Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:13 25.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Гласувахте ли за Белоградчишките скали?  
Автор vehtiya (doctor)
Публикувано09.02.09 17:53



Гласувахте ли за това Белоградчишките скали да бъдат признати за едно от новите чудеса на света?Ако имате интерес сайта е:



b_gospodinov@mail.bg

Тема Re: Гласувахте ли за Белоградчишките скали?нови [re: vehtiya]  
Автор mochito (непознат )
Публикувано09.02.09 19:28



Те вече не гили избраха?


Имам предвид новите 7 чудеса на света!?

Редактирано от mochito на 09.02.09 19:29.



Тема Re: Гласувахте ли за Белоградчишките скали?нови [re: vehtiya]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано09.02.09 21:10



Класическите 7 чудеса на света са били до едно творения на човешката ръка. По-точно, всичките са били произведения на архитектурата и/или скулптурата. Как могат Белоградчишките скали да са едно такова чудо?



Тема Re: Ненови [re: Orнeдишaщ]  
Автор KGM (Разбиращ)
Публикувано09.02.09 22:11



Белаградчишките скали били в "раздел" -- скали пещери и незнам какво си още. -- На още по-нови 7 чудеса които щели да се избират 2010 или 2011г.
Това го четох някъде. Ако изобщо е истина не виждам смисъл от "Годишни 7 нови чудеса на света"
Аз не виждам нищо изключително хубаво в тези скали че да гласувам за тях. Има доста по красиви скали от тях по света.

When the going get tough, the tough get going !


Тема Re: Гласувахте ли за Белоградчишките скали?нови [re: mochito]  
Автор vehtiya (doctor)
Публикувано10.02.09 08:38



Не срока е до края на м.юли тази година.

b_gospodinov@mail.bg

Тема Re: Гласувахте ли за Белоградчишките скали?нови [re: Orнeдишaщ]  
Автор vehtiya (doctor)
Публикувано10.02.09 08:42



Много се формализираш пък ти...Погледни списъка с предложенията и ще видиш че повечето от тях са природни феномени.Между другото прозореца за гласуване е горе вляво на началната страница на сайта.Има един бутон vote и т.н. ще се ориентираш.

b_gospodinov@mail.bg

Тема Re: Ненови [re: KGM]  
Автор vehtiya (doctor)
Публикувано10.02.09 08:46



Смисъла е България да бъде известна с нещо повече от корупция и автокрадци.За развитие на туризма и т.н. няма какво да говорим,то се подразбира.Пък по света може да има и по-внушителни скали,но докато не се научим да ценим и уважаваме сами себе си,никой няма да ни цени и уважава.

b_gospodinov@mail.bg

Тема Не. Не виждам смисъл от подобни измислени класациинови [re: vehtiya]  
Автор niki_leo (непознат)
Публикувано10.02.09 10:07



от които никой не се интересува. България няма да получи кой знае каква известност от това. Виж ако нашите туристически бизнесмени се научат как се прави туризъм тук ще идват туристи и без да знаят за Белоградчишките скали.
Красоти у нас дал Господ, и море има и планини, само професионален туризъм няма.

niki_leo = Ники
Човек и добре да живее... един ден се регистрира в дир-а


Тема Re: Не. Не виждам смисъл от подобни измислени класациинови [re: niki_leo]  
Автор vehtiya (doctor)
Публикувано10.02.09 10:22



Туризъм само с бизнес-умения не се прави.Туристите няма да гледат уменията на нашите бизнесмени.Трябват и забележителности.Ама за да дойде някой чужденец да види тези забележителности,той трябва да научи отнякъде за тях.Ето ти един начин.Може да не е най-удачния,но ако има нещо по-добро кажи да го подкрепим.

b_gospodinov@mail.bg

Тема Re: Не. Не виждам смисъл от подобни измислени класациинови [re: vehtiya]  
Автор niki_leo (непознат)
Публикувано10.02.09 15:00



Туризъм само с бизнес-умения не се прави.

Вярно е, но и само със забележителности не се прави. Забележителности ние имаме много, малко са хората, които идват заради тях. Повечето туристи ги интересуват плажовете и ски курортите. И много от тези туристи, които няма нужда да бъдат убеждавани да идват на почивка у нас си тръгват недоволни и с лоши впечатления, заради лошото обслужване, което пък е резултат от липсата на бизнес умения.

Мисля, че е безсмислено да спорим кое е водещото - бизнес уменията или забележителностите, все едно да спорим кое е първо: яйцето или кокошката.

