Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:54 26.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Глупости!нови [re: After_Dark]  
Автор egalov (непознат )
Публикувано25.03.11 22:19



Като гледам картата, ходил си за риба и то с кола :). Няма да питам колко време държи батерията и какво правим, ако завали. Питането беше за съвременни средства и карти. Днес трудно ще се намери смартфон без вграден ГПС модул. Поради слабата и честро липсваща връзка и постоянното търсене на мрежа батерията на телефона свършва неприятно бързо. Топографските карти са точни и подробни, но все пак са от 70-те год. на миналия век. А съвременните векторни карти освен оставащо тазстояние до целта, възможността за рутиране (водене), предупреждения за разклонения показват дори цвета на маркировката по която се движим, ако има такава, показват и местата с хубави гледки. А за добро или лошо такива карти има само за Гармин, дори два варианта. Минал съм през всички варианти, но по-неудачно решение от отделен модул няма.

Редактирано от egalov на 25.03.11 22:21.



Тема Re: Глупости!нови [re: egalov]  
Автор After_Dark (галфон)
Публикувано25.03.11 23:10



От рилските езера към х. Иван Вазов, времето беше чудесно, както се вижда ...
Батериите на телефона и гпс-а са последното нещо, за което си мисля. Имам си резервни и зарядно устройство, което не иска контакт. Топографските карти са си достатъчно точни за планините. Сложил съм си и новите туристически карти, сканирани и калибрирани, купени от магазина за по 4лв. Ако много вали телефона го държа в презерватив или торбичка
За мен това е удачният вариант - гпс приемник холукс, нокия 6600 или HP iPAQ.


тъй ще е и все по-тъй ще става...

Тема Re: За GPS/GSMнови [re: egalov]  
Автор Da Luz (Da Lud)
Публикувано25.03.11 23:45



Туристически карти за други системи няма, щото чакаме другите системи да произведат читав приемик за планинари. За около час работа мога да пусна версия на BGМountains за Навител или Холукс примерно.



------------------------------------


Тема Re: За GPS/GSMнови [re: n_ikito]  
Автор Eдин тип ()
Публикувано03.04.11 19:11



И сегашният (HTC HD2), и предишният (Nokia N95) ми телефони са с gps с програма и карта на Garmin. Първият локализира веднага, докато вторият изисква да се почака 5 - 10 минути. Не съм ползвал отделно gps-устройство досега, защото нямам нужда. Правилно казаха по-горе, че за туризъм тези карти са най-добри, тъй като по тях са означени и кози пътеки. Батерията при постоянно включен gps издържа не повече от 3 часа, затова помисли и за соларно-акумулаторно зарядно или нещо друго от този род. Все пак трябва да се има предвид, че при повреда в устройството, оставаш без телефон, gps и евентуално часовник, музикален и видеоплеър и радио едновременно. Затова мисля, че е по-добре да са отделно, въпреки че съм много доволен от телефона си, който използвам и в колата, поради огромния екран.
В случай че се спреш на варианта телефон, трябва да имаш предвид, че Garmin все още няма версия, която може да се инсталира от редовия потребител на Android, а само такива за Window Mobile и Symbian, а не съм чувал друга програма да чете техните карти. Последно: Току-що прочетох за телефона Garmin Nuviphone.

Редактирано от Eдин тип на 03.04.11 20:24.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.