Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:50 23.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Транспортнови [re: Джeнraлa]  
Автор Ивaн Димитpoв (непознат )
Публикувано27.06.09 09:27



Може би си прав че не е удобно с кола. Във влака може и да се поспи, което ще е важно след такъв преход;)

Ще има ли пътуващи от София и в колко часа смятате да тръгвате?



Тема Баце, тва може ли да се кара с байк?нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор тъпoтo koпeлe (№1 завинаги)
Публикувано27.06.09 13:24



Срам, не срам, таа година ше покарам и малко тва дебело колело, а с неколко ортаци мислим да се присъединим, ако трасето е проходимо на 90-95% за танка на две колела. Дайте некво инфо, молим, та да си правим сметките отрано!





Тема Re: Баце, тва може ли да се кара с байк?нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор kibik (позициониран)
Публикувано27.06.09 18:08



Баце,
трасето не става за каране какво ТИ търсиш.
Може да се карат отделни участъци, следи другия* форум, там излиза инфо за карания в района.



-----------------------------------------
неак'Ф УжасТ, неак'Ф аТ

Тема Мерси, бате!нови [re: kibik]  
Автор тъпoтo koпeлe (№1 завинаги)
Публикувано27.06.09 18:43



От неколко години следим таа тема, ма покрай колелото, съм отвикнал на ходим, иначе изглежда хубава расодка. Нищо, ше се пренасочим към язовир Калин.





Тема Re: Транспортнови [re: Ивaн Димитpoв]  
Автор Джeнraлa (планинар)
Публикувано29.06.09 00:38



Следи форума. Със сигурност ще има пътуващи с влак за гара Павел Баня, май беше в 7.20ч от София. По принцип повечето хора се качват от север - от Узана или от едно място, забравих името му - намира се до Севлиево, защото разстоянието до х.Мазалат от север е по-малко в сравнение от юг.

Аз, ако успея да дойда, ще пътувам с влака в 7.20ч, че ми излиза много по евтино. :)



Тема Re: Транспортнови [re: Джeнraлa]  
Автор Ивaн Димитpoв (непознат )
Публикувано29.06.09 12:46



Благодаря, вече се ориентирах :)



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор Cтaниcлaв (StaRaTrekking)
Публикувано09.07.09 12:02



Представям ви фанелките за тазгодишното мероприятие:



Фанелките не само са ушити и щампирани, но са и изнесени на х. Мазалат. Хижарят (Георги) е предупреден за нас и е готов да посрещне на 16-ти този месец около 35 човека.

До скоро.



Тема Багаж и пътуване [re: Cтaниcлaв]  
Автор Ивaн Димитpoв (непознат )
Публикувано13.07.09 13:04



Привет
Аз съм от София, и търся хора с които заедно да пътуваме до х. Мазалат. От коментарите ми стана ясно, че по-добре да се пътува с влак за Павел Баня. Това е извадка от сайта на БДЖ

Начало >> Край >> Тръгване >> Пристигане
СОФИЯ >> СТАРА ЗАГОРА >> 06:30 >> 10:03
СТАРА ЗАГОРА >> ТУЛОВО >> 10:17 >> 10:57
ТУЛОВО >> ПАВЕЛ БАНЯ >> 11:31 >> 12:15

Някои ще пътува ли с този влак и иска ли да се съберем, за да си правим компания.

Относно багажа, понеже се занимавам основно със скално катерене, досега не съм правил такъв тип туризъм (основно от хижа до хижа, не повече от 8 часа преход) и имам няколко въпроса относно багажа. Целта разбирасе е да е максимално лек, но с оглед на това че ще се изкарат 2-3 нощувки в препълнени хижи, има ли смисъл да си взимам спален чувал и шалте? Колко храна взимате за пътя? Има ли възможност да се купи храна от хижите през които се минава, която да стигне за през деня. Изобщо, да нося ли храна от София, необходима за всички дни?

Освен това, ще нося поларен панталон и суитчер, водонепроникаеми яке и панталон, дъждобран (има ли смисъл от гети - за да не влиза дъждовна вода от края на панталона в обурките), чорапи, челник, компас, карта, батерии, фото, телефон.



Тема Re: Багаж и пътуване [re: Ивaн Димитpoв]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано13.07.09 16:58



Хижите ("Мазалат" и "Ехо") обикновено не са препълнени. Шалте и чувал не са кой знае колко нужни. Моят съвет е да се олекотиш до абсолютния минимум. Стигаме до "Ехо", спим - и беж надолу. Нали отиваме за кеф. Веднъж го ходих с повече багаж, за да продължа после на нейде си. Голяма грешка! Добре е да имаш разни лепенки, памук, бинт, игла - голяма е вероятността да потрябват.

За храната - пак с оглед олекотяването можеш да я изчислиш колкото да стигне до "Дерменкая". Там вечеряме здраво, имат богат избор манджи, а след нея вече обикновено човек е твърде уморен, за да яде сериозно. Е, с изключение на малко мед, бисквити, вафлички, шоколад и тям подобни захарни възкресители. На "Ехо" има нови хижари и не зная, дали ще може да се яде нещо сутринта, ама и да не може - нали слизаме.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2009 [re: Cтaниcлaв]  
Автор Пaвeл (скитащ)
Публикувано13.07.09 17:19



Привет Станиславе,

При мен не се отваря снимката с тениските, та ще съм ти благодарен, ако ми запазиш една (само, ако има за всички учасници и някоя ти остане). Ще ме е срам да я нося, тъй като няма да участвам, ама ще се прежаля.



За съжаление и тази година (2-ра поредна) няма да успея да се включа, защото няма да съм в БГ. Ще се пробваме как е в Алпите, пък ще видим какво ще излезе.

Стискам палци да имате хубаво време. Поздрави на всички приятели и познати.

Павел

П.С. Засега съм отложил поредното ходене Вихрен - Мусала за неопределено време...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.