Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:57 17.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: за хората в планинатанови [re: _avid_]  
Автор _avid_ (аналгин)
Публикувано17.09.09 09:38



Благодаря за мненията, и все пак питането ми беше не за ниската и леснодостъпна част на планините.Питах за местата, в които има вероятност да бъде срещнато диво животно.Иначе тези долу си ги знаем.
Ако например с часове се движа по самотен маршрут и разговарям със себе си и дърветата наоколо, един човешки силует в далечината ще ме зарадва повече от силуета на глиган.И изобщо няма да се замисля, аджеба, тоя човек сега с какви намерения ме приближава.Защото знам, че ще се разминем и ще се поздравим, най-малкото.Не допускам и за секунда, че срещу мен евентуално се движи някакъв психопат, станал с определени намерения сутринта...от тук вече тръгват безброй сюжетни линии, на които не гледам сериозно.Докато силует на едро животно в далечината вече ме кара да бъда нащрек.
Ей за това предпочитам хората.



Тема Re: за хората в планинатанови [re: _avid_]  
Автор lover_bg (новак)
Публикувано17.09.09 09:52



Ти предполагам, че си потготвен и за такъв случай, ако срещнеш диво животно. Всеки си има негов резервен вариант, когато се качва на такива места. А с този вариант можеш да се справиш и с човек, ако се окаже не какъвто трябва да бъде, т.е. искам да ти кажа, че луди има навсякъде, не зависи от височината. Това е, инстинктът ти ще ти подскаже.



Тема Re: за хората в планинатанови [re: _avid_]  
Автор ()
Публикувано17.09.09 10:06



точно пък "неочаквана"... за съжаление е най - "очакваното" нещо напоследък.
Между другото - преди три седмици на Урдини някой бръмча с мотор цяла вечер - около заслона, който се пада под Зелени рид... без коментар.





Тема Re: за хората в планинатанови [re: _avid_]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано17.09.09 10:54



Най-страшното е непознатото. Човек се бои най-много от онова, за което не знае нищо. За хората, които не са ходили по диви места, единствените (почти) сведения по въпроса са спомените от детските приказки за страшната Баба Меца и кръвожадния Кумчо Вълчо. Затова се и страхуват от силуета на глигана - той е нещо непознато за техния свят и следователно (и напълно естествено) страшно.

Единствен лек срещу този страх е опознаването. Чети повече за навиците на животните, ходи повече по планината, срещай повече глигани и ще спреш да се страхуваш толкова. Ще видиш, какво там е страшно и какво не е от собствен опит.

Когато някой тук пише, че предпочита среща с животно вместо такава с човек, може да има предвид и измеренията на реална опасност (т.е., вероятността да пострада), а не чисто емоционалната реакция (от това ме е страх, а от това - не). Двете понякога се различават.



Тема Re: за хората в планинатанови [re: Orнeдишaщ]  
Автор _avid_ (аналгин)
Публикувано17.09.09 11:37



Благодаря за мненията ти точно по темата.Всъщност май това е начинът, по който разсъждавам-малко приказни натрупвания, повече непознаване и най-вече липса на достатъчно опит и близки срещи (уточнявам, че не липсват).
Искаше ми се все пак да чуя повече мнения за това, че хората са по-опасни от животните.
Ще подължа да следя темата.



Тема Re: за хората в планинатанови [re: lover_bg]  
Автор _avid_ (аналгин)
Публикувано17.09.09 11:42



Жена съм.Резервни варианти нямам.Нямам дори идея как бих реагирала в определени ситуации.Именно на инстинкта си разчитам.Но колкото и смешно да ти звучи, при една подобна среща с животни, понеже тътенът идваше от едни храсти, през които не виждах какви точно са участниците в битката, а само хвърчащите във въздуха клони и листа (точно като по анимационните филми

), инстинктът ми ме накара да се втурна обратно по пътеката надолу с единствената мисъл да стигна до последните хора, които бях срещнала около час назад, въпреки лошите им кучета.Ей тва е срам, не срам...



Тема Re: за хората в планинатанови [re: _avid_]  
Автор ge6eft (непознат )
Публикувано17.09.09 14:00



Абе опасно си е особенно за сама жена. На по-оживените местности ок, ама по-затънтените и отдалечени места си е рисковано. Един път на едно много затънтено място срещнах някакъв перко наумов, който почна да ми обяснява нещо за света богородица, извънземни и някакъв апарат дето се слагал на главата и не знам кво ставало

викам си дано не го срещам повече. След 30 мин. обаче на един завой, го гледам същия клекнал и с една клонка си дупчи нещо по земята. А относно жвотните дори и да не са опасни достатъчно е внезапно да изскочи от някой храсталак и да те стресне, не е приятно за здравето. Според мен ако те срещне някой непознат не трябва да казваш, че си сам, както и да не показваш страх.



Тема Re: за хората в планинатанови [re: YosserHughes1]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано21.09.09 10:08



това се казва приказка
Ама виж въпроса беше за хората не за жените



Тема Re: за чекиджиите в планинатанови [re: ge6eft]  
Автор ratna (недостъпна)
Публикувано22.09.09 18:57



Обичам да излизам в планината дори и без планинарската си компания.
Но ми омръзна от чекиджии.
То в района на Железница , около Бай Кръстьо , на Плана.Отврат направо!
Едно животно никога няма да ти застане на пътя и да си лъска бастуна.
А това , което видях вчера надхвърли вече всякакви граници.Бях на Плана по пътя към минералния извор(до реката) , но преди да се слиза по стръмното.
Това определено беше някаква кръстоска между кон и човек и това нещо демонстрираше конските пропорции на члена си до пътеката .
Чесно ви казвам , гледката не бе никак еротична .Вече ми идва да ползвам огнестрелно оръжие





Тема Re: за чекиджиите в планинатанови [re: ratna]  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано22.09.09 20:30



Пробвай с "Иванееееееее, виж това чудо на природата" или "Я ела тука да те снимам". Ефектът е един и същ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.