Въпросът е, че готови спечелени туристи ние прогонваме заради невежеството си в областта на туристическия бизнес. А когато сме изтървали питомното да се опитваме да гоним дивото т.е. да гласуваме за някакви измислени нови чудеса на света и да се надяваме как от тая работа към България ще потекат реки от туристи...това е утопия.



niki_leo = Ники
Човек и добре да живее... един ден се регистрира в дир-а

Тема Наш'то гардже най-убаво...нови [re: vehtiya]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано10.02.09 16:23



Само се питам от толкоз много убави гарджета дето ги имаме, що точно това са избрали?
Врелото по-грозно ли е, че е сума позиции по-надолу? Да не говорим за сума ти други неспоменати.

И какво сега - курдисахме си гарджето до орела (големия каньон).
Голям резил ще е ако го изтипосаме и на първо място и вземат да се редят на опашка чужденците да видят що за чудо е това...
На Бай ни Ганя пръста яко се е отпечатал и тука



Като застанат с големи лъжици пред малка паница и срещу огромните очаквания получат голямо разочарование, такава антиреклама ще направят като се приберат у дома си, че по-добре да не сме ги канили.

Аман от реклами, аман от лъжи.
Има магия в природата ни, но тази реклама е от тоя тип, който руши магията й.
Самата идея да сравняваш по този начин природните красоти е крайно неуместна и ми се струва, че доста хора освен мен в този форум споделят това мнение.



Тема Утопия?нови [re: niki_leo]  
Автор vehtiya (doctor)
Публикувано11.02.09 14:11



Основно бизнес умение,това е умението да рекламираш.Ако са малко хората,които идват в България заради нейните забележителности,основната причина за това е че не знаят за тях.Тази класация може да е измислена,може да е мижава,но все е реклама.При това безплатна.Просто се иска малко повече добро желание и малко по-малко дървена философия.

b_gospodinov@mail.bg

Тема Re: Наш'то гардже най-убаво...нови [re: .mitko.]  
Автор vehtiya (doctor)
Публикувано11.02.09 14:17



Като става дума за гарджето и орела не са само мащабите тези,които определят доколко едно нещо е красиво или интересно.А този начин на разсъждение обяснява защо нас българите никъде по света не ни уважават.
Пък като стана дума защо точно Белоградчишките скали-да се беше сетил по-навреме за нещо по-добро.

b_gospodinov@mail.bg

Тема Бих казал, че дървената философия в случаянови [re: vehtiya]  
Автор niki_leo (непознат)
Публикувано11.02.09 15:00



тече и по двата канала: твоя и моя. Ако съдим по твоите критерии е така.

Ако съдим по моите смятам, че дискутираме тема по която сме на различни мнения. Не виждам смисъл да се нервиш за дребни неща.

niki_leo = Ники
Човек и добре да живее... един ден се регистрира в дир-а


Тема Re: Наш'то гардже най-убаво...нови [re: vehtiya]  
Автор lover_bg (непознат)
Публикувано11.02.09 16:20



Подех твоята инициатива и в "Пътешествия", надявам се, че няма проблем :). За съжаление българите обичат да се тупат в гърдите от национална гордост, но когато трябва да направят нещо по същество за родната си страна, започват да разсъждават със суфизми. Поздрави и със здраве!



Тема Re: Наш'то гардже най-убаво...нови [re: lover_bg]  
Автор vehtiya (doctor)
Публикувано11.02.09 16:41



Благодаря.Аз всъщност нямах намерение да правя агитации.Научих за тази инициатива от един от сутрешните блокове по телевизията,пък ми дойде наум че сутрин телевизия гледат пенсионери,безработни,домакини и чат пат такива като мене дето работят на смени,тоест контингент от който инициативата няма да има много полза.Та рекох да публикувам сайта някъде където би могъл да предизвика интерес.Пък то какво стана...като във вица за тримата доктори и човечеца.Както и да е.Случва се.



b_gospodinov@mail.bg

Тема Re: Наш'то гардже най-убаво...нови [re: lover_bg]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано11.02.09 17:59



Ето я разликата - за мен точно това е "тупане в гърдите", а "правенето на нещо съществено" за ближните няма много общо с гласуването с SMS-и, кликането с мишката и писането на "кликащи скриптове" на килограм...
Това са чисто механични действия, които никаква добавена стойност не вкарват в рекламата, ако трябва да се изразя на този език.

