Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:21 17.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема СтаРа Планина 100х24/2009  
Автор Cтaниcлaв (StaRaTrekking)
Публикувано05.06.09 11:32



Здравейте!

За 7-ма поредна година ни предстои да направим един поход по билото на Стара Планина от х. Мазалат до х. Ехо с изкачване на вр. Ботев, Голям Купен, Левски и др. Същността е в рамките на 24 часа да изминем около 100 км. Програмата е следната:

16-юли-2009 (четвъртък) - събиране на всички участници на хижа Мазалат. Нощувка.
17-юли-2009 (петък) - старт рано сутринта (06:00 часа) в западна посока.
18-юли-2009 (събота) - финал на хижа Ехо.

Похода ще е по билото на Стара Планина - лятна маркировка. Ще се премине през хижите Добрила, Дерменкая, Козя стена и заслон Орлово гнездо.

Каня всички досегашни участници, както и тези, които в предишните години са имали желание да се включат, но по една или друга причина не са успявали, отлагали са или са се отказвали, да се присъединят към нас. Ще ми е много приятно да се съберем пак там горе и да съприживеем един незабравим, дълъг и вълнуващ ден по върховете.

Искам да обърна внимание, че това не е състезание. Акцента при това мероприятие е върху издръжливостта, духа и волята. Целта ни не е на всяка цена да минем по маршрута. Нека всеки, преди да реши да участва, да направи трезва преценка за себе си и собствените си възможности и опита, който има в подобни начинания. Такса за участие няма, преминаването не е задължително да е компактно, може и да е индивидуално, но е препоръчително да е групово. Всеки е длъжен да си направи планинска застраховка, която да е валидна за периода на провеждане на похода. Всеки сам за себе си преценява каква екипировка, храна и оборудване ще са му необходими.

Ето и кратка ретроспекция от всички издания досега на "СтаРа Планина 100х24":








С нетърпение очаквам срещата ни на х. Мазалат на 16-ти юли. Пазете се, бъдете здрави и до скоро!



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор snow tiger (непознат )
Публикувано05.06.09 14:38



Привет! Една радостна новина в края на работната седмица

.
Живот и здраве ще се видим след месец.
Късмет и добро настроение на всички мераклии!



Тема Отг: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор тok (инж.)
Публикувано05.06.09 15:40



Този път еуфорията ме обхвана още преди да се появи темата. Това ми е любимото предизвикателство за годината. След 3 поредни неуспешни опита въобще не се чувствам демотивиран, а кръвта ми ври и кипи...

Да си пожелаем хубаво време, живот и здраве и ще се видим на Мазалат.





Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор dobrudjan4e (психопат)
Публикувано05.06.09 17:36



Живот и здраве за трета поредна година ще участвам

.

Който пие бира не умира !

Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор Пaвeл (скитащ)
Публикувано05.06.09 17:56



Привет и от мен.

Ще гледам да се включа и аз, ако съм в БГ.

Ще ти се обадя за споделяне на част от маршрута на една моя засега самосиндикална проява, която замислям за 20-21 юни (сигурно вече се досещаш

)

Поздрави на цялото семейство.
Павел



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор Stamcho (непознат )
Публикувано09.06.09 14:00



Здравейте на всички! От няколко години дочувам от тук и от там за този поход, но все нещо ме възпрепятства.


Преди няколко дни завършиха 100те км около Варна и още почивам. Но мисля че е време да приема ново по-голямо предизвикателство и да се вкуча тук. Мисля да се провбвам - изглежда ми интересно и трудничко.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: Пaвeл]  
Автор radokal (непознат )
Публикувано11.06.09 09:06



Здрасти Павка. В края на следващата седмица ще ходя с приятели в района на Северен джендем. Помня, че вие с Лъчо миналата година обикаляхте в Южен. Имаш ли информация за някакви конкретни маршрути севрно под Ботев. Йоги например ми беше казал, че е слизал от заслон Маринка надолу към ВЕЦ Видима по главното ребро ( Голям Осрядък). Ходил съм на Водните дупки и Видимското пръскало, но не знам има ли пряка връзка между тях и къде може да се мине без алпийска екипировка. Ще носим само въже. Иначе за похода ще видим, имам желание. Поздрави ор Варна, Радостин.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор s----a (непознат )
Публикувано11.06.09 13:19



защо не ходите за кеф, какво виждате.9O% НЕ са виждали красивите гледки от Мазалат до Ехо. другия път го направете за 2-3 дена и ще разберете



Тема Хайде бе, не са виждали?нови [re: s----a]  
Автор niki_leo (новак)
Публикувано11.06.09 16:02



Нали не си мислиш, че тия хора никога не са минавали този маршрут освен в рамките на похода 100 км / 24 ч?



niki_leo = Ники
Човек и добре да живее... един ден се регистрира в дир-а

Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: s----a]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано11.06.09 19:09



Хехе, а ти защо мислиш, че не ни е кеф и че нищо не виждаме? Който ти е казал, че кефът и гледките се получават само на бавна скорост, те е излъгал. Планината предлага разнообразни кефове за всички - на всеки според предпочитанията.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: s----a]  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано12.06.09 15:35



Работата е ясна- обикновено човек има два дни в седмицата за планина. Колкото по-бързо се движи през тях, толкова повече неща вижда.





Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: radokal]  
Автор Пaвeл (скитащ)
Публикувано12.06.09 16:56



Привет Радо,

За съжаление не мога да ти бъда полезен за Северния Джендем. За мен той е бяло петно и нямам никаква идея за възможните преминавания през него. Това, което съм чел и чувал от познати е, че той е по-проходим и по-лесно достъпен от Южния.

За следващата събота и неделя съм планирал едно Пирино-Рилско солово "изтъпление", но ако нещо се разсъхне работата може да дойда и аз към Джендема. Ще ми бъде много интересно, а и отдавна си мисля за обикаляне из този район.

