Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:13 20.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Аконкагуа  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано09.03.09 06:46



Здравейте,
Ами върнах се, ето снимки


Накратко казано в реда, в който ме питат приятелите ми: здрава съм, прекарах си добре, запознах се с интересни хора, научих много неща и не се качих.
Пиша разказче, но ще отнеме време. От коментарите по снимките е горе-долу ясно какво се получи.

Редактирано от мaлъk змeй на 09.03.09 06:51.



Тема Re: Аконкагуанови [re: мaлъk змeй]  
Автор goro_levskara (планинар)
Публикувано09.03.09 08:30



От коментарите по снимките е горе-долу ясно какво се получи.

.....Здравей, това дето си написала е най-правилното и по-скоро израза ГОРЕ-ДОЛУ. Обясни по-подробно, че нещо не успях да разбера причината да ти вземат разрешителното, или може би пропускам нещо?
Иначе браво за разходката, голяма ентусиастка си, завиждам ти


Поздрави!!!
Жоро



Тема Re: Аконкагуанови [re: goro_levskara]  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано09.03.09 09:14



Ами пиша разказ по въпроса, както казах. Не изчаках да публикувам това, защото разбрах, че има хора, които се притесняват дали съм се върнала, а нямат личен контакт с мен.
Не съм нарушила някакви закони, за да ми вземат разрешителното. Просто субективна преценка, че това е много опасно за само момиче. Не били искали да си създават работа. Доколкото разбрах имат право да правят това от тази година, защото имат лекари по лагерите.



Тема Правилно са постъпили индианците.нови [re: мaлъk змeй]  
Автор тъпoтo koпeлe (№1 завинаги)
Публикувано09.03.09 09:27



Я си представи, че както си драпаш сама по пътечката нагоре, иззад некое борче изскочи кръвожадно йети и те наебе жестоко, открадне ти бирата и слънчевите цайси и те остави само по напълно безсмислен в твоя случай сутиен, да се въргаляш на 3000 метра надморска височина. Мене ако питаш, инките са ти спасили жувота, мило дете, инките или маите, знам ли ги кои маймуни беха по Андите. Андите или Кордилерите, абе там дето растеше Аконкагуато. Важното е, че си жива и здрава, качи се днеска на Черни връх, времето ше е хубаво!





Тема Браво за ентусиазма ти !!!нови [re: мaлъk змeй]  
Автор dvg1 (непознат )
Публикувано09.03.09 10:56



Браво на тебе! Страшно навита си! Не се отказвай. Все някога ще изкачиш този връх, а и много други такива. Пожелавам ти го от сърце!
Чакам с нетърпение пътеписа. Снимките са чудесни. Природата в тази част на земята е невероятна.
Успехи!



Тема Re: Аконкагуанови [re: мaлъk змeй]  
Автор jjoko (непознат )
Публикувано09.03.09 16:03



Добре дошла Криси





Тема А върнаха ли ти парите за разрешителното?нови [re: мaлъk змeй]  
Автор niki_leo (непознат)
Публикувано09.03.09 16:20



Така де, като са ги отнели по тяхна преценка мисля, че би трябвало да ти върнат и парите или...?

niki_leo = Ники
Човек и добре да живее... един ден се регистрира в дир-а


Тема Re: Аконкагуанови [re: мaлъk змeй]  
Автор winman (непукист)
Публикувано10.03.09 10:37



Здравей! Радвам се, че се връщаш жива и здрава. В същото време ми е тъжно. Мога да си представя колко си разочарована. Не мога да ти помогна, но страдам заедно с теб. Все пак всяко зло за добро. Може и за хубаво да е било. Дано го преживееш скоро. Усмихвай се повече, ти си силна!



Тема Re: Аконкагуанови [re: winman]  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано10.03.09 16:49



Ами недей да страдаш заеди с мен, защото изобщо не съм разочарована. Ако се бях качила най- нормално на върха нямаше да науча толкова много неща. Дори не знам какво щях да науча, може би трябва да пробвам пак.

