Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:38 25.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Нелепо енови [re: Пaвeл]  
Автор Cинeвa ()
Публикувано19.06.09 17:28



от една страна да се подхожда с презрение към инакомислещия и да му се вменява овчо или стадно поведение, а от друга да се абсолютизират естетически предпочитания, които трудно може да бъдат аргументирани с нещо повече от лично пристрастие. Поради това изобщо не става дума за определяне на каквато и да било неоспорима йерархия на световните природни чудеса, такава по начало не е възможна. Реалната и прагматична цел на заниманието е далеч по-скромна - възможност за реклама на страната ни. Полза от подобно изграждане на позитивни представи за България има, а от тях, повярвайте ми, вашите лични изживявания при срещите ви с предпочитаните от вас други скали с нищо няма да пострадат.



Тема Re: Нелепо енови [re: Cинeвa]  
Автор Пaвeл (скитащ)
Публикувано19.06.09 18:07



Привет Борка,

Съгласен съм с теб. "По вкус и цвет товарищ нет" са казали братушките и са прави. Затова казах, че не участвам в такива класации.

От гледна точка реклама на страната ни имам по-различно от твоето мнение. Може да прозвучи егоистично, но колкото повече ми харесва едно място (скала, река, долина, връх, поле или каквото и да е), с толкова по-малко хора споделям за него. Скромният ми опит е показал, че където има реклама и се шуми около дадена забележителност, човекопотокът неминуемо нараства, което ВИНАГИ води до неприятни последици. Ако човек има интерес към нещо той ще го открие без да е необходимо да се тръби за това...

Поздрави,
Павел



А личните ми изживявания определено страдат, когато на някое тихо местенце открия тумбата от кафенето, която е чула рекламата по радиото...



Тема Абсолютно същотонови [re: Пaвeл]  
Автор Cинeвa ()
Публикувано19.06.09 19:43



е в сила и за разказите за преходи в резервати извън маркираните пътеки - колкото по-малко се пише в интернет къде, как и какво, толкова по-малко ще са изкушените да правят същото. Даже и да приемем, че ти със щадящото си поведение вредиш пренебрежимо малко на екосистемите и че заради това си позволяваш да нарушаваш законите, с което не съм особено съгласен, описването на изживяванията в интернет съвсем не е безвредно и е втора, допълнителна щета. То създава представа за закона като нещо, което всеки може да прилага или нарушава според собствените си разбирания, а също и популяризира идеята, че е ноо яко свободно да се ходи по такива места. Само че за съжаление не всички хора биха се държали като теб, тъй като мярката за разумно у различните хора е различна. Някои ще отидат там с брадва, въдица и пушка, като ще са точно толкова убедени, че само тяхното лично въздействие няма да причини екологична катастрофа... И ще са улеснени от доста добрите описания на неофициални маршрути, намерени в интернет. Молбата ми към ходещите из забранени места е: след като нищо не може да ви откаже от това забавление, поне бъдете по-дискретни и не публикувайте снимки и разкази за преходи.
А Белоградчишките скали също може да бъдат туристически развивани разумно и без особени вреди, това пак е въпрос на възпитание, самосъзнание, отговорност, морал и интелект, така че не виждам защо човешкият наплив в тази отдавна урбанизирана зона трябва да бъде сериозно ограничаван. За разлика от резерватите...

Поздрави:

Синева





Тема Re: Стадо?!нови [re: Пaвeл]  
Автор vehtiya (doctor)
Публикувано22.06.09 11:59



А защо да не гласуваме със душа и сърце за нашето си? Ако ние не харесваме и уважаваме себе си и своето, кой ще ни харесва и уважава? Светът трябва да се запознае с природните красоти на България и тази класация е начин за това да се осъществи. Това е от значение както за лицето на България пред света, така и за поминъка на този край. Пък дали потока туристи ще нанесе щети това зависи от нас.
Виж сърбите. Те дали не съзнават че техния т.нар. Дяволски град не е нищо особено още по-малко пък грандиозно. Обаче те умеят да се обединяват около национална кауза за разлика от нас. И умеят добре да си правят сметката пак за разлика от нас. А ние все сме най-умните, най-принципните, най-големите философи и накрая все сме пре...губещи. Ето това ме кара да приемам нещата по-лично отколкото си струва може би.

b_gospodinov@hotmail.com


Тема Re: Стадо?!нови [re: vehtiya]  
Автор Пaвeл (скитащ)
Публикувано22.06.09 13:24



Привет,

Съгласен съм с теб. Нека всеки, който мисли и чувства, че Белоградчишките скали заслужават наистина да са на първо място да гласува за тях.
Аз просто мисля, че всеки трябва да гласува така, както мисли и чувства, а не както трябва и както му казва някой друг. Това е.

Поздрави и успех,
Павел



Тема Re: Стадо?!нови [re: Пaвeл]  
Автор vehtiya (doctor)
Публикувано22.06.09 13:30



Имаш право. Всеки да гласува както намери за добре.

b_gospodinov@hotmail.com


Тема Re: Нелепо енови [re: Cинeвa]  
Автор vehtiya (doctor)
Публикувано06.07.09 10:32



Който проумял, проумял. Днес е последния ден за гласуване.

b_gospodinov@hotmail.com



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.