Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:28 20.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Ще я има ли хижа Бенковски?нови  
Автор natam-nasam (хмм...)
Публикувано16.09.10 16:54



Неотдавна пуснах една тема "Гонят Олга от Бенковски!", която все още е в челните позиции. Поводът да пускам сега тази тема е, че положението е много по-трагично, отколкото изглеждаше отначало. Не просто гонят хижар, който си върши работата а НИКОЙ НЯМА ДА ДОЙДЕ НА НЕЙНО МЯСТО. Представете си какво ще стане с хижата - това, което става с всяка безстопанствена постройка (пример: х.Планински извори).

Въпросът вече не е дали харесваме Олга или не, а дали ще има хижа. Моля, подписвайте петицията:

!

Редактирано от natam-nasam на 16.09.10 16:55.



Тема Re: Ще я има ли хижа Бенковски?нови [re: natam-nasam]  
Автор momtchi (непознат )
Публикувано20.09.10 16:15



Хм, колко от всички защитници на Олга и хижа "Бенковски" се срещнаха с другата страна? Имам предвид тетевенското дружество, хората, които са собственици на хижата (изградена с доброволен труд на тетевенци, доколкото знам). Да се чуят и техните мотиви, да се направи една среща с присъствието на всички и т.н. С една петиция работа няма да се свърши. Олга освен с туристите, трябва да се разбира и с нейните работодатели, от които изцяло зависи кой ще бъде хижар точно на тази хижа (единствена изцяло тетевенска). Дружеството има проблеми от край време, то също има нужда от помощ, че стопанисва още две хижи (Вежен и Момина поляна).
Много обичам хижа Бенковски, не смятам че съществуването и е застрашено по някакъв начин. От Олга нямам никакви оплаквания, познавам я от както е там. Оплаквания има дружеството - към него се обърнете, а не само към туристите.

Момчил



Тема Re: Ще я има ли хижа Бенковски?нови [re: momtchi]  
Автор Плaнинap (Кa)
Публикувано20.09.10 17:06



Браво бе, Момчиле! Страхотна логика изкара. Каква е целта на съществуването на тази хижа? Да посреща туристи или да обслужва ръководството на ТД Вежен? Как става така, че туристите са доволни, а ръководството- не?

Редактирано от Плaнинap на 20.09.10 17:19.



Тема Re: Ще я има ли хижа Бенковски?нови [re: Плaнинap]  
Автор momtchi (непознат )
Публикувано20.09.10 17:52



Има варианти да стане това, питай дружеството. Решил съм страна да не взимам в този конфликт, просто отбелязвам, че има две гледни точки.
Нямам намерение да ставам адвокат на никой, нито да разпространявам непроверена (в много случаи недоказуема) информация - клюки. Който се интересува да се срещне с двете страни и да получи тази информация.
Работя без проблем от повече от 10 години с дружеството в Тетевен, както и с хижарите, които то назначава (все още няма тетевенска хижа под аренда, което им прави чест!).
Много съжалявам за проблемите около хижа Бенковски, и аз се притеснявам от смяната на хижарите там. Олга ще си намери хижа без проблеми, надявам се. Бих и дал препоръка без да се притеснявам, но дали ще и дадат такава от дружеството се съмнявам. Просто различни гледни точки, различни интереси. Подобна история се разигра и на хижа "Ехо" преди 2 години, ако си спомняш. Хижата остана, работи на пълна пара въпреки уволняването на предишните хижари...



Тема Re: Ще я има ли хижа Бенковски?нови [re: momtchi]  
Автор Плaнинap (Кa)
Публикувано24.09.10 13:11



Момчиле, при цялото ми уважение към теб, ще ти възразя категорично:

Призоваваш ни да питаме и другата страна. Да, ама другата страна доста ясно е заявила свята гледна точка - Чл.328 ал.1 т.5 от кодекса на труда, съгласно която се освобождава Олга. Ето как точно звучи гледната точка на анонимния чиновник от Сдружение "Туристическо дружество "Вежен"-гр. Тетевен (ниската душа даже не е посмяла да си напише името на предизвестието)

Чл. 328. Работодателят може да прекрати трудовия договор, като отправи писмено предизвестие до работника или служителя в сроковете по чл. 326, ал. 2 в следните случаи:
...............
5. при липса на качества на работника или служителя за ефективно изпълнение на работата;


На това аз му казвам абсурд и подигравка – с Олга и с нас туристите. И ти си съгласен, че Олга има качества да бъде хижар.

След като ставам свидетел на тази безочливост и наглост, започвам да се питам: разпространяваната непроверена (в много случаи недоказуема) информация – клюки, за бракониерстване и кражби, дали пък не е вярна?

– вече има тетевенска хижа под аренда.

