Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:53 13.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Тема Рила. с.Боровец - вр.Мусала - с.Боровец 10/06/09нови  
Автор raskoll.com (непознат)
Публикувано11.06.09 18:29





тук:



Редактирано от raskoll.com на 11.06.09 18:29.



Тема Re: Рила. с.Боровец - вр.Мусала - с.Боровец 10/06/09нови [re: raskoll.com]  
Автор alexg (новак)
Публикувано11.06.09 18:51



Готино ходене... и много яки снимки!!! Поздравления!
А на заслон "Ледено езеро" има ли вече човек?




Тема Re: Рила. с.Боровец - вр.Мусала - с.Боровец 10/06/09нови [re: alexg]  
Автор raskoll.com (непознат)
Публикувано11.06.09 20:20



нито на хижата нито на заслон Леденото Езеро нямаше хора. също така нямаше строители които да строят хотела до хижата, така че не знам дали изобщо още го строят или не.



Тема Re: Рила. с.Боровец - вр.Мусала - с.Боровец 10/06/09нови [re: raskoll.com]  
Автор goro_levskara (планинар)
Публикувано11.06.09 22:10



Здравей,
Направил си една доста прилична разходка, като си бил късметлия и си хванал хубаво време.
Относно....
и още нещо
на Мусаленската пътека има една чешма (до едно мостче), но нямаше вода, а една бутилка вода Банкя в Боровец купих ха 1.40 стотинки ) и се почуствах като на Черно Море. обичам Стара Планина - винаги слизаш към някое село, а не към 5 звездни хотели и ресторанти)

...Мостчето се казва Велчово, но нямаше ли вода в реката? И все пак не прави генерални заключения за Рила от един гнусен Боровец. И аз се дразня много на това скиорско курортче, но все пак не то е единственото място, откъдето можеш да тръгнеш нагоре. Да, налага се понякога, но се преживява. Иначе си прав, това вече не е пътека, а булевард. Все пак скиорчетата трябва да се спуснат до колите си....
Благодаря, че споделяш тук за това къде ходиш. Правиш интересни разходки с хубави снимки, като трябва да знаеш, че в Рила има още много места, където можеш да отидеш, или както казва един автор...."целият живот няма да ми стигне да я обиколя"
Бъди здрав!!!
Жоро

Редактирано от goro_levskara на 11.06.09 22:11.



Тема Re: Рила. с.Боровец - вр.Мусала - с.Боровец 10/06/09нови [re: goro_levskara]  
Автор raskoll.com (непознат)
Публикувано11.06.09 23:11



мерси;)
ами в реката имаше вода, и то доста. и пътеката която води към хижата се превърна в река. но нали до Велчово мостче има чешма (дори отбелязана на карта), но в нея нямаше вода, мисля че би трябвало да идва вода не от реката, а от някъде другаде... не знам.

разбирам че Боровец е едно от много места от които мога да започвам разходки, не правя генерални заключения, за сега съм бил само на Мусала и Мальовица, имам още доста да видя ;)

много ми се ходи в Рила пак. и до Рибни Езера, и Грънчар, Белмекен.... вече отбелязах на карта къде искам да отида и през кои хижи. сигурно през Юли ще отида пак, за няколко дена.

сега искам в Централен Балкан ;)

+
една панорама от връх Мусала



Редактирано от raskoll.com на 11.06.09 23:26.



Тема Re: Рила. с.Боровец - вр.Мусала - с.Боровец 10/06/09нови [re: raskoll.com]  
Автор goro_levskara (планинар)
Публикувано11.06.09 23:26



мерси;)
ами в реката имаше вода, и то доста. и пътеката която води към хижата се превърна в река. но нали до Велчово мостче има чешма (дори отбелязана на карта), но в нея нямаше вода, мисля че би трябвало да идва вода не от реката, а от някъде другаде... не знам.

...Ами то по-хубава вода от тази в реката едва ли ще намериш, а и не ти го пожелавам, но може някога да попаднеш в ситуация, в която да пиеш вода от застоял гьол, тъй че наслаждавай се на момента и използвай благата на планината възможно най-пълноценно.



Тема Re: Рила. с.Боровец - вр.Мусала - с.Боровец 10/06/09 [re: raskoll.com]  
Автор Vasil_71 ()
Публикувано22.06.09 01:31



Панорамната снимка от връх Мусала е страхотна!
Как я прави, чрез снаждане ли?
С какъв апарат снимаш?

Поздрави!



Тема Re: Рила. с.Боровец - вр.Мусала - с.Боровец 10/06/09нови [re: Vasil_71]  
Автор raskoll.com (непознат)
Публикувано22.06.09 18:37



Vasil_71,
canon 400d + обектив 18-55 f3.5-5.6 II + cpl филтър
панорама я правя с (free software) Hugin, тази от Мусала е от 6-7 снимки, не спомням точно колко бяха. просто снимаш, а след това ги качваш в програмата и тя прави панорамата.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.