Е, неприятно е, че не се видях как съм над 6000 метра. И такива неуспехи често водят до по-необмислено поведение при следващия подобен връх, това ще се постарая да го избегна.
Но такива неща са си съвсем нормални- бориш се за нещо в продължение на няколко месеца и то пропада. Не мисля, че му се полагат повече от три часа отрицателни емоции.
Какви гадости станаха на тови връх напоследък. Само като си помисля, че мога да съм на мястото на приятелите на този водач, който загина там зарязан от десет спасители пред камера... А и какво ли е след като бурята свърши да се видиш в YouTube как вършиш нещо такова? Е това е ад.

Редактирано от мaлъk змeй на 10.03.09 16:51.



Тема Re: Аконкагуанови [re: мaлъk змeй]  
Автор W_sjanka (минаващ)
Публикувано10.03.09 17:18



Добре дошла! Чакаме разказа!



Тема Re: Аконкагуанови [re: мaлъk змeй]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано10.03.09 21:08



Какво е станало с този човек


Защо спасителите не са му помогнали



Тема Re: Аконкагуанови [re: БoянlYl]  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано11.03.09 19:26



Ами като чета по сайтовете- няма едно мнение по въпроса. Човекът е Федерико Кампанини, аржентински планински водач. Заедно с още четирима клиенти попадат в буря на върха и се губят някъде в посока Източната стена. Едната италиянка умира не много ясно как- пише за лавина, другаде казват, че пада в цепнатина. Хората в лагера говореха, че са имали бивак някъде на върха и тя и водачът не били изчакали бурята да отмине, преди да направят опит да слязат. Спасителите се качват след като времето се пооправя и са много изненадани да намерят водача жив. Но вместо да му изплетат носилка с това въже или нещо от този род един от тях го вързва през кръста, влачи го докато се измори и го зарязва. Останалите гледат, като се изключи този, който снима. После някой изпраща видеото на баща му и той го публикува...



Тема Re: Аконкагуанови [re: мaлъk змeй]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано11.03.09 20:16



Ужас егати спасителите


Тия хора все пак не очакват да спасяват някой който може да ходи
Там явно не е възможно да се разчита на помощ



Тема Re: Аконкагуанови [re: БoянlYl]  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано11.03.09 20:55



Ами Аконкагуа е почти седемхилядник и поради тази причина е крайно неподходящо място човек да РАЗЧИТА на помощ. Но тези хора се държат като недообучени маймуни, с тази разлика, че наричат човека, когото уж спасяват, идиот.



Тема Re: Аконкагуанови [re: мaлъk змeй]  
Автор gennata (непознат )
Публикувано12.03.09 12:02



Загиналият е италиански гид, а "спасителите" са рейнджъри от парка, които нямат достатъчна квалификация за подобна дейност и в случая направо са се оляли... Жалко, че е било високо и не е могъл хеликоптер да ги вземе. Там се славят с непрофесионалните си "спасителни" действия над 6000м, но имат добри лекарски екипи в базовите лагери и ефикасна /безплатна/ хеликоптерна помощ докъм 5500м. Този сезон дадоха 5 жертви, което е доста.
Съжалявам, че не си успяла по субективни причини. Между другото и ние не успяхме, но по други причини.



Тема Re: Аконкагуанови [re: gennata]  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано12.03.09 21:40



Уф да, с хеликоптера са се постарали. Не се карат лесно тези неща, пробвах...

И лекарят в Базов лагер беше свестен. Но защо са дали на тези рейнджъри правомощия да решават кой да пуснат към върха и кой не, а още повече да провеждат спасителни акции просто не знам. Парк Аконкагуа печели по няколко милиона долара на година, толкова ли не можаха да наемат нормални спасители? Предполагам, че ще се случи догодина, след като бащата на този човек ги осъди порядъчно...
А вие защо не се качихте? Надявам се да сте си прекарали добре.



Тема Re: Аконкагуанови [re: мaлъk змeй]  
Автор gennata (непознат )
Публикувано12.03.09 23:36



Време, болести и т.н. По ниското искарахме чудесно.