Поздрави на морската столица,
Павел





Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: radokal]  
Автор plm.neregistriran (непознат)
Публикувано15.06.09 12:24



Градски, обади ми се да обсъдим нещо за Джендема, а и да се запознаем, че е срамота, да си комуникираме чрез нета.
0887 85 10 75 или plm73mail.ru



Тема СтаРа Планина - никой не е по-голям от граматикатанови [re: Cтaниcлaв]  
Автор galuni (новак)
Публикувано15.06.09 14:23



Добре би било да се изписват правилно нещата, съгласно правилата за писане на български език.
Детинското изписване на името на мероприятието може да е според желанията на собственика на идеята. Текстовете, даващи допълнителна информация - също - но все пак задачата ни е да ни информират и да бъдат разбираеми и неуморителни при четене.
Приятно мероприятие!



Тема Re: СтаРа Планина - никой не е по-голям от граматикатанови [re: galuni]  
Автор Cтaниcлaв (StaRaTrekking)
Публикувано15.06.09 18:50



Ти кой пасаж от целия текст не си разбрал и кое чак толкова те е уморило при четенето?



Тема Re: СтаРа Планина - никой не е по-голям от граматикатанови [re: Cтaниcлaв]  
Автор galuni (новак)
Публикувано15.06.09 19:37



Граматическите грешки.
Уморяват ме глупавите работи, повторени хиляди пъти ежедневно.



Тема Re: СтаРа Планинанови [re: Cтaниcлaв]  
Автор kibik (позициониран)
Публикувано16.06.09 08:52



На'та група 6-7 човека сме на линия.



-----------------------------------------
неак'Ф УжасТ, неак'Ф аТ

Тема Re: СтаРа Планина - никой не е по-голям от граматикатанови [re: galuni]  
Автор ()
Публикувано16.06.09 18:18



Ама кога са раздавали задачи, аз що нямам?!?!?!





Тема Транспортнови [re: Cтaниcлaв]  
Автор Ивaн Димитpoв (непознат )
Публикувано26.06.09 15:56



Здравейте
Току що си пуснах отпуската за 16 и 17ти Юли :)

Имам един въпрос относно транспорта и предвижването, понеже не съм бил никога на посочените хижи.

Предполагам ще има възможност да се включа в някоя групичка и да вървим заедно към краината дестинация?

Къде мога да паркирам кола, близко до хижа Мазелат (град/село/паркинг по пътя) и има ли начини за пътуване от х.Ехо обратно до началната дестинация (автобус/влак).

Засега съм сам от София, и ще се пробвам след няколко часа почивка на х.Ехо да се прибера в Събота до София. т.е. Имам място в колата.



Тема Re: Транспортнови [re: Ивaн Димитpoв]  
Автор Джeнraлa (планинар)
Публикувано26.06.09 16:49



Защо ще вземеш кола? Според мен няма нужда, даже с влак е по-удобно и спокойно ще се прибереш в събота вечерта в София.
Но ако много държиш с кола да бъдеш ще кажа най-добрия вариант от юг, че от север не съм запознат добре с изходните пунктове. Значи оставяш колата в Карлово и оттам хващаш влак до гара Павел Баня. От нея се стига до х.Мазалат за около 5-6ч в зависимост от темпото. Минава се през полето до с.Скобелово покрай с.Асен и по долината на р.Габровница се качва на х.Мазалат. А за връщането - от х.Ехо се слиза в с.Розино и оттам с влак на изток до Карлово и се прибираш с колата в София.
Но пак ти казвам по-добре с влак, че много ще се разкарваш с колата...а и не ми харесва пътят от София до Карлово през Пирдоп, че има много завои на места, също и така тук-там е осеяно с дупки...
За часовете за пътуване с влак можеш да намериш в сайта на БДЖ.



Тема Re: Транспортнови [re: Джeнraлa]  
Автор Ивaн Димитpoв (непознат )
Публикувано27.06.09 09:27



Може би си прав че не е удобно с кола. Във влака може и да се поспи, което ще е важно след такъв преход;)

Ще има ли пътуващи от София и в колко часа смятате да тръгвате?



Тема Баце, тва може ли да се кара с байк?нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор тъпoтo koпeлe (№1 завинаги)
Публикувано27.06.09 13:24



Срам, не срам, таа година ше покарам и малко тва дебело колело, а с неколко ортаци мислим да се присъединим, ако трасето е проходимо на 90-95% за танка на две колела. Дайте некво инфо, молим, та да си правим сметките отрано!





Тема Re: Баце, тва може ли да се кара с байк?нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор kibik (позициониран)
Публикувано27.06.09 18:08



Баце,
трасето не става за каране какво ТИ търсиш.
Може да се карат отделни участъци, следи другия* форум, там излиза инфо за карания в района.



-----------------------------------------
неак'Ф УжасТ, неак'Ф аТ

Тема Мерси, бате!нови [re: kibik]  
Автор тъпoтo koпeлe (№1 завинаги)
Публикувано27.06.09 18:43



От неколко години следим таа тема, ма покрай колелото, съм отвикнал на ходим, иначе изглежда хубава расодка. Нищо, ше се пренасочим към язовир Калин.





Тема Re: Транспортнови [re: Ивaн Димитpoв]  
Автор Джeнraлa (планинар)
Публикувано29.06.09 00:38



Следи форума. Със сигурност ще има пътуващи с влак за гара Павел Баня, май беше в 7.20ч от София. По принцип повечето хора се качват от север - от Узана или от едно място, забравих името му - намира се до Севлиево, защото разстоянието до х.Мазалат от север е по-малко в сравнение от юг.

