Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:22 22.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Къде остана оная тема  
Автор wind4 (непознат)
Публикувано26.03.09 10:28



Как темата на Огнедишащия изчезна?

Някой да обясни, моля.

Или октоподът има дълги пипала.



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: wind4]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано26.03.09 10:42



За какво става дума? Може да разпитаме чичко Гугъл, но трябват ключови думи.
Изглежда съм пропуснал нещо (което е нормално пред вид колко рядко се мотая тук напоследък).



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: .mitko.]  
Автор wind4 (непознат)
Публикувано26.03.09 10:48



Аз също рядко следя този клуб, но Огнедишащия беше пуснал тема за размисъл относно това, къде си съхраняваме парите и как ползвайки услугите на определени банки, които инвестират в застрояването на планините ни, ние косвено също имаме пръст в застрояването им.

А сега темата я няма!!!



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: wind4]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано26.03.09 11:24



Прав си! Вярно че я няма. И аз писах в нея.

Да го погледнем от положителната страна: Това в същност е обратната ни разписка - че посланието ни е стигнало до адресата!

Значи да си приказваме тука не е чак толкова празна работа, колкото доста хора смятат.

Сега да видим дали ще има и положителна промяна в политиката на банката. Малко вероятно е, но защо пък не - и тя се управлява от хора, и те могат да мислят и с главите си (освен с портфейлите си).



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: wind4]  
Автор ()
Публикувано26.03.09 11:58




Кой е модератор тук?
Или е админско дело това?!
Брей, уплашихте ги бре От една тема се оплашиха... чак на мога да повярвам



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: wind4]  
Автор niki_leo (непознат)
Публикувано26.03.09 12:39



На 23.03 се появи в темата един пламенен защитник на ПИБ, който си регистрира 4 различни ника само за един ден. Той ще да е хвърлил някоя "бомба" на админите и те сигурно са решили да не си вземат беля на главата.

niki_leo = Ники
Човек и добре да живее... един ден се регистрира в дир-а


Тема Re: Къде остана оная теманови [re: wind4]  
Автор BeнaбилиМодератор (5-18)
Публикувано26.03.09 12:41



Не съм я пипала. Ще видя дали мога да разбера кой от админите я е махнал и защо.

Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


Тема Re: Къде остана оная теманови [re: wind4]  
Автор W_sjanka (минаващ)
Публикувано26.03.09 13:27



Явно има ефект от писането.
Ако махането на темата е не по желание на автора, а напротив, ако е дело на хора от екипа на ПИБ /макар да е трудно да се докаже/, бих го определил като явно потъпкване на свободата на словото, дискриминация и диктат.


Да се напише нова тема!

Редактирано от W_sjanka на 26.03.09 14:08.



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: CУ]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано26.03.09 13:29



Ами аз мога само да се радвам, че темата се е видяла страшна за някои. Това според мен идва да докаже, че тия, дето писаха как няма смисъл да се пише и действа, не са прави.



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: Orнeдишaщ]  
Автор ()
Публикувано26.03.09 13:40



Точно си мислех дали не са те баннали, ама ей на- появи се и може да си отдъхна...

Всищност, Огнедишащ, това ти ли си?!?! Да не е някой админ, маскиран като теб, пък истинския Огнедишащ да стои вързан в някое мазе на ПИБ? Ако е така, дръж се! Обединеният фронт за борба срещу банковият империализъм ще те освободи!!!



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: wind4]  
Автор ()
Публикувано26.03.09 13:41



Може пробно да пуснем тема за възхвала на ПИБ и да видим, дали няма да я заключат и закачат най-отгоре





Тема Re: Къде остана оная теманови [re: CУ]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано26.03.09 13:52



Аааа, още съм жив... засега





Тема Re: Къде остана оная теманови [re: Orнeдишaщ]  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано26.03.09 14:05



И фалшивият Огнедишащ би казал така





Тема Re: Къде остана оная теманови [re: CУ]  
Автор Jefff (скитник)
Публикувано26.03.09 15:58



Щом една безобидна тема уплаши дир-а си представям що за статии пишат...

Edit: Търсейки кеша на темата в гугъл ми попадна едно интересно заглавие.

Редактирано от Jefff на 26.03.09 16:03.



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: CУ]  
Автор lr_discovery (новак)
Публикувано26.03.09 19:23



Защо мислите, че форумът е свързан с ПИБ? Все пак - пишете в него, трябва да имате доверие или поне да не сте подвластни на казуса с доверието.
Отделно от това - дори всички вкупом да изтеглите 1млн. лв. от ПИБ, сериозно ли сте убедени, че това ще "накриви шапката" на ПИБ, или че банка ще спре да финансира, което е основното и занимание?



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: lr_discovery]  
Автор Jefff (скитник)
Публикувано26.03.09 23:19



Ще си позволя да отговоря преди СУ, въпреки, че въпросът ти не е към мен. Форумът е свързан е с ПИБ дотолкова, доколкото и с останалите теми, които обсъждаме тук. Нито повече, нито по-малко.

Ако ти приемаш, че е нормално да бъде изтрита без обяснение цяла тема, в която няма обиди, лични нападки и по никакъв начин не противоречи на правилата, то за мен не е правилно.



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: Jefff]  
Автор lr_discovery (новак)
Публикувано27.03.09 07:56



Въпросът ми е принципен и няма личностна насоченост. В по-горни постове прочетох текстове, които извикаха в мен въпроса за доверието.
Но със страшна сила стои въпросът за въздействие върху банката. Убеден съм, че спорадични закривания на сметки и обяснения тук нямат абсълютно никакво въздействие за каквато и сума да става въпрос /като изключим финансите на истински работещите с банката/. Философията на живот, която се налага от истинските властващи игнорира ефекта от такива действия. Според мен ефективното въздействие ще е системно и непрекъсваемо прилагане на определено усилие на точно и непроменимо място... И все някога мястото ще се разруши. Важни са две неща - усилието съотнесено към мястото и времето на прилагане. За такова нещо, обаче, се изисква дисциплина, а тя е национален недоимък.

Редактирано от lr_discovery на 27.03.09 07:57.



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: lr_discovery]  
Автор ()
Публикувано27.03.09 07:59



Принципно си прав. Ама защо тогава махнаха темата?



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: CУ]  
Автор lr_discovery (новак)
Публикувано27.03.09 08:14



СУ, защо са махнали темата не знам и всъщност не ме интересува ничий отговор на такъв въпрос. Обяснения на такъв акт може да се измислят много и да звучат правдоподобно, а да нямат нищо общо с действителността, както всички знаем. Кое е основното според мен - акта, действието. Думите са за в кръчмата. Наблюдавайки действията на хора или група хора си правя изводи за себе си и взимам личните си решения за действията си спрямо това. Така съм чист пред себе си и ми е приятно да живея. Търся хора с подобни схващания и интереси като моите, за да се повишава ефективността на действията ни - прилагане на текста от горния ми пост.



