Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:54 19.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Кое му е лошото на лифтанови  
Автор thorn (член)
Публикувано10.03.09 15:11



Към седемте езера.

Езерата са красиви, а лифтът ще даде възможност на хора, които са по-слаби или по-неподготвени физически, които са възрастни или болни или които просто нямат време за няколоко часа труден преход, но също изпитват любов към планината да ги видят. Или там местността трябва да е затворен комплекс за екстремни планинари и дъновисти и други да не се пускат?



Тема Re: Кое му е лошото на лифтанови [re: thorn]  
Автор steppenwolf (Фенът!)
Публикувано10.03.09 15:53



Мисля, че красотата горе си заслужава малкото усилие дотам. Ще видиш като се качат натоканите каки с токчета и нискочели мързеливи бабаити нямащи нищо общо с планината, групите гръцки крякащи туристи. И мнооооого кебапчета!



We Gonna Feel It

Тема Re: Кое му е лошото на лифтанови [re: thorn]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано10.03.09 15:53



1. Лошото му е първо, че е голямо, ясно видимо, грозно, чуждо тяло в планината. С което я прави далеч по-малко красива, привлекателна и заслужаваща посещение.

2. Лошото му е също, че покрай малцината "по-слаби или по-неподготвени физически, които са възрастни или болни или които просто нямат време за няколоко часа труден преход" ще доведе десетократно повече алкохолици, бабаити, наркомани и всякаква друга сган, която без лифт или друго превозно средство никога не би си правила труда да се качи горе - и толкова по-добре. Тази измет (не си падам по политкоректните термини, съжалявам) ще осере, разруши и освини всичко наоколо. Това е толкова сигурно, колкото е сигурно, че слънцето утре ще изгрее - случвало се е винаги досега.

3. За по-слабите и т.н. си има достатъчно места, на които да се насладят. Не е абсолютно необходимо всеки да бъде навсякъде. И на мен би ми се искало да се кача на Еверест, но никога няма да се кача и не виждам в това никаква несправедливост. Ако Еверест стане чак толкова важен за мен, ще се постарая да стана достатъчно подготвен и достоен за него и тогава ще се пробвам по достоен и подобаващ начин, а не с лифт, въртолет или не знам как си. Ако не мога - ами не мога, това е. И шампион по сумо не мога да стана, какъв е проблемът?

4. Не знам, какви са ти критериите за "екстремни планинари", но всяка уважаваща себе си бабичка с тегло под 150 кг спокойно би могла да се качи на Езерата и без лифт, ако това е толкова важно за нея.

5. Не помня някой някога "да не ме е пускал" в някоя планина, защото "не съм достатъчно екстремен" или поради друга причина (с изключение на граничарите едно време). Може би си видял някакви цербери да се разхождат край Езерата и да връщат всички, които не им приличат на дъновисти и/или екстремисти? Аз поне не съм виждал такива.



Тема Re: Кое му е лошото на лифтанови [re: Orнeдишaщ]  
Автор thorn (член)
Публикувано10.03.09 16:11



Т.е. смятате, че тази красота и т.н. трябва да принадлежи само на избраниците, които изпитват естетическа наслада от няколкочасов преход пеша през пресечена местност, тишината наоколо, звездите над палатката, и гледката на леда покриващ с тънка коричка езерата сутрин, а не и на останалите, които искат да стигнат лесно до мястото, да се опитат да поемат всичко тези красоти в ударна няколкочасова доза и да си ходят, както и хората, които искат да изкарат някакви пари от това.



Тема Re: Кое му е лошото на лифтанови [re: thorn]  
Автор steppenwolf (Фенът!)
Публикувано10.03.09 16:13



Да. Така смятам.



We Gonna Feel It

Тема Re: Кое му е лошото на лифтанови [re: thorn]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано10.03.09 16:27



Съвсем точно. И знаеш ли защо? Защото интересите на едните и другите са несъвместими и не може едновременно да им се уйдиса. "Останалите" разполагат със свободата да правят, каквото си щат на 99% от територията. Защо толкова държат да лапнат и последния 1%? Ако още нещо не ти е ясно, попрочети, откъде е дошла идеята за създаване на национални паркове и какво се цели със съществуването им. Това, че някои признават за смислена дейност единствено консумирането на красоти в ударни дози и изкарването на пари не значи, че всички трябва да сме съгласни с тях.



Тема Re: Кое му е лошото на лифта [re: Orнeдишaщ]  
Автор thorn (член)
Публикувано10.03.09 16:49



А ако те са мнозинството?



Тема Re: Кое му е лошото на лифта [re: thorn]  
Автор ()
Публикувано10.03.09 18:29



Еми мнозинството са. За това се строи лифт... За това и черноморието ни е на тоя хал и планините го следват... Заради мнозинството





Тема Re: Кое му е лошото на лифта [re: thorn]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано10.03.09 18:35



То се знае, че са мнозинството. Затова на мнозинството от хората е дадено мнозинството от територията. За малцинството от хората е отделено, от немай-къде, едно мъничко малцинство от територията. Ама не, мнозинството иска ВСИЧКО.

Горното беше на майтап. А сега - на сериозно. Убеден ли си, че днес хората, които гледат на планините само като на още неотсечени и непродадени гори, или като на терен за още непостроени печеливши кръчми и ски писти, са мнозинство? Аз не съм съвсем убеден. Поне не и за "белите" страни. След 50-100 години и ние ще мислим като тях. Ще ни простят ли внуците ни, ако седнем да решаваме въпроса за Седемте езера с вишегласие - любителите на природата срещу мутрите и дребните тарикати? Ти как мислиш? Аз мисля, че след 100 години всеки декар истинска дива земя ще бъде най-скъпоценно богатство.

Има много въпроси, решаването на които с вишегласие е противопоказно. Искаш ли например да направим референдум по въпроса, дали трябва да плащаме данъци?



Тема Re: Кое му е лошото на лифта [re: Orнeдишaщ]  
Автор mochito (непознат )
Публикувано10.03.09 19:11



Който го е страх от мечки да не ходи в гората!!!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.