Аз, ако успея да дойда, ще пътувам с влака в 7.20ч, че ми излиза много по евтино. :)



Тема Re: Транспортнови [re: Джeнraлa]  
Автор Ивaн Димитpoв (непознат )
Публикувано29.06.09 12:46



Благодаря, вече се ориентирах :)



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор Cтaниcлaв (StaRaTrekking)
Публикувано09.07.09 12:02



Представям ви фанелките за тазгодишното мероприятие:



Фанелките не само са ушити и щампирани, но са и изнесени на х. Мазалат. Хижарят (Георги) е предупреден за нас и е готов да посрещне на 16-ти този месец около 35 човека.

До скоро.



Тема Багаж и пътуваненови [re: Cтaниcлaв]  
Автор Ивaн Димитpoв (непознат )
Публикувано13.07.09 13:04



Привет
Аз съм от София, и търся хора с които заедно да пътуваме до х. Мазалат. От коментарите ми стана ясно, че по-добре да се пътува с влак за Павел Баня. Това е извадка от сайта на БДЖ

Начало >> Край >> Тръгване >> Пристигане
СОФИЯ >> СТАРА ЗАГОРА >> 06:30 >> 10:03
СТАРА ЗАГОРА >> ТУЛОВО >> 10:17 >> 10:57
ТУЛОВО >> ПАВЕЛ БАНЯ >> 11:31 >> 12:15

Някои ще пътува ли с този влак и иска ли да се съберем, за да си правим компания.

Относно багажа, понеже се занимавам основно със скално катерене, досега не съм правил такъв тип туризъм (основно от хижа до хижа, не повече от 8 часа преход) и имам няколко въпроса относно багажа. Целта разбирасе е да е максимално лек, но с оглед на това че ще се изкарат 2-3 нощувки в препълнени хижи, има ли смисъл да си взимам спален чувал и шалте? Колко храна взимате за пътя? Има ли възможност да се купи храна от хижите през които се минава, която да стигне за през деня. Изобщо, да нося ли храна от София, необходима за всички дни?

Освен това, ще нося поларен панталон и суитчер, водонепроникаеми яке и панталон, дъждобран (има ли смисъл от гети - за да не влиза дъждовна вода от края на панталона в обурките), чорапи, челник, компас, карта, батерии, фото, телефон.



Тема Re: Багаж и пътуваненови [re: Ивaн Димитpoв]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано13.07.09 16:58



Хижите ("Мазалат" и "Ехо") обикновено не са препълнени. Шалте и чувал не са кой знае колко нужни. Моят съвет е да се олекотиш до абсолютния минимум. Стигаме до "Ехо", спим - и беж надолу. Нали отиваме за кеф. Веднъж го ходих с повече багаж, за да продължа после на нейде си. Голяма грешка! Добре е да имаш разни лепенки, памук, бинт, игла - голяма е вероятността да потрябват.

За храната - пак с оглед олекотяването можеш да я изчислиш колкото да стигне до "Дерменкая". Там вечеряме здраво, имат богат избор манджи, а след нея вече обикновено човек е твърде уморен, за да яде сериозно. Е, с изключение на малко мед, бисквити, вафлички, шоколад и тям подобни захарни възкресители. На "Ехо" има нови хижари и не зная, дали ще може да се яде нещо сутринта, ама и да не може - нали слизаме.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор Пaвeл (скитащ)
Публикувано13.07.09 17:19



Привет Станиславе,

При мен не се отваря снимката с тениските, та ще съм ти благодарен, ако ми запазиш една (само, ако има за всички учасници и някоя ти остане). Ще ме е срам да я нося, тъй като няма да участвам, ама ще се прежаля.



За съжаление и тази година (2-ра поредна) няма да успея да се включа, защото няма да съм в БГ. Ще се пробваме как е в Алпите, пък ще видим какво ще излезе.

Стискам палци да имате хубаво време. Поздрави на всички приятели и познати.

Павел

П.С. Засега съм отложил поредното ходене Вихрен - Мусала за неопределено време...



Тема Re: Какво се предлага за ядене и пиене на "ЕХО"нови [re: Ивaн Димитpoв]  
Автор 2Emo (непознат )
Публикувано13.07.09 18:30



Новите хижари на "Ехо" Иван и Галя Кавалски очакват участниците в СтаРа Планина 100х24/2009, в т.ч. с безплатен чай, с добре заредена с неща за хапване и пиене лавка, с готовност за приготвяне на супи, ястия и други вкусотии.
А доброжелатели от Севлиево са оставили скромен дар - вафли и захар за походниците.
Желая на всички,, тръгнали от "МАЗАЛАТ" добро време и успешен финал до "ЕХО".



Тема Re: Багаж и пътуваненови [re: Ивaн Димитpoв]  
Автор Ивaн Димитpoв (непознат )
Публикувано14.07.09 09:17



Няма ли някои които ще пътува от София и си търси компания?



Тема Re: Багаж и пътуваненови [re: Ивaн Димитpoв]  
Автор Ивaн Димитpoв (непознат )
Публикувано14.07.09 23:39



Тъй като никои не предложи да пътуваме заедно, аз тръгвам сам към Мазалат. Според картата, най-добър вариант е след Павел Баня да тръгна директно на север (може и авто стоп) към село Скобелево, от там по чевен път се стига почти до Хижата. Друг вариант е от село Асен да тръгна по пътека, която минава през резерват Соколна. Предполагам че ще избера пътя през резервата, та въпроса ми е, знае ли някои дали има наистина пътека и маркирана ли е?

Един от форумците тук спомена че има по-пряк път от север за хижата. Някои може ли да обясни как се стига от там.



Тема Re: Багаж и пътуваненови [re: Ивaн Димитpoв]  
Автор мapaтoнeц (непознат)
Публикувано15.07.09 06:29



Иване,

Хвани си автобус за Габрово и от там - такси до хижа Партизанска Песен (мисля че така се казваше) - 20лв е таксито. От там за 2 часа си на Мазалат - има добра маркировка. Друг вариант е - автобус който минава през Шипка (Казанлък-Габрово) и от Шипка за 4-5 часа си на Мазалат (не знам как е маркировката, то трябва да е ОК щото това е част от Ком-Емине). Трети вариант - звънни на Станислав (телефона му го има в темата миналата година) - той обикновено ходи до Партизанска Песен с кола - може да има място и за теб в колата му. От юг е по-дълго и стръмно - ако искаш да си свеж на другия ден, по-добре от север или по билото от Шипка.

