Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:03 23.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Гласувахте ли за Белоградчишките скали?нови [re: Da Luz]  
Автор vehtiya (doctor)
Публикувано16.02.09 09:12



Само така!Действай да спазиме традицията.



b_gospodinov@mail.bg

Тема Re: До Vehtiyaнови [re: diana1OO]  
Автор vehtiya (doctor)
Публикувано16.02.09 09:15



Благодаря!Нямах намерение да се забърквам в такава дискусия,но ще взема да поставя темата и пред сънародниците ни в чужбина.Интересно ми е те как ще реагират.

b_gospodinov@mail.bg

Тема И ти, баце, и ти.нови [re: vehtiya]  
Автор тъпoтo koпeлe (№1 завинаги)
Публикувано16.02.09 09:58



Смърдиш на нафталин и ментови бонбонки, от тука те надушвам.





Тема Re: И ти, баце, и ти.нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор vehtiya (doctor)
Публикувано16.02.09 10:16



Вече има Raid против молци,по-ефикасен е.А ментови бонбонки обичам,правилно си се ориентирал.Ама като ще дискутираме,нека ти кажа нещо за Стоичков,Пеле и Марадона.Когато Пеле е играл аз съм бил в детската градина(роден съм 1961г.),така че за него не мога да коментирам.Ама Марадона с неговата "Божия ръка",с неговите зависимости и не знам още какво си...
А и да не забравя-анадола се пише с главна буква.

b_gospodinov@mail.bg

Тема Re: До Vehtiyaнови [re: vehtiya]  
Автор CocoCountry (ride)
Публикувано16.02.09 11:30



С аргумента за рекламата и нуждата от известност съм склонен да се съглася... Дори донякъде за сметка на реалностите.

Тъжно: За съжаление, българите сме силни само в интернета. Ако бяхме склонни и способни да проявяваме такова единство и задружие по отношение на собствените ни права в рамките на престъпното общество, в което живеем, тогава цялата родотстъническа грабителска и убиваща клика на ГоцеБракониеро, сърГей и Ахмед Чинията нямаше да имат никакъв шанс.

В рамките на шегата: ако организираме класация за най-висока планина на света, имаме ПОВЕЧЕ ОТ РЕАЛНИ шансове да обявим Витоша, или поне Рила за НАЙ-ВЕЛИКАТА!!!





Тема Re: До Vehtiyaнови [re: CocoCountry]  
Автор CocoCountry (ride)
Публикувано16.02.09 11:34



А ако класацията е за най-бързо и най-незаконно застрояващи се планини, тогава тез двете Витоша и Рила ще бият всякакви рекорди.

е, и Пирина има шансове...



Тема Re: До Vehtiyaнови [re: CocoCountry]  
Автор vehtiya (doctor)
Публикувано16.02.09 12:23



Няма лошо ако сме добри в интернета.Пък веднъж да се покажем единни и задружни в едно нещо,може и до престъпното общество да стигнем.Важното е веднъж да се събудим.
А за най-висока планина едва ли имаме шанс.Защото може да се измери.Виж за най-велика-това е друго нещо.И Рила има шанс,и Пирин,и Родопите,и Стара планина(нали на нея е кръстен полуострова),ама и Витоша не е за подценяване...



b_gospodinov@mail.bg

Тема Re: И ти, баце, и ти.нови [re: vehtiya]  
Автор niki_leo (непознат)
Публикувано16.02.09 13:19



Относно:
Ама като ще дискутираме,нека ти кажа нещо за Стоичков,Пеле и Марадона.Когато Пеле е играл аз съм бил в детската градина(роден съм 1961г.),така че за него не мога да коментирам.Ама Марадона с неговата "Божия ръка",с неговите зависимости и не знам още какво си...
А и да не забравя-анадола се пише с главна буква.


Всяка класация от типа "най-най" е силно субективна, а съвременния начин за провеждане чрез SMS или интернет кликания дава много изкривен резултат. Именно затова много хора недолюбват подобни класации. В тях има повече шоу и харчене на пари отколкото идея за нещо друго.

Що се отнася до горния цитат в червено: в класацията за най-добри футболисти се гледат техните постижения във футбола, а не личните им слабости като хора. Нашия Стоичков също не е цвете за мирисане като човек, виж като футболист: евала! Но ако се сравни с Пеле и Марадона веднага се вижда, че те са в по-горна категория от него и това е най-меко казано.

Междувпрочем наркотици са вземали много големи музиканти, а някои от тях са починали от свръхдоза, но не съм чувал още някой сериозен музикален критик или меломан да ги отрича като музиканти, защото са били зависими от наркотиците. Няколко примера, за които сега се сещам: Дженис Джоплин, Джими Хендрикс, Джим Морисън.

Последно: като правиш забележки по правописа на другите огледай първо твоя: След точката в края на завършено изречение се поставя интервал и тогава се започва новото изречение. Освен това е безсмислено да правиш забележки на хора, които умишлено са писали на развален български, което в случая е повече от очевидно.

niki_leo = Ники
Човек и добре да живее... един ден се регистрира в дир-а


Тема Re: И ти, баце, и ти.нови [re: niki_leo]  
Автор vehtiya (doctor)
Публикувано18.02.09 08:52



Благодаря за ценните наставления. Ние от по-старото поколение гледаме повече къде се пише с главна буква и къде не. Е и по някоя запетая слагаме,кога на място,кога не. След твоята забележка позагледах напечатените текстове и вече съм изряден. И за Марадона имаш право може би.Печелил е Световна купа заедно с националния отбор на страната си(тогава май беше историята с Божията ръка,ама нейсе). Печелил е и сума ти други титли-моите уважения. И като треньор се пробва май...
Виж за зависимостите няма да се съглася с тебе. Аз харесвам евъргрийни,но съм подочул че и Джанис Джоплин,и Джими Хендрикс са умрели от свръхдоза по на 30-35 години. Е и това ако не е проблем за творческата им изява здраве му кажи. Ами Хийт Леджър?Колко още роли можеше да изиграе?
И да си дойдем на думата. Разбира се че класациите са субективни. Гласувайки защищаваш своята позиция(ако имаш такава). Пък за изкривения резултат...Всеки,който загуби първо за това се сеща. И като стана дума за хабене на пари,какво губи този който гласува? 10-15 минути от времето си в Интернет. А можем да спечелим всички. Първо един по-добър имидж за страната ни. Да разбере света че имаме история,древна култура,природни красоти. Въпроса е да ни забележат,да разберат за нас. Тази класация може да бъде едно начало. Добро или не-все е нещо. По-нататък може да има и по-стойностни неща. Публикация в някое авторитетно издание да речем. Защо не и в National geographic? А защо не и корица на National geographic,както беше със българското злато преди години?

b_gospodinov@mail.bg

Тема Re: И ти, баце, и ти.нови [re: niki_leo]  
Автор vehtiya (doctor)
Публикувано18.06.09 08:13



Като гледам докъде я докарахме тази дискусия мога да добавя само едно: Боже пази България! Е, и още- крайния срок наближава, а ние се засилваме в последния момент нали така? Всъщност ти беше прав- не си струваше да преотварям темата, но исках да добавя линк с фотографии(и карта), та ако някой случайно не знае какво представляват Белоградчишките скали и къде са да се ориентира. Ето го и линка:



b_gospodinov@hotmail.com

Редактирано от vehtiya на 18.06.09 08:22.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.