Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:01 19.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Тема Почистване в района на хижа Мальовицанови  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано28.05.09 09:43



На 6 и 7 юни 2009 г. (събота и неделя) Алпийски клуб "Планинец" организира екологична акция в района на хижа Мальовица. Поканват се всички желаещи алпинисти, туристи и приятели на планината заедно с техните приятели да вземат участие.

На всички участници се поема престоят им в хижата и ще бъдат раздадени специални тениски, както и плакати които да разпространят. Вечерта ще има лекция и презентации.

Целта е:
1. Почистване на района в близост до хижата и по-специално мястото около старото консервирано сметище (началото на пътеката към Куклата), рекултивационни мероприятия.
2. Почистване във и около старата хижа, която е в ремонт, и помещенията около нея.
3. Разработване и маркиране на маршрут към връх Калбура като туристическа и тренировъчна дестинация, най-близко разположен до хижа Мальовица и намиращ се в зоната за интензивен туризъм на Парка.
4. Работа по разработване на алпийски обект намиращ се най-близо до хижата (Плочата на Черната стена, учебни и други скали в близост до Куклата).

Програмата

6 юни
14:00 Пристигане на хижата и настаняване
14:30 Събиране в столовата на хижата или пред самата хижа, разделяне по групи и обекти.
15:00 - 19:00 Работа
19:00 Вечеря
19:30 Лекция на тема "Долекарска помощ в планината и импровизирани способи за транспортиране"
21:30 Презентации на снимки на участниците (за целта желаещите трябва да носят това което искат да покажат).

7 юни
8:00 Закуска
9:00 - 14:00 Работа по групи и довършване на започнатото предния ден.
14:00 Обяд и закриване на акцията.

Молим всички желаещи да участват в акцията да се запишат на тел. 0899-896727 или мейл: egpavlova@abv.bg, Елица Павлова.
На участниците се поемат разходите по престоя им в хижата (1 нощувка и вечеря на 6 юни, закуска и обяд на 7 юни).



Тема Re: Почистване в района на хижа Мальовицанови [re: мaлъk змeй]  
Автор _dmp_ (непознат)
Публикувано29.05.09 19:26



Сам съм като куче.Някой от централна северна България да има желание да отидем?



Тема Re: Почистване в района на хижа Мальовица [re: _dmp_]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано29.05.09 23:19



Ще попитам приятели, аз временно съм възпрепятствана.
Колко Централна, най-Централната ли?


Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Редактирано от paзбиpaм на 29.05.09 23:20.



Тема Re: Почистване в района на хижа Мальовицанови [re: paзбиpaм]  
Автор _dmp_ (непознат)
Публикувано30.05.09 07:00



Троян.



Тема Re: Почистване в района на хижа Мальовицанови [re: _dmp_]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано30.05.09 17:26



Септември чистихме Централен Балкан и от туристическото дружество на Троян имаше хора, казаха когато има такива акции, да ги викаме. Така че, свържи се с тях и ще имаш компания вероятно.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Почистване в района на хижа Мальовицанови [re: paзбиpaм]  
Автор _dmp_ (непознат)
Публикувано30.05.09 17:51



Странно ,септември бях и аз на почистването(сметището до Козя стена) ,но троЕнци бяхме само двама.Но все пак ти благодаря за идеята

.

Редактирано от _dmp_ на 30.05.09 17:52.



Тема Re: Почистване в района на хижа Мальовицанови [re: _dmp_]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано30.05.09 19:24



Тези бяха на Ехо.

Те там си бяха като туристи и като разбраха за акцията ни, ни казаха да ги викаме друг път.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Редактирано от paзбиpaм на 30.05.09 19:25.



Тема Re: Почистване в района на хижа Мальовицанови [re: мaлъk змeй]  
Автор morskiq56 (минаващ)
Публикувано02.06.09 13:07



Змейо,не сте избрали подходящи дни-на 06 юни е Задушница и мачът с Ирландия,а на 07 юни са изборите.
Аз лично държа да присъствам и на трите ................



Тема Доста работа се свърши...нови [re: мaлъk змeй]  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано10.06.09 11:46



Ето и резултата


Благодаря на хората, които взеха участие.



Тема Re: Доста работа се свърши...нови [re: мaлъk змeй]  
Автор vgazgoeb (непознат )
Публикувано10.06.09 15:19



Като чета отзивите по форумите за хижа Мальовица ми е много чудно как някой въобще е отишъл да чисти.






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.