Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:18 22.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Къде остана оная теманови [re: Boqdjiev]  
Автор Jefff (скитник)
Публикувано31.03.09 16:33



И какво предлагате, господин Бокюджиев? Да обиколим ВСИЧКИ строителни обекти по застрашените места, проверявайки кои от тях са кредитирани от ПИБ?

Няма смисъл, тъй като в интервютата си вашият Цеко Минев е описал подробно къде инвестира и какви са бъдещите му планове.

Редактирано от Jefff на 31.03.09 16:40.



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: Jefff]  
Автор lr_discovery (новак)
Публикувано31.03.09 17:20



Бокюджиев, това са тинтири - минтири. А и темата е друга, а не какво може да се напише на табела.



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: Boqdjiev]  
Автор gorskia_duh (непознат )
Публикувано01.04.09 05:38



Г-н Бояжиев, това което пишете за табелите е вярно, но пропускате да кажете, че няма изискване да се посочва от къде идват парите на инвеститора. Коя банка или коя офшорна фирма дава парите не попада в изсикванията за табелите на мястото на строежа. Никой не знае дали парите с които се бетонира Черноморското крайбрежие, Пирин, Рила и Родопите идват от търговия с наркотици, с бели робини, източен ДДС, скрити данъци или от обезепечени с куфарче в трезора заеми от банки. А държавните институциии не се и интересуват. Не случайно България се превърна в най-добрата пералня на мръсни пари в региона.
Шо се отнася до темата с ЦЕНЗУРАТА, това няма значение. Свободата на мисълта е общочовешко право, защитено и от нашата Конституция, затова очаквам становището на ДИР.БГ кой и защо нарушава Хартата на правата на човека и цензурира мнението на хората в сайта. Само да отбележа, че сме вече 2009 г. ( а не 1989г) и живеем в страна член на ЕС (а не в Китай например).



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: gorskia_duh]  
Автор Boqdjiev (непознат )
Публикувано01.04.09 17:21



"С това, както споделил Симеон Марин в тесен кръг, той бил изпълнил мечтата си за първи частен резерват. Същото става и на остров Белене, където управител на парка е братовчед на генерал Марин. По същата схема върви сега и проектът "Натура 2000". Първо на безценица се купува земя, после тя се прави защитена територия, за да я охранява държавата, след което се вземат парите от Европа /този път 900 000 000 евро./и с това или друго ЮНЛЦ Симеон Марин /"Зелени Балкани" / усвоява и разпределя парите. Не е важно при кое правителство ще стане това, важното е да се подпишат и узаконят далаверите.
Схемата на "Натура 2000" е в ход, купувачите тръгнаха, лъжите почнаха с компенсациите /от 50 евро за един хектар до 500 евро за дка.), а от Европа поставят ултиматуми на правителството.
Писмото ми не е провокация, а сигнал, който се надявам да отвори очите на българите, за да спре това ново заробване. Може да се уверите в горенаписаното като проверите фактите - започнете от МОСВ, бул. "Мария Луиза" 22, етаж 3, където Симеон Марин има кабинет."

Ха! Аз лично не бих се подлъгал по идеите на такава сбирщина от измамници. Лъжат ви, залагайки на наивността и зависта ви, байганьовци! Не сакам аз да съм добре - сакам Вуте да е зле.





А що се отнася до цензурата Горски дух - то в 2009 има закон в БГ срещу разпространяване на слухове за финансови институции така както и в Европа и в САЩ - именно защото сме член на ЕС



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: Boqdjiev]  
Автор Jefff (скитник)
Публикувано01.04.09 20:29



В отговор на:

А що се отнася до цензурата Горски дух - то в 2009 има закон в БГ срещу разпространяване на слухове за финансови институции така както и в Европа и в САЩ - именно защото сме член на ЕС




Точно кое от изнесеното тук е слух? Озадачен съм, защото останах с впечатлението, че коментираме убежденията на собственика на ПИБ, които е изложил в интервютата си.

А колкото до парите - вярвам, че мнозинството от пишещите тук не се интересуват на първо място дали и кой ще ги вземе, а природата да остане чиста от кичозните ви хотели. Нека не изместваме темата.

Освен това не съм убеден, че един манипулатор, защитаващ интересите на финансова институция е извор на точна и безпристрастна информация.



Тема Брей,няма да се уморите от 9 дерета вода да каратенови [re: Boqdjiev]  
Автор niki_leo (новак)
Публикувано01.04.09 20:33



само и само да кажете на черното бяло.