Виж, ако някой напише нещо стойностно за или с декор белоградчишките скали (примерно като разказа за двете германки на Монблан от една съседна тема), което хората като прочетат, да им се отпечата дълбоко в съзнанието, или заснеме такъв филм, той наистина ще е направил нещо.



Тема Re: Наш'то гардже най-убаво...нови [re: vehtiya]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано11.02.09 18:06



Радвам се че не го приемаш лично.

П.П. На твое място бих разкарал "намусенката" от подписа си





Тема Re: Гласувахте ли за Белоградчишките скали?нови [re: vehtiya]  
Автор 2Emo (непознат )
Публикувано11.02.09 18:51



Бе написано, който има интерес - разбирай ако се интересуваш!
Като човек обходил доста страната а и не само нея и преди всичко като българин се интересувам и гласувах за белоградчишките скали.
Няма смисъл казвате. Няма смисъл от още куп неща. А има ли смисъл да се наричаме българи, да я има Българията?



Тема Re: Наш'то гардже най-убаво...нови [re: .mitko.]  
Автор vehtiya (doctor)
Публикувано12.02.09 08:25



Разбира се че не го приемам лично,просто исках да популяризирам полезна(според мен) информация.А за "намусенката" нема начин-нещо като фирмен знак ми е.

b_gospodinov@mail.bg

Тема До Vehtiyaнови [re: vehtiya]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано13.02.09 19:50



Чухте ли?! Белоградчишките скали са изпреварили Гранд каньон в класацията! За това имате и вие личен принос. Честито! Радвам се и аз!



Тема Re: До Vehtiyaнови [re: diana1OO]  
Автор CocoCountry (ride)
Публикувано14.02.09 00:55



Обективно погледнато, оставяйки настрани националната гордост, не е ли нереално и смешно това развитие на подреждането?



Тема Re: Гласувахте ли за Белоградчишките скали?нови [re: vehtiya]  
Автор borges (непознат )
Публикувано14.02.09 09:09



Това се превръща в някакво подобие на Евровизия. От Витоша по-високо нема. Никаква мяра. То цялата идея за най-най е неуместна.



Тема Уау! Айде да го обявиме за национален празник!нови [re: diana1OO]  
Автор тъпoтo koпeлe (№1 завинаги)
Публикувано14.02.09 11:03



Та анкета много ми напомня на онаа, дето се гласуваше за футболист на столетието и дето свинете от цесекато ревяха да гласуваме за естойков каталунеца, щото "бил българин". Голем зор беше и за една бройка да го добутат пред Марадона и Пеле, но накрая у анадола им прекараха интернет и турчолята направиха първи хакан шуКур. Та, браво и на вас, изпреварихте Гранд каньон, хвала!





Тема Re: Гласувахте ли за Белоградчишките скали?нови [re: vehtiya]  
Автор vgazgoeb (непознат )
Публикувано15.02.09 10:27



Не



Тема Re: Гласувахте ли за Белоградчишките скали?нови [re: vehtiya]  
Автор Da Luz ([got mi e])
Публикувано15.02.09 10:29



Е па я незнам некога, некъде да е имало гласуване у интернето и ние да не сме го спечелиле. Па ако ще и анкетата да на арабски в Ал-джазира - лично пуснах 35 000 гласа тогава.

------------------------------------



Тема Re: До Vehtiyaнови [re: CocoCountry]  
Автор vehtiya (doctor)
Публикувано16.02.09 09:04



Не винаги мащаба определя доколко едно нещо,каквото и да е то,е красиво или интересно.Проблем е че света не знае за забележителностите на България.Тази класация дава шанс някой да ни обърне внимание.Пък после може да се намерят пари и за репортажи,филми и т.н. по-стойностни неща,дай Боже.

b_gospodinov@mail.bg

Тема Re: Уау! Айде да го обявиме за национален празник!нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор vehtiya (doctor)
Публикувано16.02.09 09:06



Абе човек,много си съответстваш на псевдонима...

b_gospodinov@mail.bg

Тема Re: Гласувахте ли за Белоградчишките скали?нови [re: borges]  
Автор vehtiya (doctor)
Публикувано16.02.09 09:09



Всеки трябва да цени себе си и своето.Ако сам себе си не харесваш,никой друг няма да те хареса.

b_gospodinov@mail.bg

Тема Re: Гласувахте ли за Белоградчишките скали?нови [re: vgazgoeb]  
Автор vehtiya (doctor)
Публикувано16.02.09 09:11



