Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:26 16.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Какво пръвим в същностнови [re: .mitko.]  
Автор gorskia_duh (непознат )
Публикувано28.03.09 07:27



Според мен има и по-просто обяснение. Банката се опитва да се продаде. Който следи борсовата търговия не може да не е забелязал, че акциите и в последната седмица дръпнаха с 30% нагоре. Действие което не може да се обясни с обикновенна флуктоация или увеличено доверие. По принцип количеството акциите на банката търгувани на борсата е толкова малко, че е без значение за самата банка. Единственото обяснение е че някой налива пари за да увеличи борсовата стойност. Търговската логика на подобно действие може да се намери само в подобряване на имиджа и представата за банката. Това подобрение както виждаме се подкрепя и с действия за премахване на критиките в мрежата срещу политиката на банката и собствениците и.
Проблема е защо и как ДИр.БГ е позволило подобна ЦЕНЗУРА . За сайта загубата на доверие от потребителите е фатална. С интерес ще очаквам коментарите на собствениците и управителите на сайта.



Тема Re: Какво пръвим в същностнови [re: gorskia_duh]  
Автор lr_discovery (новак)
Публикувано28.03.09 09:14



Писах за системно прилагане на сила на определено място. Това е част от борбата на информацията с ентропията. Какво ще стане - в случая ентропията е полезна за собствениците на дир-а, та затова и ще си останете с чакането на информация. Или ще получите дезинформационна такава /информация/. Понеже малцина тук могат да бъдат подвластни на някаква дисциплина, времето ще измие всичко и възторжени разкази от типа "как качих Мусала за 1 ден" или въпроси "защо дадох 100лв. за хубави обувки, а те не са толкова хубави" ще удавят темата, а и мислите, написани досега. До следващия спънат парад на тщеславната съвест. След него - същото.

Редактирано от lr_discovery на 28.03.09 09:19.



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: lr_discovery]  
Автор niki_leo (непознат)
Публикувано28.03.09 13:19



Наистина, къде се запознахме...? Дразниш се, че съм те охарактеризирал без да те познавам, но ти вършиш точно същото:

Да си недоволен от банка защото финансира,...
Твоето си е тих рахатлък в чувството на собствената непогрешимост.
Предлагам ти също да изоставиш убеждението си, че всичко в помощ на природата ни тръгва от този форум и да се поогледаш.


и прочие. Цитати могат още да се дадат, но кому е нужно. Направил си ми едва ли не психологически портрет... без да ме познаваш. Нямам нищо против, но защо тогава мене укоряваш в същото.

Истината е драги, че ти си човек на фактите и прагматизма, личи от всичките ти постове в този клуб досега, в тебе няма почти никакви емоции или ако има те са изтикани в най-забутания, прашен и недостъпен ъгъл на килера на твоето съзнание. Когато се появи в този клуб преди няколко месеца още с появата си раздразни няколко човека / вкл. мен / с опитите си да рекламираш някакъв сайт, като оповести в няколко различни теми, че слагаш еди каква си публикация от дадената тема там. Много по-простичко и нормално беше да си отвориш тема и в нея кратко да информираш хората за твоя сайт, но ти не би постъпил така, защото няма да е достатъчно ефективно. Всички твои постове по-късно, когато си помагал със съвети за обувки, за ходене в дива местност и др. са белязани от същия прагматизъм. В това няма нищо лошо - свят голям, хора разни. Някои изръшкват всички магазини в София и изчитат маса информация преди да си купят обувки, с които да ходят на планина. Други купуват първата им попаднала марка и ходят с нея и зиме и лете без да се оплакват. Не ми пречи, че си прагматичен сухар и човек на фактите. Това, което ми пречи, че се опитваш да накараш и другите да бъдат като тебе - разсъдливи, рационални, прагматични. Това е кауза пердута.

Не си нито първият, нито ще си последният, който е възкликвал в интернет: "Ти не ме познаваш, как може тогава да си позволяваш да ме охарактеризираш. Аз всъщност съм съвсем различен човек."

Е да, ама не си. Анонимното общуване в интернет разголва истинската същност на човека, защото там той се чувства недосегаем и скрит зад анонимния си ник. Такива дето иначе били стеснителни и срамежливи в реалния живот, а в нета били агресивни няма, дай им свободата да се развихрят и ще видиш какво представляват.