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: lr_discovery]  
Автор ()
Публикувано27.03.09 08:31



Така де. За действия става дума. Въпросната тема щеше да е активна още ден-три и после да потъне надолу по каналния ред. Ама действието "изтриване" й вдигна цената. Поне за мен. И е пряко доказателство (поне за мен), че въпросите, засегнати в темата, са раздразнили някого. Което на практика означава, че са си свършили работата. И че действията на Огнедишащия имат значение, колкото и минимални да изглеждат. Това е. Актове, действия. Някой си затваря сметките в дадена банка и пише за това, и защо го е направил. Действие. Някой чете и трие темата. Ответно действие. Ако нямаше значение, нямаше и да се случва.





Тема Re: Къде остана оная теманови [re: CУ]  
Автор lr_discovery (новак)
Публикувано27.03.09 08:48



Има едно много неприятно съкращение - КПД. КПД-то на изтритата тема в най-добрия случай =0. КПД на закриване на сметки - отново=0. Като се добавят и малките финансови загуби на закрилите сметки, времето, прекарано в закриване на сметката, в писане тук и обяснения /темата имаше доста поста/ какво се получава? Може да е изтрита просто така - щукнало му на някой, решил, че няма общо с туризма, а с банковото дело. Може и друго да е. Я си помисли сега ефекта от компрометиращи финансиран от банката хотел снимки, разпространени из нета. И нови снимки по-късно, и пак... Деликатно рекламиране на алтернативни вилички около хотела с малко текст под снимките. Въобще - насочване на усилията към спиране на приходите без оглед на размера. Хем вложени пари, хем невъзвръщаемост и то в милиони. Дали няма да има ефект при възможност за финансиране на следващ хотел? Дали няма да се замислят преди да налеят милионите?

А ако усилията на повечко интелекта се насочат в тази посока дали няма и по-ефективни /зарбира се - законни/ действия да се измислят! Например като за начало популяризация на акта на Огнедишащия и припомняне на скорошни слухове, когато доста народ пак си закри сметките. Законно и ефективно. И само начало...

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от lr_discovery на 27.03.09 09:00.</EM></FONT></P>

Редактирано от lr_discovery на 27.03.09 09:06.



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: lr_discovery]  
Автор ()
Публикувано27.03.09 09:06



откровенно казано, не вярвам, че тия дето наляха и наливат милиони в бетон по морето и планината, са го правили и го правят с мисълта "парите ще ми се върнат от туристите"... Нищо не разбирам от финанси, ама не мога да си представа, че това им е била основната мисъл. Щото не може да работиш с милиони и да си такъв недалновиден идиот, с извинение. Така че, едва ли компрометиращи снимки насочващи към идеята за ниска възвръщаемост ще ги мотивират да се откажат да въртят парите си по този точно начин. Справка - "Параграф 22"


От друга страна - не пречи да се опита. По- добре е от нищо. И да си затвориш сметката е по-добре от нищо. Щом си вложил определена енергия с определена цел, КПД-то не може да е 0. Колкото и нулево да изглежда. Така си мисля аз



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: CУ]  
Автор lr_discovery (новак)
Публикувано27.03.09 09:11



Точно защото са недалновидни идиоти, възпитавани в духа всичко да им идва наготово, както са дошли и парите им, ги пръсват лесно и без акъл. Но парите, както е известно не са безкраен ресурс, още повече като ни резна ЕС и идват избори. Наистина - има и търговия с това онова, но няма такъв идиот, който да дава парите си от такава търговия в неработещ хотел или съоръжение, а не да ги харчи за себе си поне.



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: lr_discovery]  
Автор niki_leo (непознат)
Публикувано27.03.09 09:23



Аз пък мисля, затъвайки в безкраен прагматизъм / подобно на твоя /, човек може да загуби нещо много съществено - усещането, че с всяка своя постъпка и мисъл, колкото и малка да е тя може да се допринесе за дадена кауза.

Да, вярно е, че КПД-то на въпросната тема може да е много малко, което не е ясно, тъй като не знаем защо е изтрита темата, вярно е, че няма да накривим шапката на ПИБ като си изтеглим мизерните спестявания от там, но също така е вярно, че ако дори само един човек е научил от тази тема, че ПИБ финансира проекти, които съсипват природата на България и ако той е взел решение за себе си да популяризира идеята за бойкот на тази банка това вече е нещо. Аз например научих от този форум преди време за черния списък на унищожителите на българската природа в който е включена и ПИБ и от тогава се стремя една стотинка да не давам на тази банка - не тегля пари от нейни банкомати и не плащам сметки с дебитната си карта на техни ПОС терминали.

Огнедишащия направи нещо малко, но все пак нещо в посока съответстваща на неговите убеждения, че българската природа трябва да се пази. Ти до момента не си направил нищо полезно по темата. Тъкмо напротив - обясняваш колко е безсмислено всичко това и как трябва организирано и с подход да се действат. Ами като трябва - действай, организирай. Всеки може да раздава безплатни съвети. От тях файда няма. Файда има от реални действия. А такива при теб липсват. И де факто ти вредиш на каузата, прокламирана в тази тема с изказванията си. Това е голямата разлика между теб и хора като Огнедишащия.

niki_leo = Ники
Човек и добре да живее... един ден се регистрира в дир-а


Тема А според мене си търсиш тъпкач, баце.нови [re: lr_discovery]  
Автор тъпoтo koпeлe (№1 завинаги)
Публикувано27.03.09 09:29



Че си педерас, ти личи от Космоса.





Тема Re: Къде остана оная теманови [re: niki_leo]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано27.03.09 11:19



Чакай малко, човека предлага нещо полезно, независимо че греши за други неща. Не бих казал, че вреди на каузата, по-скоро напротив.
Хайде да не си търсим кусурите самоцелно, а с идеята да се поправим заедно.



Тема Re: А според мене си търсиш тъпкач, баце.нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор vladofff (непознат )
Публикувано27.03.09 11:55



никога не съм им ползвал банката, но ПРЕДНАМЕРЕНО НИКОГА НЕ ХОДЯ ДА ПОЛЗВАМ СЪОРЪЖЕНИЯТА ИМ В БАНСКО И ВИТОША. както беше писал Гришам във "Версия пеликан" за някой си - "така той водеше своята малка война..."
между другото и "версията" е с подобна екокатастрофична подтематика, прочетете я.



Тема Какво пръвим в същностнови [re: lr_discovery]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано27.03.09 13:06



Отговарям тук на всичките ти постове до момента.

Първо, не виждам тук някой да смята че дира е свързан с ПИБ, както и не виждам тук криза на доверието - било към дира или към каквото и да било. Включително не става дума за доверието в банката (макар че думата доверие, отнесена към юридическо лице винаги има доста по-ограничен смисъл от доверието по принцип), а за лично социално и прочие отговорно отношение към политиката на ръководството й.
В конкретния случай не вярвам някой да си мисли, че дира е протеже на банката. Просто нещата са протекли по стандартната схема - някой заинтересован е научил за темата, не му е харесала и е потърсил контакт с лице със съответните права в дира (може през някой директор, но може и директно да е контактувал с някой админ на лична база). Най-вероятно заинтересованият е прибягнал до метода на убеждението, евентуално в зависимост от ситуацията и личните си стереотипи - в разновидността му с моркова или с тоягата. Друг е въпросът какво ще направи дира сега (как ще излезе от конфузната за него ситуация - ще се опита да я потули или ще се извини на потребителите и ще накаже виновните), когато нерегламентираното действие изтриване без основание е факт и как това ще повлияе на нашето по-нататъшно отношение към самия дир като среда за общуване.