Тема Re: Аконкагуанови [re: мaлъk змeй]  
Автор byl_sym_na_vyrha (непознат )
Публикувано13.03.09 19:33



Качвал съм се на върха и мога да имам мнение. Ако бях рейнджър и аз нямаше да те пусна. Не знам как си осигурила палатка, храна, газ на Берлин. Не може да се ходи там сам, още повече жена. Там се умира. А рейнджърите и месните водачи са много добри. Един от тях изкачи върха от Хорконес за някакви си 13 часа. А обучени височинни спасители има само в Холивудски Бози като "Вертикална Граница"



Тема Re: Аконкагуанови [re: byl_sym_na_vyrha]  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано13.03.09 22:16



Ами обмислям въпроса за създаването на Списък На Славата. Всъщност идеята си ми е още от лятото, доста хора се похвалиха и за Монблан. Може би много скоро ще е възможно човек да се запише в него да кажем на цената на една малка бира.
Но за теб трябва да има някакъв входящ тест, изглежда. Кои маршрути минават през лагер Берлин, как се осигурява екипировка на интересуващ ни лагер... такива едни.



Тема Re: Аконкагуанови [re: мaлъk змeй]  
Автор byl_sym_na_vyrha (непознат )
Публикувано14.03.09 10:21



Не ми пука от къде си мислела да минеш, Полски ледник или класически маршрут. Просто се смях как човек обявяващ си професията за планински водач, си мисли да бяга пред рейнджърите. Аз не се фукам със снимките си в интернет и да ръся глупости пред другите. Помня какво е да си на върха, колко е трудно изкачването на екипировката и изобщо да си там. А не съм лиглйо. Подозирам че както казва един приятел си от типа олекотени туристи.
Там всяка година минават по 3000 човека и тези месни рейнжъри имат достатъчно опит да преценят човек и да му вземат разрешителното.



Тема Re: Аконкагуанови [re: byl_sym_na_vyrha]  
Автор Пaвeл (скитащ)
Публикувано14.03.09 11:45



Привет,

Във връзка с Вашите бележки ще си позволя да кажа и аз няколко думи.


"Качвал съм се на върха и мога да имам мнение."

Не съм бил на върха и също мога да имам мнение. Дали мнението ми ще се приеме или не е е съвсем друг въпрос. Всеки решава субективно.


"тези месни рейнжъри имат достатъчно опит да преценят човек и да му вземат разрешителното"

Преди няколко години и митничарите така "преценяваха" някои хора и не ги допускаха в съответната държава. В Американското посолство "хора с много опит" все още "преценяват" и много хора абсолютно неоснователно небиват допускани да заминат за там.

Преди 30-тина години, цялата научна общественост беше "преценила", че Меснер и Хабелер нямат никакъв шанс за безкислородно изкачване на Еверест. Оказа се, че всички "капацитети" бяха преценили грешно.


"Не може да се ходи там сам, още повече жена."

Навсякъде може да се ходи сам. Дори и да си жена.

Това е въпрос на личен избор. В немалко случаи е по-безопасно да си сам, отколкото с група.


"Там се умира."

Умира се и на хиляди други места. Човек има глава на раменете, за да мисли къде отива и какво прави. Последствията от недомислиците са си изцяло за него...


"рейнджърите и месните водачи са много добри"

Как преценихте, че са много добри? Колко местни рейнджъри познавате?

Аз не познавам рейнджърите и спасителите в района на Аконкагуа. Познавам наши рейнджъри и спасители. Навсякъде има съвестни хора - професионалисти и плява... По клипчето личи пълен непрофисионализъм. Явно конкретните хора са били от вторите...


Ако бях рейнджър и аз нямаше да те пусна."

Тези думи звучат като: Ако бях кмет на София, бих решил проблема със задръстванията. Абсолютно несериозно изказване.


И накрая, един съвет без нападки би имал определино положителен ефект, за разлика от начина, по който Вие сте споделили опита си.

Поздрави,
Павел



Тема Re: Аконкагуанови [re: Пaвeл]  
Автор risto_turisto (несериозен)
Публикувано14.03.09 12:09



Павка, принципно съм съгласен с тебе, ама човека е правилно афектиран от безразсъдството на момичето.
Тръпката си е тръпка, но за над 6000 м. си е....игра на живот и смърт.

Такива решения за задоволяване на мераци за самодоказване и попълване "алеи на славата" пълнят тъжните статистики.
А и каква е ползата за индивида и обществото?!

Зехте ли си ДОЗАТА планина?

Редактирано от risto_turisto на 14.03.09 12:19.



