Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:18 25.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Хижа Седемте езера - затворенанови  
Автор Typиcт ()
Публикувано21.08.09 09:51



Експерти на РИОКОЗ-Кюстендил затвориха старата хижа „Седемте рилски езера”

21 август 2009 | 09:41 | Агенция "Фокус"



Кюстендил. Старата хижа „Седемте рилски езера” е затворена от служители на РИОКОЗ-Кюстендил. Това съобщи за радио „Фокус” – Кюстендил д-р Георгиева от Регионалната инспекция в града. При извършената проверка са били взети проби от водата. Лабораторните анализи са показали, че тя не отговаря на изискванията на Наредбата за качеството на водата за питейни цели. Предприети са мерки за спиране на обекта до отстраняване на нарушението. Продължават текущите проверки на РИОКОЗ-Кюстендил в обекти с обществено предназначение - хранителни обекти и здравни заведения, информира още д-р Георгиева. При тях не са констатирани сериозни нарушения. Извършват се и тематични проверки по европейската система РАПЕКС, която представлява система за бърз обмен на информация за опасни нехранителни стоки. В момента те са насочени към качеството на определени козметични продукти, които се продават в търговската мрежа на Кюстендил.
Милена СТОЙНЕВА

http://www.focus-news.net/?id=n1243743



Тема Re: Хижа Седемте езера - затворенанови [re: Typиcт]  
Автор tibetski (непознат)
Публикувано21.08.09 10:57



Това много ми намирисва нарочно да са го направили ,понеже това е истинска хижа не като съседната ,която май има пръст в тая работа и е незаконна .Тоя гаден хотел никога няма да отида там ,изсякаха Рила заради нея и лифта.На това му се вика нагласена работа,това е България ,който има пари явно може да си прави каквото си поиска а конкуренцията без пари бива смазана



Тема Друга гледна точка:нови [re: tibetski]  
Автор N_i_k_s_i (скитник)
Публикувано21.08.09 11:49



Ето и другата гледна точка :





Тема Re: Друга гледна точка:нови [re: N_i_k_s_i]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано21.08.09 13:38



е в крайна сметка и хората от хижата са се видели в чудо от тоновете боклук

Не че ги оправдавам за изгарянето, ама...
Това със затварянето никак не ми хареса, все едно е единствената хижа без течаща вода



Тема Re: Друга гледна точка:нови [re: gamina]  
Автор zhivik (непознат)
Публикувано21.08.09 14:16



Така е, да не говорим че и на много други места има редица нарушения и подобни изпълнения (а и по-лоши). А пък причината, поради която хижата е затворена, е меко казано абсурдна. Имам усещането, че някои има интерес да построи на това място един хотел, с идеята да затвърди печалбата от лифта. Все пак, има цял час от "Рилски езера" до там, няма да се морят излишно мутресите на токчета я!

За мое голямо съжаление, за пореден път отиваме от едната в другата крайност. Една крайност е, че нищо не е уредено, условията са мизерни, а достъпът не особено лесен (макар че точно с езерата не виждам какъв е проблема човек да се качи от "Скакавица" или "Пионерска"). Другата крайност е, че се изсипва една сюрия хора, без обаче абсолютна никаква култура, която се държи сякаш природата е ничия. Явно за някои хора идеята, че могат да не си хвърлят боклука където им скимне, а да си го приберат в торбичка и занесат обратно в града е кощунство.

Така че докато не се създаде необходимата култура, аз съм твърдо за първата крайност - труден достъп, така че само този, който наистина знае за какво отиде, да има място в планината. Не съм някакъв краен природозащитник, но при мисълта, че още едно приказно място ще се опропасти, ми призлява.

Насилието е последното средство на некомпетентния.


Тема вярно ли е........нови [re: zhivik]  
Автор ge6eft (непознат )
Публикувано21.08.09 14:37



Не знам колко е вярно, но някъде четох,че на езерото "Окото" щели да пускат водни колела, това вярно ли е? Звучи абсурдно, но се оказва, че у нас реалността е по невероятна и от най-големите фантазии.





Тема Re: Хижа Седемте езера - затворенанови [re: tibetski]  
Автор Плaнинap (Кa)
Публикувано21.08.09 15:18



Аз лично, няма да почувствам голяма загуба от затварянето на тази хижа. Никога там не са били особено любезни, а върха беше при

: "печка не палим, защото на ИСТИНСКИТЕ туристи не им трябва" Случката се разигра декември.



Тема Re: Хижа Седемте езера - затворенанови [re: Плaнинap]  
Автор zhivik (непознат)
Публикувано21.08.09 15:59



Само че това е по-скоро аргумент да се смени хижарката/арендатора, а не да се затвори хижата ... Не се заяждам, просто става дума за различни неща.

Насилието е последното средство на некомпетентния.


Тема Много се радвам!нови [re: zhivik]  
Автор After_Dark (гьон)
Публикувано21.08.09 16:20



Миналата седмица минах от там - исках да нощувам в хижата и отговорът беше "като нямаш резервация няма места- махай се". Та така...

PS. Сладолед на Трилистника ?! А? ...


Редактирано от After_Dark на 21.08.09 16:27.



Тема Хижа Седемте езера-затворена-ПОРЕДНА БГ-ПРОСТОТИЯнови [re: Typиcт]  
Автор Cтyдeнт_EE (помощник)
Публикувано22.08.09 08:38



Тези, които се радват не знам на какво се радват! Но за съжаление всеки има право на собственно мнение. Посещавал съм хижата два пъти (2007 и 2008г) е не беше лукс но беше "хижа", истинска хижа, която мирише на хижа-термин който съм чувал от стари планинари. Хижарите на пръв поглед може да не са от най-приветливите хора, но за това пък са истински хижари. За резервациите са си прави и това всеки, който си направи труда за едно предварително проучване в нета ще го разбере. Например през 2007 имах "неблагоразумието" да отида там в събота и то без резервация, меко казано хижата беше пълна и това си беше нормално защото, който живее в периметъра на София, Перник, Дупница и Сапарева баня за два почивни дни спокойно си прави едно кратко походче. Но въпреки това хижарите ни предложиха места на наровете на тавана, в началото не ни казаха че има свободни места там (можеби са си мислели че сме просто туристи, а не туристи-планинари), но след като им казахме че няма значение къде ще спим ни казаха че всички нарове са свободни и така стана много хубаво.
През 2008 постъпих по-предвидливо направих си резервация, но за неделя вечер и като отидохме там разбрахме че няма нужда и от резервация, защото всички дошли за събота и неделя (а те са повечето) си бяха тръгнали. Проста логика, но явно доста хора не могат да узреят за нея.
Сега за печката: да вярно, че лятото вечер захладнява, но хижарите не я палят по простата логика, че дървата ги носят с мулета и всеки транспорт струва пари и дървата са за стопляне на вода за готвене и пране. Но въпреки това хижарката не ни отказа една тенджера топла вода за хигиенните нужди на женската част от групата. Нищо не пречи лятото вечер просто да си облече човек една топла дреха (каквато всеки истински турист-планинар си носи в раницата дори и през лятото).
Иначе хижаря през 2008 беше ремонтирал електрозахранването на хижата и вече имаше ток, беше сменил дограмата и ни разказа че има и проект за водопровод, но от разни министерства постоянно но правели спънки за финансиране и разрешения (НО ЗА СМЕТКА НА ТОВА ЗА ГНУСНИЯ ЛИФТ РАЗРЕШЕНИЕ СА НАМЕРИ !!!)

С желание и труд всичко се постига!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.