Второ - няма действие с нулево КПД. Още повече - няма мисъл без ефект. Има огромно значение какво си говорим където и да е, защото говорейки го, ние си го мислим, а мислейки за нещо, което искаме (или не искаме) да се случи, ние удряме на едно и също място и колкото сме повече и колкото по-често говорим и мислим за това, толкова по-често удряме там и толкова повече доближаваме момента, когато преградата ще се строши и нещото ще се случи.

Трето - банката, както и всяко юридическо лице със стопанска цел, както е известно (справка - "Корпорацията") не притежава свойства като съвест, състрадание, добродетелност, обич и т.н. Благотворителността на такава институция е чисто лицемерие, освен ако може да се разглежда не като нейна, а като личен акт на живи хора от персонала й. Истинската ни цел дори не е банката, защото по дефиниция тя не е способна даже да ни разбере. Банката като една машина програмирана за максимална печалба би се съобразила с нас, ако ни идентифицира като фактор, влияещ на числата в баланса й - това е метода на грубата сила. За мен правилната цел, правилното място, където трябва да са насочени постоянните ни и непрекъснатите ни усилия не е "грубата машинария" на тази или онази банка, на тази или онази вятърна мелница, а това в нея, с което имаме най-много общо - хората. Ако тези хора се научат да виждат последсвията на постъпките си в пълнота, а не само като някакви цифри в някакъв баланс и не само като суха парА в портфейла или в сметката си, ако започнат поне малко да оценяват нещата от гледна точка на това какво непреходно благо им носят те (защото никой не е взел парите или хотелите си в гроба, нито пък някой истински го е обичал заради тях било след смъртта му, било приживе), това ще е достатъчно за промяната. Защото балансът е една математическа игра с безброй много решения. И от човека в машината зависи кое от тези безброй математически правилни решения ще избере. Когато човека вижда зад числата неща като здраве, красота, вдъхновение, полезност, обич и т.н., тогава не му е все едно как ще изравни системата уравнения, а ще добави в нея и уравнения, включващи тези категории по някакъв начин. Така крайното решение няма да е произволно избрано и следователно произволно вредно за всичко друго освен за нетната печалба, а ще е едно от милионите решения с МАКСИмална печалба, което обаче ще има МИНИмална вредност (според това колко и какви критерии е добавил математика при избора на свободните членове на решението).

Това не го казвам просто така, убеден съм в него - ИМА възможност машината за печалба да работи и да не вреди. От всички нас зависи да накараме тази машина да включи в сметката и всички вреди, които причинява и чак след това да търси максимална печалба. Защото тя РЕАЛНО заедно с продукта си, ни продава и вредите от производството му. Изгодно й е да го натика под килима ни, за да не го видим докато не се разсмърди много. Но когато стане ясно, че няма вече балами, дето да позволяват да им тикат това-онова под килимите, по най-естествен начин в системата уравнения ще бъдат включени и такива, които отразявт вредите, които до сега са отивали под килима, както и страничните ползи, които досега са оставали незабелязани.

Това е единия аспект, който по-горе споменах като метод на грубата сила. Той работи на принципа на принудата и на необходимостта. Основните му недостатъци са, че е селективен и винаги закъснял - работи само за случаи, за които ВЕЧЕ е доказано, че е необходимо, т.е. избягват се само вреди, които неведнъж вече са се случвали, при това в значими размери. Като при всяка принуда, и тук винаги има стремеж да се избегне съобразяването с нея винаги, когато това би довело до по-малка санкция от очакваната печалба.
Пример: Грижата на гувернантка към чужди деца. Тя е длъжна да се грижи за тях, защото за това й плащат. Но когато начинът й на мислене за тази грижа е като за зъдлжение, това ограничава полезността й за децата.

Другият аспект, за който казах, че е по-добър (макар че и двата имат своето място и са от значение), работи чрез живата компонента на машината - чрез личния избор на математиците, имащи грижата да избират свободните компоненти на решенията. Винаги има еднакво печеливши решения, които обаче са с различно съотношение обобщена полза / обобщена вреда и изборът между тях не е задължително да се отрази негативно на числата от баланса, а дори напротив - дългосрочно би се капитализирал в приходната му част. Този метод е разумен и далновиден в смисъл че има способноста да отчита последствията преди да се случат и да работи превантивно. Не е нужно вредата да се е случвала и да е била доказвана много пъти, за да я избягва - достатъчно е да може да я предскаже. Мотивът тук не е наложено задължение, а искрена загриженост. Това е истински работещ подход.
Пример: Грижата на човек към децата на негов приятел. Той не е длъжен да се грижи а тях, но се чувства полезен, когато го прави и вършейки го по своя воля, той не измерва усилията си в пари, а в ползата за тези деца. Затова той е склонен да даде от себе си толкова, колкото е нужно (вместо за колкото му се плаща).

Редактирано от .mitko. на 27.03.09 13:18.



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: niki_leo]  
Автор lr_discovery (новак)
Публикувано27.03.09 18:07



niki_leo, явно много добре ме познаваш, след като познаваш прагматизма, усещанията и действията ми. Интересно ми е, обаче кога и по какъм повод се запознахме! Да си недоволен от банка защото финансира, е като да си недоволен от музикант защото свири, понеже на теб не ти харесва свирнята му. Ти може да се нервиш до безкрай, но банката ще продължава да финансира. Умно е да се опиташ да пренасочиш посоката на финансиране. Наистина - доста по-сложно е, но пък е ефективно. Глупаво е да и се разсърдиш, но пък е значително по-лесно.
Предлагам ти също да изоставиш убеждението си, че всичко в помощ на природата ни тръгва от този форум и да се поогледаш. По-трудно е, но е правилно. Твоето си е тих рахатлък в чувството на собствената непогрешимост.
Писах за дисциплината - без дисциплина всяка организация е обречена на неуспех. Затова и когато правя някаква организация търся мислещи и дисциплинирани хора, които освен това са носители на идеята на акта, породил организацията. Другото е хабене на времето, а докога ми е дадено - не знам. Затова и ми е ценно.

Да допуснем, че е имало ефект от темата и Х броя хора са си изтеглили парите. Банката с 50000лв. може да си огранизира еко-акция засаждане на дървета и да я пусне по всички кабеларки и ти гарантирам, че доста народ ще се впечатли и тъкмо поради това ще си вложи парите там с думите "те милеят"... Лумпени в тая държава дал Господ. И банката от темата на Огнедишащия ще е на чиста далавера. Та - по въпроса за КПД-то е добре да се мисли до край, а не само до върха на носа.