Тема Re: Аконкагуанови [re: byl_sym_na_vyrha]  
Автор N_i_k_s_i (скитник)
Публикувано14.03.09 12:13



Дай определение за "олекотен" турист...??
че нещо не ми стана много ясно

И една "олекотена" вметка-забележка: месТни - от место/място/, а не месни - от месо; както и лигльо - а не лиглйо.

Нищо лично.

По-здрави...





Тема Re: Аконкагуанови [re: risto_turisto]  
Автор byl_sym_na_vyrha (непознат )
Публикувано14.03.09 17:44



Извинете ме за нападките, но съм за малко в този форум и ме обижда някаква си Алея на Славата. Обидно е да се говори така за месните.... Ако не са те няма толкова много хора да посещават Аконкагуа, а само скъпи експедиции. Не знам дали си давате сметка за риска който поемат пилотите на хеликоптерите дето летят на 5000м, всеки ден по няколко пъти. Помните какво се случи на при гасенето на пожар с български хеликоптер преди години.
Криси любопитен съм какъв план-график си имала за изкачване на върха?



Тема Re: Аконкагуанови [re: risto_turisto]  
Автор W_sjanka (минаващ)
Публикувано14.03.09 23:57



"Тръпката си е тръпка, но за над 6000 м. си е....игра на живот и смърт"
---- и ти се докара разбирач за над 2925?

............

"решения за задоволяване на мераци за самодоказване"
---- какво ти пречи, че тя споделя?? Да не си като Андон? А че тя така се "задоволява" си е нейно решение, см.....о... Тя се е доказала, надявам се и самодоказала, макар така млада..

"А и каква е ползата за индивида и обществото?! " - това за нейния индивид ти явно не го разбираш, а за обществото, та макар и за това на любителите планинари- има!!! Тя ни учи как може, как не може, и как трябва.

Нищо лично, ма...



Тема Сянкатанови [re: W_sjanka]  
Автор Aндoн (Родопска Мечка)
Публикувано15.03.09 17:35



Теб май още те боли и то здраво, че обичаш да споменаваш името ми. Нека, радвам се за такива като теб, които споменават името ми без повод. И в света е така - неизвестните хора по-често споменават имената на известните.

Доказваш отново приказката за мишките. Доказа я и в темата за ПИБ, където в началото излезна много боен, но после взе да мислиш и да пишеш приятни мнения.
И като Андон друг на този свят няма и няма да има. Всеки човек е особено индивидуален и никога човек с човек не си прилича, дори близнаците. Но това май е трудно човек като теб да го проумее. Нищо, аз пробвах да ти обясня...

Но нека - мишките винаги са споменавали котките и ги е било страх от тях. Обратното не е било и сигурно няма да бъде. Но аз се радвам, че съм ти трън в очите. И ще се радвам и за в бъдеще, когато споменаваш името ми. Аз твоето както всеки вижда никъде не го споменавам, защото ти си световно неизвестен.

Иначе относно мненията подкрепям най-много това на Ристо.
Павка, не навсякъде човек може да ходи, пък да не говорим сам. За пример - отиди да ходиш в някой охранявам частен имот. Кажи на някоя жена да отиде сама на Атон, да видим дали ще може.


Човекът е Човек, когато е на път!

Редактирано от Aндoн на 15.03.09 17:37.



Тема Re: Аконкагуанови [re: W_sjanka]  
Автор pepino_bg (default)
Публикувано15.03.09 20:33



"---- и ти се докара разбирач за над 2925?"
"см.....о..."





Тема Re: Аконкагуанови [re: N_i_k_s_i]  
Автор wind4 (непознат)
Публикувано15.03.09 21:21



И от мен една вметка.

Поздрави се пише слято. Ако тирето е умишлено, няма много смисъл. Ако си здрав, значи нямаш здравословни проблеми. Какъв е смисъла на "по-здрав"? Нещо от рода на това, силите на двама играчи да са равни, но на единия да са по-равни.



Тема Re: Сянкатанови [re: Aндoн]  
Автор Пaвeл (скитащ)
Публикувано16.03.09 09:43



Здравей Андоне,

Не съм съгласесн с твоето мнение. Дори и в охраняем имот, човек може да отиде сам. Както казах обаче, последствията са си изцяло за негова сметка.



