Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:46 10.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: БЕЛОГРАДЧИК С ВЛАКнови [re: neiwena]  
Автор neiwena (непознат )
Публикувано08.08.09 12:32



Аз също се гръмнах като не можах да намеря ама почти никаква удобна връзка за Белоградчик. Подкрепям мнението,че подобни инициативи държавни като " Чудесата на света " и " Да прославим Белоградчик " са въздух под налягане и прах в очите

Е, това пътуване ще го мислим някак си...



Тема Re: БЕЛОГРАДЧИК С ВЛАКнови [re: zoy]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано09.08.09 21:46



Е, дяволът не е толкова черен, все пак.
Преди 2 седмици бяхме там. Беше си доста оживено - паркингът беше пълен и горе, и в центъра, и около ресторантчетата. Тоалетна има и е чиста. Може да се желае още едно ресторантче горе, но мина времето, когато някой ПУСКА ресторант, влак, автобус, луканка в магазина и Москвичи в Мототехника. Та, значи, ресторант се строи.
Автобус? Ами то регулярната автобусна линия не е за туристите, а очевидно няма адекватен пътникопоток до София, та да се захранват 7-8 курса дневно. След като колата отдавна престана да бъде лукс, редно е някои от пишещите да си седнат на г* и да заработят пари за едно Фиатче, вместо цял ден "да проклинат цяла Вселена". Да не би случайно от Солун към Халкидики да се прескачат регулярните автолинии - пък курортисти - колкото щеш, че и повече.

Добро впечатление ми направи множеството туристически автобуси с българи - пенсионери, деца.

Далеч съм от мисълта, че всичко е розово и навсякъде тече мед и масло, но градецът изглежда живнал. За разлика от Чипровци, където нощувахме предната вечер. Пътят дотам също е в много добро състояние с изключение на обходите на Монтана и Враца.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: БЕЛОГРАДЧИК С ВЛАКнови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор CocoCountry (ride)
Публикувано09.08.09 22:06



Ако това бе театър, тук щеше да е моментът, в който ще се пуснат аплаузите, генерирани от търговците на стари коли, от Бога на задръстванията и не на последно място от търговците на петролни продукти... Добре е като истински туристи да лобираме за тях, нали!
Ти да не си от тези, дето катереха пътеката към Рилски езера с джипче?

Просто не е решение , когато инфраструктурата я няма, отговорът да е "ами бачкай и си купи кола"?!!!

А тези пенсионерските автобуси, са от онези фирми , организиращи евтините рекламни екскурзии, дето по пет часа предлагат рекламни дюшеци и уреди на хванали се на въдицата пътници, след което ги водят за един час и до Белоградчишките скали.



Тема Re: БЕЛОГРАДЧИК С ВЛАКнови [re: CocoCountry]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано09.08.09 22:37



В отговор на:

когато инфраструктурата я няма


Това няма, онова няма. Воплите продължават. То за лузерите все нещо няма. Може би трябва всички да седнем и да мрем, докато ен-тото правителство направи магистрали, градски булеварди и метра. ..
А до Белоградчик инфраструктура си има.
За Рилските езера отдавна съм си казал мнението, че съм ЗА лифта, но ПРОТИВ колите. Така че, не съм бил от онези с джипчетата. И няма да бъда. А също така - не съм със СТАРА кола.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Тема Re: БЕЛОГРАДЧИК С ВЛАКнови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор CocoCountry (ride)
Публикувано09.08.09 22:55



Ако можеше да издържиш десет реда , без да изтърсиш обиди или квалификации срещу някого, щеше да поприкриеш някой комплекс... Но ти знаеш как да ги избиваш! Браво!
Между другото, ходил ли си да видиш какъв цирк панаир е сега горе, на езерата? С нещастни случаи всяка седмица... С километрични опашки за лифта... С народ по джапанки... С боклуци изхвърляни на всяка крачка... Голям кеф с този лифт.
Лузер между другото е този, дето е приел системата, такава , каквато е. А не този, който не е съгласен с нея. Ти къде си?



