Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:58 04.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Какво ще стане след ПОРЕДНА БГ-ПРОСТОТИЯнови [re: Cтyдeнт_EE]  
Автор Cтyдeнт_EE (помощник)
Публикувано22.08.09 08:47



Жалките, корумпирани с по-150-200лв дребнодушни чиновници от РИОКОЗ, които не поглеждат мизерията в градските заведения, затвориха хижата по поръчка. На кого незнам, но сигурно по поръчка на някой свързан с ГНУСНИЯ ЛИФТ и новата хижа.
Сега този някой ще вземе хижата на концесия, ще направи козметични промени и ще го обърне на търгашество и тогава водни колела на Окото може да няма но на Рибното езеро със сигурност ще има.
Но нищо всички свързани с това кощунство ще умрат, но ще миришат повече от мене, защото лайната смърдя винаги повече от всичко друго.

С желание и труд всичко се постига!



Тема Re: Хижа Седемте езера-затворена-ПОРЕДНА БГ-ПРОСТОнови [re: Cтyдeнт_EE]  
Автор zhivik (непознат)
Публикувано23.08.09 18:43



Относно отоплението, мисля, че много ясно бе обяснено, че случката е била през декември, а не през лятото. Не знам какви са ти разбиранията за "инстински турист", но да не отопляваш през зимата за мен е абсурдно. Не съм спал в хижата, но поне миналата година изглеждаше много занемарена. Не очаквам някакъв лукс, но и с малко една хижа може да е приветлива.

Разбира се, всичко това означава, че е време някой друг да стопанисва хижата, а не да бъде затваряна. Нека не смесваме двете неща, а?

Насилието е последното средство на некомпетентния.


Тема Re: Хижа Седемте езера - затворенанови [re: Плaнинap]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано23.08.09 22:40



По-добре хижа без печка (сякаш на заслона на БАК има), отколкото още един 3-звезден хотел насред планината, което ще рече по-зле от заслон. Защото иначе повечето от народа тук ще предпочетем да си разпънем палатките (а по-хард-лайнерите - направо чувалите) и то възможно по-далече от хотела и боклуците му.



Тема Re: Хижа Седемте езера-затворена-ПОРЕДНА БГ-ПРОСТОнови [re: zhivik]  
Автор _avid_ (аналгин)
Публикувано23.08.09 23:18



Веднъж, минавайки от там, седнахме да се постоплим и се заговорихме с хижарката.Не знам дали сега е същата.Та тогава на нас също ни направи впечатление нуждата от "саниране".Жената се оплака, че нямат особена мотивация да ремонтират, щото им давали хижата за по 3 години и в края на периода кандидатствали наново на общо основание, и нямали сигурност дали ще успеят да си изкарат парите за евентуален ремонт.Може би не хората, а принципът на стопанисване прави нещата такива, каквито са...



Тема Re: Хижа Седемте езера - затворенанови [re: .mitko.]  
Автор Плaнинap (Кa)
Публикувано23.08.09 23:27



Митко, спор няма за това, което казваш.

За мен тази хижа просто вече не съществува, независимо работеща или не. Има достатъчно други хижи, а както и ти изтъкваш, има и чували.



Тема Re: Хижа Седемте езера-затворена-ПОРЕДНА БГ-ПРОСТОнови [re: _avid_]  
Автор Плaнинap (Кa)
Публикувано23.08.09 23:42



_avid_, за човещината не са нужни 3 години. В стаичката на хижарката печката си бумтеше, но на нас под формата на крива шега ни се каза, че сме сгрешили да влезем, явно сме се били объркали, трябвало към Вазов директно да ходим.



Тема Re: Хижа Седемте езера - затворенанови [re: Typиcт]  
Автор lety_vv (непознат )
Публикувано24.08.09 01:00



Не може да се каже, че съм "истинска" планинарка, както повечето хора, които пишат тук и то не защото не обичам планинините и техните сурови условия понякога, а просто защото живея доста далеч от всякакви планини и ходя активно по-рядко. Но ми се иска все пак да изразя едно мнение по темата с условията в планинските хижи. Защо истинското планинарство трябва да се отъждествява с мизерия, мръсотия и тотална занемареност в много от българските хижи? Разбира се, че условията не могат да бъдат като в хотел, и това е и донякъде очарованието да си в планината, но всичко в сегашно време се променя и търпи развитие. Защо и хижите да не се променят малко към по-добри условия? За по-старите планинари може би това няма значение. Но кой ще остане след тях да ходи по хубавите ни планини? Работя с млади хора и наистина се стремя да "зарибя" много от тях за туризма и планинарството. Но те са по-различни от нас, все пак са деца на цивилизацията и искат елементарни условия. Знаете ли колко деца отиват веднъж на екскурзионно летуване и после не искат и да чуят за второ, точно заради мизерията по много от хижите? Планината и преходите им харесват, но искат, когато стигнат уморени до някоя хижа да им са чисти чаршафите, да се измият, да хапнат нещо в чисти съдове. Не можем да върнем годините назад. Разбира се, че не трябва да искаме да променяме и планините и природата, но това няма нищо общо с елементарната грижа и стопанисване на планинските хижи. Според мен зависи в голяма степен от дружествата и организациите, които ги стопанисват. Не е само въпрос на пари. Има хижи, в които потокът от туристи не спира, това означава и някакви пари. Все нещо може да се подобри с тях. Туристите си плащат за нощувките, което означава, че трябва да получат и някакви елементарни условия в замяна. Не искам да засегна никого с това мнение. Аз лично предпочитам палатката и мога да се подслоня при всякакви условия. Но трябва да мислим кой ще ходи из планините и ще пише из тези форуми и след нас. А един от начините да има и много млади българи, а не само чужденци из нашите планини, е като планинските хижи и местата за подслон започнат да предлагат поне малко по-добри условия.



Тема Re: Хижа Седемте езера - затворенанови [re: lety_vv]  
Автор YosserHughes1 (новак)
Публикувано24.08.09 10:01



“Но кой ще остане след тях да ходи по хубавите ни планини”....”Но трябва да мислим кой ще ходи из планините и ще пише из тези форуми и след нас”

Искаш да кажеш, че за планините ще е голяма болка, ако никой не ходи по тях, а?....А за малките изнежени келеши, които, видиш ли могат да станат страхотни природолюбители, ама имали нужда от подходящи условия - един шамар зад врата и обратно в "Най Клуб", където им е мястото!



Тема Re: Хижа Седемте езера - затворенанови [re: lety_vv]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано24.08.09 10:50



Интересно менние, ама май не си ходила с ученици по планина или на лагер... искали чисти чаршафи, да се измият и т.н. - Доколкото имам наблюдения - повечето деца в ученическа възраст, когато са далеч от техните и няма кой да им казва какво да правят хич и не се сещат дори да си сменят дрехите. една колежка наскоро разправяше, че след едноседмично екскурзионно сина и така си дошъл с дрехите с които тръгнал, чистите в раницата, хич не се е сетил да се преоблече, хем дъжд гие валял. впечатленията на повечето други родители били същите... разбира се написаното не се базира само на този конкретен случай...



Тема Re: Хижа Седемте езера - затворенанови [re: Typиcт]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано24.08.09 12:28



Само да вметна - от днес и х. Вихрен е затворена, пак от ХЕИ...
То верно, че са в окаяно състояние тия хижи, въпреки че на мен това не ми е пречело до сега.

Не знам какво ще излезе от цялата работа със затварянето. Едва ли ще е нещо добро...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.