Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:28 21.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Тема Върши ли работата т.н. термо бельо?нови  
Автор tvy (минаващ)
Публикувано01.12.10 15:33



Върши ли работа това бельо и точно кое си заслужава за зимата специално? Ако го сложа под грейката няма ли да е много топло при вървене? По магазините има всякакви оферти - от 170-200 лева комплекта на Mizuno, до 60 лева на Сивен. Различни нива и степени ли има? А и доколкото узнах имало летни и зимни. Моля, ако някой знае да сподели.



Тема Да, върши! Категорично!нови [re: tvy]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано01.12.10 23:55



Четох и аз това-онова, така и не разбрах каква точно е тази материя, но може би това е в реда на нещата...

Аз ползвам Kraft, те имат три нива - лятно и зимно и нещо средно, което основно ползвам. За нашите планини зимният им вариант е рядко използваем.

Конкретно на въпросите:
Под грейката определено ще е много топло. Дори прекалено. Аз по нашите планини ходя със средния вариант на Kraft и най-често карам с горнището ш една тениска отгоре. Като задуха сериозно или е много студено слагам и полар. А за яке отгоре... не си спомням да съм използвал. Но важно е наистина дали се движиш, какво е натоварването и т.н.

При тази марка комплектът горнище и долнище е около 100 лв за междинния вариант. Интересното е, че спрямо летния почти няма разлика. Но зимния е два пъти по-скъп, че и нагоре.

Върви в някой спортен магазин, т.е. в такъв спортен, в който предлагат такива облекла, и ще ти обяснят. Имат и разни листовки, тип рекламни материали от самите фирми, в които е описано, но не са на български. Поне в повечето случаи.

Мога само да добавя, че не съм свързан по някакъв начин с предлагането на Kraft в нашата търговска мрежа, просто пазарувам от магазин, в който има това. Затова и от тази марка имам впечатления. Но съм възторжен в изказванията си, защото се убедих, че т.нар. "термобельо" си заслужава, макар и да е скъпичко.

А кое за кой сезон си заслужава - най-сигурно е да се бръкнеш и да придобиеш собствен опит.

Късмет!



Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене

Тема Благодаря Ясене.нови [re: Яceн_]  
Автор tvy (минаващ)
Публикувано02.12.10 10:58



Ходих в СЛС (Мизуно), Спорт депо (Крафт), Сивен (тяхно българско), ДИЕЛ (тяхна марка също), Салева. Поразпитах във всеки магазин, както и четох в разни сайтове. И най-накрая реших да попитам за практическото му ползване. Във всичките тези магазини ми обясняваха, че ги купуват повече скиори. Аз не съм скиор, а турист и в планината основно ходя и то предпочитам нагоре. И страшно се затоплям като тръгна по баира. Ако на обръщалото на 93 до лифта на Драгалевци си сложа шапка и ръкавици от студ, то след 5 мин. ходене ги махам. И затова се чудя, дали да си купя такова бельо. Все пак доста години се шляя по баирите и без него досега. Благодаря още веднъж. Но ако си намеря още малко аргументи, то поне горната част ще си взема.



Тема Re: Благодаря Ясене.нови [re: tvy]  
Автор n_ikito (непознат)
Публикувано02.12.10 11:50



Аз бях много скептичен, към тези материи. Обаче, след като се "излъгах" и си взех, останах много учуден от резултата. Ползвам, не само като карам ски, но и като ходя, пролет и есен с колелото..... освен че поддържат телесната температура, най-голямото им предимство /според мен/, е че много бързо изсъхват. Ако се претовариш и изпотиш.....разликата с памука е огромна..



Тема Re: Благодаря Ясене.нови [re: tvy]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано02.12.10 12:25



Всъщност точно горнището е по-съществената част. Аз имам и долнище, но почти не го използвам.

А най-готиното е точно това - че като се изпотиш, задържа топлината. И бързо съхне.



Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене

Тема n_ikitoнови [re: n_ikito]  
Автор tvy (минаващ)
Публикувано02.12.10 15:00



Да - това е ясно, че не трябва да се слага никакъв памук при тези занимания. Но аз ходя с едни тънки, вълнени фланелки, както имам и няколко полиестерни, които също бързо съхнат. А това термо бельо след всяко занимание ли трябва да се пере?



Тема Re: Върши ли работата т.н. термо бельо? [re: tvy]  
Автор Гьoko (Георги)
Публикувано02.12.10 15:27



Здравей! Абе върши работа, но зависи какво очакваш да свърши ...

Едната концепция на термобельото (по-разпространената) е, то да е направено от синтетични материали - съхне бързо, отвежда потта от тялото т.н. Почти всички големи производители на екипировка правят термобельо.

Друга концепция е добре забравената истина за вълната, че тя дори и мокра - продължава да топли. Та това са вълнените термобельо-та. Правят се от мериносова вълна (влакното на мериносовата овца е много тънко) плюс разни еластични влакна (все пак фьешъна трябва да е на ниво). И те вършат работа.

Мизуно е по-скоро марка дрехи за тичане и лека атлетика. Там нещата са за състезания и около тях. Марката Мизуно, заедно с Асикс, са общо взето "мерцедеса" в бранша. Страхотни материи, страхотен комфорт. Имаше добри промоции в СЛС есента.

Изобщо има избор в момента на дрехи - и на приемливи цени, и на доста солени цени (големите марки държат висока цена).

Поздрави,
Гьоко

"О, неразумний юроде! Поради что се срамиш да се наречеш болгарин...."


Тема Re: Върши ли работата т.н. термо бельо?нови [re: tvy]  
Автор lacho_79 (непознат )
Публикувано02.12.10 21:12



opredeleno varshi



Тема Re: n_ikitoнови [re: tvy]  
Автор Slavei ()
Публикувано04.12.10 00:39



Ако е изкуствена материя - да. Просто се вмирисва и си принуден да го переш. Мериносовата вълна се вмирисва значително по-малко и можеш да го носиш няколко дни като си в планината. (Не че и синтетичните не можеш да ги носиш няколко дни, но за околните няма да е приятно

)

Относно "лятно" термобельо - за първи път чувам някой така да го нарича... предполагам, че става дума за дрехи от CoolMAX материя. Грубо казано идеята е пак да съхне бързо, но да не топли толкова много. Не съм ползвал такива дрехи, но ползвам такива чорапи при бягане и определено ми е по комфортно с тях.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.