Тема Re: БЕЛОГРАДЧИК С ВЛАКнови [re: CocoCountry]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано09.08.09 23:06



Несъгласието на ниво "мрънкане" е равносилно на съгласие. Те и кравите не са съгласни със системата да ги колят, но само мучат.
А иначе Джон Кенеди си го е казал, колкото и да е изтъркано: "Не питай, какво може да ти даде Америка, а ти какво можеш да и дадеш!". Сега очаквам вопли срещу империализма, озоновата дупка и всичко останало.

Както и да е, доста се отклонихме от Белоградчик, така че слагам край дотук. Който има желание, не на Белоградчик, а на Еверест ще се качи. А който няма - чака инфраструктура (до Еверест). Лека нощ.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: БЕЛОГРАДЧИК С ВЛАКнови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор CocoCountry (ride)
Публикувано09.08.09 23:38



"Несъгласието на ниво "мрънкане" е равносилно на съгласие???"
Не си запомнил сентенцията - ставаше дума не за мрънкане, а за мълчание. Нямаше ли някаква разлика между мрънкане и мълчание? Нещо много удобно ги приравни !
А мълчанието е присъщо на съгласните, присъщо е на доволните и подкрепящите системата. На лузърите. Дето си траят и се адаптират. Тях системата ги възнаграждава, поне временно, както много добре знаеш.

Ти пишеш за кравите, че не били съгласни... напротив, те СА съгласни, просто защото не знаят какво ги чака.
Но ето и друг пример - магарето, дето тегли с години каруцата, то е доволно, че го хранят. Служи на системата. Адаптирало се е. И му се отблагодаряват редовно. С придобивки - моркови и т.н.
А накрая свършва с трансформация като колбас в нелегален мангалски цех - за награда.



Роптайте срещу системата! Надигайте глас! Иначе тя никога няма да се промени. То така се започва - с думи на несъгласие. За да се стигне до реално действие. И промяна.
Чувството за доволство не води до промяна. А само до затлъстяване.

Дотук с тази тема. Лека нощ и от мен.



Тема Re: БЕЛОГРАДЧИК С ВЛАКнови [re: CocoCountry]  
Автор klybar (непознат )
Публикувано09.08.09 23:53



Цялата кампания я органицира кмета на Белоградчик, щото е свързан с новият хотел.Той иначе го бива за такива работи да дава публичност. Не че преди него оня бе по добър, но това е положението. А за инфраструктурата да не говорим.
Не знам отвориха ли го бившият Тур. дом. Беше много хубав хотел докато не го взе Флам па мисля че беше, а след това едни пловдивчани и те го затвориха.



Тема Re: БЕЛОГРАДЧИК С ВЛАКнови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор zoy (непознат)
Публикувано10.08.09 09:53



Радвам се на позитивни хора като теб:)С интерес чета мненията ти, пишеш и в Джърни, ако не се лъжа?:)
Аз се качвах на Калето за последно по време на майските празници, и тогава все още нямаше тоалетна.Но от друга страна очевидно града не беше подготвен за чак такива стълпотворения от хора, радвам се че все пак сравнително бързо са реагирали от общината. Града е живнал, определено, остава и хората малко да се променят, да се направят повечко нормални заведения, обслужването да се подобри... но всичко с времето си.
И между другото работя в туристическа агенция, ти също доста пътуваш и знаеш че тези проблеми ги има не само в Белоградчик, и не само в България.





Тема Re: БЕЛОГРАДЧИК С ВЛАКнови [re: CocoCountry]  
Автор zoy (непознат)
Публикувано10.08.09 10:04



За пенсионерските автобуси не си много прав - както вече казах на Благун работя в туристическа агенция, и ние и доста други агенции правим екскурзии в България, и интересът към Белоградчик е доста голям. Нашата програма включва освен Скалите и посещение на Магурата.Така че нито е за 1 час, нито им продаваме дюшеци:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.