Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:31 18.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Тема Маршрути в Стара планинанови  
Автор Шykpипaшa (непознат )
Публикувано23.03.09 17:04



Колеги туристи , много моля за информация за следните
маршрути :
1. Хижа Плевен - Ботев връх
2. Хижа Плевен - хижа Амбарица през Полениците
Дано не ви отекчавам с този въпрос. Доста е писано във
форума по тази тема , но не всичко ме устройва.
Интересувам се от по-подробно описание , междинни времена
от дадена местност или връх до друга , възлови места , където
се разделят пътеките и т. н.Групата е смесена от физически
здрави хора на средна и малко над средната възраст.Всички сме
туристи , но Стара планина ни е малко далече и по-рядко ходим.
Минавал съм тези маршрути преди много години и някои неща ми се губят от
паметта.Ще ви бъда благодарен.С туристически поздрав , Шукрипаша



Тема Много ти е тъп ника. [re: Шykpипaшa]  
Автор тъпoтo koпeлe (№1 завинаги)
Публикувано23.03.09 19:25



цесека - турци.





Тема Re: Много ти е тъп ника.нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано24.03.09 09:24



Сигурно идва от една пиянска и нецензурна песен: "Ой ти Шукри паша бесен..." и т.н. Няма да цитирам нататък, че...





Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене

Тема Re: Много ти е тъп ника.нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор Шykpипaшa (непознат )
Публикувано24.03.09 13:04



Тъпо копеле , първо виж твоя ник , после коментирай моя.
Доста съм походил и съм чувал да пеят по хижите тази
цинична песен , но прякора ми няма нищо общо с нея и няма
да ти обяснявам от къде идва.Разочарован съм от Ясен , защото
съм чел много неща от него и разчитах на адекватен
отговор. Аз съм на доста години , може би два пъти повече от
тези на Ясен и се радвам , че има млади хора като него ,
да продължат хубавите планинарски традиции.
Просто помолих за помощ , ако може !
Ако не , бъдете живи и здрави , аз ще намеря начин да се справя.



Тема Re: Маршрути в Стара планинанови [re: Шykpипaшa]  
Автор дyx бaлkaнckи (непознат)
Публикувано26.03.09 13:13



Мерхаба Шукри паша !
(в превод за раята – здрасти Шукри паша)

Остарел ли Шукри паша – затуй ти се “губят от паметта някой неща”. А нека аз – духът Балкански да ти ги припомня. Щото аз вечно съм в Балкана и всичко зная и помня.
Губи ти се от памета де закопа златиците, дето бе сбирал от непокорната рая в онез размирни години. Дето га бегаше за Инстанбула, преследван от моя прадедо, ти ги закопа там горе на 10 стъпки от онова дръво, дето сега го нема.

“Подробно описание” Шукри паша нема. Картографията в таз робска дръжава неще да направи описания, оти много са още “археолозите” (кодово название за иманяри) дето правят дупки в Балкана. Проста рая Шукри паша, какво да ти кажа, малки дупки раята много правят ама една голема дето много им требе ей там да дупнат един тунел под Шипката - не могат. А и за вас – башибозуците дупката ще е от полза - по бърже ще карате стоката от Истанбула и няма да си гътате тировете по тия непрокопсани шипченски завои.

А за времето де се интересуеш многоуважами Шукри паша – то е много относително понятие. Навермето бързо си бегал, ама сега си стар и трудно си повдигаш кокалите. Я по-добре не гледай времето. Ако искаш да се движиш по-бръже у балкана ще ти дам един съвет: Га одиш вземи в групата си една млада ханъма без шалвари с едно заоблено дупе и я пусни да припка пред тебе. И гледай само какво ще стане – ти 3 пъти по-стария ще припкаш къде, къде по-бързо и от устата ти мед ще капе. Тъй да знаеш паша....

Много добре е паша дето групата ти е смесена. Това значи – материал за обрабовтане. А га човек работи, времето минава бръже, духът се извисява. Евала на тебе Шукри паша. Аферим.

