Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:23 10.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: "Белите държави" не са идеални и следователно [re: gorskia_duh]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано24.03.09 00:28



Не съм чувал решението по един казус автоматично да се прилага за друг.

Все едно да осъдят за убийство някой бандит в Китай и автоматично да избесят всички други, обвиняеми в убийства.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: "Белите държави" не са идеални и следователно [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор gorskia_duh (непознат )
Публикувано24.03.09 07:31



Г-н Калчев, не съм писал, че решението по случая Златна перла важи и за незаконният лифт над Пионерска. Просто показах практиката на съда. За лифта ще си има отделно дело, ако се намери РДНСК или Дирекция на парка, които да си изпълнят задълженията и отнемат книжата на лифта. Показах, че сега и да няма такива, лифта има една съдба и тя е да бъде разрушен преди да се е амортизирал.
Според мен, това ще стане вследствие на природните сили - като гледам какво свлачище са отворили със строителството на долна станция. Не знам как ще се грижите за болни и сакати, като не се грижите по принцип за здравето на бъдещите си клиенти.
Използването на този лифт е опасно за всеки. Свлачището всяка една минута може да свали долната станция до деривацията, заедно с всички които ползват лифта. Вие падали ли сте от лифт? А виждали ли сте какво се случва с хората при скъсване на опънато метално въже наблизо? Досегашните действия на собствениците на лифта показват просто една безпределна безотговорност по отношение не само на природата, но и на хората.



Тема Защо всъщност не искаме лифт? [re: thorn]  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано24.03.09 12:08



Ясно е, че всеки си дръжи на позицията и никой никого няма да убеди. Можем да си пишем така докато лифтът ръждяса, а защо не и след това.
Друго се чудех- колко ли от хората, които не искат лифт, биха се съгласили Абсолютно Никой да не стъпва там, включително те?
Искам да кажа, че може би и без да го искат монго природозащитници също се отнасят към нащата консуматорски и просто искат да ги запазят заради себе си.
Така де, ако ще вадим клечките от очите на другите първо да погледнем нашите. Ако вобще може да се гледа при това положение, всъщност...



Тема Re: Защо всъщност не искаме лифт? [re: мaлъk змeй]  
Автор wind4 (непознат)
Публикувано24.03.09 13:18



Змейче,

разликата може да е тънка, но при внимателно обмисляне се забелязва.

Консумацията съгласно тълковния речник е изразходване на нещо за задоволяване на потребности или функциониране.

Т.е. ако ти отидеш в планината/гората и след теб тя си остане такава, каквато е била, не си я изразходил. Ако си запалиш огън, накъсаш цветя, изпочупиш клони, защото ти пречат, докато минаваш - консумирал си малко от природата. Ако изпосечеш много дървета, за да построиш лифт, хапваш си опаковани гризинки и си хвърляш опаковките надолу от лифта, защото си се разсеял да гледаш красивите гледки, ако убиваш или прогонваш за постоянно дивите животни, строиш супер курорти и т.н. - консумирал си толкова много от нея, че скоро може и цялата да изразходиш и нищо да не оставиш.

Всяко живо същество консумира, за да живее, но голяма част от хората живеят, за да консумират.



Тема Re: Защо всъщност не искаме лифт? [re: wind4]  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано24.03.09 13:30



Ами хайде да обмислим внимателно


Разбира се, че някои хора пречат повече от други. Но аз питам- бихме ли се отказали от това място, за да не пречим изобщо. Чисто хипотетично.



Тема Re: Защо всъщност не искаме лифт? [re: мaлъk змeй]  
Автор wind4 (непознат)
Публикувано24.03.09 13:54



Съвсем скоро може и до там да стигнем - просто ще се изтребим по един или друг начин и вече на нищо няма да пречим.

При още по-внимателно обмисляне - всяко живо същество пречи с нещо. Въпросът е да не прекрачва разумния баланс, заложен и поддържан от природата.

Т.е. в конкретния случай да не е на принципа - много искам да отида и да видя, ама като ме мързи, я да ми спретнат един лифт, като изпосекат дървета, ама да ми осигурят и всички удобства, с които съм свикнал в града, че аз иначе няма да мога и час да прекарам там ... Да се сдъвче всичко, каквото може, пък после ... къде остана онази красота, за която всички говорят толкова? Лъжци нагли ... Има там едни кални локви, пресъхнали почти, това ли е ... Пфу! и да изплюят сдъвканото.



Тема Re: "Белите държави" не са идеални и следователно [re: gorskia_duh]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано24.03.09 14:59



Много компетентен сте, и в съдебните дела, и в природните. Вие господ ли сте, що ли?
Сега остана и земетресение да измислите, дето ще събори точно този лифт.

Уж лифта нямаше книжа, сега някой трябвало да му ги отнеме... Ама не било резерват, а национален парк... Как мислите, ние дали пасем трева? Честно казано, човек, който ме прави на идиот, считам, че е ИДИОТ!

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Защо всъщност не искаме лифт? [re: wind4]  
Автор JWalker (оптимист)
Публикувано24.03.09 19:04



Когато белият човек отсече и последното дърво, когато хване и последната риба, когато пресъхне и последната река, тогава ще разбере, че златото не се яде. - индианска

......



Тема Re: "Белите държави" не са идеални и следователно [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано24.03.09 20:36



Кои сте вие дето пасете трева


И така пламено отстоявате застрояването на планината



Тема Re: "Белите държави" не са идеални и следователно [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор gorskia_duh (непознат )
Публикувано24.03.09 21:55



Не съм господ, той е всемилостив и всеопрощаваш. Аз не съм.
Не понасям някой да краде и поставя живота на ближния под угроза, заради няколко лева.
Всички неща, за които пиша ги има в интернет, ако се потрудите ще намерите и становището на РДНСК, че лифта няма ОВОС и оценка за съвместимост. Ще намерите и решенията за Златна перла.
Не съм врачка за земетресенията, но свлачището е там - видях го като беше с 3 метра ширина и го видях след 2 месеца с ширина 30 метра. То е истинско и е там и действително заплашва живота на ползвателите.
Строителството на лифта е в границите на Национален парк Рила и в близост до резервата Скакавица. Една от пистите които построиха незаконно са в неговата буферна зона, която незнайно защо министъра на околната среда не желае да обяви за защитена местност, както изисква Закона за биологичното разнообразие. И това го има в мрежата.
Не знам какво пасете, не се бъркам в хранителните навици на хората. Това се отнася и за това как се чуствате - това зависи само от Вас.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.