Относто Атон - имам малко особено мнение (определено негативно), относно подобен вид ограничения, но за това ще говорим като се видим, за да не изкривяваме темата.

Поздрави,
Павел



Тема Re: Аконкагуанови [re: gennata]  
Автор Talvin (непознат)
Публикувано16.03.09 13:17



Кои сте вие, да съдите кой, какво да прави със собствения си живот и къде да ходи или не. Гледайте си собственото битие и оставете хората да се радват на живота или си трошат главите- ТОВА СИ Е ТЯХНО ПРАВО И ИЗБОР! Ако не можете да направите нещо полезно по въпроса задължително ли е да пречите?



Тема Подкрепям тенови [re: Talvin]  
Автор W_sjanka (минаващ)
Публикувано16.03.09 13:40



Подкрепям те напълно!
За това ставаше дума по- горе, но някой трябва да помисли...



Тема Нека ти обясним нещо за интернета, батенце!нови [re: Talvin]  
Автор тъпoтo koпeлe (№1 завинаги)
Публикувано16.03.09 14:19



Тва тука е интернета, бацко, онова извън компютора не е. Начи, щом малкия змей (с малките цици) е решил да ни сподели преживяванията си у Индианско, значи е нормално да очаква секви реакции. Се пак ние сме просто некви никове от интернета, нема кво толкова да се коркаш. Сгреваш ли, мухльо?





Тема Re: Нека ти обясним нещо за интернета, батенце!нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор N_i_k_s_i (скитник)
Публикувано16.03.09 14:40



"Се пак ние сме просто некви никове от интернета, нема кво толкова да се коркаш"


Имай впредвид, че ако ти си анонимен, една голяма част от пишещите с "некви никове" се познаваме.
Така че е желателно да се запази добрия тон...



Тема Re: Нека ти обясним нещо за интернета, батенце!нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор Talvin (непознат)
Публикувано16.03.09 15:25



"Се пак ние сме просто некви никове от интернета, нема кво толкова да се коркаш. Сгреваш ли, мухльо?"
Мога да ти отговоря със същото звучене, ама наживо. Иначе ако за теб това е "место да се покаем колко прости моем да бъдем" за доста хора не е, та пробвай в клуб "Псувни", "Комплексарщина", "Бастунизъм" и т.н.



Тема Re: Нека ти обясним нещо за интернета, батенце!нови [re: N_i_k_s_i]  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано16.03.09 15:41



Никси, трябва да призная, че Тъпото копеле (ако се съди по изказванията му- с малката пишка :) има право. Това е форум и всеки си пише каквото си иска. Разбира се и всеки си чете каквото си иска.



Тема Re: Аконкагуанови [re: byl_sym_na_vyrha]  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано16.03.09 15:51



Искаш да знаеш какъв план-график съм имала и не те интересува по кой маршрут съм се движила?!





Тема Re:нови [re: Пaвeл]  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано16.03.09 17:14



Ами аз също съм на мнение, че човек има право и да се гръмне, ако това е желанието му. Но доста хора не мислят така, някой ми каза, че това дори било престъпление, за което можеш да идеш в затвора.


В случая с рейнджърите дори не ставаше въпрос за желание да ме предпазят, просто не искаха да рискуват да си отварят работа. Видя се колко добре я вършат и не е трудно за разбране. Такъв връх съм си избрала, другия път по-добре.
Дали разни хора си мислят имам ли право да се катеря по върховете или не няма абсолютно никакво значение- нито за мен, нито за тях... Направо не знам защо изобщо се дискутира.
Виж, дали е добре да пиша за подобни неща в интернет е един друг въпрос. Сериозно започвам да се замислям. И то точно заради хората, които харесват това. Мога да отговарям само за нещата, които аз върша, а почнаха да ме разпитват могат ли и те да се качат сами на Монблан и разни такива...



Тема Немам особено желание да се виждаме "наживо",баце.нови [re: Talvin]  
Автор тъпoтo koпeлe (№1 завинаги)
Публикувано16.03.09 18:17



Само за протокола, ако се опитваш да ми намекваш нещо с тва "наживо", отсега да си знаеш, че шансовете ти с/у мене са само в границите на статистическата грешка.





