Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:10 30.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Тема Diamir или Dynafitнови  
Автор torez (непознат )
Публикувано28.01.10 09:11



Здравейте
Решил съм да си сменям старите Silvretti 400 с нови панти. Цените им са доста високи но ... до 500 лв. мисля да инвестирам. Двоумя се между по евтините варианти Diamir Experience (или Еxplore) и съответно по-евтините варианти на Dynafit (цените им са съизмерими). Предимствата на Dynafit от към грамажи са безпорни , но ме притеснява стабилноста на тези автомати при спускане . Карал съм с Diamir Еxplore и много ми харесаха и за катерене и за спускане , но все пак варианта с леките Dynafit ма съблазнява . Моля за мнение ако някой е карал и с двата модела и може да направи сравнение





Тема Re: Diamir или Dynafitнови [re: torez]  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано28.01.10 11:31



И аз се чудех за същото преди един месец. Прецених, че за изкачване ще ми отива много повече време, отколкото за спускане и си взех Динафит (по- дълго време кеф). После обаче като ги подкарах по необработения сняг се оказа, че тези две времена не са много различни... :) Това е от скиорката, де.
Всъщност не мога да дам сериозно мнение.



Тема Re: Diamir или Dynafit [re: torez]  
Автор Slavei ()
Публикувано28.01.10 11:47



Зависи за какво ще ги ползваш. Ако ще е за ходене - динафит



Тема Re: Diamir или Dynafitнови [re: torez]  
Автор spasss ()
Публикувано28.01.10 20:46



Здравей, а за колко продаваш старите СИЛВРЕТИ?



Тема Re: Diamir или Dynafitнови [re: spasss]  
Автор torez (непознат )
Публикувано29.01.10 16:48



не смятам да ги продавам .. ще си имам и екипировка за окаяни терени ..



Тема Re: Diamir или Dynafitнови [re: torez]  
Автор TheBear (въртоглав)
Публикувано29.01.10 18:36



Не съм карал Diamir, но съм карал Silvretta 404 и Dynafit. Във вторник съм се спуснал 4 пъти от вр. Мусала до заслона по улея, който започва от връхната пирамида с Динафитите. Преди да направя сефтето, си ми беше притеснително и на мен, щото досега никога не съм спускал подобни опасни места с панти (и въобще със ски). Та, за по-голяма сигурност ги "заключвах" отпред, като за ходене, така че уж да няма откачане, въпреки че на мен ми се струва, че ако стане сериозен напъна, дори да са заключени, и при положение че крака издържи (дай боже всекиму!), би се изтърбушило я леглото на шипчето, което е запресовано в обувката, я нещо по автомата ще се почупи, или целия ще се изтръгне от ската. Аз съм 91-2кг без дрехи. Един път леко се претърколих, ама ските си ми бяха на краката, което е по-важното. На такива места да ти се откачи ската си е меко казано неприятно и опасно. Лошото при динафитите е, че като ходиш с обувките, дупчиците на обувките се запълват с лед. И ако после имаш отговорно пускане, или не искаш да бъдеш изненадан неприятно, трябва старателно да изчовъркаш леда с някакво шило преди да ги закопчаеш в автоматите.
На връщане си съсипах сериозно ската, веднага след Ледено езеро в един скрит камък - не карайте надолу, въпреки многото следи - най-малкото, гарантирано ще си изпочупите ските! Много малко е снега за съжаление.

Не знам кое точно те притеснява при Динафит - че изглеждат слаби или нещо друго. Щото за откачване си откачват. Предната седмица налетях пак на едни камъни на спускане от Бегличка могила и се разхвърчаха и ски и всичко, едва не се претрепах, то ски по сняг се карат, ма като няма... стават сакатлъци. В нормална позиция на автоматите за спускане и максимално натегнати, мен си ме държат при доста агресивно каране и сериозн скорост при спускане по писта.

И МНОГО ВАЖНО! ВНИМАВАЙ КАК ГИ МОНТИРАШ ДИНАФИТИТЕ, ЧЕ ПОСЛЕ ДА НЕ ТЕ БОЛИ ГЛАВА. ИМА ЕДНА ПЛАНЧИЦА ПЛАСТМАСОВА ВЪРВИ С ТЯХ. МНОГО ВНИМАВАЙ КЪДЕ ЩЕ Я СЛОЖИШ ПРИ ИЗМЕРВАНЕТО, ЩОТО КАТО ГИ "ОКЪСИШ" - ПОСЛЕ ОПРАВИЯ ПОЧТИ НЯМА И ЩЕ ТРЯБВА ДА ПИЛИШ ОБУВКАТА, КАТО МЕН. ТАМ НЕ СЕ РЕГУЛИРАТ, ИЛИ ПОНЕ ТОЯ МОДЕЛ ДЕТО АЗ СЪМ ВЗЕЛ. ДЕМЕК ИМАШ САМО 1 РАЗМЕР ОБУВКА И ТОЧКА! ИМАШЕ И ДРУГИ МОДЕЛИ С РЕГУЛИРАНЕ, АМА НАЛИ ГОНИМЕ И ТЕГЛО...


\\-\\-\\-Притягайте пантите-//-//-//<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от TheBear на 29.01.10 18:47.</EM></FONT></P>

Редактирано от TheBear на 29.01.10 18:52.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.