По кофти ли са им приемниците от "стандартните"? Мислех да си взема само GPS, но и телефона ми плаче за смяна и ме блазни....хем да се мъкне едно устройство...

Благодаря...



Тема Re: За GPS/GSM [re: n_ikito]  
Автор KGM (Разбиращ)
Публикувано24.03.11 00:15



Ако искаш да разчиташ на GPS си вземи само GPS. Имам и двете и според мен телифона няма да ти свърши работа както другия.

When the going get tough, the tough get going !


Тема Re: За GPS/GSMнови [re: KGM]  
Автор After_Dark (галфон)
Публикувано24.03.11 00:44



130-150 лв. е тук. Джаджата е перфектна!


тъй ще е и все по-тъй ще става...

Тема Re: За GPS/GSMнови [re: After_Dark]  
Автор n_ikito (непознат)
Публикувано24.03.11 09:01



Трябва да мъкна още едно устройство.....да мисля за още една батерия /дали е заредена/.....





Тема Re: За GPS/GSMнови [re: n_ikito]  
Автор goro_levskara (планинар)
Публикувано24.03.11 09:22



Здравей n_ikito,
Ако направиш една ревизия на нещата, които носиш в раницата ще разбереш, че има много по-ненужни и тежки неща от един GPS и едни резервни батерии.
Освен ако не ходиш само да тичаш за здраве де :)
Без майтап, ако ходиш редовно и правиш сериозни преходи то една машинка няма да ти е в тежест. Нека си седи в раницата, но да я има. Бъди сигурен, че има ситуации, в които ще те измъкне и тогава ще разбереш истинското и значение.
Поздрави!!!
Жоро



Тема Re: За GPS/GSMнови [re: n_ikito]  
Автор After_Dark (галфон)
Публикувано24.03.11 20:26



Така или инак носиш гсм, искаш и гпс, хубав...


Холукса е само приемник, НО 66 канален, с невероятна чувствителност, дето разни гармини и т.н. боклуци нямат, работи с батерия за гсм нокия - BL-5C. Аз го ползвам с нокия 6600, със същата батерия и програма, дето работи с разни карти, даже може от сканирана с jpg разширение да се направи. Ползвам го с военните топографски карти, със снимки от гугъл ърт и т.н. Като съм в гората гпс-приемника си седи в раницата включен и не го мисля, докато вървя, голям е колкото кибрит.
PS 121 лв.
тъй ще е и все по-тъй ще става...

Редактирано от After_Dark на 24.03.11 20:30.



Тема Re: За GPS/GSMнови [re: n_ikito]  
Автор Жopoтypиcт (пътешественик)
Публикувано25.03.11 10:10



Аз имам GPS Гармин Орегон 550 и ще ти кажа, че и дума не може да стане да сравняваш GSM с външен холукс с GPS-а. Не че вторият е лош, но като бяхме миналата година в Македония и аз с GPS-a, а един приятел с с холукс и нокия и той загуби покритие хем бяхме в гора и то малко под билото на Добро поле. освен това GPs-a ти дава много повече възможности.Батериите са универсални А6 и можеш да ги смениш като свършат, а предлага и мн.други функции.



Целта не е в края на пътя,целта е в самия път! Конфуций

Тема Re: За GPS/GSMнови [re: n_ikito]  
Автор Da Luz (Da Lud)
Публикувано25.03.11 11:50



Зависи как ходиш. Ако правиш еднодневни преходи до 5-6 часа. Може и телефона с вграден гпс-приемник да ти свърши някаква работа. Ако го пускаш само за да се ориентираш къде си и след това веднага го спираш. Много е досадно, но иначе ще останеш без ГПС и без телефон много бързо.

Ако правиш по-сериозни преходи - за съжаление Гармин е без алтернатива. Не съм фен на тази фирма и чакам с нетърпение да се появи конкуренцията им, но само те правят ГПС-приемници за планинари без съществени недостатъци, засега.
Здрави, водоустоичиви, работят при много ниски температури, не губят връзка със спътниците в долини и гори, с две най обикновени презареждаеми батерии издържат 18-24 часа работа, което си е три дни ходене. Аз лично предпочитам моделите на Гармин с копчета и стърчаща антена. Важните екстри са да има слот за карта памет и барометър.

Не по-малко важно е от вида на приемника е какви карти сматяш да ползваш. Може би от там трябва да тръгнеш. За Гармин бързо могат да се намерят карти за където си поискаш. Имай предвид, че Гармин нямат приложение за андроид засега. Само за уиндоус и симбиан.
За андроид можеш да ползваш Навител, но приложението е платено, а крак все още няма. Твърди се последната версия отваря и гармински формат карти но нямам наблюдение как работи.

------------------------------------



Тема Re: За GPS/GSMнови [re: Da Luz]  
Автор egalov (непознат )
Публикувано25.03.11 17:42



За туризъм няма друга алтернатива освен Garmin. Туристически карти на България за други системи просто няма. Калибрираните топографски карти са изклюително тежки и тромави. Иначе гарминска карта може да тръгне на телефон с уиндоус, но смартфон който да издържа с включен ГПС цял ден просто няма. А варианта с външно блутут устройство и ефтин телефон просто е несериозен.



Тема Глупости!нови [re: egalov]  
Автор After_Dark (галфон)
Публикувано25.03.11 18:03





Карти има всякакви, не ходя за сефте с тази комбинация и то за по седмица и повече из планините. Нокията е с 1 гб карта памет и си работи съвсем прилично.

тъй ще е и все по-тъй ще става...


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.