Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:07 03.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Абсолютно начинаещинови [re: isolation]  
Автор momtchi (непознат )
Публикувано09.12.09 21:56



Всъщност такава е истината, а единствения смисъл на коментариите е да информират четящите, и да ги предпазят от подобни грешки.



Тема Re: Абсолютно начинаещинови [re: momtchi]  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано10.12.09 22:26



Така де.
За дискусията може ли да се разчита на GPS-a- не знам колко хора не биха имали проблеми в планината, защото не биха стъпили там без GPS-и. Подозирам, че снегоходките са по-опасни в това отношение.
По скоро помагат, ако не очакваш чудеса. Ползвала съм рядко- записва си как съм се качила някъде, за да мога да се върна после, ако нещо се обърка. То взе, че се обърка при слизането от един шестхилядник, а батерията му взе, че смръзна и падна, ама това са едни други истории. Щях да съм там и без GPS (иначе нямаше да ми го дадат).
Това с минаването през леда, вместо отстрани, е рядък пример как тази машинка може да ти навреди. Ако го бяха заобиколили и беше пуснато да прави трак на другия ден, когато снегът е паднал, щяха да знаят точно от къде се заобикаля.



Тема чета и се дивянови [re: vgazgoeb]  
Автор pirx (crazy diamond)
Публикувано11.12.09 10:01



браво на младежа, че не се е панирал и е спасил девойката и двамата са имали луд късмет, направо Бог ги е запазил (не съм вярващ).


Иначе като цяло е аджамийска работа, предоверяване на GPSа, непознаване на терена и условията както и на района като цяло и т.н. и т.н.

А и като вметка, опита и рутината по даден маршрут не са гаранция, че няма да се направи глупост или да се подцени ситуацията. Преди години близък мой приятел и колега се затри над Синаница при условие,че сигурно го е минавал поне 10-15 пъти.

За някои мои изпълнения няма да говоря.

«Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат!»


Тема Re: Абсолютно начинаещинови [re: мaлъk змeй]  
Автор jentalmena (минаващ)
Публикувано11.12.09 10:09



Против смръзване, хората са изобретили литиевите батерии Energizer Ultimate lithium AA и ААА. Батериите работят до минус 40 градуса. Цена на 1 брой - между 4 и 5 лв, но си заслужават отвсякъде!

Energizer Ultimate Lithium - последна върхова технология в производството на батерии.
Най-издръжливата батерия с размери АА/ААА в света.
Нито един от големите световни производители не е успял да произведе литиева батерия. Очаква се DURACELL да пуснат своя литиева батерия в началото на 2009 година.
Специално разработена за високотехнологични устройства - цифрови камери и фотоапарати, МP3 плейъри, портативни LCD-TV или DVD устройства.
Батерията избрана от NASA да замени всички алкални батерии на борда на совалката Discovery и доказала качествата си:
• Вече с нова опаковка и нова идентичност.
• Срок на годност: 15 години.
• Изключително лека.
• Работеща при екстремно ниски температури (от -40°C до +60°C).
• До 7 пъти по-издръжлива от алкална батерия при употреба в цифрови фотоапарати, Можете да снимате до 630 снимки с вашия цифров фотоапарат.
• В двата най-популярни размера АА и ААА и блистерни опаковки от 2 или 4 броя.

Искам да съм там!


Тема Re: Абсолютно начинаещинови [re: jentalmena]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано11.12.09 11:28



Слава! Слава! Слава!





Тема За батериите DURACELLнови [re: jentalmena]  
Автор niki_leo (минаващ)
Публикувано11.12.09 13:04



Айде да видим... нещо нямам голямо доверие на DURACELL напоследък. Едно време, преди 7-8 години батериите им наистина издържаха повече от тези на конкурентите. Само че след като зарибиха пазара качеството им спадна до нивото на останалите компании. Поне моите наблюдения за последните 2-3 години са такива. За едни и същи уреди, които имам в къщи батериите на CONY и VARTA например изкарват приблизително еднакъв срок с тези на DURACELL. А преди дюраселките изкарваха 1.5 до 2 пъти по-дълъг срок.

Та като имам пред вид горното малко ме съмнява да изкарат качествен нов продукт, а именно цитираната литиева батерия. Нека да я видим първо, да я тестваме, пък после ще се кефим, ако има за какво.

niki_leo = Ники
Човек и добре да живее... един ден се регистрира в дир-а


Тема Re: Абсолютно начинаещинови [re: jentalmena]  
Автор Xoбo (лентяй)
Публикувано11.12.09 13:36



Всяка батерия, дори и най-последен модел, на студ работи по-малко часове, отколкото при нормална температура. От това им свойство идват основните проблеми с електрониките по високите планини. Човек никога не знае кога ще клекнат батериите, а това е неприятно.

Същите тези клекнала на студа батерии може да работят още доста часове ако се затоплят. Това може да стане като се сложат батериите на топло до тялото. Например под мишницата.

Не съм пробвал, но може би и на главата под шапката ще свърши поне до някъде работа.



Тема Re: Абсолютно начинаещинови [re: jentalmena]  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано11.12.09 14:35



Е точно такива батерии бяха.


Не е удобно да се топлят под мишница когато не работят, защото залепват...



Тема Re: Абсолютно начинаещинови [re: мaлъk змeй]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано11.12.09 15:37



Може да се напрви едно джобче към прашките и пак да са на топло





Тема Re: Абсолютно начинаещинови [re: БoянlYl]  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано11.12.09 16:14



А самият GPS къде да си го сложим? Не ми отговаряй...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.