Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:18 01.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Кръстът на Купена... [re: N_i_k_s_i]  
Автор nick_22O2 (член)
Публикувано10.09.09 09:30



Аз съм раздвоен. От една страна е хубаво планините да си останат девствени (това, което се твори на Седемте езера е истинска свинщина). От друга – Купена е най-красивият балкански връх, не е много висок, но изкачването му и гледките, които се откриват от него са великолепно преживяване. А и кръстът е хубав. И е символ на християнството. Без съмнение са го сложили ентусиасти с най-добри намерения. Така че – май не е лошо, мое мнение. Като се качите, може би ще го одобрите. А и той се вижда само като се качиш, отдалеч не се вижда, а в основата на върха няма пряка видимост към него. Все пак малко хора се качват горе. Смятам, че не пречи. Примерът с кръста над Скопие е добър.



Тема Re: Кръстът на Купена...нови [re: nick_22O2]  
Автор S_ph ()
Публикувано10.09.09 11:40



Примерът, който се дава за аналог е несериозен. Като въздигнат светещ кръст (отдавна има такава идея) на Камен дел вече може да се направи връзка.

За друго ставаше въпрос.





Тема Re: Кръстът на Купена...нови [re: nick_22O2]  
Автор wind4 (срещу цензурата)
Публикувано10.09.09 12:49



Мисля, че малкото хора, които се качват горе, се качват заради планината, а не заради някаква символика. И кому е нужна тя точно там? Да не би да ми кажете, че нерелигиозния планинар, виждайки това велико творение, изведнъж ще стане религиозен? А за истинските вярващи този символ трябва да е вътре в сърцата им.

За мен това е абсурдно.

Остава сега да се надяваме да се включи в действие екипът по демонтирането :)



Тема Re: Кръстът на Купена...нови [re: N_i_k_s_i]  
Автор didipav (непознат)
Публикувано10.09.09 13:10



Аз съм напълно против такива самоинициативи.Представете си всеки клуб по алпинизъм да сложи по някакъв кръст,монумент или нещо подобно по върховете на нашите планини.В случая с този кръст на Купена беше достатъчно тази метална кутия.Надявам се,някой от тези които са дигнали този метал там,да четат тези мнения и да си дадат сметка за глупостта която са сътворили.



Тема Нищонови [re: N_i_k_s_i]  
Автор Maлaмa (стопанка )
Публикувано10.09.09 13:45



Нищо не бива да се слага по върховете. Нищо. Какво показваме? Че върхът е "наш"? Върхът ще си е там много след като не само кръстът е станал на прах, но и последният човек изобщо е станал на прах... Няма защо да оцвъкваме планината като гарги паметник.



Започва път от моя праг...

Тема Re: Кръстът на Купена...нови [re: wind4]  
Автор Пaвeл (скитащ)
Публикувано10.09.09 14:12



Остава сега да се надяваме да се включи в действие екипът по демонтирането :)

То май натам ще отидат нещата...



Тема Re: Кръстът на Купена...нови [re: Пaвeл]  
Автор vladofff (непознат )
Публикувано10.09.09 15:17



Ще се позволя да цитирам П.Атанасов, вярвам няма да ми се разсърди, та в една своя публикация и написал следното "Джим Бейър е култова фигура в американското катерене. На него принадлежи сентенцията, че “ако някой си присвоява правото да забива спитове, по този начин автоматично признава правото на останалите да ги изтръгват”. спитове, кръстове и пр. железа, все с нерадостна съдба...



Тема Re: Кръстът на Купена...нови [re: N_i_k_s_i]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано10.09.09 15:51



нещо не се получава качването на снимка, затова давам линк към снимката:


така да се каже, нищо ново под слънцето...



Тема Re: Кръстът на Купена...нови [re: N_i_k_s_i]  
Автор falkenbach (1x2)
Публикувано10.09.09 16:25



по принцип съм за да има с нещо маркирано даден връх както и котата му, но с такива к*рове само се загрозява планината.



Тема Нищо ново под слънцето.нови [re: Бypaн]  
Автор niki_leo (минаващ)
Публикувано10.09.09 17:58



Да. Така е. Но тук не се коментира дали е ново или старо явлението. Също така не се коментира има ли го или го няма по света.

Коментира се дали ни харесва или не да се слагат такива неща по върховете.

Това, че в Австрия, Германия и не знам си къде го правят не значи, че и ние трябва да го правим. Трябва да вземаме пример от тези държави, но в съвсем други области. Кой знае защо обаче винаги вземаме само лошото от по-развитите от нас държави. А ако случайно вземем нещо добро го побългаряваме така че то се превръща от добро в лошо.

niki_leo = Ники
Човек и добре да живее... един ден се регистрира в дир-а



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.