Ето един интелигентен и изчерпателен отговор.Моите уважения.

b_gospodinov@mail.bg

Тема Re: Гласувахте ли за Белоградчишките скали?нови [re: Da Luz]  
Автор vehtiya (doctor)
Публикувано16.02.09 09:12



Само така!Действай да спазиме традицията.



b_gospodinov@mail.bg

Тема Re: До Vehtiyaнови [re: diana1OO]  
Автор vehtiya (doctor)
Публикувано16.02.09 09:15



Благодаря!Нямах намерение да се забърквам в такава дискусия,но ще взема да поставя темата и пред сънародниците ни в чужбина.Интересно ми е те как ще реагират.

b_gospodinov@mail.bg

Тема И ти, баце, и ти.нови [re: vehtiya]  
Автор тъпoтo koпeлe (№1 завинаги)
Публикувано16.02.09 09:58



Смърдиш на нафталин и ментови бонбонки, от тука те надушвам.





Тема Re: И ти, баце, и ти.нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор vehtiya (doctor)
Публикувано16.02.09 10:16



Вече има Raid против молци,по-ефикасен е.А ментови бонбонки обичам,правилно си се ориентирал.Ама като ще дискутираме,нека ти кажа нещо за Стоичков,Пеле и Марадона.Когато Пеле е играл аз съм бил в детската градина(роден съм 1961г.),така че за него не мога да коментирам.Ама Марадона с неговата "Божия ръка",с неговите зависимости и не знам още какво си...
А и да не забравя-анадола се пише с главна буква.

b_gospodinov@mail.bg

Тема Re: До Vehtiyaнови [re: vehtiya]  
Автор CocoCountry (ride)
Публикувано16.02.09 11:30



С аргумента за рекламата и нуждата от известност съм склонен да се съглася... Дори донякъде за сметка на реалностите.

Тъжно: За съжаление, българите сме силни само в интернета. Ако бяхме склонни и способни да проявяваме такова единство и задружие по отношение на собствените ни права в рамките на престъпното общество, в което живеем, тогава цялата родотстъническа грабителска и убиваща клика на ГоцеБракониеро, сърГей и Ахмед Чинията нямаше да имат никакъв шанс.

В рамките на шегата: ако организираме класация за най-висока планина на света, имаме ПОВЕЧЕ ОТ РЕАЛНИ шансове да обявим Витоша, или поне Рила за НАЙ-ВЕЛИКАТА!!!





Тема Re: До Vehtiyaнови [re: CocoCountry]  
Автор CocoCountry (ride)
Публикувано16.02.09 11:34



А ако класацията е за най-бързо и най-незаконно застрояващи се планини, тогава тез двете Витоша и Рила ще бият всякакви рекорди.

е, и Пирина има шансове...



Тема Re: До Vehtiyaнови [re: CocoCountry]  
Автор vehtiya (doctor)
Публикувано16.02.09 12:23



Няма лошо ако сме добри в интернета.Пък веднъж да се покажем единни и задружни в едно нещо,може и до престъпното общество да стигнем.Важното е веднъж да се събудим.
А за най-висока планина едва ли имаме шанс.Защото може да се измери.Виж за най-велика-това е друго нещо.И Рила има шанс,и Пирин,и Родопите,и Стара планина(нали на нея е кръстен полуострова),ама и Витоша не е за подценяване...



b_gospodinov@mail.bg

Тема Re: И ти, баце, и ти.нови [re: vehtiya]  
Автор niki_leo (непознат)
Публикувано16.02.09 13:19



Относно:
Ама като ще дискутираме,нека ти кажа нещо за Стоичков,Пеле и Марадона.Когато Пеле е играл аз съм бил в детската градина(роден съм 1961г.),така че за него не мога да коментирам.Ама Марадона с неговата "Божия ръка",с неговите зависимости и не знам още какво си...
А и да не забравя-анадола се пише с главна буква.


Всяка класация от типа "най-най" е силно субективна, а съвременния начин за провеждане чрез SMS или интернет кликания дава много изкривен резултат. Именно затова много хора недолюбват подобни класации. В тях има повече шоу и харчене на пари отколкото идея за нещо друго.

Що се отнася до горния цитат в червено: в класацията за най-добри футболисти се гледат техните постижения във футбола, а не личните им слабости като хора. Нашия Стоичков също не е цвете за мирисане като човек, виж като футболист: евала! Но ако се сравни с Пеле и Марадона веднага се вижда, че те са в по-горна категория от него и това е най-меко казано.