И още един въпрос - след като Огнедишащия има какво да тегли от там, а аз не, кой от двама ни е подпомагал действията на банката и за какъв период от време?

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от lr_discovery на 27.03.09 18:16.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от lr_discovery на 27.03.09 18:35.</EM></FONT></P>

Редактирано от lr_discovery на 27.03.09 18:36.



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: lr_discovery]  
Автор CocoCountry (ride)
Публикувано27.03.09 23:49



Прегледах цялата тема и ми направи впечатление, че нито веднъж никой не е споменал една проста думичка, която обобщава цялата ситуация - думата е ЦЕНЗУРА. Става дума за заглушаване и потушаване гласа на всеки, който си позволява да не е съгласен с политиката на тези, които държат парите и съответно властта да определят какво може да се чуе, какво може да се прави, какво /в перспектива/ може да се МИСЛИ даже и какво не в територията и сред народа, които , както изглежда, собствениците на капиталите владеят.
А наличието на цензура /нека някой отрече , че такава съществува и че никой не е в състояние да я разобличи и спре - просто защото НЯМАМЕ ГРАЖДАНСКО ОБЩЕСТВО, а службенско-мутренско/, та наличието на цензура е основен белег за незачитане и липса на свобода в едно общество - хората просто не са свободни, а правата им съзнателно, нарочно и целенасочено не се уважават от властимащите и собствениците на капиталите.
И тук не става дума само за нарушаване на правата и свободата, а преди всичко за целенасочени действия ВЪВ ВРЕДА на обществения интерес и за действия на отнемане на ресурси ЗА СМЕТКА на обикновения човек и обществото, недорасло да потърси сметка на вредителите.
Та... да обобщим. ПИБ е упражнила натиск върху собствениците на ДИР-а за недопускане и заглушаване на изнасянето на изобличителни факти относно същността на нейната дейност, интересите на неините собственици и влиянието на техните действия върху природата.

Това е клуб ТУРИЗЪМ и когато интересите на обикновените туристи /интереси съвпадащи с обществения интерес за запазване на богатството, наречено ПРИРОДА/ са нарушени, би било нормално да можем да надигнем глас и да си кажем нещата такива, каквито са. Е , както изглежда, в случая не можем или поне се стараят да не ни дават такава възможност - дали чрез цензуриране, дали чрез дискретно изтриване на теми, дали чрез подигравки с ефективността на всякакъв протест.
Всъщност това не бива да ни учудва, след като онези, които ни следяха, подслушваха и ни портеха за вицове или дълги коси или неучастие в маратона на вестник"работническо дело", които ни и дебнеха и пазеха да не погледнем отвъд желядната завеса преди двадесет години, днес са /те или децата им/ крупни капиталисти, собственици на същите тези институции, упражняващи ЦЕНЗУРА.



Тема Re: Какво пръвим в същностнови [re: .mitko.]  
Автор gorskia_duh (непознат )
Публикувано28.03.09 07:27



Според мен има и по-просто обяснение. Банката се опитва да се продаде. Който следи борсовата търговия не може да не е забелязал, че акциите и в последната седмица дръпнаха с 30% нагоре. Действие което не може да се обясни с обикновенна флуктоация или увеличено доверие. По принцип количеството акциите на банката търгувани на борсата е толкова малко, че е без значение за самата банка. Единственото обяснение е че някой налива пари за да увеличи борсовата стойност. Търговската логика на подобно действие може да се намери само в подобряване на имиджа и представата за банката. Това подобрение както виждаме се подкрепя и с действия за премахване на критиките в мрежата срещу политиката на банката и собствениците и.
Проблема е защо и как ДИр.БГ е позволило подобна ЦЕНЗУРА . За сайта загубата на доверие от потребителите е фатална. С интерес ще очаквам коментарите на собствениците и управителите на сайта.



Тема Re: Какво пръвим в същностнови [re: gorskia_duh]  
Автор lr_discovery (новак)
Публикувано28.03.09 09:14



Писах за системно прилагане на сила на определено място. Това е част от борбата на информацията с ентропията. Какво ще стане - в случая ентропията е полезна за собствениците на дир-а, та затова и ще си останете с чакането на информация. Или ще получите дезинформационна такава /информация/. Понеже малцина тук могат да бъдат подвластни на някаква дисциплина, времето ще измие всичко и възторжени разкази от типа "как качих Мусала за 1 ден" или въпроси "защо дадох 100лв. за хубави обувки, а те не са толкова хубави" ще удавят темата, а и мислите, написани досега. До следващия спънат парад на тщеславната съвест. След него - същото.

Редактирано от lr_discovery на 28.03.09 09:19.



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: lr_discovery]  
Автор niki_leo (непознат)
Публикувано28.03.09 13:19



Наистина, къде се запознахме...? Дразниш се, че съм те охарактеризирал без да те познавам, но ти вършиш точно същото:

Да си недоволен от банка защото финансира,...
Твоето си е тих рахатлък в чувството на собствената непогрешимост.
Предлагам ти също да изоставиш убеждението си, че всичко в помощ на природата ни тръгва от този форум и да се поогледаш.


и прочие. Цитати могат още да се дадат, но кому е нужно. Направил си ми едва ли не психологически портрет... без да ме познаваш. Нямам нищо против, но защо тогава мене укоряваш в същото.

Истината е драги, че ти си човек на фактите и прагматизма, личи от всичките ти постове в този клуб досега, в тебе няма почти никакви емоции или ако има те са изтикани в най-забутания, прашен и недостъпен ъгъл на килера на твоето съзнание. Когато се появи в този клуб преди няколко месеца още с появата си раздразни няколко човека / вкл. мен / с опитите си да рекламираш някакъв сайт, като оповести в няколко различни теми, че слагаш еди каква си публикация от дадената тема там. Много по-простичко и нормално беше да си отвориш тема и в нея кратко да информираш хората за твоя сайт, но ти не би постъпил така, защото няма да е достатъчно ефективно. Всички твои постове по-късно, когато си помагал със съвети за обувки, за ходене в дива местност и др. са белязани от същия прагматизъм. В това няма нищо лошо - свят голям, хора разни. Някои изръшкват всички магазини в София и изчитат маса информация преди да си купят обувки, с които да ходят на планина. Други купуват първата им попаднала марка и ходят с нея и зиме и лете без да се оплакват. Не ми пречи, че си прагматичен сухар и човек на фактите. Това, което ми пречи, че се опитваш да накараш и другите да бъдат като тебе - разсъдливи, рационални, прагматични. Това е кауза пердута.

Не си нито първият, нито ще си последният, който е възкликвал в интернет: "Ти не ме познаваш, как може тогава да си позволяваш да ме охарактеризираш. Аз всъщност съм съвсем различен човек."

Е да, ама не си. Анонимното общуване в интернет разголва истинската същност на човека, защото там той се чувства недосегаем и скрит зад анонимния си ник. Такива дето иначе били стеснителни и срамежливи в реалния живот, а в нета били агресивни няма, дай им свободата да се развихрят и ще видиш какво представляват.

