Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:11 27.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Тема Македониянови  
Автор Hungry eyes (Loba)
Публикувано05.07.09 23:02



В Охрид, Струга, Битоля, Скопие, вярно ли може да се плаща и в български лева, не в динари? Някой ходил ли е на организирана екскурзия там и как са местата, където се преспива, т.е. поносими ли са условията?



Тема Re: Македониянови [re: Hungry eyes]  
Автор Бeлю пyшилkaтa (непознат )
Публикувано06.07.09 09:39



Не прави тази грешка. С български левове в Македония не става. Преди две години аз се подведох като теб и минах границата само с български пари и нито едно евро в джоба. Големи главоболия имах. Добре че на стоп качих една българка която ми обмени 10 евро с които стогнах Скопие, като мислех, че там в някоя банка ще мога да обменя левове за динери. Още от сега ти казвам няма да стане, никъде не ми приеха парите признават сяамо евро. Извадих късмет с едни цигани на една сергия, които често пътували до София да търгуват те ми обмениха левове за динари. Та успях да стигна до Охрид. Голям късмет извадих. Имаи впредвид, че и магистралите там се заплащат не е скъпо, но да си знаеш. А в Охрид нощувките бяха по 15 евро и ти предлагат квартири още като влизаш в града щом те видят, че си с чужда регистрация. Така беше поне когато аз ходех, иначе в заведенията беше скъпо. Така че внимаваи. И не тръгваи само с български пари съвет от опарил се. Приятно изкарване.



Тема Re: Македониянови [re: Бeлю пyшилkaтa]  
Автор liubo28 (непознат )
Публикувано06.07.09 13:17



Да , тъка е. Задължително носи евро.Обмени си там на място
в ДЕНАРИ - това е паричната единица на Македония.Динарите са
сръбските пари.С евро търгуват дори и бабите покрай магистралата,
които продават плодове , зеленчуци и традиционната "жолта" ракия
от Тиквеш.Местата за нощувка са много , особено в Охрид.Общо
взето се делят на три категории : квартири в къщи и апартаменти.
Чистичко , с баня и тоалетна на етажа , предлагат и закуска.
Втората група са частни семейни хотелчета.Повечето са разположени
по крайбрежието на езерото по пътя за манастира Свети Наум в самия
Охрид и в близките селища Пещани , Свети Стефан ...И в тях е чистичко
и спретнато , имат хубави ресторантчета .При групи по желание и до-
пълнително заплащане осигуряват и жива музика.
И третата категория са стари хотели от социалистически тип.
Амортизирани и мръсни , със счупени и течащи душове и мивки и
цени от 18-20 евро на човек със закуска и скромна вечеря.
Разбира се има и още една категория хотели с 4 и 5 звезди ,
но не се резервират от туристическите агенции при групови пътувания.



Тема Re: Македония [re: Hungry eyes]  
Автор thorn (ентусиаст)
Публикувано06.07.09 16:51



Бях на организирана екскурзия с Бохемия през април. Преспиването беше съвсем прилично - "студио", което в България бих оприличил на хотелче между една и две звезди. Стая с голямо легло, климатик, телевизор, тераса, самостоятелна баня.

В Охрид на повечето места с удоволствие приемат левове. Магазините по чаршията и лодкарите със сигурност, повечето заведения също. Но в Скопие и Битоля не разчитай. В неделя в Битоля и с евро не можеше да се пазарува, едва успях да обменя малко евро в денари на улицата. Най добре си обмени предварително денари. Курсът беше около 30 денара за един лев /може би 32 или 33, съответно около 60 денара за евро/

Като цяло цените са като в България или по-ниски.

Пожелавам ти приятно изкарване, Охрид е прекрасно място!





Тема Re: Македониянови [re: Hungry eyes]  
Автор iva.dir.bg (непознат )
Публикувано09.07.09 12:13



Еми да кажа че може не сам сигорна !!!!





Тема Re: Македониянови [re: Hungry eyes]  
Автор GMT (непознат )
Публикувано10.07.09 14:49



Бях в Македония от 01 до 05 април т.г. По всички църкви и манастири таксата е 50 денара (не бъркайте с динари - ТОВА СА сръбските пари), 1 евро или 2 лева - вървят. Левовете вървят без проблем в и около Охрид. Курсът е 30 денара за лев - 60-за евро в магазините и кръчмите. На всеки 15 метра в Охрид има менувачница (28-29 денара за лев)
На границата си сменете не повече от 10 евро, ако няма да пътувате със собствена кола. По бензиностанциите приемат САМО денари. На магистралата има такса на ок. 5 места от 20, 50 до 60 денара (също не приемат лв. или евро).
Не ви трябва да сменяте лв. за евро - ще губите от курса - сменяйте направо лв. за денари.

За първи път виждам валута без стотинки






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.