Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:00 13.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Опасностите които ни дебнат в планината?нови  
Автор Tupekc (непознат)
Публикувано09.07.09 02:51



Освен обичайните рискове.. изгубване, падане и други подобни злополуки какви други съществуват?
Малко вероятно, но какво да правим ако срещем мечка? Кой ще е по-изплашен мечката или ние?
Същото се отнася за други диви животни.. сещам се само за вълци.. До колкото знам са на глутници.. и това ме безпокои.



Тема Re: Опасностите които ни дебнат в планината?нови [re: Tupekc]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано09.07.09 07:27



Усойници, пепелянки, диви прасета, цигани, бракониери, гръмотевици


Принципно колкото по нависоко толкова по малко проблеми ще имаш с хора, а даже и евентуално с животни



Тема Re: Опасностите които ни дебнат в планината?нови [re: Tupekc]  
Автор lubodir (lubosto)
Публикувано09.07.09 08:41



"Опасности има,знай в планината,лавини ,каменопади ит.н.",както се пееше в популярна песен!Най-важно да познаваш себе си,да анализираш ситуацията,да не си сам,да си подготвен функционално за маршрута.Дивите животни не са опасни,особено когато ходиш по пътеките,също може да срещнеш змия на пътеката,но ако си я видял ще реагираш.Рязка промяна на времето(гръмотевична буря,студен силен вятър).



Тема Re: Опасностите които ни дебнат в планината?нови [re: Tupekc]  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано09.07.09 09:45



Да дебне? Най-голямата опасност, когато е най-опасна, дори не мисли.





Тема Re: Опасностите които ни дебнат в планината?нови [re: мaлъk змeй]  
Автор Tupekc (непознат)
Публикувано09.07.09 10:05



А мечките опасни ли са? Има ли случаи мечка да нападне турист?



Тема Re: Опасностите които ни дебнат в планината?нови [re: Tupekc]  
Автор balkandjiq (баир-будала)
Публикувано09.07.09 10:27



В дебелите книги пише че като срещне мечка човек да се омаже целия в лайна и мечката няма да го яде.
Също така пише че намирането на лайна в конкретната ситуация не било никакъв проблем.



Не бой се-срещал съм поне 10 пъти мечка.Е както виждаш не ме е изяла.Последния път в гората до хижа Левски я дразнихме като я видяхме-един шиш с набучени препечени биренки го вдигахме нависоко барем вятъра и отнесе миризмата-е наобиколи ни на 100-200 метра и не щя да дойде да си я вземе и тва си е...
Овчарските псета,циганите и светкавиците са много по-опасни.



Тема Re: Опасностите които ни дебнат в планината?нови [re: balkandjiq]  
Автор Tupekc (непознат)
Публикувано09.07.09 11:52



Светкавиците.. ясни..
Ами псетата и циганите.. ? Не се ли плашат като ги замерваш с камъни или ги сплашиш? Цигани има ли в планината? Ходят дебнат туристи да крадат или какво.. ?





Тема Re: Опасностите които ни дебнат в планината?нови [re: Tupekc]  
Автор digitalsculptor (непознат )
Публикувано09.07.09 11:59



Освен споменатите опасности има луди (особенно на Витоша), мутрите също са
опасност, както и разните мотористи и тем подобни дразнители. По "Дискавъри" казаха, че в планинските реки на САЩ се въдят вируси на салмонела така че не пий вода от тях! Друго: има смъртни случаи на къпещи се
във високопланинските езера ( коварна е разликата в температурите на отделните дълбочини), както и паднали в пропаст при мъгливи условия.
Моя съвет е да се ходи в планината само при прогноза за хубаво време + видимо такова

Относно вълците и мечките, вземи си спрей за животни (ако има персонално за мечки), ама го дръж на удобно място щото докато го извадиш ще те изпапкат. Все пак аз си мисля, че опасности от животни има в планините на САЩ и Канада, а тук такива случаи са голяма рядкост, освен кучетата разбира се.

Редактирано от digitalsculptor на 09.07.09 12:33.



Тема Re: Опасностите които ни дебнат в планината?нови [re: Tupekc]  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано09.07.09 12:37



Много ясно. Теб биренки без бира предлагали ли са ти?



Тема Re: Опасностите които ни дебнат в планината?нови [re: digitalsculptor]  
Автор Tupekc (непознат)
Публикувано09.07.09 12:42



Какви луди и какви мутри в планината? Поясни моля, понеже последно преди 2 години съм ходил на планина.. и не съм срещал луди.. или мутри...
Тези луди какви са? Луди хора бродещи из планината ли? Не разбирам.. ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.