Що се отнася до това, че си бил търсил дисциплинирани хора, но тук в тоя форум нямало такива, да те питам: какво правиш тогава в този форум: губиш си времето да просвещаваш посетителите му колко са недисциплинирани и безхаберни и как само мрънкат и се оплакват без да предприемат някакви реални стъпки след това? Това ли е мисията ти тук? Да ни обясниш колко сме жалки и как трябва да се поправим? Истината ,човече, е че ти си поредният / един от нас, който жадува за изява някъде / и си придава важност, за да бъде забелязан. Натам ме водят всичките ти постове по тази тема, а и по някои други теми преди това. Всичките ти приказки до момента си остават само приказки, без дела, но затова пък важни приказки: аз таковата съм много умен и рационално мислещ човек, аз знам как стават нещата, но с хора като вас няма да станат. Вие сте недисциплинирани, а аз търся дисциплинирани. Ами търси си ги, където искаш, а на нас ни спести приказките за собствената си важност. Живей си рационално с максимално КПД, но не си губи времето с нас - нали уж сам казваш, че ти е ценно, защото не знаеш докога ти е дадено.

ПС: И още един въпрос - след като Огнедишащия има какво да тегли от там, а аз не, кой от двама ни е подпомагал действията на банката и за какъв период от време?

А тая глупост пък каква е? Нещо като гузен негонен бяга или що?

niki_leo = Ники
Човек и добре да живее... един ден се регистрира в дир-а


Тема Re: Какво пръвим в същностнови [re: .mitko.]  
Автор niki_leo (непознат)
Публикувано28.03.09 13:24



Митко,

Много хубави / и верни / неща си написал и пишеш, макар понякога да изпадаш в крайности, но си губиш времето да убеждаваш хора с материалистичен мироглед в силата на духовното. Имам пред вид това:

Второ - няма действие с нулево КПД. Още повече - няма мисъл без ефект. Има огромно значение какво си говорим където и да е, защото говорейки го, ние си го мислим, а мислейки за нещо, което искаме (или не искаме) да се случи, ние удряме на едно и също място и колкото сме повече и колкото по-често говорим и мислим за това, толкова по-често удряме там и толкова повече доближаваме момента, когато преградата ще се строши и нещото ще се случи.


niki_leo = Ники
Човек и добре да живее... един ден се регистрира в дир-а


Тема Re: Какво пръвим в същностнови [re: niki_leo]  
Автор lr_discovery (новак)
Публикувано28.03.09 13:49



ники_лео, с цялата духовност на света няма да спреш и една чаена лъжичка бетон, която пътува към планината. Да отделиш житието от битието също не е шега работа.
И ти благодаря за дългия пост! Изчетох го докрай, което всъщност рядко правя. Многословието не ме влече.
За мен темата се изчерпи. Желая ви успех и духовни банкови операции. Успехът - наистина!



Редактирано от lr_discovery на 28.03.09 13:55.



Тема Re: Какво пръвим в същностнови [re: gorskia_duh]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано28.03.09 18:13



С интерес ще очаквам коментарите на собствениците и управителите на сайта.

Хе-хе-хе... Ще имаш да чакаш!

В случая цензурата явно не може да се оправдае с никакво общоприемливо основание. Преди темата да бъде изтрита, получих лична бележка от един от админите на дира, че темата била неприемлива - трябвало да редактираме мненията си, съдържащи конкретно позоваване на ПИБ и призоваващи в прав текст към бойкота и. Отговорих, че стоя зад мнението си и отказвам да редактирам каквото и да е. След което темата изчезна.

После поисках информация, под чий натиск и с какви доводи е било изискано изтриването на темата. Такава информация ми беше отказана.

Изводите си ги правете сами. Ако успеете да прочетете това съобщение, преди да го изтрият, естествено.



Тема ДО МОДЕРАТОРАнови [re: wind4]  
Автор wind4 (непознат)
Публикувано28.03.09 18:20



Да попитам какво стана с опитите да се разберат обстоятелствата около изтриването на темата???

Да не се налага по всички други сайтове да пускаме апел за бойкот на дир-а поради налагане на ЦЕНЗУРА, както правилно намериха думичката по-горе в темата.

И много моля за отговор, а не за вятър край ушите.



Тема Re: ДО МОДЕРАТОРАнови [re: wind4]  
Автор lr_discovery (новак)
Публикувано29.03.09 10:07



"Където е текло пак ще тече". Важно е доверието да е взаимно.



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: niki_leo]  
Автор Ton4o (непознат )
Публикувано30.03.09 14:52



Ники, мога ли да те попитам - ти от къде знаеш, че ПИБ е свързана/финасира проекти които съсипват природата на България? - цитирам те



Тема Re: ДО МОДЕРАТОРАнови [re: wind4]  
Автор Toдopчeв (непознат )
Публикувано30.03.09 15:07



Ами да има цензура - цензура на един слух, лъжа - наречете го както искате.
Никой тук не представя доказателства....
Някой обаче прочел в един сайт, че Пиб била в един списък? И кво - Бойкот на доверието?



Тема Re: ДО МОДЕРАТОРАнови [re: Toдopчeв]  
Автор Jefff (скитник)
Публикувано30.03.09 15:36



Слабо, Тодорчев от ПИБ, слабо



Информацията идва от първа ръка - ваш Цеко всичко си казва в интервютата, при това без да го питаме.



Тема Re: ДО МОДЕРАТОРАнови [re: wind4]  
Автор Ton4o (непознат )
Публикувано30.03.09 16:06



Pазрушаването на имиджа на банкова институция ще доведе до такива неволи българския народ, че идея си нямате.
В момент на световна финансова криза, когато хората по света си губят спестяванията, а тук се радваме на относителна стабилност.
Това вашето е престъпление!!!!!!!



Тема Re: Какво пръвим в същностнови [re: lr_discovery]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано30.03.09 16:19



Да, всеки крадец спокойно може да извика "дръжте крадеца" (в случая - като си направи "рекламна" кампания със залесяване за 50 хил.) Но този тук неизвестно защо, не го прави засега, а само си купува цензура. Може-би се опасява, че "рекламата" ще се превърне в антиреклама, защото в днешно време комуникационната бариера е много ниска и истината лесно излиза на яве. (Ето една прагматична причина да не се залага на двуличието, а на откритостта в бизнеса.)

В отговор на:

с цялата духовност на света няма да спреш и една чаена лъжичка бетон, която пътува към планината.



Тук си прав в едно: цялата духовност на света не е инструмент, който би се подчинил на моите или на прищевките на който и да е човек.



Тема Re: ДО МОДЕРАТОРАнови [re: Ton4o]  
Автор vladofff (непознат )
Публикувано30.03.09 22:11



Ton4o, в условията на "днешната финансова криза" липсата на забавления се чувства остро във форума, моля те пиши по-често тук, че да се смеем на щуротиите ти. А това, че "относително стабилно" българската банкова система отива където и е мястото- на бунището на историята, заедно с "инвестициите" й в безумни "проекти", не е място за обсъждане тук, а в икономически форум. Ако толкова го закъсате, че земете и да фалирате, какво пък, ще пуснем една подписка във ваша подкрепа до Масларката - курс- преквалификация по събаряне на необитаеми хотели и залесяване на изсечени гори за писти. Сума пари ще изкарате докато се изчистят всички г..на дето са на...ни по планини и моря.