Абсолютно съм съгласен за случая със сина на Марин. Зелени Балкани за мен са отдавна отписани като екологична организация. Жена ми преди 2 години им писа, за да предложи услугите си да помага с каквото може в техни кампании. Пратиха и отговор колко се радват да имат в нейно лице един нов радетел и помощник за опазване на българската природа, щели да се обадят при нужда и туйто. Нищо повече. Това е една мъртва за екологията организация. Тя явно е създадена с друга цел.

Натура, често оплювана от бизнеса и собствениците на апетитни имоти, и възхвалявана от природозащитници и хора като Марини и техния кръг, е проект, който несъмнено има недостатъци, но аз лично бих го приел с недостатъците му, защото без него ще бъде много по-зле за природата.

Но проектът Натура 2000 няма нищо общо с конкретната тема г-н Бокюджиев и вие много добре го знаете. Това е просто опит от ваша страна да изместите вниманието от основната тема.

Сега по темата за бойкот срещу Първа Инвестиционна Банка, защото финансира проекти на фирми, които разрушават българската природа.

1. В тази тема и в изтритата оригинална тема не се разпространяват слухове за финансови институции, а се дава гласност на един факт, който е известен на ограничен брой български граждани. Идеята е за това да научат повече хора и да вземат за себе си решение дали да дават парите си в банка, която подпомага съсипването на българската природа.

Ф. Юлен е собственик и инвеститор на ски зона Банско. Основната банка, която кредитира проекта е ПИБ.

Част от съоръженията в тази зона са изградени на територията на Национален Парк Пирин, в нарушение на Закона за Защитените територии. Вярно фирмата имаше екологично разрешение за строежа, но след започване на строителните дейности, Юлен наруши това разрешение като изсече 140 м вместо 30 м широки просеки за писти, употреби тежка техника и взривове за земекопна дейност, построи без разрешение 2 водохващания и изкуствено езеро. По същия начин ски писта и лифт “Железни мост – Платото” са построени без официално разрешение (Решение по ОВОС) от Министерството на околната среда и водите. И всичко това, освен че е в границите на НП Пирин е и в много опасна, непосредствена близост до природен резерват "Юлен".

Този случай ми е известен още от началото на строителните работи, защото по една случайност, тогава ходихме на зимен преход в Пирин над Банско - януари 2003 - и видях нещата със собствените си очи - сечта, багерите и булдозерите и хвърчащите по пътя бетоновози.

За по-подробна справка - сайта на една много по-читава екологична организация: "За Земята".



Слизате надолу по заглавната страница почти до дъното и стигате до темата:
НЕ ОСИРАЙ, ДЕПОЗИРАЙ - Банско и банките - хубава алюзия с рекламата им само дето хич не ми е до смях. Кликате долу вдясно на текста "още по темата", който е в скобки. Отваря се темата в нова страница и там горе вдясно има един PDF файл с всички подробности за нарушенията, установени от "За земята". Който се интересува и има желание да научи за всичките нарушения на ф. Юлен - да чете.

"Витоша Ски" се прочу през октомври 2008 с взривяването на морените в Природен Парк Витоша. Тогава излезе и повече информация за техните идеи за модернизирането и развитието на инфраструктурата за ски спортове в рамките на ПП Витоша. Финансирането е щедро осигурено от ПИБ. Само, че: греда. След публикацията в Капитал на 02.10.2009 г. директорът на ПП Витоша Тома Белев издава следната заповед на 08.10.2009 г.



С това започват и неговите / на Тома Белев / неприятности - има упражнен натиск да бъде освободен от длъжността, която заема.

Та, в случая няма разпространение на слухове и цензората, т.е. изтриването на оригиналната тема е абсолютно несъстоятелна. Все още чакаме администратор на Дир-бг или друго официално лице да представи някакво обяснение за това.

2. В двата цитирани по-горе случая, Натура 2000 няма нищо общо. И с нея и без нея са нарушени български закони за защитени територии. Фирмите нарушителки са финансирани в проектите си от Първа Инвестиционна Банка.

Какво още има да чепкаме тук? Колкото по-вече се ровите - толкова повече информация ще изкараме на показ. Ако упражните натиск да се изтрие и тази тема - ще открием нова и ще сложим всички линкове от тази тема вътре. Няма да убедите никого, че черните Ви дела са бели.

niki_leo = Ники
Човек и добре да живее... един ден се регистрира в дир-а

Тема Re: Къде остана оная теманови [re: Boqdjiev]  
Автор lr_discovery (новак)
Публикувано01.04.09 20:36



Гражданино Бокюджиев, мисля, че досега единствено се опитвате да измествате смисъла на темата. На мен ми е почти безразлично, защото имам наблюдения върху българските медии и затова създадох линка по-долу, но основното е, че доста хора очакват отговор от дир.бг, а не от вас. Въпросът с навеждането има национално звучене, а ибрикчийството, на което вие сте проводник - национален порок. Личното ми схващане е, че човешкият език, на който се говори тук ви е непонятен и едва ли думите ви ще имат каквато и да било тежест. И още нещо - заплахи не пробутвайте. Участниците тук може да не са особено прагматични, но в никакъв случай не са лапнишараните, които ви се ще да са.