За багажа - колкото по-малко, толкова по-добре. Храна има на Мазалат, заслон Ботев, Добрила, Дерменка, Козя Стена и Ехо. Вода има и на Тъжа (реката) и Орлово Гнездо. Можеш да минеш с 3-5 килограмова раница включително и водата без да се правят компромиси с облеклото/сигурноста. 1.5л вода би трябвало да ти е достатъчна за всеки един от участъците на маршрута. Спален чувал и шалте не ти трябват...

Аз за съжаление тази година ще пропусна (не съм в България). Да е живот и здраве - до година... Пожелавам хубаво време на всички участници и успех в предизвикателството! И пишете да кажете как е минал прехода!



Тема Re: Багаж и пътуваненови [re: Ивaн Димитpoв]  
Автор dareal (новак)
Публикувано15.07.09 08:06



Принципно аз и още един или двама човека ще пътуваме от София. Можеш да се включиш към нас ако желаеш, но ние все още не сме решили от юг или от север ще се качваме. От север определено е по-лекото качване. И аз ти препоръчвам от там да се качиш.
Ако искаш можеш да се присъединиш към нас, като решим откъде ще пътуваме. Ако желаеш да се присъединиш към нас на лично съобщение ми прати някакви координати. Примерно GSM, за да ти звънна довечера като решим. Пак ти казвам от север е много по-лек маршрута.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор dareal (новак)
Публикувано15.07.09 08:10



Тази година мисля пак да се пробвам да измина стоте километра. Георги (Дженгала) вероятно също ще дойде, както и още един човек.
До утре на Мазалат



Тема Re:изходен пункт за х. Мазалатнови [re: Ивaн Димитpoв]  
Автор Бъpзият (непознат)
Публикувано15.07.09 10:38



Не участвам в похода - състезание. Преди 3 седмици бях на х. Мазалат. Хижарите очакват участниниците в този поход. Най-лекия и изходен пункт за хижа Мазалат е хижа Партизанска песен - от там има 1 час път до чешмата Корита и още 1,5 час до хижа Мазалат - средно темпо. Има черен път за джип от Лъгът - по него идват хижарите. Успех маратонецо.



Тема Re: Багаж и пътуваненови [re: мapaтoнeц]  
Автор Slavei ()
Публикувано15.07.09 13:12



Станислав обикновенно си оставя колата на Беклемето и изминава машрута в обратна посока до Мазалат.



Тема Re:изходен пункт за х. Мазалатнови [re: Бъpзият]  
Автор Пaвeл (скитащ)
Публикувано15.07.09 13:21



Принципно, походът не е състезание, освен ако не желаеш да си го направиш такова...

Успех на всички участници!

Поздрави,
Павел



Тема :)нови [re: Ивaн Димитpoв]  
Автор Stamcho (непознат )
Публикувано15.07.09 13:44



Здравейте :) Гледам секи доло горе е решил от къде ще мине.
Аз в 10.20 ще съм в Габрово, след това мисля на стоп до разклона за Партизанска песен и от там пеша. Така ме ориентираха :)
Ако някой е навит с мен да казва :)



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор st39 (непознат )
Публикувано15.07.09 19:41



Здравейте на всички любители на планината.
Пожелавам на всички участници успешно завършване!
Чудесно е че има хора като вас.....
Поздрави!

пп Очакваме снимки от похода!





Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор Cтaмeн (непознат)
Публикувано18.07.09 20:02



Всичко беше невероятно. Струваше си всеки момент.
Поздравления на всички участници



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: Cтaмeн]  
Автор kibik (позициониран)
Публикувано19.07.09 14:34



Поздрави на всички участници в мероприятието.

Тази година си записвах времената и разстоянието в километри(според ГПСа на Добружанче).
6.00 х.Мазалат
6.45 Пеещи скали
8.10 Смесите
8.30 - 8.45 почивка под х.Мандрата
9.30 Русалийския проход
11.10-11.25 почивка на заслон Маринка
12.10 вр.Ботев ; 21км
12.35-13.00 почивка заслон Ботев
14.00-14.10 почивка, спускане от Жълтец
16.05-16.25 почивка вр.Голям Купен; 31 км
17.35 вр.Амбарица; 34.3км
18.15-18.50 почивка х.Добрила; 36.3км
21.00-21.45 х.Дерменкая; 48км
24.00 Беклемето
2.30-2.40 х.Козя стена
4.00 Ушите
4.40 х.Ехо; 71км
----------------------------------------------------




до нови срещи

-----------------------------------------
неак'Ф УжасТ, неак'Ф аТ

Редактирано от kibik на 19.07.09 14:46.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: kibik]  
Автор Ивaн Димитpoв (непознат )
Публикувано19.07.09 14:46



Страхотно мероприятие и чудесен преход. Браво на всички участници и особено на завършилите.

Аз малко преди Голям Купен знаех, че няма да стигна до края и намалих темпото, колкото да стигна до х. Добрила.

Благодаря на Димитър от Априлци за сникерса и компанията на път вр. Ботев.
На Стамен от Попово, Тодор, Пламен и Бистра от София.

Догодина съм отново с вас.