Междувпрочем наркотици са вземали много големи музиканти, а някои от тях са починали от свръхдоза, но не съм чувал още някой сериозен музикален критик или меломан да ги отрича като музиканти, защото са били зависими от наркотиците. Няколко примера, за които сега се сещам: Дженис Джоплин, Джими Хендрикс, Джим Морисън.

Последно: като правиш забележки по правописа на другите огледай първо твоя: След точката в края на завършено изречение се поставя интервал и тогава се започва новото изречение. Освен това е безсмислено да правиш забележки на хора, които умишлено са писали на развален български, което в случая е повече от очевидно.

niki_leo = Ники
Човек и добре да живее... един ден се регистрира в дир-а


Тема Re: И ти, баце, и ти.нови [re: niki_leo]  
Автор vehtiya (doctor)
Публикувано18.02.09 08:52



Благодаря за ценните наставления. Ние от по-старото поколение гледаме повече къде се пише с главна буква и къде не. Е и по някоя запетая слагаме,кога на място,кога не. След твоята забележка позагледах напечатените текстове и вече съм изряден. И за Марадона имаш право може би.Печелил е Световна купа заедно с националния отбор на страната си(тогава май беше историята с Божията ръка,ама нейсе). Печелил е и сума ти други титли-моите уважения. И като треньор се пробва май...
Виж за зависимостите няма да се съглася с тебе. Аз харесвам евъргрийни,но съм подочул че и Джанис Джоплин,и Джими Хендрикс са умрели от свръхдоза по на 30-35 години. Е и това ако не е проблем за творческата им изява здраве му кажи. Ами Хийт Леджър?Колко още роли можеше да изиграе?
И да си дойдем на думата. Разбира се че класациите са субективни. Гласувайки защищаваш своята позиция(ако имаш такава). Пък за изкривения резултат...Всеки,който загуби първо за това се сеща. И като стана дума за хабене на пари,какво губи този който гласува? 10-15 минути от времето си в Интернет. А можем да спечелим всички. Първо един по-добър имидж за страната ни. Да разбере света че имаме история,древна култура,природни красоти. Въпроса е да ни забележат,да разберат за нас. Тази класация може да бъде едно начало. Добро или не-все е нещо. По-нататък може да има и по-стойностни неща. Публикация в някое авторитетно издание да речем. Защо не и в National geographic? А защо не и корица на National geographic,както беше със българското злато преди години?

b_gospodinov@mail.bg

Тема Re: И ти, баце, и ти.нови [re: niki_leo]  
Автор vehtiya (doctor)
Публикувано18.06.09 08:13



Като гледам докъде я докарахме тази дискусия мога да добавя само едно: Боже пази България! Е, и още- крайния срок наближава, а ние се засилваме в последния момент нали така? Всъщност ти беше прав- не си струваше да преотварям темата, но исках да добавя линк с фотографии(и карта), та ако някой случайно не знае какво представляват Белоградчишките скали и къде са да се ориентира. Ето го и линка:



b_gospodinov@hotmail.com

Редактирано от vehtiya на 18.06.09 08:22.



Тема Re: И ти, баце, и ти.нови [re: vehtiya]  
Автор thorn (ентусиаст)
Публикувано18.06.09 13:12



Много харесвам белоградчишките скали, но да гласувам за тях няма да стане. Все пак Кападокия е нещо къдеее-къдеее по-красиво!



Тема Кападокия?нови [re: thorn]  
Автор vehtiya (doctor)
Публикувано19.06.09 13:36



Колко пъти си ходил в тази Кападокия? и колко пъти още ще идеш ако изобщо си ходил? И какво ще спечелиш ако Кападокия измести Белоградчишките скали? И не е ли по-добре да направим нещо за нашата си къща пък тогава да четкаме комшиите? Ама стига въпроси да не ти претоварвам процесора.

b_gospodinov@hotmail.com


Тема Re: И ти, баце, и ти.нови [re: niki_leo]  
Автор vehtiya (doctor)
Публикувано06.07.09 10:53



Правилно разсъждаваш. Но дали някой бразилец ще гласува за Марадона или пък някой аржентинец за Пеле?

b_gospodinov@hotmail.com


Тема Re: Гласувахте ли за Белоградчишките скали?нови [re: vehtiya]  
Автор gennata (непознат )
Публикувано06.07.09 13:11



И аз като българин реших да подкрепя Белоградчишките скали, но подкрепих и други световни чудеса, въпреки, че смятам идеята за некоректна ! Не може само на патриотарски принцип да се решава подобно нещо... Една голяма нация винаги може да наложи своето, колкото и да е калпаво или несравнимо с други ! За съжаление, бигбрадърщината взема връх във всичко...



