Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:26 28.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема СтаРа Планина 100х24/2009нови  
Автор Cтaниcлaв (StaRaTrekking)
Публикувано05.06.09 11:32



Здравейте!

За 7-ма поредна година ни предстои да направим един поход по билото на Стара Планина от х. Мазалат до х. Ехо с изкачване на вр. Ботев, Голям Купен, Левски и др. Същността е в рамките на 24 часа да изминем около 100 км. Програмата е следната:

16-юли-2009 (четвъртък) - събиране на всички участници на хижа Мазалат. Нощувка.
17-юли-2009 (петък) - старт рано сутринта (06:00 часа) в западна посока.
18-юли-2009 (събота) - финал на хижа Ехо.

Похода ще е по билото на Стара Планина - лятна маркировка. Ще се премине през хижите Добрила, Дерменкая, Козя стена и заслон Орлово гнездо.

Каня всички досегашни участници, както и тези, които в предишните години са имали желание да се включат, но по една или друга причина не са успявали, отлагали са или са се отказвали, да се присъединят към нас. Ще ми е много приятно да се съберем пак там горе и да съприживеем един незабравим, дълъг и вълнуващ ден по върховете.

Искам да обърна внимание, че това не е състезание. Акцента при това мероприятие е върху издръжливостта, духа и волята. Целта ни не е на всяка цена да минем по маршрута. Нека всеки, преди да реши да участва, да направи трезва преценка за себе си и собствените си възможности и опита, който има в подобни начинания. Такса за участие няма, преминаването не е задължително да е компактно, може и да е индивидуално, но е препоръчително да е групово. Всеки е длъжен да си направи планинска застраховка, която да е валидна за периода на провеждане на похода. Всеки сам за себе си преценява каква екипировка, храна и оборудване ще са му необходими.

Ето и кратка ретроспекция от всички издания досега на "СтаРа Планина 100х24":








С нетърпение очаквам срещата ни на х. Мазалат на 16-ти юли. Пазете се, бъдете здрави и до скоро!



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор snow tiger (непознат )
Публикувано05.06.09 14:38



Привет! Една радостна новина в края на работната седмица

.
Живот и здраве ще се видим след месец.
Късмет и добро настроение на всички мераклии!



Тема Отг: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор тok (инж.)
Публикувано05.06.09 15:40



Този път еуфорията ме обхвана още преди да се появи темата. Това ми е любимото предизвикателство за годината. След 3 поредни неуспешни опита въобще не се чувствам демотивиран, а кръвта ми ври и кипи...

Да си пожелаем хубаво време, живот и здраве и ще се видим на Мазалат.





Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор dobrudjan4e (психопат)
Публикувано05.06.09 17:36



Живот и здраве за трета поредна година ще участвам

.

Който пие бира не умира !

Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор Пaвeл (скитащ)
Публикувано05.06.09 17:56



Привет и от мен.

Ще гледам да се включа и аз, ако съм в БГ.

Ще ти се обадя за споделяне на част от маршрута на една моя засега самосиндикална проява, която замислям за 20-21 юни (сигурно вече се досещаш

)

Поздрави на цялото семейство.
Павел



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор Stamcho (непознат )
Публикувано09.06.09 14:00



Здравейте на всички! От няколко години дочувам от тук и от там за този поход, но все нещо ме възпрепятства.


Преди няколко дни завършиха 100те км около Варна и още почивам. Но мисля че е време да приема ново по-голямо предизвикателство и да се вкуча тук. Мисля да се провбвам - изглежда ми интересно и трудничко.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: Пaвeл]  
Автор radokal (непознат )
Публикувано11.06.09 09:06



Здрасти Павка. В края на следващата седмица ще ходя с приятели в района на Северен джендем. Помня, че вие с Лъчо миналата година обикаляхте в Южен. Имаш ли информация за някакви конкретни маршрути севрно под Ботев. Йоги например ми беше казал, че е слизал от заслон Маринка надолу към ВЕЦ Видима по главното ребро ( Голям Осрядък). Ходил съм на Водните дупки и Видимското пръскало, но не знам има ли пряка връзка между тях и къде може да се мине без алпийска екипировка. Ще носим само въже. Иначе за похода ще видим, имам желание. Поздрави ор Варна, Радостин.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009 [re: Cтaниcлaв]  
Автор s----a (непознат )
Публикувано11.06.09 13:19



защо не ходите за кеф, какво виждате.9O% НЕ са виждали красивите гледки от Мазалат до Ехо. другия път го направете за 2-3 дена и ще разберете



Тема Хайде бе, не са виждали? [re: s----a]  
Автор niki_leo (новак)
Публикувано11.06.09 16:02



Нали не си мислиш, че тия хора никога не са минавали този маршрут освен в рамките на похода 100 км / 24 ч?



niki_leo = Ники
Човек и добре да живее... един ден се регистрира в дир-а

Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009 [re: s----a]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано11.06.09 19:09



Хехе, а ти защо мислиш, че не ни е кеф и че нищо не виждаме? Който ти е казал, че кефът и гледките се получават само на бавна скорост, те е излъгал. Планината предлага разнообразни кефове за всички - на всеки според предпочитанията.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.