Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:36 20.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: eVent – Мембраната от ново поколение.нови [re: Da Luz]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано17.12.09 15:14



Обективни, обективни, колко да са обективни, 300лв. си е сериозна сума, най-обективната причина е, че тук печалбарството е голямо, не може разбираш ли да се печели от 5, 10 до 30% трябва да се печели минимум 50-100 и нагоре проценти, така е в България, милата ни родина.

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)


Тема Re: eVent – Мембраната от ново поколение.нови [re: Myth]  
Автор Da Luz (Da Lud)
Публикувано17.12.09 21:38



Е тука вече много бъркаш - българина толкова не е "печалбар" та чак ме е яд на тъпотията му. Мръдни малко извън България и ще се убедиш.


В Лидл в Гърция една бира Амстел е 0,5 евро, в малкото магазинче един километър по-нататъка е 1 евро а същата тая бира в лавката на къмпинга е 3 евро.
Ресторантите им са сравнително евтини - само 4 пъти е разликата в цените спрямо българските.

На бензиностанициите в Хърватска една бира Амстел струва 3.5 евро. В Италия една малка пица маргарита е 10-12 евро. И то ако не я ядеш в заведението. Две топки сладолед струва 4 евро на нетуристическите места - във Флоленция е 8.

------------------------------------



Тема Re: eVent – Мембраната от ново поколение.нови [re: Da Luz]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано18.12.09 11:25



Говорим за различни неща, разбира се ресторанти и заведения за бързо хранене са скъпи. Факт е, че на запад сума ти неща са доста по евтини, особено ако говорим за техника, дрехи, че и хранителните им стоки са по евтини, освен това Гърция от кога е еталон за Запад? Факт е, че по-горе посоченото яке е с 300лв по евтино в посочения сайт. Мнооого изключително мноого неща тук в България се продават с 50-100% и нагоре надценка.

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)


Тема Re: eVent – Мембраната от ново поколение.нови [re: Myth]  
Автор Da Luz (Da Lud)
Публикувано18.12.09 21:22



Ми, ... ако си убеден че е така както ти казваш и, че разликата от 300 лева е 50 % чиста печалба - ти направо си открил златна мина. Прави си твой магазин и пускай якетата с надценка само от 20 % - народа ще се къса да купува само от теб.



------------------------------------


Тема Re: eVent – Мембраната от ново поколение.нови [re: Da Luz]  
Автор bilivo (Mermaid+if)
Публикувано23.12.09 19:21



Сега за цените на РАБ не мога да кажа нищо, бизнеса си е на Никола, той си договаря тез неща и не мога да ти кажа конкретно за тоз случай.

Относно цените в Щатите, ще дам следния пример - Никон произвеждат около 1 000 000 фотоапарата годишно. От тях 51% се продават в Щтатите, осталаите 49% в останалия свят. Мисля че всеки може да си отговори на въпроса, защо в Щатите е с 40-50% по-евтино в магазините :) :) Примера е за фото техника, но важи и за всички останали продукти отвъд Голямата вода.

Ти хубаво скачш против цените на РАБ, ама що не погледнеш Блек Даймънд в същия магазин, че е на цени като в Щатите.



Та нещата в търговията понякога са по-дълбоко вързани от колкото на теб ти изглежда. Ако тоя магазин в Англия, който показваш от години търгува с РАБ и прави някакви зверски обороти, нали се сещаш, че доставните им цени не са като за България

Той пазара сам си регулира цените, ти като не щеш от тук си го купи от Англия никой не те спира. На Никола ако не му върви търговията на тоя продук, човека се занимава от доста години с това и сигурно ще си направи изводите.

Айде весели празници.



Тема Re: eVent – Мембраната от ново поколение.нови [re: bilivo]  
Автор Da Luz (Da Lud)
Публикувано24.12.09 15:31



Само дето това не трябваше да е насочено към мен, а към МИТ, ма карай



------------------------------------


Тема Re: eVent – Мембраната от ново поколение.нови [re: Da Luz]  
Автор bilivo (Mermaid+if)
Публикувано25.12.09 10:47



Извинявай, не беше насочено към теб, просто съм чел твойто мнение последно като съм дал "отговор"



Честито Рождество Христово, мир и хармоняи на всички



Тема Re: eVent – Мембраната от ново поколение.нови [re: bilivo]  
Автор skydiving (непознат )
Публикувано31.12.09 12:32



Здравейте и от мен

Цените в България са си доста завишени и в това спор няма.Аз например имам обувки от GORE-TEX на италянската марка Jolly и цената им в бг магазин е 499 лв. а аз съм си ги купил за 120 лв даже не искам и да смятам колко пъти по 100% е надценката.А най интересното е че тези същите обувки се произвеждат в България по поръчка на Jolly.И другото жалко нещо е че докато се продават обувки произвадени в чужбина по БДС нещата няма да се оправят http://www.jollyscarpe.com/eng/ За малко да забравя,ако няко си купи повече от 10 чифта цената може да падне до 90 лв за чифт.
П.С. Никога няма да си купя обувки от БГ магазин



Тема Re: eVent – Мембраната от ново поколение.нови [re: skydiving]  
Автор Da Luz (Da Lud)
Публикувано03.01.10 19:26



Еми минал си се - бърза справка в гугъл показва че тия обувки в зависимост от модела са между 99 и 114 лева. В България. Евтинки са.

Не съветвам обаче никой да си купува. Едва ли обувка с пластмасова подметка може да се нарече туристическа:


То затова сигурно не съм ги виждал в никой магазин за туристическа екипировка

------------------------------------

Редактирано от Da Luz на 03.01.10 19:28.



Тема Re: eVent – Мембраната от ново поколение.нови [re: Da Luz]  
Автор skydiving (непознат )
Публикувано06.01.10 04:05



hahahahahahahaha Минал съм се ама в някой друг живот.Линка който си приложил не предлага обувки на марката JOLLY

А и мойте обувки не са туристически а армейски http://www.jollyscarpe.com/eng/ влизаш в отдела police & military и първите 3 модела който ще видиш аз ги имам,и тях бях споменал в предишният си пост.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от skydiving на 06.01.10 04:06.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от skydiving на 06.01.10 04:08.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от skydiving на 06.01.10 04:08.</EM></FONT></P>

Редактирано от skydiving на 06.01.10 04:16.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.