Тема Re: ДО МОДЕРАТОРАнови [re: Toдopчeв]  
Автор gorskia_duh (непознат )
Публикувано31.03.09 09:05



Това ли е отговора на DIR.BG ?



Тема Re: ДО МОДЕРАТОРАнови [re: vladofff]  
Автор Ton4o (непознат )
Публикувано31.03.09 12:26



Гледай сега, Владов, ти си мислиш, че съм служител на ПИБ и затова зееш, ама аз не съм - аз съм писач по форуми - като теб. Но понеже от време на време си купувам разни нещица, много добре съм запознат с банковата система, финансовата криза и прочие. Та - за ПИБ - понеже са ми интересни, ще ти кажа, че от години им следя отчетите и те не кредитират нито по Черноморието, нито по зимните курорти - то си има отчети на банката, бе човек - хвани пък ги виж, а след това да ги обсъдим, ако щеш.



Тема Re: ДО МОДЕРАТОРАнови [re: Ton4o]  
Автор lr_discovery (новак)
Публикувано31.03.09 12:58



Тончо, пусни линк към тези отчети за годините на съществуване на банката. Въобще - кажи къде в нета могат да се прочетат всички банкови отчети от 1990г. насам, след като не са тайна.



Тема Re: ДО МОДЕРАТОРАнови [re: Ton4o]  
Автор niki_leo (новак)
Публикувано31.03.09 13:50



Сериозно? Четеш им редовно отчетите?

Нека ти кажа нещо, г-н разбирач по банковите дела: редица първокласни западноевропейски и американски банки, които години наред са имали чудесни отчети сега са пред фалит и чакат на опашка за финансова помощ от държавите си. Американската енергийна компания Енрон имаше чудесни, подправени отчети преди да фалира преди няколко години повличайки след себе си много други компании, на които дължеше пари. С това разбира се не искам да кажа, че отчетите на ПИБ са подправени. Просто човек винаги трябва да има едно наум, като чете отчетите на която и да е фирма. То ако всичко в отчетите винаги беше редовно данъчните щяха да останат без работа.

После, в отчетите на която и да е банка не е обичайна практика да се цитират поименно компаниите и обектите, които са кредитирани от въпросната банка. Там няма да намериш нищо по тоя въпрос.

И понеже малко по-горе ме беше питал от къде знам, че ПИБ финансират проекти, които унищожават българската природа,

И понеже вече почвам леко да се дразня от евтините и несръчни опити на разни може би симпатизанти, може би клиенти, може би служители на ПИБ да омаловажат основата на която беше отправен призивът за бойкот в оригиналната, изтрита от администраторите на Дир-а тема се консултирах с г-н Гугъл, който ми изплю един куп резултати след вкарването на името: Цеко Минев. Само от първите 2 страници резултати излязоха много интересни и миризливи неща. Давам линковете по-долу. Източниците са най-различни - новинарски сайтове, в-к Сега, в-к Капитал и др. То не било само унищожаване на българската природа, то имало и др. работи. Но защо ли да се чудя: когато в една история е замесена банка или политик, нищо чисто не може да излезе от там, нито един голям бизнес не е създаден с чисти пари.



ОКТОПОД
Как Първа инвестиционна банка си изгради туристическа империя
статия във в-к Сега - в края на статията бегло е спомената и фирма "Юлен" като част от групировката около ПИБ



Информация за взривяването на морените във Витоша от "Витоша Ски".



Оригиналната статия за взривяването на морените във Витоша. За да я прочетете трябва да се регистрирате, освен ако не ви е първа статия, която четете в Капитал.



Как Цеко Минев пропагандира и обяснява действията на "Витоша Ски" във Витоша



Цеко Минев недоволства от протестите на еколозите за Витоша и случващото се там.



Идеите на Цеко Минев за по-нататъшно разрушаване на българската природа над Банско - статията е дълга, погледнете в края - планират се нови писти и втори кабинков лифт - въобще "прогрес" и "цивилизация".

Накрая 2 случая несвързани с природата: скандал сфедерацията по ски, чийто председател е Цеко Минев.



И случая Софияленд, където банката дала кредит за построяване на вече закрития увеселителен парк е ПИБ.



За десерт една история от в-к Капитал: как Цеко Минев стана мажоритарен собственик в ПИБ.



Това е. Има още много в Гугъла ама не ми се рови. Който иска да търси и да чете, а не да ми подхвърля, че бил даден некъв съмнителен сайт с черен списък и друго нищо нямало като доказателство.

niki_leo = Ники
Човек и добре да живее... един ден се регистрира в дир-а

Тема Re: Къде остана оная теманови [re: wind4]  
Автор Boqdjiev (непознат )
Публикувано31.03.09 14:27



До участници в тази дискусия,
От началото на 2007ма година сме част от ЕС, както знаете; би трябвало също да сте запознати че при всеки строителен обект по изискване на ЕК трябва на видно място да са обозначени участниците в проектa (за сгради и терени от всякакъв вид). Тоест поръчител на изпълнението, изпълнител, МОЛ/отговорно ЮЛ, ИНВЕСТИТОР и т.н. все важни фигури при застрояване на каквото и да е. Тоест, поне от 2г. и 3 месеца инвеститор около Витоша, Банско и Боровец ако щете, ПИБ не съществува като инвеститор или кредиторна инвестицията (ако се сещате до някои сгради е обозначено "кредитирано" от ...банка)- отидете в планината, разгледайте и се убедете; Аз съм сигурен поне за още 2 години преди 2007ма че ги няма ПИБ около планините и морето. See u around ;)



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: Boqdjiev]  
Автор Ton4o (непознат )
Публикувано31.03.09 15:29



Главна цел на ЕС и ЕК е демокрация, прозрачност и общ пазар...затова изпускаме фондовете от ЕС, щото всичко е под масата. Много ясно че тези обозначения са задължителни и показват с детайли кой има пръст в даден проект. Там мърдане вече няма, щото след това забрави за инвестиции, кредитиране, бизнес и т.н.



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: Boqdjiev]  
Автор Jefff (скитник)
Публикувано31.03.09 16:33



И какво предлагате, господин Бокюджиев? Да обиколим ВСИЧКИ строителни обекти по застрашените места, проверявайки кои от тях са кредитирани от ПИБ?

Няма смисъл, тъй като в интервютата си вашият Цеко Минев е описал подробно къде инвестира и какви са бъдещите му планове.

Редактирано от Jefff на 31.03.09 16:40.



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: Jefff]  
Автор lr_discovery (новак)
Публикувано31.03.09 17:20



Бокюджиев, това са тинтири - минтири. А и темата е друга, а не какво може да се напише на табела.



