Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:04 09.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема планинските ултрамаратонинови [re: мapaтoнeц]  
Автор Cтaниcлaв (StaRaTrekking)
Публикувано27.07.10 15:09



планински ултрамаратон - по дефиниция това е спортно събитие включващо бягане на дистанция по-голяма от традиционния маратон с неговите 42.195 км. Та, това "бягане" в определението хич не ми харесва, не че аз не подтичвам по нанадолнищата за да "жаля" коленете или пък по равно, но за мен бягането е по-скоро изключение отколкото правило. И затова по-харесвам определението "поход". Да не говорим, че при ултрамаратона има подкрепителни пунктове на всеки 5 до 15 км, което обезмисля идеята за носенето на каквато и да е раница.

С две думи, предпочитам и в бъдеще фокуса на този поход да са ходещи по планините туристи отколкото отдадени на спорта атлети-бегачи. Което не пречи и такива да участват, лошо няма.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2010нови [re: мapaтoнeц]  
Автор dobrudjan4e (психопат)
Публикувано27.07.10 17:01



Ако ги няма контролните пунктове с бира не ме бройте ;).
Аз съм точно на обратно на маратонския принцип (за 4-те години в които съм участвал) - гледам да си мина прехода с възможно по- малко усилие и повече кеф. Все пак някои хора само там ги виждам и предпочитам да си поговорим през часовете, които ходим заедно, пред това да оплезим езиците.
Сигурен съм, че и занапред ще е така

.

Който пие бира не умира !

Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2010нови [re: dobrudjan4e]  
Автор cтpaжapa (баир будала)
Публикувано27.07.10 21:47



Аз пък ако ударя една бира ще заспа отмах. Направо ви се чудя!
Ето и крайните за финала срийн шотове от Орегона .


Редактирано от cтpaжapa на 27.07.10 21:49.



Тема Снимки от походанови [re: Cтaниcлaв]  
Автор Cвилka ()
Публикувано28.07.10 03:51



Включвам се към благодарностите за персонала на Ехо и Козя стена. Първите не спаха заради нас, последните ничакаха също и бяха оставили генератора до след 24:00, за да ни е светличко, когато минем от там.

Качил съм временно "малко" снимки:





Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2010нови [re: cтpaжapa]  
Автор momtchi (непознат )
Публикувано28.07.10 08:59



Е как така без бира?! Ако се прежаля пак да участвам, тактиката ще ми бъде същащата - четири хижи, четири бири, четири супи (з.Ботев, х.Добрила, Орлово гнездо и Ехо). Така си набавяш всички необходими вещества


В интерес на истината, бирите въобще не ги усетих как влизаха, и всеки път се колебаех за втора...
Губи ми се историята на търновци с Красимира, и още не знам кака се казва младежа, с който си говорих цяла сутрин...



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2010нови [re: momtchi]  
Автор N_i_k_s_i (скитник)
Публикувано28.07.10 11:19



Момчи, абе забравих да ти кажа, ама дано си се сетил.
Та думата ми е - измери ли разстоянието с гпс-а от х.Ехо до вр. Вежен като тръгнахте натам. И съответно до хижа Вежен.
Да видим аджеба колко е.



По-здрави...и до-скитане



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2010нови [re: N_i_k_s_i]  
Автор momtchi (непознат )
Публикувано28.07.10 13:14



Въобще не съм го пускал, трака го имам в къщи, ще ти пратя разстоянието тази вечер (но няма да стигне за да станат 100 километрите

)
Нали не си мислиш, че съм качвал върха този ден?
Хижата е добра за финал за мероприятието (като места, баня и т.н., ама баира като за финал е зловещ...)
Кво скитане бе, работа - бавно ходене по равни пътечки и пътчета...



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2010нови [re: momtchi]  
Автор kibik (позициониран)
Публикувано28.07.10 13:52



В отговор на:

Е как така без бира?! .... четири бири ... бирите въобще не ги усетих как влизаха, и всеки път се колебаех за втора...