Що се отнася до това, че си бил търсил дисциплинирани хора, но тук в тоя форум нямало такива, да те питам: какво правиш тогава в този форум: губиш си времето да просвещаваш посетителите му колко са недисциплинирани и безхаберни и как само мрънкат и се оплакват без да предприемат някакви реални стъпки след това? Това ли е мисията ти тук? Да ни обясниш колко сме жалки и как трябва да се поправим? Истината ,човече, е че ти си поредният / един от нас, който жадува за изява някъде / и си придава важност, за да бъде забелязан. Натам ме водят всичките ти постове по тази тема, а и по някои други теми преди това. Всичките ти приказки до момента си остават само приказки, без дела, но затова пък важни приказки: аз таковата съм много умен и рационално мислещ човек, аз знам как стават нещата, но с хора като вас няма да станат. Вие сте недисциплинирани, а аз търся дисциплинирани. Ами търси си ги, където искаш, а на нас ни спести приказките за собствената си важност. Живей си рационално с максимално КПД, но не си губи времето с нас - нали уж сам казваш, че ти е ценно, защото не знаеш докога ти е дадено.

ПС: И още един въпрос - след като Огнедишащия има какво да тегли от там, а аз не, кой от двама ни е подпомагал действията на банката и за какъв период от време?

А тая глупост пък каква е? Нещо като гузен негонен бяга или що?

niki_leo = Ники
Човек и добре да живее... един ден се регистрира в дир-а


Тема Re: Какво пръвим в същностнови [re: .mitko.]  
Автор niki_leo (непознат)
Публикувано28.03.09 13:24



Митко,

Много хубави / и верни / неща си написал и пишеш, макар понякога да изпадаш в крайности, но си губиш времето да убеждаваш хора с материалистичен мироглед в силата на духовното. Имам пред вид това:

Второ - няма действие с нулево КПД. Още повече - няма мисъл без ефект. Има огромно значение какво си говорим където и да е, защото говорейки го, ние си го мислим, а мислейки за нещо, което искаме (или не искаме) да се случи, ние удряме на едно и също място и колкото сме повече и колкото по-често говорим и мислим за това, толкова по-често удряме там и толкова повече доближаваме момента, когато преградата ще се строши и нещото ще се случи.


niki_leo = Ники
Човек и добре да живее... един ден се регистрира в дир-а


Тема Re: Какво пръвим в същностнови [re: niki_leo]  
Автор lr_discovery (новак)
Публикувано28.03.09 13:49



ники_лео, с цялата духовност на света няма да спреш и една чаена лъжичка бетон, която пътува към планината. Да отделиш житието от битието също не е шега работа.
И ти благодаря за дългия пост! Изчетох го докрай, което всъщност рядко правя. Многословието не ме влече.
За мен темата се изчерпи. Желая ви успех и духовни банкови операции. Успехът - наистина!



Редактирано от lr_discovery на 28.03.09 13:55.



Тема Re: Какво пръвим в същностнови [re: gorskia_duh]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано28.03.09 18:13



С интерес ще очаквам коментарите на собствениците и управителите на сайта.

Хе-хе-хе... Ще имаш да чакаш!

В случая цензурата явно не може да се оправдае с никакво общоприемливо основание. Преди темата да бъде изтрита, получих лична бележка от един от админите на дира, че темата била неприемлива - трябвало да редактираме мненията си, съдържащи конкретно позоваване на ПИБ и призоваващи в прав текст към бойкота и. Отговорих, че стоя зад мнението си и отказвам да редактирам каквото и да е. След което темата изчезна.

После поисках информация, под чий натиск и с какви доводи е било изискано изтриването на темата. Такава информация ми беше отказана.

Изводите си ги правете сами. Ако успеете да прочетете това съобщение, преди да го изтрият, естествено.



Тема ДО МОДЕРАТОРАнови [re: wind4]  
Автор wind4 (непознат)
Публикувано28.03.09 18:20



Да попитам какво стана с опитите да се разберат обстоятелствата около изтриването на темата???

Да не се налага по всички други сайтове да пускаме апел за бойкот на дир-а поради налагане на ЦЕНЗУРА, както правилно намериха думичката по-горе в темата.

И много моля за отговор, а не за вятър край ушите.



Тема Re: ДО МОДЕРАТОРАнови [re: wind4]  
Автор lr_discovery (новак)
Публикувано29.03.09 10:07



"Където е текло пак ще тече". Важно е доверието да е взаимно.



Тема Re: Къде остана оная теманови [re: niki_leo]  
Автор Ton4o (непознат )
Публикувано30.03.09 14:52



Ники, мога ли да те попитам - ти от къде знаеш, че ПИБ е свързана/финасира проекти които съсипват природата на България? - цитирам те



Тема Re: ДО МОДЕРАТОРАнови [re: wind4]  
Автор Toдopчeв (непознат )
Публикувано30.03.09 15:07



Ами да има цензура - цензура на един слух, лъжа - наречете го както искате.
Никой тук не представя доказателства....
Някой обаче прочел в един сайт, че Пиб била в един списък? И кво - Бойкот на доверието?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.