И една грешка Шукри - не се казва “Ботев” а Юмрук чал, забравил си виждаш ли. И не се казва “Стара планина”, а “Балкан”. А “Балкан” се състои от думите “мед” и “кръв”. То ще рече, че там горе на човек може и като мед да му е сладко, но може и кръв да плюе. Ех верно е че от нас духовете (кодово название за ветровете) в балкана пашите като тебе все кръв са плюли, та ти понеже вече си хитър (поостарел и поумнел) все с група гледаш да ходиш, та да можеш да се скриеш, а и на помощ да разчиташ.

Евала на теб Шукри паша. Аферим.

Чакам те в балкана !

Дух балкански



Тема Re: Маршрути в Стара планинанови [re: дyx бaлkaнckи]  
Автор drobolina (непознат )
Публикувано27.03.09 17:35



Мисля че не трябва да се публикуват постинги като горния на "дух балкански", първо защото според чл. 162 от Наказателния кодекс "Който проповядва или подбужда към расова или национална вражда или омраза, или към расова дискриминация, се наказва с лишаване от свобода до три години и с обществено порицание" и второ, защото се нарушава етиката на клуба. Лично аз влизам в него за да получа информация, морална подкрепа, да се заредя с ентусиазъм и положителни емоции. Не е гот в публичното пространство, каквото представлява един клуб, да се постват всякакви шизофренични излияния.



Тема Re: Много ти е тъп ника.нови [re: Яceн_]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано28.03.09 18:35



Като каза Ясен за въпросната нецензурна песен, та се сетих...
Преди няколко години на връх 8 март се качваме с един приятел на х. "Бенковски". По едно време пристига една голяма чисто женска група - май от Стара Загора, може и от Нова да са били - идват да си празнуват женския празник. Сядат дамите по масите и вадят мезета и ракии. След което запяват една песенчица... не точно туристическа. Брей, тая за Шукри паша беше като детска приспивна песничка в сравнение с тяхната! Все бях чувал мръсни песни, ама тая без малко да ни накара да се изчервим. Дамите я пееха вдъхновено и дружно и си личеше, че всички добре я знаеха.



Тема Критиканови [re: drobolina]  
Автор дyx бaлkaнckи (непознат)
Публикувано30.03.09 13:07



Критика на отправената от „drobolina“ критика:

“Мисля че ....”
Tова, че мислиш не е хубаво за тебе. “Мисленето е страдание”. Здрав дух имат тези които действат. (Вземи поука от “змейовете” във форума)

“... не трябва...”
кой, кога. къде, какво и как е рекъл и дали трябва или не трябва – на това във времето в което живееш (лето 2009 след Христо (не Ботев)) му викат “свобода на словото”. Ако имаш проблеми с това – долу в левия ъгъл на монитора си намери “shut down”. Възползвай се от услугите му.

Не се разбира от критиката ти за дължината на члена – 162 в милиметри ли е, или това е тегло в грамове ?

“Да получа морална подкрепа, да се заредя с ентусиазъм и положителни емоции”
Издаваш своя слабост. Емоционалното и духовното в тебе са ранени.

“шизофренични излияния“
Забраняваш на шезофрениците да пишат, определено - грешка. И те имат право да пишат. (Виж довечера колко много шезофреници има в телевизора ти.)

И на края един съвет – ако искаш да се оправиш, недей много да четеш форуми и да разтягаш членове ами обувай едни здрави обувки, сврържи се със Шукри паша и духвай с него в Балкана..

Там ви очаква

Дух Балкански



Тема Re: Критиканови [re: дyx бaлkaнckи]  
Автор _dmp_ (непознат)
Публикувано30.03.09 17:31



Колко енергия влагаш за едното нищо.Барем да беше отговорил нещо на човека за това дето пита





Тема А, не!нови [re: Шykpипaшa]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано22.04.09 10:01



Твърдо отстоявам правото си да изпростявам отвреме-навреме! То си е начин за разтоварване на напрежението. Така че ако може да не стигаме чак до разочарования...

И благодаря за това "млади хора като него"... аз си мислех, че вече минавам към една друга категория. Бих завидял на всеки, който е на два пъти по моята възраст и все още търчи по баирите.

Поздрави, независимо че не знам към кого ги отправям.



Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.