Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:26 28.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема за хората в планинатанови  
Автор _avid_ (аналгин)
Публикувано15.09.09 22:59



Здравейте, колеги


въпросът ми е за хората в планината.Защо всички казват, че е по-добре да срещнеш животно, вместо човек ? Да си призная, винаги предпочитам да срещна човек.Какъвто и да било.Някак си са по-предсказуеми.От животните си признавам, че ме е страх.Не познавам техния свят.Но знам ли, всъщност може да не познавам света на хората добре...
Според мен случайни хора в планината няма.Има не до там възпитани или недисциплинирани, и това може да предизвика нежелани емоции.Но лоши хора там според мен няма.Не изключвам вероятността просто да ми липсва лошият опит.Ако някой от вас има такъв, моля, споделете го.Може да преосмисля виждането си за хората и животните, но дори и да не го направя, вярвам, че на някого това ще е полезно.
Успешен зимен сезон на обичащите снега




Тема Re: за хората в планинатанови [re: _avid_]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.09.09 08:50



Животните са по предсказуеми от хората


При животните просто няма лицемерие



Тема Re: за хората в планинатанови [re: БoянlYl]  
Автор YosserHughes1 (новак)
Публикувано16.09.09 12:06



Абе най-добре е да срещнеш някоя готина мадама в планината, а не някой крокодил примерно!





Тема Re: за хората в планинатанови [re: _avid_]  
Автор lover_bg (новак)
Публикувано16.09.09 12:19



аз бях писала по повод хората в планината преди няколко седмици, но не получих никакъв отговор, предполагам, че някой се е разпознал. Та както и да е, писах, че докато ние чистим фасовете и пликчетата, други ги хвърлят безразборно. Докато ние се катерим към върха, други ни крадат страничното огледало. И прочие.. Затова повтарям призива към тези туристи, да не натоварват планината с присъствието си. Не знам какво те получават от планината, но със сигурност природата не получава нищо от тях. Сигурно съм малко крайна, но смятам, че човек, неосъзнат духовно, беден емоционално, неморален - не може да усети любовта на планината..Не искам да поставям диагнози и класификации - на лоши и добри, невъзпитани, те си знаят вероятно.

Поздрави!



Тема Re: за хората в планинатанови [re: lover_bg]  
Автор YosserHughes1 (новак)
Публикувано16.09.09 15:15



Мда, фасовете са така да се каже "олдскул" .... сега са хит мокрите кърпички. С тях са маркирани сравнително трудно достъпни места, като примерно севроизточния гребен на Мальовица, където се предполага, че не се разхождат дами с токчета и младежи с ранички "адидас", отскочили да лапнат глътка свеж въздух над ЦПШ-то.....изобщо мога да направя списък с места, където ходят само "корави" планинари или алпинисти, осрани до немай къде. Все се питам "Що за човек е способен да достигне до тук и да си хвърли консервата/бутилката/мократа кърпичка/опаковката от сникерса..." Ама това е друга тема.



Тема Re: за хората в планинатанови [re: _avid_]  
Автор falkenbach (1x2)
Публикувано16.09.09 17:00



зависи къде точно ги срещнеш. ако вървиш по широк път, където и кола може да стигне, шансът е по-голям да срещнеш хора които да не ти харесат. колкото е по-голям чукара толкова по-приятни хора може да видиш.

[bold]Неписани закони спазвам,
на моите братя паза гръб...[/bold]


Тема Re: за хората в планинатанови [re: _avid_]  
Автор pirx (crazy diamond)
Публикувано16.09.09 17:04



от дългогодишните ми наблюдения от баирене и работа по баирите съм стигнал да извода, че колкото по-нависоко и диво място отиваш, толкова повече нараства вероятността да срещнеш читави хора.

Където се стига с кола, лифт нещата са обратни.

«Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат!»


Тема Re: за хората в планинатанови [re: _avid_]  
Автор niki_leo (минаващ)
Публикувано16.09.09 18:39



За съжаление вече все по-често се срещат и тъй наречените случайни хора в нашите планини. В районите до които има достъп с автомобил или лифт лятно време бъка от такива, а не липсват и през останалите сезони макар и броят им да намалява. Освен това в организираните групи за екскурзионни летувания също се срещат такива, макар и по-рядко.

Животните, като изключим овчарските кучета и домашните животни, по принцип избягват срещите с хора, защото са наплашени от ловци и бракониери.

Ходенето извън летния сезон и спането на чувал или палатка рязко ограничава срещите със случайни хора в планините. Доста често в графата случайни хора са и самите хижари - голяма част от тях са попаднали абсолютно случайно в планината. В приблизително 50 % от случаите, когато сме нощували на хижа сме имали неприятни емоции, които са се дължали или на поведението на хижарите или на поведението на техни познати с които се запиват до късна доба. До някое време се стараехме да не им обръщаме внимание, но горчивият привкус винаги остава. От 3 години нощуваме на палатка или на чували и този проблем отпадна за нас.

niki_leo = Ники
Човек и добре да живее... един ден се регистрира в дир-а


Тема Re: за хората в планинатанови [re: _avid_]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано16.09.09 20:36



Има и случайни, има и направо лоши. Може да не са много, но ги има.

По мен в Стара планина са стреляли с пушка бракониери. Опитах се да видя с бинокъл лицата им. Това иди-дойди, не го вземам толкова навътре, но около мен в онзи момент имаше десетина деца. Спяха в палатките...

Ако държиш да срещнеш Случайните, достатъчни са ти пет-шест нощувки на кои да е хижи, в коя да е планина. Ще ти стигнат, за да ти се довлекат няколко баш-бабаити с три туби ракия, касетофон с чалга и огнестрелно оръжие, да ти реват и вият цяла нощ, сякаш е дошъл краят на света, да оповръщат всичко и на другия ден да се пръждосат, отдето са дошли. Хайде убеди ме после, че тия са от "добрите" - ако още имаш мерак, де.



Тема Re: за хората в планинатанови [re: Orнeдишaщ]  
Автор _avid_ (аналгин)
Публикувано17.09.09 09:28



Наистина това с пушките е ситуация, която няма да ми дойде на акъл да предвидя.Доста неочаквана случка, хм.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.