Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:00 22.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: ДО МОДЕРАТОРАнови [re: Toдopчeв]  
Автор Jefff (скитник)
Публикувано30.03.09 15:36



Слабо, Тодорчев от ПИБ, слабо



Информацията идва от първа ръка - ваш Цеко всичко си казва в интервютата, при това без да го питаме.



Тема Re: ДО МОДЕРАТОРАнови [re: wind4]  
Автор Ton4o (непознат )
Публикувано30.03.09 16:06



Pазрушаването на имиджа на банкова институция ще доведе до такива неволи българския народ, че идея си нямате.
В момент на световна финансова криза, когато хората по света си губят спестяванията, а тук се радваме на относителна стабилност.
Това вашето е престъпление!!!!!!!



Тема Re: Какво пръвим в същностнови [re: lr_discovery]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано30.03.09 16:19



Да, всеки крадец спокойно може да извика "дръжте крадеца" (в случая - като си направи "рекламна" кампания със залесяване за 50 хил.) Но този тук неизвестно защо, не го прави засега, а само си купува цензура. Може-би се опасява, че "рекламата" ще се превърне в антиреклама, защото в днешно време комуникационната бариера е много ниска и истината лесно излиза на яве. (Ето една прагматична причина да не се залага на двуличието, а на откритостта в бизнеса.)

В отговор на:

с цялата духовност на света няма да спреш и една чаена лъжичка бетон, която пътува към планината.



Тук си прав в едно: цялата духовност на света не е инструмент, който би се подчинил на моите или на прищевките на който и да е човек.



Тема Re: ДО МОДЕРАТОРАнови [re: Ton4o]  
Автор vladofff (непознат )
Публикувано30.03.09 22:11



Ton4o, в условията на "днешната финансова криза" липсата на забавления се чувства остро във форума, моля те пиши по-често тук, че да се смеем на щуротиите ти. А това, че "относително стабилно" българската банкова система отива където и е мястото- на бунището на историята, заедно с "инвестициите" й в безумни "проекти", не е място за обсъждане тук, а в икономически форум. Ако толкова го закъсате, че земете и да фалирате, какво пък, ще пуснем една подписка във ваша подкрепа до Масларката - курс- преквалификация по събаряне на необитаеми хотели и залесяване на изсечени гори за писти. Сума пари ще изкарате докато се изчистят всички г..на дето са на...ни по планини и моря.



Тема Re: ДО МОДЕРАТОРАнови [re: Toдopчeв]  
Автор gorskia_duh (непознат )
Публикувано31.03.09 09:05



Това ли е отговора на DIR.BG ?



Тема Re: ДО МОДЕРАТОРАнови [re: vladofff]  
Автор Ton4o (непознат )
Публикувано31.03.09 12:26



Гледай сега, Владов, ти си мислиш, че съм служител на ПИБ и затова зееш, ама аз не съм - аз съм писач по форуми - като теб. Но понеже от време на време си купувам разни нещица, много добре съм запознат с банковата система, финансовата криза и прочие. Та - за ПИБ - понеже са ми интересни, ще ти кажа, че от години им следя отчетите и те не кредитират нито по Черноморието, нито по зимните курорти - то си има отчети на банката, бе човек - хвани пък ги виж, а след това да ги обсъдим, ако щеш.



Тема Re: ДО МОДЕРАТОРАнови [re: Ton4o]  
Автор lr_discovery (новак)
Публикувано31.03.09 12:58



Тончо, пусни линк към тези отчети за годините на съществуване на банката. Въобще - кажи къде в нета могат да се прочетат всички банкови отчети от 1990г. насам, след като не са тайна.



Тема Re: ДО МОДЕРАТОРАнови [re: Ton4o]  
Автор niki_leo (новак)
Публикувано31.03.09 13:50



Сериозно? Четеш им редовно отчетите?

Нека ти кажа нещо, г-н разбирач по банковите дела: редица първокласни западноевропейски и американски банки, които години наред са имали чудесни отчети сега са пред фалит и чакат на опашка за финансова помощ от държавите си. Американската енергийна компания Енрон имаше чудесни, подправени отчети преди да фалира преди няколко години повличайки след себе си много други компании, на които дължеше пари. С това разбира се не искам да кажа, че отчетите на ПИБ са подправени. Просто човек винаги трябва да има едно наум, като чете отчетите на която и да е фирма. То ако всичко в отчетите винаги беше редовно данъчните щяха да останат без работа.