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: Boqdjiev]  
Автор gorskia_duh (непознат )
Публикувано01.04.09 05:38



Г-н Бояжиев, това което пишете за табелите е вярно, но пропускате да кажете, че няма изискване да се посочва от къде идват парите на инвеститора. Коя банка или коя офшорна фирма дава парите не попада в изсикванията за табелите на мястото на строежа. Никой не знае дали парите с които се бетонира Черноморското крайбрежие, Пирин, Рила и Родопите идват от търговия с наркотици, с бели робини, източен ДДС, скрити данъци или от обезепечени с куфарче в трезора заеми от банки. А държавните институциии не се и интересуват. Не случайно България се превърна в най-добрата пералня на мръсни пари в региона.
Шо се отнася до темата с ЦЕНЗУРАТА, това няма значение. Свободата на мисълта е общочовешко право, защитено и от нашата Конституция, затова очаквам становището на ДИР.БГ кой и защо нарушава Хартата на правата на човека и цензурира мнението на хората в сайта. Само да отбележа, че сме вече 2009 г. ( а не 1989г) и живеем в страна член на ЕС (а не в Китай например).



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: gorskia_duh]  
Автор Boqdjiev (непознат )
Публикувано01.04.09 17:21



"С това, както споделил Симеон Марин в тесен кръг, той бил изпълнил мечтата си за първи частен резерват. Същото става и на остров Белене, където управител на парка е братовчед на генерал Марин. По същата схема върви сега и проектът "Натура 2000". Първо на безценица се купува земя, после тя се прави защитена територия, за да я охранява държавата, след което се вземат парите от Европа /този път 900 000 000 евро./и с това или друго ЮНЛЦ Симеон Марин /"Зелени Балкани" / усвоява и разпределя парите. Не е важно при кое правителство ще стане това, важното е да се подпишат и узаконят далаверите.
Схемата на "Натура 2000" е в ход, купувачите тръгнаха, лъжите почнаха с компенсациите /от 50 евро за един хектар до 500 евро за дка.), а от Европа поставят ултиматуми на правителството.
Писмото ми не е провокация, а сигнал, който се надявам да отвори очите на българите, за да спре това ново заробване. Може да се уверите в горенаписаното като проверите фактите - започнете от МОСВ, бул. "Мария Луиза" 22, етаж 3, където Симеон Марин има кабинет."

Ха! Аз лично не бих се подлъгал по идеите на такава сбирщина от измамници. Лъжат ви, залагайки на наивността и зависта ви, байганьовци! Не сакам аз да съм добре - сакам Вуте да е зле.





А що се отнася до цензурата Горски дух - то в 2009 има закон в БГ срещу разпространяване на слухове за финансови институции така както и в Европа и в САЩ - именно защото сме член на ЕС



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: Boqdjiev]  
Автор Jefff (скитник)
Публикувано01.04.09 20:29



В отговор на:

А що се отнася до цензурата Горски дух - то в 2009 има закон в БГ срещу разпространяване на слухове за финансови институции така както и в Европа и в САЩ - именно защото сме член на ЕС




Точно кое от изнесеното тук е слух? Озадачен съм, защото останах с впечатлението, че коментираме убежденията на собственика на ПИБ, които е изложил в интервютата си.

А колкото до парите - вярвам, че мнозинството от пишещите тук не се интересуват на първо място дали и кой ще ги вземе, а природата да остане чиста от кичозните ви хотели. Нека не изместваме темата.

Освен това не съм убеден, че един манипулатор, защитаващ интересите на финансова институция е извор на точна и безпристрастна информация.



Тема Брей,няма да се уморите от 9 дерета вода да каратенови [re: Boqdjiev]  
Автор niki_leo (новак)
Публикувано01.04.09 20:33



само и само да кажете на черното бяло.

Абсолютно съм съгласен за случая със сина на Марин. Зелени Балкани за мен са отдавна отписани като екологична организация. Жена ми преди 2 години им писа, за да предложи услугите си да помага с каквото може в техни кампании. Пратиха и отговор колко се радват да имат в нейно лице един нов радетел и помощник за опазване на българската природа, щели да се обадят при нужда и туйто. Нищо повече. Това е една мъртва за екологията организация. Тя явно е създадена с друга цел.

Натура, често оплювана от бизнеса и собствениците на апетитни имоти, и възхвалявана от природозащитници и хора като Марини и техния кръг, е проект, който несъмнено има недостатъци, но аз лично бих го приел с недостатъците му, защото без него ще бъде много по-зле за природата.

Но проектът Натура 2000 няма нищо общо с конкретната тема г-н Бокюджиев и вие много добре го знаете. Това е просто опит от ваша страна да изместите вниманието от основната тема.

Сега по темата за бойкот срещу Първа Инвестиционна Банка, защото финансира проекти на фирми, които разрушават българската природа.

1. В тази тема и в изтритата оригинална тема не се разпространяват слухове за финансови институции, а се дава гласност на един факт, който е известен на ограничен брой български граждани. Идеята е за това да научат повече хора и да вземат за себе си решение дали да дават парите си в банка, която подпомага съсипването на българската природа.

Ф. Юлен е собственик и инвеститор на ски зона Банско. Основната банка, която кредитира проекта е ПИБ.

Част от съоръженията в тази зона са изградени на територията на Национален Парк Пирин, в нарушение на Закона за Защитените територии. Вярно фирмата имаше екологично разрешение за строежа, но след започване на строителните дейности, Юлен наруши това разрешение като изсече 140 м вместо 30 м широки просеки за писти, употреби тежка техника и взривове за земекопна дейност, построи без разрешение 2 водохващания и изкуствено езеро. По същия начин ски писта и лифт “Железни мост – Платото” са построени без официално разрешение (Решение по ОВОС) от Министерството на околната среда и водите. И всичко това, освен че е в границите на НП Пирин е и в много опасна, непосредствена близост до природен резерват "Юлен".

Този случай ми е известен още от началото на строителните работи, защото по една случайност, тогава ходихме на зимен преход в Пирин над Банско - януари 2003 - и видях нещата със собствените си очи - сечта, багерите и булдозерите и хвърчащите по пътя бетоновози.

За по-подробна справка - сайта на една много по-читава екологична организация: "За Земята".



Слизате надолу по заглавната страница почти до дъното и стигате до темата:
НЕ ОСИРАЙ, ДЕПОЗИРАЙ - Банско и банките - хубава алюзия с рекламата им само дето хич не ми е до смях. Кликате долу вдясно на текста "още по темата", който е в скобки. Отваря се темата в нова страница и там горе вдясно има един PDF файл с всички подробности за нарушенията, установени от "За земята". Който се интересува и има желание да научи за всичките нарушения на ф. Юлен - да чете.

"Витоша Ски" се прочу през октомври 2008 с взривяването на морените в Природен Парк Витоша. Тогава излезе и повече информация за техните идеи за модернизирането и развитието на инфраструктурата за ски спортове в рамките на ПП Витоша. Финансирането е щедро осигурено от ПИБ. Само, че: греда. След публикацията в Капитал на 02.10.2009 г. директорът на ПП Витоша Тома Белев издава следната заповед на 08.10.2009 г.



