Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:11 28.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За Мохамед и планината :)нови  
Автор viachi (Вървя по Пътека)
Публикувано30.09.09 11:10



Та седя си аз, и си зяпам отсрещната страна на улицата и за пореден път си мечтая да имам възможност да осъществя един проект: да се сложат по-висококачествени уеб камери на интересни места - водопади, реки, скали, море..., които да излъчват денонощно. След това картината от тях се пуска през видео плейър - KMplayer (примерно), който пък има възможност да се постави като тапет на монитора.
През деня, зад курсора гледаш как се движи слънцето, как минават облаци и по някой заблуден турист, времето там горе-долу отговаря на времето при теб... с малко повече фантазия, все едно си седнал в хижата, работиш и гледаш през прозореца :).
Така разгърната, цялата работа е доста сложна и скъпа, така че се обръщам към по - изпълним вариант: Desktop Mountain 1.0 да го наречем. Ако някой има познати занимаващи се с видео, разполагащи с по - HD техника може да се заснеме един ден - от тъмно до тъмно. Нямам представа като обем колко ще стане, но със сигурност може да се намери някакъв оптимален вариант качество/размер. Ако се направят 2-3-4 такива филма, ще е някаква залъгалка за през седмицата...
Та за Мохамед ми беше приказката. Като не ще планината да дойде при него, но не може и той да иде при планината, поне да си докара мъъъъничко планина в офиса, да му се не види!


Редактирано от viachi на 30.09.09 11:42.



Тема За Мохамед и планината :) [re: viachi]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано30.09.09 11:17





Хубаво е не там, където ни няма, а там, където никога не сме били


Тема М?нови [re: Яceн_]  
Автор viachi (Вървя по Пътека)
Публикувано30.09.09 11:30



Като как ти звучи работата?
Ето, ти като един случаен гражданин, примерно, би ли си пуснал такова филмч




Тема Re: За Мохамед и планината :)нови [re: viachi]  
Автор lr_discovery (минаващ)
Публикувано30.09.09 14:47



Същото става и със снимки през Х минути за Х часа от статив.



Тема Re: М?нови [re: viachi]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано30.09.09 17:35



Ми това за уеб камерите и аз си го мечная отдавна... доста полезни биха били!
Колкото до фоновото гледане на филмчета пез деня - опита ми показва че и на двата ми монитора няма местенце дето да "прозира" десктопа и дори и трети да си инсталирам сигурно няма да има ефект. Така че лично за мен по-полезен би бил един по-лек вариант - просто висококачествено природно аудио вместо природно видео. Това е и доста по-практично - една секунда качествено видео заема горе-долу колкото минута качествено аудио. Едва ли някой би се отказал от няколко 1-2 часови семпъла с малко гръмотевични бури, поточета, птици.

Даже по едно време се бях навил да си записвам такива сам и накарах един приятел да ми направи стереомикрофон за МП3-ката. Обаче се оказа, че не е толкова лесна работа - много трудно е да избягаш от шумовия фон, едва ли не трябва само за звукозаписи да съм отишъл, съвсем сам и то в дън гората. Иначе - запишеш няколко минути и току се намери някой дето не е разбрал че трябва да мълчи и да почне да вика подире ти къде се губиш или пък просто да мине някой и да ти каже "Добър ден" :). Отделно - редовно прелитат самолети - от тях спасението е само в "ножицата".

Виж, за видеото може би си струва като ходи човек тук-там и остане по за минута насаме с пейзажа, да направи по едно панорамно клипче (с каквото успее качество - пак е нещо). Може да си ги шарваме после. И полезни могат да са освен приятни за гледане.



Тема Re: М?нови [re: .mitko.]  
Автор JWalker (оптимист)
Публикувано30.09.09 20:24



има, има звуци:











Ето и една картинка

Гледка към Ботевград от билото при хижа Рудината



Тема Re: М?нови [re: .mitko.]  
Автор JWalker (оптимист)
Публикувано30.09.09 20:27



Пусни ги в офиса, без да казваш на колегите и им гледай реакцията.



п.с. малко рилски снимки от преди време

Редактирано от JWalker на 30.09.09 20:36.



Тема предвидено е Google earthнови [re: lr_discovery]  
Автор ge6eft (непознат )
Публикувано30.09.09 20:28



Нещо подобно е предвидено от хората които стоят зад Google earth за в бъдеще. Идеята е да можеш в реално време да виждаш всяка точка от земята от някакво устройство (GSM примерно). Работи се по това. Има една поредица по "Дискавъри" за бъдещето в която показват такива проекти. Даже сега има реализиран проект в който може да си вършиш работата в къщи, а чрез голям екран да си комуникираш с колегите си все едно сте заедно в офиса ви.

Също така има проект в който нямаш нужда от екскурзовод, слага се устройство на окото и като погледнеш някаква сграда примерно, и ти се изписва информация за нея, нещо като филма терминатор с бате арни.



Тема Re: предвидено е Google earthнови [re: ge6eft]  
Автор Joy_Boy (Изтрещял)
Публикувано04.10.09 11:21



Може би наистина ще е по лесно и практично да се снима през определен интервал.. Снимките ще са много по качествение от каквото и да е видео. Освен това явно ще се снима бавно изменящ се пейзаж, няма нужда от 30 кадъра в секунда, ако за 5 минути нищо не мърда :). А и ще е по лесно да си го сложиш като активен десктоп, или дори пък като скрийн сейвър. Ако пък се помисли и по реализацията - може да не предава постоянно, а само след снимка, така ще е по икономично, могат да се ползват слънчеви батерии.. вече как ще се предава обаче незнам, то ще зависи много и от мястото. ама я си помислете - един ГСМ със соларно зарядно, gprs (щото 3g да не се лъжем - няма из планините ::). някакъв елементарен софтуеър, снима през 5 минути, праща през gsm мрежата





Тема Re: За Мохамед и планината :)нови [re: viachi]  
Автор Slavei ()
Публикувано05.10.09 01:18



Извинявай за въпроса, но какво работиш? Да не би да съм се такова нещо с избора на работа, щото аз десктопа си го виждам не повече от 3-4 пъти месечно като ми умре батерията или при случаен рестарт. Камо ли пък да зяпам през улицата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.