Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:21 16.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Аконкагуанови [re: мaлъk змeй]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано10.03.09 21:08



Какво е станало с този човек


Защо спасителите не са му помогнали



Тема Re: Аконкагуанови [re: БoянlYl]  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано11.03.09 19:26



Ами като чета по сайтовете- няма едно мнение по въпроса. Човекът е Федерико Кампанини, аржентински планински водач. Заедно с още четирима клиенти попадат в буря на върха и се губят някъде в посока Източната стена. Едната италиянка умира не много ясно как- пише за лавина, другаде казват, че пада в цепнатина. Хората в лагера говореха, че са имали бивак някъде на върха и тя и водачът не били изчакали бурята да отмине, преди да направят опит да слязат. Спасителите се качват след като времето се пооправя и са много изненадани да намерят водача жив. Но вместо да му изплетат носилка с това въже или нещо от този род един от тях го вързва през кръста, влачи го докато се измори и го зарязва. Останалите гледат, като се изключи този, който снима. После някой изпраща видеото на баща му и той го публикува...



Тема Re: Аконкагуанови [re: мaлъk змeй]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано11.03.09 20:16



Ужас егати спасителите


Тия хора все пак не очакват да спасяват някой който може да ходи
Там явно не е възможно да се разчита на помощ



Тема Re: Аконкагуанови [re: БoянlYl]  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано11.03.09 20:55



Ами Аконкагуа е почти седемхилядник и поради тази причина е крайно неподходящо място човек да РАЗЧИТА на помощ. Но тези хора се държат като недообучени маймуни, с тази разлика, че наричат човека, когото уж спасяват, идиот.



Тема Re: Аконкагуанови [re: мaлъk змeй]  
Автор gennata (непознат )
Публикувано12.03.09 12:02



Загиналият е италиански гид, а "спасителите" са рейнджъри от парка, които нямат достатъчна квалификация за подобна дейност и в случая направо са се оляли... Жалко, че е било високо и не е могъл хеликоптер да ги вземе. Там се славят с непрофесионалните си "спасителни" действия над 6000м, но имат добри лекарски екипи в базовите лагери и ефикасна /безплатна/ хеликоптерна помощ докъм 5500м. Този сезон дадоха 5 жертви, което е доста.
Съжалявам, че не си успяла по субективни причини. Между другото и ние не успяхме, но по други причини.



Тема Re: Аконкагуанови [re: gennata]  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано12.03.09 21:40



Уф да, с хеликоптера са се постарали. Не се карат лесно тези неща, пробвах...

И лекарят в Базов лагер беше свестен. Но защо са дали на тези рейнджъри правомощия да решават кой да пуснат към върха и кой не, а още повече да провеждат спасителни акции просто не знам. Парк Аконкагуа печели по няколко милиона долара на година, толкова ли не можаха да наемат нормални спасители? Предполагам, че ще се случи догодина, след като бащата на този човек ги осъди порядъчно...
А вие защо не се качихте? Надявам се да сте си прекарали добре.



Тема Re: Аконкагуанови [re: мaлъk змeй]  
Автор gennata (непознат )
Публикувано12.03.09 23:36



Време, болести и т.н. По ниското искарахме чудесно.



Тема Re: Аконкагуанови [re: мaлъk змeй]  
Автор byl_sym_na_vyrha (непознат )
Публикувано13.03.09 19:33



Качвал съм се на върха и мога да имам мнение. Ако бях рейнджър и аз нямаше да те пусна. Не знам как си осигурила палатка, храна, газ на Берлин. Не може да се ходи там сам, още повече жена. Там се умира. А рейнджърите и месните водачи са много добри. Един от тях изкачи върха от Хорконес за някакви си 13 часа. А обучени височинни спасители има само в Холивудски Бози като "Вертикална Граница"



Тема Re: Аконкагуанови [re: byl_sym_na_vyrha]  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано13.03.09 22:16



Ами обмислям въпроса за създаването на Списък На Славата. Всъщност идеята си ми е още от лятото, доста хора се похвалиха и за Монблан. Може би много скоро ще е възможно човек да се запише в него да кажем на цената на една малка бира.
Но за теб трябва да има някакъв входящ тест, изглежда. Кои маршрути минават през лагер Берлин, как се осигурява екипировка на интересуващ ни лагер... такива едни.



Тема Re: Аконкагуанови [re: мaлъk змeй]  
Автор byl_sym_na_vyrha (непознат )
Публикувано14.03.09 10:21



Не ми пука от къде си мислела да минеш, Полски ледник или класически маршрут. Просто се смях как човек обявяващ си професията за планински водач, си мисли да бяга пред рейнджърите. Аз не се фукам със снимките си в интернет и да ръся глупости пред другите. Помня какво е да си на върха, колко е трудно изкачването на екипировката и изобщо да си там. А не съм лиглйо. Подозирам че както казва един приятел си от типа олекотени туристи.
Там всяка година минават по 3000 човека и тези месни рейнжъри имат достатъчно опит да преценят човек и да му вземат разрешителното.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.