, хич не се колебаят за .. втората, ами направо си вземат

Тази година май отбелязаха рекорд - по 6 бири на калпак за 63км, значи са се движили с 1 бира за 10км



-----------------------------------------
неак'Ф УжасТ, неак'Ф аТ

Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2010нови [re: N_i_k_s_i]  
Автор momtchi (непознат )
Публикувано29.07.10 11:15



х. Ехо - х. Вежен, през Юмрука и вр. Вежен е 12,5 км с положителна денивелация около 850 метра. С тях "ултрамаратона" може да стане 80 км. Остава само да се тръгне от Шипка, и стоте км ги има, дори с малка горница.
Но няма аз да тръгна





Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2010нови [re: momtchi]  
Автор N_i_k_s_i (скитник)
Публикувано29.07.10 17:38



"х. Ехо - х. Вежен, през Юмрука и вр. Вежен е 12,5 км с положителна денивелация около 850 метра."

Хм..интересна работа. Все си мислех, че е повече. Че вероятно има поне 20-на км.



Ето й моя скромен отчет към мероприятието:

Потегляне от хижа Триглав - 05.15 /05.30/.
/Тук да отворя малка скоба - останалите вече бяха тръгнали, все още бе тъмно, и аз без много да се оглеждам за пътеката, малко я поизгубих в гората, та отново се наложи да се върна до хижата и вече следейки я стриктно, се спуснах надолу.

/.
Така че реално, с повторното тръгване от х.Триглав - 05.30
Смесите - 06.30
- След Смесите лека-полека взех да настигам последните участници, както и голяма част от останалите по стръмния склон към Юрушка грамада.
заслон Маринка - 08.26
вр.Ботев - точно в 09 часа.
заслон /хижа/ Ботев - 09.17
- Зареждане с вода на заслона и към 09.30 хващане на баира към Дюзчал. Бях решил да хапвам някъде горе на Жълтец. Така с Лъчо-Огнедишащ се опънахме на полянката около Жълтец за 20-на мин. /между 10 и 10.20/, та му хапнахме. В 10.20 - посока Купена.
Голям Купен - точно в 12.00 - Половин час релакс. Все пак на Купена трябва да му се отдаде нужното.. . 12.30 в посока Амбарица.
вр. Амбарица - 13.23
х. Добрила - 13.50 /зареждане с вода и в 14.03 потегляне към х.Дерменка/.
х. Дерменка - 15.35. - Естествено, тук отново го отдадох на червеугодничество и оглед на пораженията досега /пришки и т.н./. Този път престоях "само" час и половина, за разлика от мин. година /3 часа/.... Така, в 17.05 - посока Беклемето.
заслон /хижа/ Орлово гнездо - точно 18. - след Дерменка дотук не ми спореше много ходенето на препълнен стомах.
Беклемето /Троянския проход/ - 19.05.
хижа Козя стена - 20.47 /една кратка 5-минутка/. и последния етап до х. Ехо:
хижа Ехо - 22.45.

Общо разстояние хижа Триглав - х. Ехо: 66 км.
Изминато за: 15 часа и 45 мин.
в това число почивки - грубо около 3 часа общо. Почивките реално можеха да паднат с 2/3 - до 1 час макс. НО...нали и аз съм човек, и нищо човешко не ми е чуждо .... А и все пак участвам в поход, а не на маратон..


Та така... хубаво беше, и времето бе с нас.
Имаше и малко поражения - прижки, протъквания на разни места, болежки...абе както си му е реда. :-))

Благодаря на организатора Станислав, както и на стопаните на хижа Ехо за радушното посрещане.

Ето и малко снимки:


П.С: Последните снимки не са много приятни, а направо ме потресе това, което снимах. Към 14 часа тъкмо се приготвяхме да се спускаме към Розино, и се появи моторизирана напаст. И то в нацинален парк !!!



Щом вече и на Ехо взеха да се качват с мотори, къде остава да се скрием !?


По-здрави ... и до-скитане


Редактирано от N_i_k_s_i на 29.07.10 17:51.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.