Хижа Ехо – помня, помня, как да не помня. Надявах се да не повдигаш темата, защото помня и много добре, че фирмата в която ти си съдружник взе дейно участие в смяната на хижарите. Е, резултатът за мен не е по-добър. Особено по отношение на хигиената. Венци може да беше луда, ама беше сърцата и хижата светеше.



Тема Re: Ще я има ли хижа Бенковски?нови [re: Плaнинap]  
Автор momtchi (непознат )
Публикувано27.09.10 17:27



Камене, що не възрази така категорично на хората от дружеството?
Вместо да подписвате петиции, от които няма смисъл, освен моралната подкрепа, можеше да се видите с тези хора и да поговорите. За бъдещето на Олга и на хижата.



Тема Re: Ще я има ли хижа Бенковски?нови [re: momtchi]  
Автор alexiare ()
Публикувано27.09.10 18:34



Оплаквания има дружеството - към него се обърнете, а не само към туристите???
Малко просветление по темата по-горе, ако може.
Значи ние сме слаба бира, които подписахме...

и нашето мнение и пет пари не струва...



Тема Re: Ще я има ли хижа Бенковски? [re: momtchi]  
Автор Плaнинap (Кa)
Публикувано27.09.10 21:55



Мисля, че точно това правим - възразяваме на хората от дружеството. Просто използваме интернет. И несъмнено посланието ни стига, където е нужно. Защо тези хора, ако имат да добавят нещо към предизвестието не го направят тук - публично?

Моралната подкрепа и гражданската позиция – те са важните в момента.

Към днешна дата нещата са сложени в плоскостта на отношенията работник – работодател. Ние като “клиенти” на ТД Вежен, не можем да решим трудов спор. За това си има съответни институции.

Можем обаче, да кажем: Олга, като алпинист и планинар превърна х. Бенковски в място за планинари и ние, планинарите, искаме то да остане такова! Не искаме хижи, където местните пияници и ловци - бракониери да си правят запоите (справка - другите хижи, стопанисвани от ТД Вежен.)

Затова призоваваме да се подкрепи петицията.

Постоянно настояваш да се срещнем с тези хора – явно искат да ни кажат нещо насаме. Добре, ние сме насреща. Но не виждам основанието да искаме среща. Ако те желаят – сигурен съм, че ще им съдействаш да установим връзка.



Тема Re: Ще я има ли хижа Бенковски?нови [re: Плaнинap]  
Автор momtchi (непознат )
Публикувано28.09.10 07:35



За съжаление те нищо не искат, гледат си интереса, като всеки работодател. Планинарите искат да запазят Олга, те са активната страна. По-лесно е да да изказваш гражданска позиция от вкъщи на топло, тракайки по клавиатурата, отколкото да си уредиш среща някъде с някакви хора и не само да се опиташ да им вникнеш в проблемите, ами и да предложиш някакво решение.
Планинарите не са клиенти на ТД Вежен, те са клиенти на Олга. На мен ми се налага да съм клиент на дружеството (от повече от 10 години), като ходя на хижите му по работа. За това и не взимам позиция, познавам въпроса от двете страни.
Ако "планинарите" вместо да се хващат за етикети като "ловци", "бракониери", "пияници" и т.н. се бяха срещнали с тези хора и си бяха поговорили, може би имаше начин Олга да остане на хижата.
Камене, явно си привърженик на "агресивното гостоприемството", щом ти е харесвало на Ехо по времето на Венци и Мишо (на мен ми идваха в повече

). Вярно, че в сравнение с тях Олга е цвете . И е вярно, че ако някой тръгне да сменя Иван и Дида от Вежен, ще си дигна задника да видя кой е тоя и да му искам обяснение. Но това е въпрос на вкус...



Тема Re: Ще я има ли хижа Бенковски?нови [re: momtchi]  
Автор Плaнинap (Кa)
Публикувано28.09.10 16:56



За едно нещо си прав – гледат си интереса хората. А интереса е голям. Не става вече дума за съдбата на Олга, а за съдбата на хижата... дано времето ме опровергае.

Ако считах, че това би решило проблема, бъди сигурен, че щях вече да съм ходил в Тетевен. На мнение съм обаче, че нещата ще се решават в съда.

Когато ти се вдигнеш, в качеството на какъв ще го направиш - на съсобственик във фирма, който познава и работи с тези хора от десет години.

Ако аз се вдигна, в качеството на какъв да го направя – на фен на Олга? То е все едно, понеже те кефя, да дойдеш да кажеш на шефа да ми вдигне заплатата.

"Агресивно гостоприемство" – това ми хареса. Както и предния път казах – не отричам, че Венци имаше кусури. Не мисля обаче, че ще ми се ходи толкова често на Ехо, както преди – последния път се погнусих от чистотата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.