Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:22 17.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор st39 (непознат )
Публикувано15.07.09 19:41



Здравейте на всички любители на планината.
Пожелавам на всички участници успешно завършване!
Чудесно е че има хора като вас.....
Поздрави!

пп Очакваме снимки от похода!





Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор Cтaмeн (непознат)
Публикувано18.07.09 20:02



Всичко беше невероятно. Струваше си всеки момент.
Поздравления на всички участници



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: Cтaмeн]  
Автор kibik (позициониран)
Публикувано19.07.09 14:34



Поздрави на всички участници в мероприятието.

Тази година си записвах времената и разстоянието в километри(според ГПСа на Добружанче).
6.00 х.Мазалат
6.45 Пеещи скали
8.10 Смесите
8.30 - 8.45 почивка под х.Мандрата
9.30 Русалийския проход
11.10-11.25 почивка на заслон Маринка
12.10 вр.Ботев ; 21км
12.35-13.00 почивка заслон Ботев
14.00-14.10 почивка, спускане от Жълтец
16.05-16.25 почивка вр.Голям Купен; 31 км
17.35 вр.Амбарица; 34.3км
18.15-18.50 почивка х.Добрила; 36.3км
21.00-21.45 х.Дерменкая; 48км
24.00 Беклемето
2.30-2.40 х.Козя стена
4.00 Ушите
4.40 х.Ехо; 71км
----------------------------------------------------




до нови срещи

-----------------------------------------
неак'Ф УжасТ, неак'Ф аТ

Редактирано от kibik на 19.07.09 14:46.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: kibik]  
Автор Ивaн Димитpoв (непознат )
Публикувано19.07.09 14:46



Страхотно мероприятие и чудесен преход. Браво на всички участници и особено на завършилите.

Аз малко преди Голям Купен знаех, че няма да стигна до края и намалих темпото, колкото да стигна до х. Добрила.

Благодаря на Димитър от Априлци за сникерса и компанията на път вр. Ботев.
На Стамен от Попово, Тодор, Пламен и Бистра от София.

Догодина съм отново с вас.

Редактирано от Ивaн Димитpoв на 19.07.09 14:47.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: Ивaн Димитpoв]  
Автор Cтaмeн (непознат)
Публикувано19.07.09 18:02




Ето и от мен едно архивче със снимки :)
И да помоля, някой да ми прати хубава обща снимка от х. Мазалат на

Редактирано от Cтaмeн на 19.07.09 18:04.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: kibik]  
Автор dobrudjan4e (психопат)
Публикувано19.07.09 19:28



Жорка последната снимка много ме кефи

.
Аз малко изостанах на Козя Стена да отморят мускулите, в 5:05 бях на Ехо. Джо и Илко в 5:15 и това бяха последните завършили в рамките на 24 часа.
Живи и здрави догодина пак .

Който пие бира не умира !

Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: dobrudjan4e]  
Автор dareal (новак)
Публикувано19.07.09 20:38



А колко хора финиширахте в 24-те часа?
За съжаление аз много се забавих докато чаках моите хора и после беше невъзможно да наваксам изоставането :)
Поздравления за всички стигнали до финала :)



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009 [re: Cтaниcлaв]  
Автор bodilov (непознат )
Публикувано19.07.09 23:11



Нека и аз да споделя впечатленията си от Стара трекинг, мероприятие в което участвам за втори път. Чудех се дълго откъде да се кача до хижа Мазалат. Миналата година достигнах хижата от Шипка, но тази година реших да се кача от Габарево през Соколна, Триглав и Пеещите скали. Ден преди маратона по билото, да имаш нахалството да преодолееш 2 километра денивелация! Мислех си, че това ще бъде удобно извинение, ако не достигна до хижа Ехо. И така на 16 юли за осем часа се изкачих до хижата от гара Габарево. Там се срещнах със стари познати и приятели, но още преди 22 часа бях в кревата, нали ходене ни чакаше. Стартът както обикновено в 6 сутринта, времето перфектно за тази проява, настроението също! По време на прехода се стремях да правя кратки почивки, както и две по-големи за обяд и вечеря. Бях с малка раничка, минимален багаж, удобни маратонки, проверени в много други ходения. Графикът, по който преминах маршрута бе следният: 8.30 минаване покрай хижа Тъжа, 11.20 връх Ботев без спиране, 11.40 - 12.00 обяд на заслон Ботев, 14.40 - 14.55 на Купена, 16.00 - Амбарица, 16.30 - Добрила, 18.30 - 19.00 вечеря на Дерменка, 21.00 на прохода Троян - Кърнаре, 23.00 - 23.20 на Козя стена и в хижа Ехо пристигнахме четирима в 01.15 часа. Специално искам да благодаря на Огнедишащ и на Костадин от Бургас, които бяха локомотивите на групата в последната отсечка от хижа Козя стена до хижа Ехо. Без тяхната психическа подкрепа вероятно щях да пристигна доста по-късно! Радостта на хижа Ехо бе заслужена! Някои имаха сили да се изкъпят, а аз направо се насочих към стая №1. Сутринта на 18 юли се събудих по навик доста рано. С блаженство си хапнах мекиците, приготвени от хижарите. Времето отново бе чудесно, не можах да му устоя и тръгнах към Вежен. До 9 часа чаках Огнедишащ да се събуди, но това не се случи. Ето защо продължих сам по билото, пак поставил си далечна цел - хижа Паскал. В 12 часа бях на връх Вежен, около 16.30 часа преминах покрай, това което е останало от хижа Планински извори и към 20 часа хижа Паскал. Сега вече това е частен имот и нямах друг избор освен да тръгна към Пирдоп. По пътя ми се яви ангел... с мотор. Спря човека и ме покани да седна на мотора му. Така за броени минути бях долу. Вярно, понамокриха ми се маратонките от пресичането на реката, но това също донесе облекчение за подбитите ми от ходене крака. Ето така завърши тридневното ми ходене по билото на Балкана! Изкарах си чудесно и си пожелавам много бъдещи участия в следващите издания на Стара трекинг. Вероятно в следващите дни ще кача някои снимки в www.moiteplanini.com. Завършвам с пожелания за много здраве и сбъднати мечти по нашите планини на всички участници в Стара трекинг!





Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009 [re: bodilov]  
Автор мapaтoнeц (непознат)
Публикувано23.07.09 10:35



Bodilov, много здрав поход си си спретнал - евала! С това темпо Ком-Емине за 10 дена (не че съм подстрекател...)?

Kibik & Стамен - благодаря за снимките!

Иначе каква е равносметката от прехода тази година - колко/кои стигнаха до Ехо и за колко време?



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009 [re: мapaтoнeц]  
Автор kibik (позициониран)
Публикувано23.07.09 11:29



Мисля, че Станислав ще направи "официалната" равносметка.
Стартирали ~ 45
Финиширали ~20
Първите двама в 21.12ч
Последният около 05.15
Брой на пришки, мазоли, рани - неустановен.


Посрещането беше на ниво, което се превръща в традиция, за което БЛАГОДАРИМ на ТД "Академик" Русе и любезните хижари. Отново имаше чай, топла баня, супа, бира, на сутринта мекички

... какво му трябва на човек ...

--------------------------------------------
п.с. изпращането от х.Мазалат също мисля, че е на ниво , допълнително ще питам Гошо(хижарят на Мазалат), аджеба колко бири сме изпили вечерта преди тръгване

информация на ухо; виден Добружански представител "смаза" 5 загорки

-----------------------------------------
неак'Ф УжасТ, неак'Ф аТ


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.