Редактирано от Ивaн Димитpoв на 19.07.09 14:47.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: Ивaн Димитpoв]  
Автор Cтaмeн (непознат)
Публикувано19.07.09 18:02




Ето и от мен едно архивче със снимки :)
И да помоля, някой да ми прати хубава обща снимка от х. Мазалат на

Редактирано от Cтaмeн на 19.07.09 18:04.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: kibik]  
Автор dobrudjan4e (психопат)
Публикувано19.07.09 19:28



Жорка последната снимка много ме кефи

.
Аз малко изостанах на Козя Стена да отморят мускулите, в 5:05 бях на Ехо. Джо и Илко в 5:15 и това бяха последните завършили в рамките на 24 часа.
Живи и здрави догодина пак .

Който пие бира не умира !

Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: dobrudjan4e]  
Автор dareal (новак)
Публикувано19.07.09 20:38



А колко хора финиширахте в 24-те часа?
За съжаление аз много се забавих докато чаках моите хора и после беше невъзможно да наваксам изоставането :)
Поздравления за всички стигнали до финала :)



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор bodilov (непознат )
Публикувано19.07.09 23:11



Нека и аз да споделя впечатленията си от Стара трекинг, мероприятие в което участвам за втори път. Чудех се дълго откъде да се кача до хижа Мазалат. Миналата година достигнах хижата от Шипка, но тази година реших да се кача от Габарево през Соколна, Триглав и Пеещите скали. Ден преди маратона по билото, да имаш нахалството да преодолееш 2 километра денивелация! Мислех си, че това ще бъде удобно извинение, ако не достигна до хижа Ехо. И така на 16 юли за осем часа се изкачих до хижата от гара Габарево. Там се срещнах със стари познати и приятели, но още преди 22 часа бях в кревата, нали ходене ни чакаше. Стартът както обикновено в 6 сутринта, времето перфектно за тази проява, настроението също! По време на прехода се стремях да правя кратки почивки, както и две по-големи за обяд и вечеря. Бях с малка раничка, минимален багаж, удобни маратонки, проверени в много други ходения. Графикът, по който преминах маршрута бе следният: 8.30 минаване покрай хижа Тъжа, 11.20 връх Ботев без спиране, 11.40 - 12.00 обяд на заслон Ботев, 14.40 - 14.55 на Купена, 16.00 - Амбарица, 16.30 - Добрила, 18.30 - 19.00 вечеря на Дерменка, 21.00 на прохода Троян - Кърнаре, 23.00 - 23.20 на Козя стена и в хижа Ехо пристигнахме четирима в 01.15 часа. Специално искам да благодаря на Огнедишащ и на Костадин от Бургас, които бяха локомотивите на групата в последната отсечка от хижа Козя стена до хижа Ехо. Без тяхната психическа подкрепа вероятно щях да пристигна доста по-късно! Радостта на хижа Ехо бе заслужена! Някои имаха сили да се изкъпят, а аз направо се насочих към стая №1. Сутринта на 18 юли се събудих по навик доста рано. С блаженство си хапнах мекиците, приготвени от хижарите. Времето отново бе чудесно, не можах да му устоя и тръгнах към Вежен. До 9 часа чаках Огнедишащ да се събуди, но това не се случи. Ето защо продължих сам по билото, пак поставил си далечна цел - хижа Паскал. В 12 часа бях на връх Вежен, около 16.30 часа преминах покрай, това което е останало от хижа Планински извори и към 20 часа хижа Паскал. Сега вече това е частен имот и нямах друг избор освен да тръгна към Пирдоп. По пътя ми се яви ангел... с мотор. Спря човека и ме покани да седна на мотора му. Така за броени минути бях долу. Вярно, понамокриха ми се маратонките от пресичането на реката, но това също донесе облекчение за подбитите ми от ходене крака. Ето така завърши тридневното ми ходене по билото на Балкана! Изкарах си чудесно и си пожелавам много бъдещи участия в следващите издания на Стара трекинг. Вероятно в следващите дни ще кача някои снимки в www.moiteplanini.com. Завършвам с пожелания за много здраве и сбъднати мечти по нашите планини на всички участници в Стара трекинг!





Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: bodilov]  
Автор мapaтoнeц (непознат)
Публикувано23.07.09 10:35



Bodilov, много здрав поход си си спретнал - евала! С това темпо Ком-Емине за 10 дена (не че съм подстрекател...)?

Kibik & Стамен - благодаря за снимките!

Иначе каква е равносметката от прехода тази година - колко/кои стигнаха до Ехо и за колко време?



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: мapaтoнeц]  
Автор kibik (позициониран)
Публикувано23.07.09 11:29



Мисля, че Станислав ще направи "официалната" равносметка.
Стартирали ~ 45
Финиширали ~20
Първите двама в 21.12ч
Последният около 05.15
Брой на пришки, мазоли, рани - неустановен.


Посрещането беше на ниво, което се превръща в традиция, за което БЛАГОДАРИМ на ТД "Академик" Русе и любезните хижари. Отново имаше чай, топла баня, супа, бира, на сутринта мекички

... какво му трябва на човек ...

--------------------------------------------
п.с. изпращането от х.Мазалат също мисля, че е на ниво , допълнително ще питам Гошо(хижарят на Мазалат), аджеба колко бири сме изпили вечерта преди тръгване

информация на ухо; виден Добружански представител "смаза" 5 загорки

-----------------------------------------
неак'Ф УжасТ, неак'Ф аТ

Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: kibik]  
Автор N_i_k_s_i (скитник)
Публикувано23.07.09 18:21



И аз да кажа едно благодарско за приятната компания и хижарското посрещо-изпращане .


Дори завършилите бяхме и освидетелствувани - всеки получи от хижарите на Ехо свидетелство за завършването на прехода, което бе една приятна изненада.

По груби сметки броят на събралите си и стартирали от хижа Мазалат тази година бе рекорден - 48 души. Завършилите бяхме някъде около 50 % - т.е около половината.
Време - добро, съмишленици - налице, пришки и болежки - в изобилие...
Абе всичко както си му е реда...

Станислав все пак ще даде по-точни данни за участниците /рано или късно/..

По-здрави...и до-скитане..