Тема Re: Гласувахте ли за Белоградчишките скали?нови [re: vehtiya]  
Автор Гpaция (Грациозна пиkлa)
Публикувано19.07.09 16:16



ДА!!! Гласувах, даже от няколко мейла, но..

Очите виждат, сърцето иска....


Тема Следващия пътнови [re: Гpaция]  
Автор vehtiya (doctor)
Публикувано21.07.09 16:12



Но... се получи типично по български- след едно обещаващо начало, едно хубаво о...ливане. Нейсе. Следващия път.



Д-р Б. Господинов

Тема Re: Гласувахте ли за Белоградчишките скали?нови [re: vehtiya]  
Автор vgazgoeb (новак)
Публикувано10.11.10 21:51



Благодаря



Тема Re: Гласувахте ли за Белоградчишките скали?нови [re: vgazgoeb]  
Автор vehtiya (M.D.)
Публикувано06.12.10 12:22



Моля



Тема Re: Гласувахте ли за Белоградчишките скали?нови [re: Orнeдишaщ]  
Автор плaнинapя (планинаря)
Публикувано10.12.10 17:47



ПОДЪРЖАМ ТВОЕТО МНЕНИЕ! Абе това е пълна простотия за "СКАЛИТЕ" - искат да си направят "Пияр"





Тема Re: Гласувахте ли за Белоградчишките скали?нови [re: Orнeдишaщ]  
Автор плaнинapя (планинаря)
Публикувано10.12.10 17:50



Подържам Вашето мнение - относно "Белоградчишки скали"





Тема Re: Гласувахте ли за Белоградчишките скали?нови [re: vehtiya]  
Автор Florimel (непознат )
Публикувано18.01.11 20:59



За гласуване гласувах къде от патриотизъм, къде от любов към това място. Обаче.....не знам колко от пишещите тук са ходили натам откак почна глауването. Типично българска картинка - навалица в събота и неделя, пълно задръстване на тясното пътче към калето, и вездесъщите сергии. Единственото, което се е променило за последните тридесет години (ходя на практика всяка година натам) е че са почнали по-усърдно да събират таксата вход за калето. И всъщност туристите са само там. От сергиите не може човек да се добере до табелите пред калето за пещерите в района.
Алеите между скалите са тотално занемарени. На голямата поляна в началото на парка където са Адам и Ева още си стърчат останките от някогашното осветление. Опитали са се да направят нещо на алеята към природонаучния музей - площадки за наблюдение, но вандалите и там са се изказали. Снимките с надписи за различните скални фигури са изпокъсани. Абе въобще вече съжалявам, че станаха известни скалите. А и да сравняваш една забележителност с друга си е пълна безмислица.
Нямам възможност да обикалям по света и да гледам тамошните природни хубости, но затова пък обикалям из България и се опитвам да науча детето си да цени и да се радва и на нашите си малки хубавини. Една такава е гледката към Белоградчик откъм Рабиша - малко бяло градче с червени покриви кацнало на зеления баир със скалите отгоре.



Тема Re: Гласувахте ли за Белоградчишките скали?нови [re: Florimel]  
Автор gingercat (Цветен)
Публикувано21.01.11 15:02



Наистина е занемарено. Всеки ходи на Калето, но е много по приятно да се правят разходки през скалите. Има две „еко“ пътеки които са в посока Збегове и връх Ведерник . То още като ги направиха, фирмата си беше оставила ръцете. Ходих тази есен. Ужас. Маркировката въобще я няма. Пътеките са обрасли. Дървените парапети са изгнили. Човек наистина трябва да е ходил или да има голямо желание да ги мине. А общината гордо се пъчи на сайта, че предлага еко-туризъм и има 4 еко-пътеки в района. То хубаво, ама като сибираш само пари за паркинг и вход за Калето, туризъм не става.



Тема Re: Гласувахте ли за Белоградчишките скали?нови [re: vehtiya]  
Автор funy77 ()
Публикувано27.09.20 05:29



Жалко, че тогава от работа не ми оставаше време да чета в клубовете. Нищо, със задна дата давам своя глас. Видях това приказно чудо, качвам темата защото сега сие време задомашен туризъм.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.