Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:00 20.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема поправка на обувкинови  
АвторAнoним (Нерегистриран)
Публикувано16.01.09 11:01



Препоръчайте ми добър обущар в София.Става въпрос за добро залепване на туристически обувки.Или някой да ме насочи към подходящо лепило, но не и хелметекс.С това вече ги лепиха ,но не стана.



Тема Re: поправка на обувкинови [re: Aнoним]  
АвторИцo (Нерегистриран)
Публикувано16.01.09 11:05



не знам конкретно лепило но потърси някое на Бизон те имат страхотни двукомпонентни лепила



Тема Re: поправка на обувки [re: Ицo]  
Авторpaди (Нерегистриран)
Публикувано16.01.09 16:20



Има лепило "селт" - аналог на хелметекс, прома и останалите лепила от този вид. Но проблемът обикновено не е в лепилото, а в майстора.
Двукомпонентни лепила за обувки в аматьорска упаковка няма. А иначе се сещам за двукомпонентни полиуретанови пасти (това е гума, не е пластмаса), за лепило за транспортни ленти и за еднокомпонентна полиуретанова паста. Последното е достъпно и за народа, струва от 7-8 лв за 400 гр. Но пак да кажа... майстора има известно значение



Тема Re: поправка на обувкинови [re: paди]  
Автор _dmp_ (непознат)
Публикувано16.01.09 18:40



В железариите продават черен силикон на"черво"-аз и доста от колегите сме лепили с него и е удачен.Но много зависи коя част на обувката ще лепиш.



Тема Re: поправка на обувкинови [re: _dmp_]  
Авторpaди (Нерегистриран)
Публикувано16.01.09 20:22



Силиконът залепя много слабо. Сигурно става дума за полиуретановата паста. тя се намира в магазините за строителни материали и железариите.
Такава паста има с марка МАXIM, и е на цена 6 лв за 400 гр или 9,70 за 800.



Тема Циалитнови [re: Aнoним]  
Автор KGM (Разбиращ)
Публикувано16.01.09 21:56



Пробвай с лепило "Циалит" - моментно лепило но за гъвкави неща. Купувам го от железариите . Само дето в 2/3 от магазините не са го и дори чували.
Иначе производетел е тел. 032 - 955 341 и 0887 544 148.
малка туба като каноколит.
След известно време се разлепя (еспадрили) но мажа пак и съм доволен, понеже не съм намерил друго.

When the going get tough, the tough get going !


Тема Re: поправка на обувкинови [re: Aнoним]  
Автор 5rov ()
Публикувано16.01.09 23:03



Лепилото с което съм залепил изцяло подметки на зимни обувки Галибие и вече няколко зими са наред е Moment на фирма HENKEL - много е разпространено има го примерно в Метро, жълто-черни тубички.

Редактирано от 5rov на 16.01.09 23:05.



Тема Re: поправка на обувкинови [re: 5rov]  
Авторflorimel (Нерегистриран)
Публикувано17.01.09 21:26



Добро лепило е Тип-топ 2000. Не знам има ли малки разфасофки, обаче. Виждала съм го на кутии по 1 литър (като кутия за блажна боя е, светлозелена). Има и втвърдител към него. С него лепят транспортните ленти в мините (каучук и метал). Може да се намери на битака и по железариите, евентуално.
А за хелметекаса-много си е добър, ама си има чалъм. Двете повърхности трябва да се почистят много добре от старо лепило и да се надраскат с шкурка. Хубаво е да се обезмаслят със спирт. Като се намаже лепилото се изчаква да засъхне (то си го пише на опаковката) , толкова, че като го пипнеш да не ти остава по пръстите. За залепването е важно да се притиснат много здраво повърхностите. Първоначалния натиск е по-важен от времето, за което ще се оставят да престоят след това. Обущарите ползват дървен калъп и начукват яко подметките. В домашни условия-пълниш чепика здраво с вестници, лепиш и притискаш силно. Ако лепиш токът на обувката, можеш да притиснеш с крака на стол, върху който изсипваш книгите от цялата си библиотека. За по-добро разпределение на натиска- може в обувката да се подложи отвътре малка дъсчица.
Еспадрилите винаги си ги лепя с хелметекс по тая технология. Пълня ги с вестници и като ги поначукам с чука ги облепям с лепенка да си стягат няколко часа. Никога не са се разлепяли, а гумите отпред са сменяни поне 3 пъти.


Айде успех.



Тема Re: поправка на обувкинови [re: florimel]  
Автор 5rov ()
Публикувано18.01.09 12:13



Много добре си описала технологията, което наистина може би е еднакво важно с вида на лепило. Тебе те помня от преди години със саморъчно ушитата палатка. По едно време се беше загубила, като че ли за доста време. Радвам се, че си почнала отново да пишеш тук.





Тема Re: поправка на обувкинови [re: 5rov]  
АвторAнoним (Нерегистриран)
Публикувано18.01.09 18:33



Благодаря на всички отзовали се на питането ми.Значи става въпрос за един модел трезети ,които вече са около 10 годишни , купени от магазин Намасте ,но много държеливи ,защото още първия месец успах да ги разлепя съхнеяки на една печка .За щастие бяха правени от особен вид лапило, защото съпругът ми веднага ги омота в цитопласт, и те се самозалепиха, като изкараха след този инцидент около 5 години.За беда преди около година започнаха да се разлепят около пръститеНо спряхме процеса с хелметикс и разни други лепила по другата обувка.На едната обувка не ще и не ще да се залепи мисля ,че е набук и а подметката нещо подобно на гума.Та затова поставих въпроса.Белким ги оправя, че да ги използвам в градски условия.Иначе трезета, ако не ги бяха изселили да ги правят в румъния, то щяха да си държат същото качество.Поне така си мисля.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.