Тема Никъде не съм писал, че ми е малка чурката.нови [re: мaлъk змeй]  
Автор тъпoтo koпeлe (№1 завинаги)
Публикувано16.03.09 18:18



Мило дете, струва ми се, че фантазията ти играе лоши шеги, да не си се качвала на високо без кислород?





Тема Re: Аконкагуанови [re: мaлъk змeй]  
Автор byl_sym_na_vyrha (непознат )
Публикувано16.03.09 18:41



За да преценя за СЕБЕ СИ как ще се аклиматизираш, и какъв е бил шанса ти за върха. По снимките ти виждам само че имаш хубави обувки, а от голямата ти раница си мисля че не си наемала муле.



Тема Re: Аконкагуанови [re: byl_sym_na_vyrha]  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано16.03.09 19:18



Ама ти нали вече беше преценил?


Виж сега, тези неща- и обувките ми, и плана ми за аклиматизация, са ги преценявали хора, които не просто са Били На Върха, а са водили там хора и са катерили Южната му стена.
Тъй като ти си позволи доста грубички изказвания ще ти отвърна със същото: тяхното мнение има значение за мен, а твоето не.
Ще се постарая да бъда полезна с разказа, който пиша. Ако има въпроси след това ще се постарая и да отоворя.



Тема Забрана за ходененови [re: Пaвeл]  
Автор Aндoн (Родопска Мечка)
Публикувано16.03.09 19:36



Павеле, лошо няма да не си съгласен, но не виждам никакви доводи от твоя страна. За Атон няма проблеми да ми обясняваш, но не виждам никакъв обратен довод, че човек не може да ходи навсякъде по света, където поиска, а именно такава е моята теза. А и ти от християнство смея да твърдя, че не разбираш, така че и да ми обясняваш и да не ми обясняваш... Но ми е интересно да чувам мнения, така че няма проблем да чуя и твоето.

И продължавам да твърдя, че всеки човек не може да се движи навсякъде, където иска. И ще ти дам и други примери освен този с Атон. Не всеки може да влезне в Кремъл, не всеки може да се движи в Белия дом. Можеш да се опиташ, но шанса да успееш е нулев. Не ги слушай тези международни конвенции, че всеки човек може да се движи свободно където иска. Изобщо не е така. Има много места в света, за които съществуват забрани за посещания от който и да човек, родил се на този свят. Прост пример е - защо не стъпиш към днешна дата на Голям Перелик? А, ако някои построи имение в полето със стени с височина 10 м, ти мислиш ли, че там ще можеш да се движиш свободно?

И не излизай с номера за последствията. Има места, на които не може да отиде всеки човек, без при това да има последствия за него. Тези места просто са забранени за посещание и целта или има охрана, или физически препятствия (огради, стени, ровове), които никой жив не може да мине,

Поздрави!


Човекът е Човек, когато е на път!


Тема Абе защо бягате от наживото?нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор W_sjanka (минаващ)
Публикувано16.03.09 20:57



Тъпо Копеле, колкото и да не ти се вярва знай, че точно толкова в рамките на статистическата грешка е и тази , която допускаш като постваш регистриран и оставаш следичка към себе си. Това е днешният нет.

Е- и това, което ти описа също. Да, така си е. По- добре си беше като "спамър", но и ти като Андон успяваш без да го осъзнаваш да си натресеш САМ цяла "Корона от тръни". След това и да повтаряш и стократно, че ти си тръна в нечие око ще е толкова безсмислено, колкото и на А...н.
Как да не те споменавам, като искам да се знае за кого става дума, Андоне? Не го ли направя, бая народ /без да се обиждат/ ще помислят че се обръщам към тях??? Не трябва да се забравя също така категоричната ти загуба, с която недвусмислено бе определено обективно и съвсем по твоите юридически правила кой е мишката. Не мисли клубарите за слабопаметни. Нека не разказваме историята отново.
Иначе и двамата да сте живи и здрави, както и всички останали. Аплодирам това, че всички включили се имат МНЕНИЕ!
Поздрави!

Редактирано от W_sjanka на 16.03.09 20:58.



