Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:15 30.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Тема в. Полежан - Тевно езеро има ли пътека? + покананови  
Автор bst (~!~)
Публикувано19.08.10 20:06



Точно си правя планове за уикенда и единия член на групата нещо получи контузия и още не знам дали ще може да ходи, а не ми се ходи сам.

Идеята е в събота да тръгнем от х. Безбог към в. Полежан и там да се помотаме в района, но не знам дали от там има пътека към Тевно езеро или трябва пак да се върна към х. Безбог.

Тръгвам от Пловдив с колата в петък вечерта или събота сутринта, според зависи. За сега съм сам, така че ако има някой в същата посока, може да си правим компания. Връщане в неделя вечерта.

За бърза връзка
skype: stm.desk



Тема Re: в. Полежан - Тевно езеро има ли пътека? + покананови [re: bst]  
Автор JWalker (оптимист)
Публикувано20.08.10 06:26



От връх Полежан през Малък Полежан можеш да слезнеш на Дженгалска (Самодивска) порта. От там през циркуса има неофициални пътечки, маркирани с камъни до премката между Дженгалския гребен и връх Момин двор. След тая премка има качване на Момин двор, но не по ръба, а [юго]източно от него по склона. Някога съм го минавал в обратна посока. Предполагам има качване и западно от Момин двор.

------

is searching for developers.

Тема Re: в. Полежан - Тевно езеро има ли пътека? + покананови [re: JWalker]  
Автор bst (~!~)
Публикувано20.08.10 09:20



До Самодивската съм ходил, на картите на ГПС-а ми дава поне 2 пътеки между Полежан и Дженгалска порта, просто исках да знам дали се минава или е прекалено екстремно. Явно от там ще мина.

Редактирано от bst на 20.08.10 09:20.



Тема Re: в. Полежан - Тевно езеро има ли пътека? + покананови [re: bst]  
Автор ve_san ()
Публикувано20.08.10 16:29



"Пресни" снимки от въпросния участък (не са мои)





Тема Re: в. Полежан - Тевно езеро има ли пътека? + покананови [re: bst]  
Автор temp1e (минаващ)
Публикувано20.08.10 22:23



A eto moi snimki. Minawa se bez problem

http://picasaweb.google.com/boyan.dimitrov/20090801Dobrinishte2#

http://picasaweb.google.com/boyan.dimitrov/


Тема Re: в. Полежан - Тевно езеро има ли пътека? + покананови [re: bst]  
Автор bst (~!~)
Публикувано23.08.10 17:36



В крайна сметка се качих сам, като разчитах да се присъединя към някой групичка, но явно поради времето в което тръгнах, нямаше никой в моята посока. Тръгнах в 11:00 от х. Безбог към върха и след това към в. Полежан. Там имаше поне 30 човека, явно туризма става отново популярен. От там се спуснах към Газейското езеро, на което настигнах една група, но тя зя съжаление беше към х. Дамяница. Изкачих се на в. Газей и от там, както знаете се открива невероятна гледка към голяма част от Пирин и върховете и. В този момент часа беше 14:00 и аз реших да се върна към лифта и да се прибера още същия ден, за да мога в неделя да направя едно барбекю с приятели. И така тръгнах към в. Малък Полежан, от там през Дженгалската порта и се спуснах до х. Безбог и даже успях да хвана лифта в 16:10

Тук са снимките:





Тема Re: в. Полежан - Тевно езеро има ли пътека? + покананови [re: bst]  
Автор W_sjankata (член (пълен))
Публикувано25.08.10 19:37



Явно си бързал за лифта иначе без никакви грижи си могъл да се качиш до Тевно, хем да видиш кръста там. Това място е "телефонната кабина " на Тевно.
Пускам ти малко снимки:

.
След снимките с луната има няколко, на които се вижда, че минаването под Джангал, през портата, към Малък Полежан и през Стражите е безпроблемно. Дори бих казал, че порамидковите марки се по не една, а по няколко успоредни "пътеки" през морените към Голямо валявишко езеро. Успех за следващите ходения!
Ако случаино този постинг прочетат Коце и Невена- моята компания в този преход от Тевно до Стражите- искрени поздрави и към тях!

Редактирано от W_sjankata на 25.08.10 19:40.



Тема Re: в. Полежан - Тевно езеро има ли пътека? + покана [re: W_sjankata]  
Автор bst (~!~)
Публикувано25.08.10 23:00



Да, Тевно ми беше по-близо, но реших да хвана лифта.
Между другото предния ден се обадих на един глобулски номер, който имам на х. Тевно и за мое учудване се свързах с някой там и си запазих място за спане, а до колкото помня там обхат на мобилните няма.



Тема Re: в. Полежан - Тевно езеро има ли пътека? + покананови [re: bst]  
Автор pax (разпознат)
Публикувано16.09.10 18:29



яки снимки ...
ще се опитаме тоя уикенд да минем по тоя маршрут. Да видим дали ще сколасаме по светло.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.