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор nikolovakta (непознат )
Публикувано23.07.09 22:47



Eдин месец след поредния рецидив на Лаймската ми болес(при мене протича със забавяне и блокиране на сърдечната проводимост)риших да проверя как ще се разположа във времето и пространството по билотона Стара планина.През 2007 -ма ми трябваха 15 часа и за да гледам залеза на х.Ехо.За мое учудване графика и тази година беше спазен въпреки ,че нямах предварителна възможност да бъхтя по чукарите.До х.Тъжа вървяхме с Велин от Габрово и пристигнахме в 8.00 Ударих един чай(китайски бъркоч)и в 8.10 потеглихме към Ботев.По голямата част от разтоянието към върха се наложи да го вървя сам и точно в 10.00 стъпих на върха .За моя радост веднага след мене се появи Веселин от София и за мене беше удоволствие да измина останалата част от разстоянието с него.В 12.37 бяхме на Купена.Потеглихме в 12.50 и точно в 14.00 бяхме на х.Добрила.Подкрепихме се с таратор и леща и потеглихме в 14.15.На х.Дерменка бяхме точно в 16.00 часа.в 16.10 потеглихме и точно в18.00 пресякохме асфалта на Троянския проход.На х.Козя стена пристигнахме в 19.40 (За съжаление при паметника на летците се отклонихми по зимната пътека и така загубихме 10-15 мин. и това беше първото отклонение от графика).На х. Ехо пристигнахме в 21.12 и хронометъра показа 15 часа и 12 минути.Така още по светло се насладихме на една от най-красивите гледки в Балкана-тази която се открива от х.ЕХО.Благодаря на Веско за компанията и много адреналин за всички непоправими мазохисти!



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: nikolovakta]  
Автор Cтaмeн (непознат)
Публикувано24.07.09 21:48



Моля, някой да ми прати една обща снимка от хижа Мазалат :) на stamen777@abv.bg



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор MBlRA ()
Публикувано31.07.09 03:11



Поздрави на всички, които имаха волята да стигнат до х. Ехо!



Аз, като водач на първата дезертьорска група,
мога да дам следния кратък отчет:

Изостанах от групата още на първия баир.

9:00 ч. – втората река по пътя към х. Тъжа

Тук група момичета тръгна нагоре към гората,
а на мен ми се зави свят и седнах да изям
скъпоценната слива, която ми беше дал Цветан.
Изглежда не беше добра идея да не закуся...

13:38 ч. – връх Ботев

Запознах се с Дончо и Христо от Калофер, които си почиваха.
Установих че съм едновременно гладна, жадна и ми се гади.
Изядох половин домат и се тръшнах да спя. След около час
се събудих и с изненада съгледах физиономията на Цветомир,
беше тръгнал с добро темпо и очаквах да е някъде напред.

Разбрах, че и той е спал някъде по пътя. След малко дойде
Ива от София, беше й прилошало още на баира след Тъжа
и се чувстваше много зле... След кратко умуване решихме
да слезем към х. Рай. Направихме едно велико пет часово
слизане до хижата, понеже изчаквахме Ивка...

Аз вече се бях поосвестила и берях билки с момчетата,
правех си равнометка... И друг път ми се е случвало
да не стигна до Ехо, за втори път не изминах 100-те,
може би не трябваше да водя битки, които не са
мои и да искам да вкуся от всички победи...

Времето ще покаже.


П.П.
Малко снимки и от мен:





Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: MBlRA]  
Автор Джeнraлa (планинар)
Публикувано31.07.09 03:28



Хубав отчет си спретнала. Искам да ти кажа едно благодаря на вашата група, че сте изчаквали Ива.

Аз щях да дойда на мероприятието заедно с нея, Пламен/dareal/ и Бистра. Отказах се да участвам тази година в последния момент, тъй като бях в много слаба форма - само няколко дни преди стоте км станах инженер във виас, а покрай дипломната ми работа много бях се обездвижил. Нищо, догодина, живот и здраве!



Поздравления на участниците в похода - завършили и незавършили и на организатора Станислав, който вече 7-ма поредна година прави това чудесно мероприятие!

Поздрави,
Жоро





Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: MBlRA]  
Автор _dmp_ ()
Публикувано01.08.09 14:42



Здравей MBIRA!Имаш ли информация дали Цветан стигна на х.Ехо?Последно го видях на х.Дерменкая.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: MBlRA]  
Автор CocoCountry (ride)
Публикувано01.08.09 14:59



Като чета тези приказки за прилошавания и почвам да се чудя дали не е имало тежка /алкохолна/ вечер на Мазалат?!!
Или пък това се дължи само на гладното тръгване, или може би на прекомерното натоварване и на старанието за поддържане на темпо на придвижване, което не е твърде здравословно?



Тема Отг: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: _dmp_]  
Автор тok (инж.)
Публикувано05.08.09 21:05



Видях, че питат за мен, та ето го и моят отчет:



Както моята традиция повелява, станах в 03:00 и отпердаших в 04:00 сутринта. В началото се движех много бавно, защото за първи път минах от южната страна на Вълчата глава. Както обикновено, пълният мрак - в гората, а и после по голите склонове - държеше сетивата ми в очакване за потенциална среща с обитателите на парка, в т.ч. и немските овчарки на онзи човек, който си беше опънал палатката на 100-тина метра от х.Мазалат. Вечерта той каза, че ще бъдат вързани, но все пак. След първия половин час срещнах някакво голямо животно, което стоеше на пътеката. Виждах само очите му, които отразяваха светлината от челника. Не знам какво беше, но имаше голямо разстояние между очите, та от там съдя и за размера. Спрях и почнах да му говоря разни врели-некипели, докато то се отегчи и бавно тръгна нагоре по склона. Изчаках малко и продължих.

