Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:05 26.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Лиценз за таксиметров шофьор в Атинанови [re: rutomi26]  
Автор минaвaйkи (непознат )
Публикувано06.11.09 16:11



Недвижимите имоти нямат нищо общо с лицензиите за упражняване на таксиметрова дейност. Според теб значи мога да си купя лицензия за таксиметров шофьор без да имам шофьорска книжка, така ли?

Въпросът ми на бен беше каква е официалната държавна или общинска такса за издаване на този лиценз? Според теб е 1000 евро, а според мен е до 150 евро. Другото си е обикновена спекула.



Тема Re: Лиценз за таксиметров шофьор в Атинанови [re: минaвaйkи]  
Автор rutomi26 (нов)
Публикувано06.11.09 21:28



Влагаме различен смисъл в думите и затова имаме разминаване в използваните определения - ЛИЦЕНЗ за такси на гръцки е "адия такси". Всичко написано до тука го писах за "адия такси",.т.е.разрешително за такси.
Това е единия документ който го искат, а другия документ е т.нар."диплома такси" - вероятно това е което те интересува. Тя струва 200 евро с медицинския преглед.

Ето тука е описано:

d]

Последователността е както я описал:
1.Вземаш дипломата-200 евро
2.Вземаш адия такси - номинална такса 1000 евро,пазарна цена - 180 000евро
т.е. не можеш да вземеш лиценза без дипломата.

Редактирано от rutomi26 на 06.11.09 21:32.



Тема Re: Лиценз за таксиметров шофьор в Атинанови [re: rutomi26]  
Автор минaвaйkи (непознат )
Публикувано09.11.09 10:14



Добре бе друже, но официалната такса за това "адия такси" е 1000 евро и тя се плаща на официални държавни органи, нали така? А другото си е черна борса един вид. Като билетите за концерт.



Тема Re: Лиценз за таксиметров шофьор в Атинанови [re: минaвaйkи]  
Автор rutomi26 (нов)
Публикувано09.11.09 21:18



Да, черна борса е.Спекулативно вдигане на цената. Определена група от
хора не желаят да се увеличава броя на такситата,т.е. те са монополизирали
пазара от позиция на силата в съюз с банките и брокерските къщи.Един омагьосан кръг.
Но доколкото прочетох Европейският съюз е притиснал Гърция да освободи, либерализира услугата ( такситата) до края на 2010 г.
А какво решение ще вземе държавата, не мога прогнозирам.Или ще плащат
санкция на Европейския съюз (ако им изнася), или ще освободят услугата.



Тук:

прочетох, че с освобождаването на услугата адията няма да струва нищо......
И че държавата отново ще започне да издава адии....

Редактирано от rutomi26 на 09.11.09 21:34.



Тема Re: Лиценз за таксиметров шофьор в Атинанови [re: wwasp]  
Автор Da Luz (Da Lud)
Публикувано10.11.09 20:09



Пчелното семейство се състои от няколко десетки хиляди работнички-пчели и една майка. През лятото, когато има млади майки за оплодяване, в състава на пчелното семейство се срещат и няколкостотин търтеи.
Работничките представляват недоразвити в полово отношение женски пчели; те не могат да се сношават с търтеите и затова могат да снасят само неоплодени яйца, и то само при особени случаи. В замяна на това работничките извършват цялата работа в пчелното жилище и извън него.
Работничките са най-малките индивиди от състава на семейството: една пчела достига на големина до 12—13 мм и тежи към 100 мг. Следователно 10000 пчели тежат 1 кг.
Броят на работничките в семейството се мени. През пролетта пчелното семейство има 15—20 хиляди работнички. През лятото количеството им достига най-много до 60—70 хиляди и към есента отново намалява.
Продължителността на живота на работничките зависи от условията, при които те живеят и работят. През лятото пчелата-работничка живее от 4 до 6 седмици, а през пролетта — още по-малко. Но пчелите, излюпени през втората половина на лятото и есента, живеят значително по-дълго — от 8 до 30 месеца. След презимуването те постепенно измират и не дочакват следващото лято.

------------------------------------



Тема Re: Лиценз за таксиметров шофьор в Атинанови [re: Da Luz]  
Автор wwasp (непознат )
Публикувано10.11.09 22:19



Мдаммм... Много добре. Отлична логика.
Нека обаче все пак обърнем внимание и на още един аспект по темата. А именно:
Поставените на открито пчелни семейства, които са запасени с достатъчно храна, преживяват и екстремно студени зимни периоди. Важно и необходимо е пчелните семейства през зимата да не бъдат безпокоени. Обикновените заграждения не предотвратяват злосторствата, но могат да подействат възпиращо. Често именно играещите деца нанасят през зимата вреди на разположените на открито кошери. При търсенето на храна кълвачите правят дупки по кошерите и при известна упоритост може да причинят смъртта на пчелните семейства, като ги безпокоят. Където се появи кълвач, опъва се ситна мрежа; само така се прекратява достъпът му до кошера.

Не по-малко фатално е, когато още през късната есен през широките входни отвори на кошерите проникнат мишки и устроят там зимното си гнездо. Дори и да се абстрахираме от нарушеното спокойствие на събраното в зимно кълбо пчелно семейство, питите също не биват пощадени.

Питите биват изгризани до тела и дървените части, за да послужат за храна на натрапника, при което се търси предимно складирания пчелен прашец. Дори и силните пчелни семейства, които се справят със загубата на пчели, които напускат зимното кълбо, много често умират през пролетта, поради това че изгризаните остатъци от питите препречват входния отвор. Пчелите или се задушават, или, което се случва по-често - се разболяват от диария, тъй като очистителното облитане не може да се извърши навреме. Внимателният пчелар забелязва това и освобождава входния отвор.

