Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:55 24.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Тема От с.Костенец до вр. Белмекеннови  
АвторOpлeтo (Нерегистриран)
Публикувано19.01.09 16:04



Някои може ли да ми даде информация за зимен преход от с. Костенец - вр. Белмекен - х. Белмекен?



Тема Re: От с.Костенец до вр. Белмекеннови [re: Opлeтo]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано20.01.09 08:33



http://bgmountains.bglink.net/



Тема Re: От с.Костенец до вр. Белмекеннови [re: pesho]  
Автор Бeлю пyшилkaтa (непознат )
Публикувано21.01.09 10:55



Благодаря за инфото, но съм го прегледал. Идеята ми е да вървя по горния маршрут към връх Белмекен, а не към хижата. Затова искам да знам дали той е лавиноопасен и колко часа е прехода. Не знам дали си погледнал карта на Рила. От върха мисля да спусна към хижата и да преспя там. Връщането е ясно, по маршрута описан от Аспарух Марковски. Ако имаш инфо за горния маршрут ще се радвам да го споделиш. Поздрави...





Тема Re: От с.Костенец до вр. Белмекен [re: Бeлю пyшилkaтa]  
АвторVLADOFFF (Нерегистриран)
Публикувано21.01.09 13:30



един от любимите ми маршрути е от с.Костенец през Миликини ниви /х. гъгрица, магарица или нещо такова.../ първо по пътя после през едно сечище и достигате заслона до Помочена поляна/вероятно някой я е препикал/ от там по трудно различима зиме пътека през гъстия глек се траверсира Плевнята от север северозапад/зимна маркировка няма и на едно място си е лавиноопасно. после през клека се щурмува вр. Белмекен до излизане на върха където започвет коловете до хижата.
ако закъсате с мъгла може по пътя от заслона на запад да достигнете до неговия край с едни каскадни постройки и от там през клеков превал да стигнете до полянката непосредствено преди последните серпентини преди хижата/някога червено или оранжево маркирана пътека/. всъщност тази пътека тръгва като разклонение на описания по горе маршрут на характерно отклонение вдясно/и сече плевнята и белмекен на около 30 мин от хижа Гургулица по пътя към белмекен.



Тема Re: От с.Костенец до вр. Белмекеннови [re: Бeлю пyшилkaтa]  
Автор Пaвeл (скитащ)
Публикувано21.01.09 14:29



Здравей,

Предполагам, че питаш за маршрута курорт Костенец - х. Гургулица - заслон Левия дол (Лева река, Помочена поляна) - вр. Плевнята - вр. Белмекен?

Ако е така, ето ти ориентировъчни времена и малко лични впечатления.
к-т Костенец - х. Гургулица - 0.45 ч (има асфалтов път)
х. Гургулица - з-н Левия дол - 2.5-3 ч, в зависимост от снега (по черен път и преки пътеки)
з-н Левия дол - вр. Плевнята - 1 ч. (ако клека не е затрупан минаването е абсолютна глиганиада, защото пътеката, за която пише Vladofff въобще не личи). Излиза се западно от вр. Плевнята.
вр. Плевнята - вр. Белмекен - 1.5-2.5 ч, в зависимост от снега и атмосферните условия. След Плевнята следва кратко спускане, след което се изкачва рида, спускащ се на север, североизток от вр. Белмекен, по който се извършва самото изкачване. Според мен при ясно време лавинната опасност може да се избегне (има прекалено много клек, който държи снега), но без добра видимост има реална опасност не само от попадане в лавина, а и от загубване.
От вр. Белмекен до хижата се слиза за около 1 час първо по зимната,а след това по лятната маркировка. Ако има предпоставки за лавини, последния участък преди хижата (стръмно спускане на серпентини, което пресича лавинен улей) трябва да стане през клека по ръба вдясно от пътеката.

Поздрави и успех!
Павел





Тема Re: От с.Костенец до вр. Белмекеннови [re: Пaвeл]  
Автор Бeлю пyшилkaтa (непознат )
Публикувано21.01.09 15:05



Благодаря за информацията ще ми е от полза. Тази седмица мисля да се опитам да направя този преход. Ако някои иска да доиде е добре дошъл.





Тема Re: От с.Костенец до вр. Белмекеннови [re: Бeлю пyшилkaтa]  
Автор Пaвeл (скитащ)
Публикувано21.01.09 16:16



Препоръчвам ти да изчакаш още, защото снега е малко и клека на повечето места не е затрупан. Ако все пак решиш да опиташ се приготви за яка глиганиада...



Поздрави и успех.
Павел



Тема Re: От с.Костенец до вр. Белмекеннови [re: Пaвeл]  
Автор Бeлю пyшилkaтa (непознат )
Публикувано26.01.09 09:53



Братле за гликанядата беше абсолютно прав

. Направо ми се е.. мамата. Въобще не оспях да стигна върха от маршрута който избрах. Борих се с този клек като прасе с тиква. Иначе времето беше перфектно. Върнах се в заслона и поспах добре. Абе направих си разходка из Рилата малко май. Поздрави .



Тема Re: От с.Костенец до вр. Белмекеннови [re: Бeлю пyшилkaтa]  
Автор Пaвeл (скитащ)
Публикувано26.01.09 17:20





Важното е, че си се разходил и си си начесал крастата. Нали за това отиваме в планината.

Поздрави,
Павел



Тема Re: От с.Костенец до вр. Белмекеннови [re: Пaвeл]  
Авторvladofff (Нерегистриран)
Публикувано26.01.09 18:38



из клека вярно е тежко но има чалъм - трябва да знаеш къде минава лятос пътеката - и после от седлото Плевня - Белмекен - да движиш малко на изток - покрай нещо като отсечен склон - там е проходимо




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.