Много бързо изкачих вр.Росоватец и започна спускането към х.Тъжа. При последното пресичане на поточето, точно преди да тръгна към вр.Ботев се подхлъзнах и паднах във водата. Часът беше 06:50. Предишни години не ми се беше случвало.. Нямах резервни обувки и продължих джвакайки. В 09:40 бях на пейката пред сградата на метеоролозите, където закусих хубаво, а после дори полегнах на пейката. След общо 40 мин. почивка на вр.Ботев продължих надолу към з.Ботев. Някъде на средата на пътя ме застигнаха първите двама от тръгналите в 06:00 сутринта. За кратко забързах с тях и за миг невнимание направих една непремерена крачка, при която усетих, че нещо стана в лявото ми коляно. Двамата се отбиха да заредят с вода на з.Ботев, а аз директно продължих напред. Разминаха ме отново на вр.Жълтец.

От Жълтец слязох по поляните от южната страна и последно видях фигурките на двамата, когато крачеха към Костенурката. Коляното започна да ме боли много силно някъде по средата на Кръстците и от там се започна големия мазохизъм. Гледах да не си сгъвам коляното, а това беше много трудно - точно по ония ми ти върхове и връхчета. Големият Купен го качих много бавно и с набиране по въжетата. Часът беше 14:00. Въобще не спрях горе да се любувам на гледката, а слязох надолу с група туристи, чиито водач, беше жена с опит в травмите. Тя прегледа коляното ми и направи лек масаж, от който за кратко ме поотпусна. Бавно качих вр.Амбарица, а на слизане ме застигина 3-тия човек от тръгналите в 06:00.

Поседнах на склона на Амбарица, точно както преди 2 години. Не знам колко време е минало - може би час, докато отново събера сили да продължа. Много участници минаха покрай мен, пожелавах им успех. Малко преди х.Добрила ме застигна участник, когото познавам по физиономия, но не и по име и ми предложи някакво обезболяващо, което веднага приех с благодарност. Не се отбих на х.Добрила, а направо продължих към х.Дерменкая. Поддържах добро темпо по равното, а по склоновете се придвижвах като мравка. Забелязах, че много участници сякаш не знаеха летните пътеки в района. Точно преди самата х.Дерменкая избрах да мина по пътя за да си спестя по-стръмното слизане и качване.

На х.Дерменкая бях в около 18:40. Макар, че все още бях добре с времето, това беше краят на моето участие за тази година. Хапнах обилно, платих си леглото и се качих в стаята. Малко по-късно при мен се качи участник от Габрово, който имаше същата контузия, но на дясното коляно. Болките бяха достатъчно силни, за да се откажем доброволно от ползването на банята, което по непотвърдена информация изискваше слизане от 3-ти до 1-ви етаж. Обсъдиме си контузиите, направихме си разбор на участието и заспахме.

Около 08:20 сутринта на другия ден тръгнахме с Рада и малкия Тити към Беклемето. Достигнахме паметника около 12:00 и там се разделихме.

Последва приключение на автостоп, което в началото тръгна добре, но на изхода на гр.Севлиево, на главния път София-Варна едва не припаднах след като повече от час и половина стоях в най-голяма жега на слънце и махах на всяко превозно средство, а нагрятия асфалт изгаряше краката ми дори през дебелите подметки. За толкова много махане видях какво ли не. Някои ми показваха и среден пръст. Като усетих, че вече съм на път да слънчасам окончателно се обадих на моите хора в Русе и им казах къде точно се намирам и да идват.

Тъкмо щях да отида и да си легна под една слива, когато махнах като за последно на някаква Ладичка. Човекът спря колата си, видя, че накуцвам и даде назад да ме вземе. Беше млад мъж на около 35-40г. от Г.Оряховица. Разказа ми, че винаги спирал на хора в беда, дори и без да му махат. В Ладичката винаги носел инструменти, въжета, вода. Невероятен добряга. Като разбра накъде пътувам дори си промени маршрута и ме остави в с.Самоводене. Исках да му дам пари и да го почерпя, но той упорито ми отказа и прие само едно кафе. Благодарих му много и му признах, че буквално ми спаси живота в тази жега, та съм му длъжник. Разделихме се. След малко моите хора пристигнаха в Самоводене и ме взеха. Бях много щастлив, че ги виждам.

Благодаря ви, Сашо и Вени! Извинявайте за притеснението! Благодаря и на Човекът от Г.Оряховица, който единствен спря в тази ужасна жега, както и на учасникът от Габрово (чието име, за съжаление, също забравих) за приятната компания! Благодаря на участникът, който ми даде обезболяващо, на жената, която ме масажира и въобще на всички мили и добри хора, които срещнах в тазгодишното приключение.. разбира се и на Станислав, че отново ни събра!

Коляното ми се възставновява. Моля, ако някой има информация за това как е участникът от Габрово, да пише.

Живот и здраве - от сърце желая всички отново да се срещнем на х.Мазалат догодина за следващото незабравимо приключение!

Цветан Тиханов



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: CocoCountry]  
Автор MBlRA ()
Публикувано10.08.09 15:09



Мога да ти спестя чуденето.

Що се отнася до мен, измежду всичките причини за неуспех
в подобно начинание, алкохолът не би могъл да бъде причислен.
Може би бъркаш МБИРАта (африкански музикален инструмент) с БИРАта.

В един друг момент от живота ми тръгнах на поход след 25-дневно гладуване
и макар темпото на групата на моменти също да ми идваше бързичко, подобни
симптоми не съм имала...

Колкото и да са желани определени следствия, когато няма достатъчно добра мотивация
и други вътрешни причини, както и подкрепящи външни условия, те просто не се случват.
Някои го наричат „лош късмет”, за мен това са едни комплексни причинно-следствени връзки...



Тема СтаРа Планина 100х24/2010?нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор мapaтoнeц (непознат)
Публикувано18.05.10 05:25



Как се очертава - ще го има ли меропреятието тази година? Някакви идеи за дати (знам че е далеч, но все пак...)?