Решение на проблема е поставянето на миши предпазители на входния отвор след приключването на подхранването и стесняване на входния отвор с клинове. При оставяне на отвор с височина 6-7 мм клиновете дават възможност за излитане на пчели и през зимата и предотвратяват проникването на мишките.

Прилетните дъски може временно да се вдигат или пред входа на кошера да се постави наклонена дъсчица, когато духат студени ветрове, за да го предпазва от нахлуване на студ. При слабите пчелни семейства и запасните майки, входовете на кошерите може временно да бъдат и напълно затворени.





Тема Re: Лиценз за таксиметров шофьор в Атинанови [re: rutomi26]  
Автор минaвaйkи (непознат )
Публикувано12.11.09 19:39



Не знам дали има някой луд, който до сега да е давал по 150-180 хиляди евро само за да стане таксиметров шофьор?!? Това може би е било някакво пране на пари.



Тема Re: Лиценз за таксиметров шофьор в Атинанови [re: wwasp]  
Автор Mъpзeл ( Един нов човек)
Публикувано15.11.09 23:49



Съгласен съм с теб. Но как да се реши проблема с варовиковото пило? И смяташ ли че Африканските пчели ще са доминиращ вид?

И първо беше сланината



Тема Re: Лиценз за таксиметров шофьор в Атинанови [re: Mъpзeл]  
Автор krokoem ()
Публикувано16.11.09 19:43



Хмм... може би имаш пред вид варовито пило (аскосфероза) а не варовиково?

Защото аскосферозата по пчелното пило се причинява от гъбичката Ascosphaera apis. Тя се развива при оптимална температура - 30-32OС и повишена влажност. A. apis има безполово и полово размножаване. Когато попаднат само мъжки или само женски спори се получават бели мумифицирани ларви, а когато върху ларвите попаднат спори от двата пола се образуват плодни тела /аскуси/, които имат тъмносив до черен цвят и мумифицираните ларви са тъмносиви до черни. Спорите на A. apis са широко разпространени в природата и пчелите лесно могат да ги внесат в пчелното гнездо чрез прашеца, нектара или водата. Източник на инфекция са мумифицираните ларви, които лесно се разтрошват и разпрашват.

Разпространението на аскосферозата става по известните начини, характерни за разпространението на заразните заболявания.
Микотичните заболявания са факторни заболявания. Тяхното проявление зависи от наличието на редици предразполагащи фактори. Тези фактори действат благоприятно за развитието на микотичните причинители /гъбички/ и неблагоприятно върху пчелното семейство.

Като най-важни фактори могат да бъдат посочени:
1. Охлаждане на пчелното гнездо и простудяване на пилото.
2. Повишаване на влагата /над 70 %/. Подхранване с големи количества захарен сироп.
3. Слабо проявено хигиенно поведение при пчелите.
4. Слаби пчелни семейства. Отслабването на пчелните семейства по каквато и да е причина /стара майка, търтовъчност, пролуки в медосбора, отравяне/.
5. Проявление на други заболявания - гнилцови заболявания, нозематоза. Опаразитяване на пчелните семейства с акара V. jacobsoni.
6. Качеството на медовите запаси. Подхранването с манов, гроздов и захарен мед може да доведе до ферментация на медовите запаси през пролетния период, когато започне отглеждането на пчелно пило се увеличи температурата и влагата в пчелното гнездо.
7. Белтъчно гладуване. По-малкото количество на цветен прашец и засушаването в определени периоди могат да доведат до белтъчен дефицит в пчелните семейства и проявление на микотичните заболявания.
8. Прекалено рано стимулиране на майката. Съотношението пчели:пило през пролетния период трябва да бъде винаги в полза на пчелите.
9. Късно есенно и ранно пролетно подхранване на пчелните семейства при което се изтощават пчелите.

Клиничната картина на аскосферозата се проявява със следните изменения на пилото:
* прошарване на пилото в зоните на запечатаното пило;
* изхвърляне на мумифицирани ларви пред кошера на прелката, на дъното на кошера. Наличие на мумифицирани ларви в питите, които се отделят лесно от килийките и при обръщане на питите падат от тях;
* мумифицираните ларви са с бял цвят /когато попаднат само от мъжки или женски спори/ или тъмносив до черен цвят /когато попаднат спори от двата пола и се образуват плодни тела, които имат тъмносив до черен цвят/.

Профилактиката и борбата с аскосферозата се води комплексно. Това включва недопускане и отстраняване на всички предразполагащи проявлението на болестта фактори и прилагане на регистрирания препарат Фунгисан. Препаратът се прилага в доза от 2 до 4 мл. На 1 л. захарен сироп, който се разпределя по 500 мл. на пчелно семейство. Третирането се извършва 3-5 пъти, докато пчелното семейство се изчисти от мумифицираните ларви.

Краят на една работа е по-добър от началото й.


Тема Re: Лиценз за таксиметров шофьор в Атинанови [re: Mъpзeл]  
Автор Ивaн Димитpoв (непознат )
Публикувано17.11.09 11:06



До колкото съм чувал, африканските пчели не обичат да работят на студено. Затова няма как да ги докараме в нашия климат и да очакваме, че ще се задържат. За сметка на това, ако закараме високопланински пчели (примерно от Родопите) на по-топли места, може да очакваме изключителен бум в производството на тези семейства. Така че по-скоро трябва да се замислим за разпространение на високо-хималайските медни пчели, да си купим няколко парцела в Гърция и да хванем малко евро субсидии.

Колега, не съм чувал досега да се използва сланина за захранка. Може ли в пред-зимния сезон да се дава на пчелите и колко дебели се очаква да станат?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.