После, в отчетите на която и да е банка не е обичайна практика да се цитират поименно компаниите и обектите, които са кредитирани от въпросната банка. Там няма да намериш нищо по тоя въпрос.

И понеже малко по-горе ме беше питал от къде знам, че ПИБ финансират проекти, които унищожават българската природа,

И понеже вече почвам леко да се дразня от евтините и несръчни опити на разни може би симпатизанти, може би клиенти, може би служители на ПИБ да омаловажат основата на която беше отправен призивът за бойкот в оригиналната, изтрита от администраторите на Дир-а тема се консултирах с г-н Гугъл, който ми изплю един куп резултати след вкарването на името: Цеко Минев. Само от първите 2 страници резултати излязоха много интересни и миризливи неща. Давам линковете по-долу. Източниците са най-различни - новинарски сайтове, в-к Сега, в-к Капитал и др. То не било само унищожаване на българската природа, то имало и др. работи. Но защо ли да се чудя: когато в една история е замесена банка или политик, нищо чисто не може да излезе от там, нито един голям бизнес не е създаден с чисти пари.



ОКТОПОД
Как Първа инвестиционна банка си изгради туристическа империя
статия във в-к Сега - в края на статията бегло е спомената и фирма "Юлен" като част от групировката около ПИБ



Информация за взривяването на морените във Витоша от "Витоша Ски".



Оригиналната статия за взривяването на морените във Витоша. За да я прочетете трябва да се регистрирате, освен ако не ви е първа статия, която четете в Капитал.



Как Цеко Минев пропагандира и обяснява действията на "Витоша Ски" във Витоша



Цеко Минев недоволства от протестите на еколозите за Витоша и случващото се там.



Идеите на Цеко Минев за по-нататъшно разрушаване на българската природа над Банско - статията е дълга, погледнете в края - планират се нови писти и втори кабинков лифт - въобще "прогрес" и "цивилизация".

Накрая 2 случая несвързани с природата: скандал сфедерацията по ски, чийто председател е Цеко Минев.



И случая Софияленд, където банката дала кредит за построяване на вече закрития увеселителен парк е ПИБ.



За десерт една история от в-к Капитал: как Цеко Минев стана мажоритарен собственик в ПИБ.



Това е. Има още много в Гугъла ама не ми се рови. Който иска да търси и да чете, а не да ми подхвърля, че бил даден некъв съмнителен сайт с черен списък и друго нищо нямало като доказателство.

niki_leo = Ники
Човек и добре да живее... един ден се регистрира в дир-а

Тема Re: Къде остана оная теманови [re: wind4]  
Автор Boqdjiev (непознат )
Публикувано31.03.09 14:27



До участници в тази дискусия,
От началото на 2007ма година сме част от ЕС, както знаете; би трябвало също да сте запознати че при всеки строителен обект по изискване на ЕК трябва на видно място да са обозначени участниците в проектa (за сгради и терени от всякакъв вид). Тоест поръчител на изпълнението, изпълнител, МОЛ/отговорно ЮЛ, ИНВЕСТИТОР и т.н. все важни фигури при застрояване на каквото и да е. Тоест, поне от 2г. и 3 месеца инвеститор около Витоша, Банско и Боровец ако щете, ПИБ не съществува като инвеститор или кредиторна инвестицията (ако се сещате до някои сгради е обозначено "кредитирано" от ...банка)- отидете в планината, разгледайте и се убедете; Аз съм сигурен поне за още 2 години преди 2007ма че ги няма ПИБ около планините и морето. See u around ;)



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: Boqdjiev]  
Автор Ton4o (непознат )
Публикувано31.03.09 15:29



Главна цел на ЕС и ЕК е демокрация, прозрачност и общ пазар...затова изпускаме фондовете от ЕС, щото всичко е под масата. Много ясно че тези обозначения са задължителни и показват с детайли кой има пръст в даден проект. Там мърдане вече няма, щото след това забрави за инвестиции, кредитиране, бизнес и т.н.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.