Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:45 14.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема "Не правете това вкъщи"- проектнови  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано07.01.09 20:44



Не знам защо се получава така, но около мен винаги е имало хора, които вършат глупост след дивотия. Лепят ми се като мухи на л..но, тъй да се каже.
Е, признавам си без бой- тези хора са ми любимите и точно от тях съм научила най-много "за живота, вселената и всичко останало".
Та напоследък съм се вдъхновила от идеята да събера най- смешните и поучителни планинарски грешки, с мое участие или научени на чашка чай и да пробвам да издам една книга. Може би няколко тома...


Та- ако някой има желание да разкаже интересна история- нека да го направи. Да се поучим от чуждите грешки и да се посмеем.
Примерно начало:
"След като ръкавиците ми помахаха за сбогом и отлетяха на юг..."






Тема Re: "Не правете това вкъщи"- проектнови [re: мaлъk змeй]  
Автор Гopckи ()
Публикувано07.01.09 22:09



Ми например, често забравям да си направя сандвичи от предната вечер, и на другия ден се оказва че трябва да вадя нож, за да си разрежа луканката или кашкавала, и да отвързвам разни пликчета с голи ръце в студа и вятъра.

Един приятел (не аз обаче) беше взел сухи вестници за разпалки ама си ги беше сложил най-долу в раницата, и те станали супер мокри после.



Тема Re: "Не правете това вкъщи"- проектнови [re: Гopckи]  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано07.01.09 23:02



Ами да ти кажа- избягвам да си приготвям храната от предната вечер. В 70% от случаите си я забравям в хладилника.
А за вестниците- напълно безполезни са ми, откакто свикнах да си нося пътеводители... Най- долу в раницата, разбира се. Там се намират нещата по принцип.





Тема Re: "Не правете това вкъщи"- проектнови [re: мaлъk змeй]  
Автор Гьoko (Георги)
Публикувано08.01.09 21:14



Криси, зарежи тая работа с поучителни и смешни планинарски грешки. По-добре седни събери в книга весели планинарски истории, не е задължително да са грешки. Примерно снощи на роденния ден на Безкосигин, се разказаха такива истории за поне 3-4 тома ... Но не мога да разказвам тука, че за повечето случки трябва да се сложи знак за четене само от пълнолетни



"О, неразумний юроде! Поради что се срамиш да се наречеш болгарин...."

Тема Re: "Не правете това вкъщи"- проектнови [re: Гьoko]  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано08.01.09 22:06



Е да, не е задължително хората да са допуснали някаква грешка. Може и да са си грешни по принцип.





Тема Re: "Не правете това вкъщи"- проектнови [re: мaлъk змeй]  
Автор Miki_me (непознат )
Публикувано09.01.09 00:19



Мога да споделя една моя грешка :)Един път като бях на палатка в Осогово се загубихме в една мъгла и се оказа че сме минали граничната бразда с няколко километра :)може и да сме били малко пияни...



Тема страшна грешка, много тъжнанови [re: мaлъk змeй]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано09.01.09 09:30



А аз еди път бях на ЩПШ на курс. В групата бяхме с една приятелка, много близка. Имах си гадже, но то не беше на курс. В студено спим заедно в повечето случаи. След ходенето из горите и в снега, беше естествено да запонем да стане дума "ела насам, че ми е студено", "ох" "простак ;)" и други такива.
И вместо да забравим света извън одеялата, ние не го забравихме и решихме да не си "цапаме ръцете с мръсни дела". И си оцапахме само ръцете ;( ;(. И винаги съжаляваме и двамата, особено аз, защото се дърпах повече ... ох, натъжих се ужасно.
НЕ повтаряйте нашата грешка, моля ви! Както са казали - правете любов, не война.



Тема Re: страшна грешка, много тъжнанови [re: yф]  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано09.01.09 17:37



Те това е история, която не можеш да чуеш на Мальовица...



Тема Re: "Не правете това вкъщи"- проектнови [re: мaлъk змeй]  
Авторflroimel (Нерегистриран)
Публикувано09.01.09 19:29



Мой познат отива на миналата Нова година да спи на палатка на билото при в. Мальовица. Сутринта почва да си тъпче спалния чувал в тясната торбичка и както го налага с юмрук, за да влезе, така изпуска целия чувал и той се понася по склона в посока Рилския манастир. Извод: внимавайте как бъхтате чувалите си! Особено когато сте на билен ръб на планината.
Още една случка този път с моя милост. Не толкова мелодраматична (поне за мен не беше.) В петък вечерта почвам да събирам раниците да ходим на Комините с мъжа ми. Той си е купил две бири в кутийки и ми казва да ги прибера. Е аз ги прибрах в хладилника-най-естественото място за две бири. Та отиваме в събота на Комините и след цял ден лазене по камънака в жегата ми казва да му дам бирата. Да ама тя си седеше прибрана в хладилника , а не в раниците, което той бе имал предвид.





Тема Re: "Не правете това вкъщи"- проектнови [re: flroimel]  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано09.01.09 20:22



Какви ли работи не са се търкаляли към този Рилски манастир. Но най-странното, което съм виждала, не ще и дума са няколко банкноти от някогашните 20 000. Странна работа беше. Един приятел си изпусна портомонето, от него се разхвърчаха всякакви неща и точно парите паднаха в реката и заминаха под леда. Нищо друго не липсваше. Аз пък тогава кашлях кръв и пиех антибиотици през 6 часа, а след това слизане ми мина напълно. А на Рилски манастир всички плакахме като малки деца, защото Преслав реши да си изсипе всичкото люто в супата, а ние нали сме отворени все пак успяхме да му вземем една част.

...
Но това с бирата звучи наистина зловещо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.