Тема Присъединявам се към питанетонови [re: мapaтoнeц]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано21.05.10 09:24



Живо ме интересува, най-вече датите...

Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене


Тема Re: Присъединявам се към питанетонови [re: Яceн_]  
Автор мapaтoнeц (непознат)
Публикувано27.05.10 14:52



Говорих със Станислав. Той предполагам ще пусне официално съобщение в нова тема. Но за сега се очерава ходенето да е на 23 юли.

Аз се надявах да е седмицата преди това (обикновено е третата седмица на юли, което се пада 16)... Така че може би няма да мога да се присъединя. Може би ще си го направя самостоятелно на 16 - да е живот и здраве като дойде юли ще реша.



Тема Направете всичко възможно да дойдете и тази годинанови [re: мapaтoнeц]  
Автор Cтaниcлaв (StaRaTrekking)
Публикувано01.06.10 23:33



Ники, направи всичко възможно да участваш тази година с нас. Сигурно плановете ти вече са подредени и вече е късно, но все пак опитай. При всички случаи като си дойдеш през юли в БГ се обади да се чуем.

Очаквам те на 22-ри вечерта на х. Мазалат.



Тема Равносметкатанови [re: Cтaниcлaв]  
Автор Cтaниcлaв (StaRaTrekking)
Публикувано02.06.10 00:07



Благодарности на маратонец, че повдигна темата и ми даде възможност да направя преглед на цялата тема отново и да открия

, че всъщност съм забравил да публикувам равносметката от миналогодишното издание. А тя е следната:

Участници:

1. Станислав Стоилов (Пловдив)
2. Мария Ст. Петкова (Левски)
3. Димитър Р. Калчев (Варна)
4. Радостин Калчев (Варна)
5. Николай Христакиев (Варна)
6. Венцислав Стайчев (Варна)
7. Стефан Илков Марков (Плевен)
8. Илко Марков (Плевен)
9. Валентин Кирков - Джо (Плевен)
10. Борислав Лаков (Русе)
11. Лъчезар Христов – Огнедишащ (Русе/София)
12. Пламенка Славова (Русе)
13. Бистра Шанина (София)
14. Пламен Атанасов (София)
15. Ивелина Иванова (София)
16. Цветомир Колев (Русе)
17. Иван Димитров (София)
18. Костадин Костадинов (Бургас)
19. Тодор Николов (София)
20. Никола Николов - niksi (София)
21. Христо Караиванов (Габрово)
22. Димитър Николов – Доктора (Севлиево)
23. Стамен Тодоров (Попово)
24. Десислава Тончева (София)
25. Веселин Цочев (София)
26. Цветан Ненчев – dobrudjan4e (Добрич/София)
27. Велин Вичев (Габрово)
28. Зорница Иванова (Севлиево)
29. Георги Петков – kibik (Севлиево)
30. Павлин Димов (Габрово)
31. Цветомир Михайлов (Априлци)
32. Димитър Пиров (Троян)
33. Бисер Пенков (Априлци)
34. Дончо Чокоев (Казанлък)
35. Христо Дончев (Казанлък)
36. Красимира Стоилова (В. Търново)
37. Джейсън Евънс (Ирландия/В. Търново)
38. Цветан Тиханов – ток (Русе)
39. Лъчезар Николов (София/Пловдив)
40. Адриана Станкова (Пловдив)
41. Светослав Тинчев (Габрово)
42. Мирослав Няголов (Габрово)
43. Васил Пейчинов – Джими (Пловдив)
44. Красимир Иванов (Габрово)
45. Тошко Василев (Троян) *
46. Явор Конов (София) *
47. Приятелката на Явор*
48. Неизвестен*
---------------------------------------------------------------------------------------
* Пристигнали много късно през ноща на х. Мазалат, забелязах ги непосредствено преди старта на похода и поради това не успях да запиша част от имената.

Финиширали на х.Ехо (по реда на пристигане):

1. Димитър Николов – Доктора (Севлиево) - 21:12 петък
2. Веселин Цочев (София) – 21:12
3. Велин Вичев (Габрово) - 00:30 събота
4. Джейсън Евънс (Ирландия/В. Търново) – 00:30
5. Николай Христакиев (Варна) - 01:15
6. Лъчезар Христов – Огнедишащ (Русе/София) - 01:15
7. Борислав Лаков (Русе) - 01:15
8. Костадин Костадинов (Бургас) – 01:15
9. Никола Николов - niksi (София) - 02:20
10. Станислав Стоилов (Пловдив) - 02:20
11. Радостин Калчев (Варна) - 02:20
12. Венцислав Стайчев (Варна) – 02:20
13. Светослав Тинчев (Габрово) - 02:40
14. Стамен Тодоров (Попово) – 02:40
15. Красимира Стоилова (В. Търново) – 03:03
16. Георги Петков - kibik (Севлиево) - 04:40
17. Зорница Иванова (Севлиево) - 04:40
18. Тошко Василев (Троян) - 04:40
19. Димитър Пиров (Троян) - 04:40
20. Цветомир Михайлов (Априлци) – 04:40
21. Цветан Ненчев – dobrudjan4e (Добрич/София) – 05:05
22. Валентин Кирков – Джо (Плевен) – 05:05
23. Илко Марков (Плевен) - 05:15

Извън регламента (пристигнали след 06:00 ч, събота, на х. Ехо)

1. Васил Пейчинов – Джими (Пловдив) - 11:30

Използвам възможноста да изразя огромни благодарности на всички миналогодишни участници, които решиха да се включат в мероприятието; поклон на домакините от х. Ехо за невероятното посрещане, което ни бяха подготвили; на ТД "Академик" - Русе и сдружение "За Ехо" за инициативата да ни подготвят и връчат свидетелства за успешно участие и най-вече за вниманието към нас; дълбок реверанс и към твърде благосклонната към нас на този ден Природа!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.