Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:37 15.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Зимно бивакуване?нови [re: Orнeдишaщ]  
Автор Slavei ()
Публикувано23.01.11 20:58



Ехеее от кога не е имало такива теми

върнахте ме 5-6 години назад, когато беше апогея на тоя форум.

Изхлузването от шалтето зимата го решавам, като преди да постеля шалтето оформям снега в леко 'корито'. Така винаги съм на шалтето и не се налага постоянно да търся ръба на шалтето през чувала
(лятото поняга лягам директно в следата на пътеката - много е комфотно, но може да е стряскащо, ако имате страхове от преминаващи животни )

Ако има наклон в посока "глава-крака" слагах едната снегоходка в края на шалтето за да се опират краката в нея, ако тръгна да се пързалям надолу.

Мръзненето на носа - ами дупката на качулката не я слагам пред носа. Например аз спя настрани и дупката често е отгоре. Но понякога се събуждам с ледено уше Обаче в последно време гледам да спя с шапка - от хигиенна гледна точка върши чудеса с чувала, особено ако сте за повече дни в планината. Та шапката решава горе долу проблема с измръзването на ушето



Тема Re: Зимно бивакуване?нови [re: YosserHughes1]  
Автор plm.neregistriran (непознат)
Публикувано25.01.11 22:20



А-ха. Ето защо хижите не са в завидно финансово състояние - просто вече никой не спи в тях, а си ляга където завари независимо от метеоусловията.



Тема Re: Зимно бивакуване?нови [re: plm.neregistriran]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано28.01.11 14:08



НЕ ГИ Е СРАМ!!!





Тема Още един въпроснови [re: YosserHughes1]  
Автор YosserHughes1 (минаващ)
Публикувано01.02.11 11:45



Благодаря на всички за мненията! За да не пускам отделна тема, искам да питам тук още едно въпросче тези, които скоро са минавали от там да ми кажат - тенекиената колибка още ли стои на връх Левски (Амбарица)?
Благодаря предварително!



Тема Re: Още един въпроснови [re: YosserHughes1]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано01.02.11 14:32



През юли стоеше. Тогава минах за последно.



Тема Re: Още един въпроснови [re: Orнeдишaщ]  
Автор momtchi (новак)
Публикувано01.02.11 16:39





Няма ли да ти е тясно

Редактирано от momtchi на 01.02.11 16:40.



Тема Re: Още един въпроснови [re: momtchi]  
Автор YosserHughes1 (минаващ)
Публикувано01.02.11 16:50



че аз няма да празнувам вътре абитурентски бал, я?!





Тема Re: Зимно бивакуване?нови [re: YosserHughes1]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано04.02.11 17:08



Спал съм при дневни температури ок. минус 5-6 градуса (през ноща сигурно е било доста по-малко) и доста дебела снежна покривка, височина до 1500 м.

Сега... Чувалите са без значение. Всичко зависи от огъня, който ще си запалиш и от мястото на бивака. По принцип с приятелите нямаме зимни чували, а одеала и шуби (тип гъбина).

Огън "нодя" (при правилно разполагане гори поне 5-6 часа, ако е добре закрепен и 8 ч.), добро легло (клони) и добър заслон (клони, кора и брезент). Гъбината и плащ-палатката отгоре - няма проблем.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Зимно бивакуване?нови [re: BlackWolf]  
Автор niki_leo (член)
Публикувано04.02.11 20:19



Всичко това добре, ама не му върши работа на Йосер. Той с кола не ходи по баирите, така че няма как да мъкне одеяла и шуба. Спи по върховете и билата, а там няма клони, често не се намира и никакъв сняг, а като знам къде обича да се подвизава, вятърът ще му създава усещане за (-25)C - (-35) C.

niki_leo = Ники
Човек и добре да живее... един ден се регистрира в дир-а

Редактирано от niki_leo на 04.02.11 21:03.



Тема Re: Зимно бивакуване?нови [re: niki_leo]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано06.02.11 16:04



Кой ти говори за кола?!

Одеалото е на гърба ти - то е част от облеклото.
Разбира се има много хора са много хай-тек и се снабдяват с дрешки с мембранки, дишащи, олекотени и т.н. различни други чекиджийства.
Лично аз все повече изхвърлям всякаква синтетика от екипировката си. Предпочитам истинските нещо. За съжаление се налага човек да си изработва сам все повече работи.

Бивакуването на открито зависи в значителна степен от избора на мястото. Да спиш на открито, извън гората...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.