Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:42 23.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Какво се предлага за ядене и пиене на "ЕХО"нови [re: Ивaн Димитpoв]  
Автор 2Emo (непознат )
Публикувано13.07.09 18:30



Новите хижари на "Ехо" Иван и Галя Кавалски очакват участниците в СтаРа Планина 100х24/2009, в т.ч. с безплатен чай, с добре заредена с неща за хапване и пиене лавка, с готовност за приготвяне на супи, ястия и други вкусотии.
А доброжелатели от Севлиево са оставили скромен дар - вафли и захар за походниците.
Желая на всички,, тръгнали от "МАЗАЛАТ" добро време и успешен финал до "ЕХО".



Тема Re: Багаж и пътуваненови [re: Ивaн Димитpoв]  
Автор Ивaн Димитpoв (непознат )
Публикувано14.07.09 09:17



Няма ли някои които ще пътува от София и си търси компания?



Тема Re: Багаж и пътуваненови [re: Ивaн Димитpoв]  
Автор Ивaн Димитpoв (непознат )
Публикувано14.07.09 23:39



Тъй като никои не предложи да пътуваме заедно, аз тръгвам сам към Мазалат. Според картата, най-добър вариант е след Павел Баня да тръгна директно на север (може и авто стоп) към село Скобелево, от там по чевен път се стига почти до Хижата. Друг вариант е от село Асен да тръгна по пътека, която минава през резерват Соколна. Предполагам че ще избера пътя през резервата, та въпроса ми е, знае ли някои дали има наистина пътека и маркирана ли е?

Един от форумците тук спомена че има по-пряк път от север за хижата. Някои може ли да обясни как се стига от там.



Тема Re: Багаж и пътуваненови [re: Ивaн Димитpoв]  
Автор мapaтoнeц (непознат)
Публикувано15.07.09 06:29



Иване,

Хвани си автобус за Габрово и от там - такси до хижа Партизанска Песен (мисля че така се казваше) - 20лв е таксито. От там за 2 часа си на Мазалат - има добра маркировка. Друг вариант е - автобус който минава през Шипка (Казанлък-Габрово) и от Шипка за 4-5 часа си на Мазалат (не знам как е маркировката, то трябва да е ОК щото това е част от Ком-Емине). Трети вариант - звънни на Станислав (телефона му го има в темата миналата година) - той обикновено ходи до Партизанска Песен с кола - може да има място и за теб в колата му. От юг е по-дълго и стръмно - ако искаш да си свеж на другия ден, по-добре от север или по билото от Шипка.

За багажа - колкото по-малко, толкова по-добре. Храна има на Мазалат, заслон Ботев, Добрила, Дерменка, Козя Стена и Ехо. Вода има и на Тъжа (реката) и Орлово Гнездо. Можеш да минеш с 3-5 килограмова раница включително и водата без да се правят компромиси с облеклото/сигурноста. 1.5л вода би трябвало да ти е достатъчна за всеки един от участъците на маршрута. Спален чувал и шалте не ти трябват...

Аз за съжаление тази година ще пропусна (не съм в България). Да е живот и здраве - до година... Пожелавам хубаво време на всички участници и успех в предизвикателството! И пишете да кажете как е минал прехода!



Тема Re: Багаж и пътуваненови [re: Ивaн Димитpoв]  
Автор dareal (новак)
Публикувано15.07.09 08:06



Принципно аз и още един или двама човека ще пътуваме от София. Можеш да се включиш към нас ако желаеш, но ние все още не сме решили от юг или от север ще се качваме. От север определено е по-лекото качване. И аз ти препоръчвам от там да се качиш.
Ако искаш можеш да се присъединиш към нас, като решим откъде ще пътуваме. Ако желаеш да се присъединиш към нас на лично съобщение ми прати някакви координати. Примерно GSM, за да ти звънна довечера като решим. Пак ти казвам от север е много по-лек маршрута.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор dareal (новак)
Публикувано15.07.09 08:10



Тази година мисля пак да се пробвам да измина стоте километра. Георги (Дженгала) вероятно също ще дойде, както и още един човек.
До утре на Мазалат



Тема Re:изходен пункт за х. Мазалатнови [re: Ивaн Димитpoв]  
Автор Бъpзият (непознат)
Публикувано15.07.09 10:38



Не участвам в похода - състезание. Преди 3 седмици бях на х. Мазалат. Хижарите очакват участниниците в този поход. Най-лекия и изходен пункт за хижа Мазалат е хижа Партизанска песен - от там има 1 час път до чешмата Корита и още 1,5 час до хижа Мазалат - средно темпо. Има черен път за джип от Лъгът - по него идват хижарите. Успех маратонецо.



Тема Re: Багаж и пътуване [re: мapaтoнeц]  
Автор Slavei ()
Публикувано15.07.09 13:12



Станислав обикновенно си оставя колата на Беклемето и изминава машрута в обратна посока до Мазалат.



Тема Re:изходен пункт за х. Мазалат [re: Бъpзият]  
Автор Пaвeл (скитащ)
Публикувано15.07.09 13:21



Принципно, походът не е състезание, освен ако не желаеш да си го направиш такова...

Успех на всички участници!

Поздрави,
Павел



Тема :) [re: Ивaн Димитpoв]  
Автор Stamcho (непознат )
Публикувано15.07.09 13:44



Здравейте :) Гледам секи доло горе е решил от къде ще мине.
Аз в 10.20 ще съм в Габрово, след това мисля на стоп до разклона за Партизанска песен и от там пеша. Така ме ориентираха :)
Ако някой е навит с мен да казва :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.