Тема Re: Аконкагуанови [re: мaлъk змeй]  
Автор W_sjanka (минаващ)
Публикувано16.03.09 21:23



Криси, ЕВАЛА за куража и стремленията ти!
Ще бъда зад теб и при следващита ти планове!
Много успехи!



Тема Ужас, разкрит съм!!! Отивам да треперим.нови [re: W_sjanka]  
Автор тъпoтo koпeлe (№1 завинаги)
Публикувано16.03.09 22:15



А на тебе, баценце, ше ти дадем един полезен съвет, като се нашмъркаш с лепипо, не пиши у интернета!





Тема Бегай, бегай...нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор W_sjanka (минаващ)
Публикувано16.03.09 22:22



Пишещите тук не шмъркат лепило, а чист въздух. А като са в абстиненция от тази зависимост просто пишат.


Редактирано от W_sjanka на 16.03.09 22:23.



Тема Смяхнови [re: W_sjanka]  
Автор Aндoн (Родопска Мечка)
Публикувано16.03.09 22:50



Вангеле, извинявай, ама сухия ти поглед на какво се дължи щом не е от лепилото? Да не би по рождение?



А кой загубил и кой спечелил се вижда от това какво седи в момента до заслон Кончето. Като гледам от тук освен една колиба друго там не виждам.


Човекът е Човек, когато е на път!


Тема Re: Смяхнови [re: Aндoн]  
Автор W_sjanka (минаващ)
Публикувано16.03.09 23:15



По- скоро по убеждение! Но допускам да е и по рождение.



Редактирано от W_sjanka на 16.03.09 23:16.



Тема Re: Немам особено желание да се виждаме "наживо",баце.нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор Talvin (непознат)
Публикувано17.03.09 00:58



Само кажи как да измерим процента, че съм на друго мнение!



Тема Re: Аконкагуанови [re: мaлъk змeй]  
Автор byl_sym_na_vyrha (непознат )
Публикувано17.03.09 07:49



Имам идея. Защо някое следващо издание на SURVIVOR.BG не се заснеме под този връх. Идеално ще бъде. ИНТРИГИ ще има, дори да изберат само планинари. Няма да има нужда учасниците да ядат глупости, да играят игри или да заговорничат за да изгонят някой. Планината сама ще ги връща. Накрая тези които стигнат върха, да се състезават с някое просто упражнение, като да опънеш палатка

. Горко на операторите. Пък и ще се види как се държат силиконовите подлънки на голяма височина.
Чао

Редактирано от byl_sym_na_vyrha на 17.03.09 07:52.



Тема Вие, бацко, интернет-туристите ...нови [re: W_sjanka]  
Автор тъпoтo koпeлe (№1 завинаги)
Публикувано17.03.09 08:38



... сте неква яко сдухана секта. Имам предвид теа, дето им пречи секо "чуждо тяло у планината", особено го е турил съседа от некоя друга секта. Ми, зимната маркировка, хижите, лайняните ви спални чували и палатки, термусите и прочее оборудване, не са ли чуждо тяло, бацко? Ако требва да сте чесни и коректни, и да не внасяти "чужди тела" у планината, що не се съблечете чистак голи и така да се юрнете нагоре? Е, тамън щото ваща порода некакси преобладава у интернета, избегвам срещи с интернетни туристи, баце, алергичен съм към хаховци и немам желание да си образувам дискомфорт.





Тема Re: Аконкагуанови [re: byl_sym_na_vyrha]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано17.03.09 11:51



За сървайвъра - добра идея, подкрепям такива неща (вместо измислените бози нека показват нещо истинско), но забрави - няма как да стане. Поне не и докато под върха не построят 5 звезден хотел с изкуствен микроклимат, басейни с минерална вода, палми и прочие екстри за многочисления снимачен екип...



Тема Re: Аконкагуанови [re: W_sjanka]  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано17.03.09 18:50



Ами благодаря, какво да кажа...


Радвам се, че има хора, които ме подкрепят. На някои от тях трябва да се забрани да стоят зад каквото и да било, но това е една друга тема.



Тема Re: Аконкагуанови [re: мaлъk змeй]  
Автор дoмoceд ()
Публикувано26.03.09 22:41



Много добре! Даже отлично



/

Тема Прав синови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано27.03.09 09:47



... за разлика от пишката ти






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.