Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:06 29.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Странджа. Докузакнови  
Автор raskoll.com (новак)
Публикувано29.11.10 16:00






----------->










Тема Re: Странджа. Докузакнови [re: raskoll.com]  
Автор Баирбудала (непознат )
Публикувано01.12.10 17:38



Ей, този човек ни побърка с неговия Фотошоп.



Тема Като не ти харесва не гледай албумите.нови [re: Баирбудала]  
Автор niki_leo (член)
Публикувано01.12.10 19:06



Ще рече някой, че насила са те вързали и ти показват да гледаш снимките.

niki_leo = Ники
Човек и добре да живее... един ден се регистрира в дир-а


Тема Re: Странджа. Докузакнови [re: Баирбудала]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано02.12.10 00:01



1. Фотошопът не е негов, а на притежателят на авторските му права. Или който там го е измислил и разработил...
2. Не вижда какво чак толкова побъркващо има, макар ча и на мен ми досажда, честно казано...
3. Снимките, които пуска, не е задължително да са обработени с Фотошоп или някакъв друг софтуер за обработка на изображения. Може да е въпрос на техника и оборудване - фотоапарат, обектив, филтри и т.н.
4. И последно - важното е, че има мерак и ентусиазъм. Нека снима човекът. В това лошо няма...



Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене

Тема Re: Странджа. Докузакнови [re: Баирбудала]  
Автор raskoll.com (минаващ)
Публикувано02.12.10 18:54



Баирбудала , ако смяташ че в снимките има и грам фотошоп, вземи прочети нещо за фотография. ако пък не те интересува фотография - не пиши глупави коментари, щом не знаеш, за какво говориш ;)
в въпросния фото пътепис дори пише тех.инфо под всяка снимка (как е направена). пф....
бих се радвал ако таково нещо като "фотошоп" не съществуваше, че тогава нямаше да има такива коментари )
но и аз (преди да започна да снимам сериозно), като видях подобни снимки, а сам снимах с сапунерка, не вярвах как могат да са истински... така че свиканх вече с подобни коментари...

и никой не ти кара да гледаш снимките. аз пускам линкове тук, защото по статистика виждам, че хора посещеват сайта ми от този клуб, и то доста.
ако нямах посещения през този сайт, нямаше да ги пускам тук.
и дори ги пускам наведнъж 2-3 бройки през 2-3 седмици, а не всяка седмица, за да не дразня хора като теб.... и пускам тук само снимки за интересни места от планини, не и снимки на залези по морето...
поздрави ;)

ПС. ако искаш фотошоп, виж това:


това е фотошоп от най-гадния вид.

А ето ти два страхотни фотографа (истински):






Редактирано от raskoll.com на 02.12.10 19:49.



Тема Re: Странджа. Докузакнови [re: raskoll.com]  
Автор now-star (непознат )
Публикувано27.12.10 02:38



същия водопад, от по-надолу по течението

Редактирано от now-star на 27.12.10 02:43.



Тема Re: Странджа. Докузакнови [re: raskoll.com]  
Автор Флинcи (новак)
Публикувано05.01.11 11:20



Този фотограф явно се изживява като голям майстор. Смятам, че е досадил вече на всички. Всъщност снима по един и същи начин. Въобще фотографията след навлизането на цифраците позагуби от своето очарование. Всеки може да направи хубава снимка, дори една проста леля. Може да се сложи различен филтър, да се пипне тук-там с Фотошопа (той твърди, че не го прави, нека е така), да се удължи експонацията и да се поразмаже водата. Иначе евалла на момчето, скита много, влага старание, но нека поограничи ентусиазма си. Всъщност да прави каквото си поиска. Защо написах тогава тоя постинг? Така, време да мине.



Тема Не спирай...нови [re: raskoll.com]  
Автор Бopивaн (вечно зелен)
Публикувано12.01.11 00:48



Привет Павел,

аз чета и пиша (за съжаление напоследък все по-рядко) в този клуб от лятото на 1999 (първо като ИПИ, а от един момент нататък със сегашния ник) и мисля, че с твоите постинги ти допринасяш за обогатяването на клуба с възможността да разгледаме снимки от хубави места в БГ, които познаваме (повече или по-малко), а и такива, които не сме виждали досега на живо (за всеки е различно, разбира се). В този смисъл аз приветствам твоите усилия и времето, което отделяш, за да постваш в клуба - ще се радвам това да продължава и занапред.

С много поздрави
И.

Хубавото вино се изпива, младата жена остарява, а гората вечно зелена остава.


Тема Re: Странджа. Докузакнови [re: Флинcи]  
Автор Баирбудала (непознат )
Публикувано13.01.11 21:48



Мани, мани...
Жената купила календар с негови снимки!



Тема Re: Странджа. Докузакнови [re: raskoll.com]  
Автор E.Yonkov (непознат)
Публикувано17.01.11 18:07



Да пускаш "фотографски" снимки в туристически форум е малко като във фотографски форум да разказваш за някое велико за теб ходене и да пуснеш някой кадър тип "за спомен", тъй че хич да не ти пука от реакциите - съвсем нормални са. Аз като един нетурист също си падам по омазаните водопади (и въобще нещо омазано да има по кадъра). Тук само откъм бял баланс ако поохладиш нещата може би ще изглежда малко по-добре, но то си е въпрос на лично усещане.
На мен винаги ми е интересно да прочета и да видя снимки (макар и да не ми харесват като качество) от място, на което не съм бил и се чудя колко ли от пишещите тук са ходили в Странджа. Ама тя пък и каква планина е - не става да се хвалиш после к'ви километри и денивелации си взел за никакво време.

____________________________




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.