Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:24 14.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Тема Интересни места в района на Ловеч и Плевеннови  
Автор nick_22O2 (член)
Публикувано23.07.09 17:00



Ще прекарам около месец в близост до Ловеч и Плевен. Бихте ли посочили интересни места за разходки и туризъм наоколо. Бил съм например на Чернелка, Деветашката пещера, Крушуна и др. Благодаря предварително.



Тема Re: Интересни места в района на Ловеч и Плевен [re: nick_22O2]  
Автор E.Yonkov (непознат)
Публикувано24.07.09 15:36



В края на май пообиколих Деветашкото плато и не знам защо най-впечатлен останах от пещерата Стълбицата. За съжаление (или за радост) тя е много непопулярна. Представлява пропаст със стълба до дъното. Намира се в една нива на около 4 км. по хубав черен път западно от с.Кърпачево. Има я отбелязана на руските топографски карти. Съвсем близо - от дясната страна на пътя между Кърпачево и Горско Сливово е и пещерата Гарваница, която е всеизвестна. Водопада на реката, която изтича от пещерата Урушка маара също си заслужава да се види. В самата пещера за съжаление не влязох, но и не знам дали може да се стигне до поне някое от интересните и места без екипировка и подготовка. Намира се съвсем близо до Крушуна в западна посока.



Тема Re: Интересни места в района на Ловеч и Плевеннови [re: nick_22O2]  
Автор boshuleca (металист)
Публикувано24.07.09 22:57



Можеш пак да посетиш Крушуна.Опитай този път някой дате вкара в пещерата,в смисъл има си водачи с подходящите такъми,иначе те чака много плуване.Не опитвай по никакъв начин сам.До самия Ловеч,ако минеш през алеята на баш-бунар, непосредствено след юзината отдясно започва синя маркировка до пещерата Васил Левски,там и обикновенно фенерче щети свърши работа.В квартал Вароша,потърси кръчма войводите.

Ако пък разполагаш с повече време хвани по Троянско,там планина -бол!



Тема Re: Интересни места в района на Ловеч и Плевеннови [re: boshuleca]  
Автор nick_22O2 (член)
Публикувано25.07.09 12:13



За Троян и Троянския Балкан не говоря нарочно. Разбира се ще отделим със жена ми време за там. Бил съм навсякъде от хижа Ехо до Кадемлията. Сега ще направим тридневен преход от Беклемето до Ботев с преспиване в Добрила и хижа Плевен. Но си признавам, че ми е тежичко да ходя по билото, вече съм на години. От Купена до Ботев си е бая тежичко. Аз искам помощ за по-дребни дестинации, предимно автоекскурзии до интересни обекти, съчетани с приятни заведения. Това за Войводите във Вароша ми хареса, ще го почетем. Между впрочем и в Троян има заведение със същото име, не е лошо.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.