С това започват и неговите / на Тома Белев / неприятности - има упражнен натиск да бъде освободен от длъжността, която заема.

Та, в случая няма разпространение на слухове и цензората, т.е. изтриването на оригиналната тема е абсолютно несъстоятелна. Все още чакаме администратор на Дир-бг или друго официално лице да представи някакво обяснение за това.

2. В двата цитирани по-горе случая, Натура 2000 няма нищо общо. И с нея и без нея са нарушени български закони за защитени територии. Фирмите нарушителки са финансирани в проектите си от Първа Инвестиционна Банка.

Какво още има да чепкаме тук? Колкото по-вече се ровите - толкова повече информация ще изкараме на показ. Ако упражните натиск да се изтрие и тази тема - ще открием нова и ще сложим всички линкове от тази тема вътре. Няма да убедите никого, че черните Ви дела са бели.

niki_leo = Ники
Човек и добре да живее... един ден се регистрира в дир-а

Тема Re: Къде остана оная теманови [re: Boqdjiev]  
Автор lr_discovery (новак)
Публикувано01.04.09 20:36



Гражданино Бокюджиев, мисля, че досега единствено се опитвате да измествате смисъла на темата. На мен ми е почти безразлично, защото имам наблюдения върху българските медии и затова създадох линка по-долу, но основното е, че доста хора очакват отговор от дир.бг, а не от вас. Въпросът с навеждането има национално звучене, а ибрикчийството, на което вие сте проводник - национален порок. Личното ми схващане е, че човешкият език, на който се говори тук ви е непонятен и едва ли думите ви ще имат каквато и да било тежест. И още нещо - заплахи не пробутвайте. Участниците тук може да не са особено прагматични, но в никакъв случай не са лапнишараните, които ви се ще да са.



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: Boqdjiev]  
Автор CocoCountry (ride)
Публикувано01.04.09 23:30



Значи сега е моментът, когато извършилите престъпно /демек В НАРУШЕНИЕ НА ЗАКОНА/ застрояване на планини и крайбрежие започват да се позовават на закона като техен защитник... А когато го прескачахте /да не кажа друга дума/ отвсякъде този Закон и рушахте природата и работехте в крещяща вреда на целия народ, към който явно НЕ принадлежите, тогава пак разчитахте на цензурата, нали? Защото медиите представят инвеститорите за герои, мошениците собственици на хотели за герои и гении на бизнеса... А те са просто едни играчи на гърба на Закона, тълкуван от техни хора и за сметка на всички останали...
Та, като радетел и поклонник на цензурата в името на закона, вие, се чудя вие какъв би следвало да сте - настоящ банкер ли, бивш цензор от милиционерските среди ли, получател на куфарче по системата костов-луканов ли, член на някоя богоизбрана фамилия от 40-те години, а може би джипер с чалга и кебапчета в багажника, тръгнал сред природата ... Всъщност реално нито едно от гореизброените не изключва останалите...
Тъй е то - според Закона и Правото на цензурата нямаме право да изкарваме ничии кирливи ризи. Ако някой го направи, никой от оправомощените не разследва разкритото нарушение. Разследва се и се санкционира само КАК ТАКА е изтекла информацията ...
Това нямаше ли нещо общо с ОМЕРТАТА?



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: Boqdjiev]  
Автор gorskia_duh (непознат )
Публикувано02.04.09 07:45



г-н Бояджиев, лошо са Ви учили в службите, щом не сте разбрали че можете да пускате слухове, но е важно те да са достоверни и да не могат да бъдат опровергани лесно.
Директор на парка Персина (където се намира остов Белене) , откакто е създаден, не е мъж а жена и се казва Стела Божинова, дали е роднина на Симеон Марин, можете да разберете много лесно - просто и звънкате в дирекцията на парка в гр. Белене.
Остров Белене е затвор и остров (съгласно закона за горите - публична държавна собственост) и заради това се охранява от специализирана дирекция на МВР - Зелени Балкани няма как да получават пари от каквото и да е в него.
Охраната на собствеността у нас е задължение на собственика и не се финансира от държавата, включително и в защитените територии - можете да видите Закона за защитените територии.
В България не се изплащат компенсации за НАТУРА 2000 в гори или земи, защото МЗХ няма наредби по темата и това можете да видите на сайта на МЗХ и ДФ Земеделие.
900 милиона са много пари, даже и за Цеко МИнев. За съжаление всички рецепиенти в България са получили до февруари тази година едва 27,5 милиона.(интервюта на шефа на БТПП и Меглена Плугчиева)
Ходя от време на време в МОСВ и мога да Ви гарантирам, че те нямат места за собствените си служители (6 - 8 души работят на 20 кв.м.) за да дават офис на който и да е. Мария Луиза е в центъра на София и имат портиер - всеки може да отиде и да попита кой работи там.


Що се отнася за закона за банките и прословутият и член който коментирате, последният просто е противоконституционен, защото нарушава Конвенцията за защита правата на човека, за съжаление все още никой не е поискал да бъда обявен за такъв, но и това ще стане.

В очакване съм на следващите по-достоверни и професионални слухове от Ваша страна .



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: gorskia_duh]  
Автор Boqdjiev (непознат )
Публикувано02.04.09 12:32



Сега вече ми стана ясно, че точно с вас няма смисъл да се спори, точно вие отмествате темата, преписвате собствените си качества на други и разсъждавате за какво ли не, но не за основното!
Как така се дистанцирате от Зелени Балкани, а стоите твърдо зад председателя на Управителния съвет на Зелени балкани – вашия идол и гуру Тома Белев? Който имаше наглостта при Милен Цветков да приказва, че от 20 години работи всяка година по 30 дена минимум в тази организация за самата еко идея?! Няма нужда, на всички ни е ясно с какво се занимават и за какви пари става въпрос.
Така, че е ясно – или сте достатъчно глупави да се връзвате на акъла на такива престъпници или самите вие сте „бивш цензор от милиционерските среди ли, получател на куфарче по системата костов-луканов”.



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: gorskia_duh]  
Автор Ton4o (непознат )
Публикувано02.04.09 13:01



ХАХАХА!!!!!!! Мога да ти дам примери със осъдени в САЩ и Англия за разпространяване на слухове за финасови институции, ако се интересуваш.
Така, че никъде по света не е разрешено и е наказуемо да се разпостраняват лъжи, унронващи авторитета на институция или човек. Ти просто се прикриваш зад клавиатурата си и мислиш, че се добре скрит!



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: Ton4o]  
Автор wind4 (непознат)
Публикувано02.04.09 13:18



Ами да вземат да осъдят тогава Цеко Минев - щом това тук са слухове, то те идват директно от неговите интервюта.



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: wind4]  
Автор gorskia_duh (непознат )
Публикувано05.04.09 21:59



Цяла седмица от дир.бг няма отговор. Значин няма и да има. Жалко, обичах да чета в този клуб.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.