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: Boqdjiev]  
Автор CocoCountry (ride)
Публикувано01.04.09 23:30



Значи сега е моментът, когато извършилите престъпно /демек В НАРУШЕНИЕ НА ЗАКОНА/ застрояване на планини и крайбрежие започват да се позовават на закона като техен защитник... А когато го прескачахте /да не кажа друга дума/ отвсякъде този Закон и рушахте природата и работехте в крещяща вреда на целия народ, към който явно НЕ принадлежите, тогава пак разчитахте на цензурата, нали? Защото медиите представят инвеститорите за герои, мошениците собственици на хотели за герои и гении на бизнеса... А те са просто едни играчи на гърба на Закона, тълкуван от техни хора и за сметка на всички останали...
Та, като радетел и поклонник на цензурата в името на закона, вие, се чудя вие какъв би следвало да сте - настоящ банкер ли, бивш цензор от милиционерските среди ли, получател на куфарче по системата костов-луканов ли, член на някоя богоизбрана фамилия от 40-те години, а може би джипер с чалга и кебапчета в багажника, тръгнал сред природата ... Всъщност реално нито едно от гореизброените не изключва останалите...
Тъй е то - според Закона и Правото на цензурата нямаме право да изкарваме ничии кирливи ризи. Ако някой го направи, никой от оправомощените не разследва разкритото нарушение. Разследва се и се санкционира само КАК ТАКА е изтекла информацията ...
Това нямаше ли нещо общо с ОМЕРТАТА?



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: Boqdjiev]  
Автор gorskia_duh (непознат )
Публикувано02.04.09 07:45



г-н Бояджиев, лошо са Ви учили в службите, щом не сте разбрали че можете да пускате слухове, но е важно те да са достоверни и да не могат да бъдат опровергани лесно.
Директор на парка Персина (където се намира остов Белене) , откакто е създаден, не е мъж а жена и се казва Стела Божинова, дали е роднина на Симеон Марин, можете да разберете много лесно - просто и звънкате в дирекцията на парка в гр. Белене.
Остров Белене е затвор и остров (съгласно закона за горите - публична държавна собственост) и заради това се охранява от специализирана дирекция на МВР - Зелени Балкани няма как да получават пари от каквото и да е в него.
Охраната на собствеността у нас е задължение на собственика и не се финансира от държавата, включително и в защитените територии - можете да видите Закона за защитените територии.
В България не се изплащат компенсации за НАТУРА 2000 в гори или земи, защото МЗХ няма наредби по темата и това можете да видите на сайта на МЗХ и ДФ Земеделие.
900 милиона са много пари, даже и за Цеко МИнев. За съжаление всички рецепиенти в България са получили до февруари тази година едва 27,5 милиона.(интервюта на шефа на БТПП и Меглена Плугчиева)
Ходя от време на време в МОСВ и мога да Ви гарантирам, че те нямат места за собствените си служители (6 - 8 души работят на 20 кв.м.) за да дават офис на който и да е. Мария Луиза е в центъра на София и имат портиер - всеки може да отиде и да попита кой работи там.


Що се отнася за закона за банките и прословутият и член който коментирате, последният просто е противоконституционен, защото нарушава Конвенцията за защита правата на човека, за съжаление все още никой не е поискал да бъда обявен за такъв, но и това ще стане.

В очакване съм на следващите по-достоверни и професионални слухове от Ваша страна .



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: gorskia_duh]  
Автор Boqdjiev (непознат )
Публикувано02.04.09 12:32



Сега вече ми стана ясно, че точно с вас няма смисъл да се спори, точно вие отмествате темата, преписвате собствените си качества на други и разсъждавате за какво ли не, но не за основното!
Как така се дистанцирате от Зелени Балкани, а стоите твърдо зад председателя на Управителния съвет на Зелени балкани – вашия идол и гуру Тома Белев? Който имаше наглостта при Милен Цветков да приказва, че от 20 години работи всяка година по 30 дена минимум в тази организация за самата еко идея?! Няма нужда, на всички ни е ясно с какво се занимават и за какви пари става въпрос.
Така, че е ясно – или сте достатъчно глупави да се връзвате на акъла на такива престъпници или самите вие сте „бивш цензор от милиционерските среди ли, получател на куфарче по системата костов-луканов”.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.